Górnik Łęczna dołącza do akcji zwiększania świadomości dotyczącej autyzmu

redakcja

Autor:redakcja

02 kwietnia 2022, 10:12 • 1 min czytania

Reklama
Górnik Łęczna dołącza do akcji zwiększania świadomości dotyczącej autyzmu

Kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie, dlatego wiele klubów sportowych z całego świata jest zaangażowanych w akcje zwiększania świadomości dotyczącej tego zaburzenia.

Reklama

Dziś Górnika Łęczna rozegra domowe spotkanie z Pogonią Szczecin. Zielono-czarni nie wystąpią jednak w swoich tradycyjnych strojach. Zmiana barw klubowych koszulek na niebieskie przypada w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

– Kolor niebieski jest symbolem autyzmu. Koszulki właśnie w takim kolorze będziemy mieli podczas sobotniego meczu z Pogonią Szczecin. Razem z drużyną chcemy podnieść świadomość w temacie tego zaburzenia – podkreśla Daniel Dziwniel.

Zaangażowanie w zwiększanie świadomości autyzmu to kolejna w tym sezonie społeczna akcja Zielono-czarnych. Na dzień kobiet Górnicy zachęcali do profilaktyki badań raka piersi wśród kobiet, a przez cały sezon Klub promuje honorowe krwiodawstwo.

Reklama

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Górnik Łęczna

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank