Neymar o Złotej Piłce: Wybrałbym Viniciusa Juniora

redakcja

Autor:redakcja

30 maja 2022, 09:22 • 1 min czytania

Reklama
Neymar o Złotej Piłce: Wybrałbym Viniciusa Juniora

Brazylijczyk powiedział stacji TNT Sports, kto jego zdaniem powinien dostać Złotą Piłkę za zakończony sezon. Wskazał na swojego rodaka z Realu Madryt. 

Reklama

W tym roku Złota Piłka przeszła sporo zmian. Przede wszystkim nie będzie wręczana za rok kalendarzowy, a za pojedynczy sezon. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 17 października w Paryżu. – Kylian Mbappe miał świetny sezon, Karim Benzema również, ale ja nie oglądałem zbyt wiele meczów. Jeśli miałbym opierać się na tym, co widziałem, wybrałbym Vinicusa Juniora – powiedział jeden z liderów Paris Saint-Germain.

Vinicius zdobył bramkę w finale Ligi Mistrzów, która zapewniła Realowi triumf w tych rozgrywkach, ale faworytem do wygrania Złotej Piłki jest inny piłkarz Królewskich – Karim Benzema. Jednak młody Brazylijczyk również powinien znaleźć się wysoko w wynikach plebiscytu. W tym sezonie na wszystkich frontach strzelił 22 bramki i zanotował 20 asyst.

Czytaj więcej o Realu Madryt:

Fot. Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Paweł Paczul
0
Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank