Niespodziewane zwycięstwa Danii i Austrii. Podsumowanie piątku w Lidze Narodów

03 czerwca 2022, 23:35 • 2 min czytania 12 komentarzy

Piątkowe mecze w Lidze Narodów UEFA przyniosły sporo nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Na pierwszy plan wysuwają się wygrane Danii z Francją na Stade de France i Austrii z Chorwacją w Osijeku. Działo się!

W dywizji D bez większych zaskoczeń. Łotysze pokonali Andorę 3:0 po dwóch golach Uldriksa i jednym trafieniu Ikaunieksa. Na boisku mogliśmy zobaczyć naszych dobrych znajomych z ekstraklasy – Pavelsa Steinborsa, Kristersa Tobersa i Vladislavsa Gutkovskisa. W drugim meczu Liechtenstein uległ Mołdawii 0:2, a na listę strzelców wpisali się Nicolaescu i Bolohan.

Również dwa spotkania rozegrały zespoły z dywizji C. Już o godzinie 16:00 Kazachstan na własnym terenie pokonał Azerbejdżan po dwóch trafieniach Abata Aymbetova. Słowacy zaś nie bez problemów uporali się z Białorusią, wygrywając na neutralnym terenie w Nowym Sadzie 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył rezerwowy Tomas Suslov, a cały mecz na boisku spędził Lubomir Satka. Bramki Białorusi bronił golkiper Bruk-Betu Pavel Pavlyuchenko.

Do największych niespodzianek doszło w dywizji A. Duńczycy pokonali Francuzów, choć od 51. minuty przegrywali po golu Karima Benzemy. Bohaterem zespołu z północy Europy okazał się napastnik Trabzonsporu – Andreas Cornelius. Pojawił się na boisku w 59. minucie, a w 68. i 88. wpisywał się na listę strzelców dając swojej reprezentacji upragnione trzy punkty.

Do niemałej sensacji doszło także w Osijeku, gdzie Chorwaci ulegli Austriakom 0:3. Choć gospodarze nie wystąpili w najmocniejszym składzie, nikt nie spodziewał się takiego wyniku i deklasacji w wykonaniu gości. Pierwszy raz do bramki strzeżonej przez Ivicę Ivusicia trafił w 41. minucie Marko Arnautović, a dwa kolejne ciosy goście wyprowadzili już w drugiej części spotkania. Chorwackich kibiców do rozpaczy doprowadzili Michael Gregoritsch i Marcel Sabitzer.

6 czerwca Chorwaci w Splicie zmierzą się z Francuzami, a Austria w Wiedniu podejmie Duńczyków.