Kamil Glik nie zagra w Serie A

21 maja 2022, 20:49 • 2 min czytania 6 komentarzy

Benevento przegrało 0:1 rewanżowe spotkanie z Pisą w półfinale baraży o awans do Serie A i straciło szanse na występ w finale. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał reprezentant Polski Kamil Glik.

Pierwsze spotkanie Benevento z Pisą odbyło się we wtorek 17 maja na Stadio Ciro Vigorito. Wtedy górą była drużyna z Kampanii, która triumfowała 1:0 po bramce Gianluki Lapaduli w 85. minucie gry i znacznie zbliżyła się do awansu do finału.

Spotkanie rewanżowe zakończyło się również wynikiem 1:0, ale w drugą stronę. Nie było jednak ani dogrywki, ani nawet rzutów karnych, ponieważ o awansie zadecydowała pozycja w tabeli sezonu zasadniczego, gdzie wyżej uplasowała się Pisa. Zwycięstwo drużynie Luki D’Angelo zapewnił już w 11. minucie Ahmad Benali. Chwilę później do bramki gości trafił jeszcze George Puscas, ale jego trafienie zostało anulowane przez system VAR. Kamil Glik spędził na boisku pełne 90 minut.

W finale baraży Pisa zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Monza – Brescia. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami, rozgrywanym na Stadio Mario Rigamonti, 2:1 triumfował zespół Giovanniego Stroppy. Obie bramki dla gości zdobył były król strzelców Ekstraklasy – Christian Gytkjaer.

PISA – BENEVENTO 1:0 (1:0)

BRAMKI: Benali 11′