Holendrzy zdemolowali Belgów w Brukseli!

03 czerwca 2022, 22:57 • 2 min czytania 42 komentarzy

W meczu 1. kolejki grupy 4. dywizji A Ligi Narodów UEFA Holendrzy zdemolowali Belgów wygrywając w Brukseli 1:4

Za nami niezwykle jednostronne widowisko, w którym obejrzeć można było najbardziej bezradną reprezentację Belgii od dawna. Po dość wyrównanych pierwszych minutach, z każda kolejną to Holendrzy zaczynali dominować na placu gry.

Pierwszy cios zadali jednak dopiero w 40. minucie, kiedy to pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Steven Bergwijn.

Po przerwie przewaga Oranje jeszcze bardziej wzrosła, czego efektem było piorunujące 15 minut demolujące gospodarzy. W 51. minucie prowadzenie podwyższył Memphis Depay, w 62. na listę strzelców wpisał się Denzel Dumfries, a cztery minuty później jeszcze raz wstrzelił się zawodnik Barcelony, zapisując się tym samym w historii reprezentacji Holandii.

Rozluźnieni goście w końcówce pozwolili Belgom na nieco więcej, ci jednak robili wiele, aby ostatecznie honorowego gola nie zdobyć. W 78. minucie gol Castagne nie został uznany, bo asystujący mu Michy Batshuayi znajdował się na pozycji spalonej. Napastnik zrehabilitował się w doliczonym czasie gry i po miękkiej wrzutce w pole karne ustalił wynik spotkania na 1:4.

W drugiej kolejce Belgowie zmierzą się z Polakami, a Holendrzy udadzą się na wyjazd do Walii. Oba te spotkania już w środę, 8 czerwca o 20:45.