Andreas Christensen odszedł z Chelsea

redakcja

Autor:redakcja

10 czerwca 2022, 20:46 • 1 min czytania

Reklama
Andreas Christensen odszedł z Chelsea

Klub oficjalnie pożegnał dziś duńskiego stopera. Mimo trwających od kilku miesięcy negocjacji, strony ostatecznie nie doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu.

Reklama

Christensen do Londynu trafił w 2012 roku, a w seniorskim zespole Chelsea występował od roku 2015. W barwach The Blues rozegrał w 161 spotkań, strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty.

26-latek kończy londyńską przygodę z wieloma triumfami. Wraz z Chelsea wygrywał bowiem Puchar Ligi Angielskiej, Puchar Anglii, Ligę Europy, Superpuchar UEFA, Ligę Mistrzów oraz Klubowe Mistrzostwa Świata.

Jak informuje Fabrizio Romano, przyszłość Duńczyka jest już rozstrzygnięta – w najbliższych dniach lub tygodniach zostanie on zaprezentowany jako nowy zawodnik Barcelony.

Chelsea oficjalnie poinformowała także, że wygasających umów z klubem nie przedłużą Danny Drinkwater, Charly Musonda oraz Jake Clarke-Salter. Wcześniej z londyńskiego zespołu jako wolny zawodnik odszedł już Antonio Rudiger, który związał się z Realem Madryt.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ O LIDZE ANGIELSKIEJ

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank