Paulo Sousa w środę zadebiutował jako trener Flamengo, ale już w niedzielę poniósł pierwszą ligową porażkę. Zespół prowadzony przez Portugalczyka przegrał w derbach Rio de Janeiro 0:1.

Pierwsza porażka Paulo Sousy

Debiut Paulo Sousy na ławce brazylijskiego klubu był dla niego lekki, łatwy i przyjemny. Flamengo wygrało gładko 3:0 z Boavistą w ramach trzeciej kolejki ligi stanowej. Wczoraj jego drużynie poszło gorzej, ale i rywal był mocniejszy. Fluminense okazało się lepsze w pojedynku na Estadio Nilton Santos pełnym brudnej gry, żółtych i czerwonych kartek (oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę).

Brazylijscy dziennikarze zwracają uwagę na fakt, że Sousa zmienił ustawienie względem wygranego meczu. Z Boavistą wystawił trójkę obrońców, tym razem czwórkę. O ile Flamengo pochwalono za zalążki gry kombinacyjnej, o tyle gorzej wyglądało w obronie. W tym momencie zespół byłego selekcjonera reprezentacji Polski zajmuje czwartą lokatę.

CZYTAJ WIĘCEJ O PAULO SOUSIE:

Fot. FotoPyk

Weszło
26.09.2022

Szczęsny, ufam tobie. Kiwior to nasz najlepszy stoper [NOTY]

Jeden z najlepszych występów w reprezentacyjnej karierze Wojciecha Szczęsnego. Jakub Kiwior udowadniający, że na ten moment jest naszym najlepszym stoperem. Karol Świderski przyklepujący status „drugiego po Lewandowskim”. Kolejny świetny występ Zielińskiego. I absurdalny mecz w wykonaniu kapitana. Oto noty, jakie wystawiliśmy reprezentacji Polski za mecz z Walią. Walia – Polska. Noty dla naszych reprezentantów WOJCIECH SZCZĘSNY – 8 Rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze reprezentacyjnej. […]
26.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Weszło
25.09.2022

Cztery rzeczy, które wiemy po Walii. Mamy stopera i napastnika numer dwa

Wygrana w Cardiff z Walią (1:0) pozwoliła reprezentacji Polski utrzymać się Dywizji A Ligi Narodów. Ponadto selekcjoner Czesław Michniewicz znalazł odpowiedzi na kilka pytań. Dowiedzieliśmy się na przykład, że Jakub Kiwior stał się podstawowym środkowym lewym stoperem, a Karol Świderski prowadzi w castingu na partnera Roberta Lewandowskiego w ataku naszej kadry. Oczywiście wiemy i pamiętamy, że to wciąż tylko wygrana z Walią, która nam generalnie leży, ale mimo wszystko przynajmniej kilka plusów […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski: Cel minimum wykonany. Nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystany

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował spotkanie z kadrą Walii. Niemal tradycyjnie już napastnik zaznaczył, że w ofensywie możemy spisywać się jeszcze lepiej niż obecnie. – Cel minimum został zrealizowany, utrzymaliśmy się w dywizji A. Dzisiaj zagraliśmy prościej i bardziej efektywnie. W ofensywnie nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystywany, mamy problemy, żeby stworzyć klarowne sytuacje, przejść większością zawodników na połowę rywala. To jest rzecz, nad której poprawą […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Szczęsny: Mogliśmy zagrać jeszcze 90 minut i nie stracić gola

Wojciech Szczęsny skomentował mecz reprezentacji Polski z Walią w „TVP Sport”. Bramkarz biało-czerwonych mówił m.in. o tym, jak ocenia swoją dyspozycję w tym spotkaniu. – Dobrze czujemy się, gdy trzeba dowieźć wynik do końca meczu. Gramy charakternie, ambitnie, nie próbujemy niesamowitej piłki — tak wyglądała druga połowa. Udało nam się strzelić bramkę i wydawało nam się, że możemy grać nawet kolejne 90 minut i nie stracić gola – powiedział Wojciech Szczęsny […]
25.09.2022
Weszło
25.09.2022

W środku pola znów to samo. Krychowiak – nie, obok niego – kto?

Jest takie mądre powiedzenie po meczach reprezentacji, że „dziś największymi wygranymi są ci, którzy nie grali”. I co mecz mamy wrażenie, że największym zwycięzcą w walce o miejsce w środku pola jest akurat ten pomocnik, który tym razem nie zagrał. Po meczu z Holandią domagano się Żurkowskiego zamiast Linettego. Dziś z Walią zagrał Żurkowski i zawiódł. To teraz czas jeszcze na Klicha i Góralskiego, byśmy ponownie powiedzieli – nie wiemy kto ma zagrać obok Krychowiaka, a najlepiej, jakby […]
25.09.2022
Suche Info
26.09.2022

Michniewicz: W dywizji A można najeść się wstydu, ale trzeba uczyć się od najlepszych

Czesław Michniewicz zabrał głos po meczu Polski z Walią. Selekcjoner biało-czerwonych na antenie „TVP Sport” skomentował grę naszej drużyny, odniósł się także do utrzymania w dywizji A. Kilka wątków rozwinięto na konferencji prasowej. – Zagraliśmy nieźle. Psychicznie byliśmy na właściwym poziomie po słabym czwartkowym meczu. W pierwszych minutach Walia przeważała, ale wróciliśmy do gry, wiedzieliśmy, że to ustanie, jeśli nie stracimy bramki. Drużyna funkcjonowała dobrze, nawet Żurkowski, który mniej gra w klubie, […]
26.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski: Cel minimum wykonany. Nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystany

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował spotkanie z kadrą Walii. Niemal tradycyjnie już napastnik zaznaczył, że w ofensywie możemy spisywać się jeszcze lepiej niż obecnie. – Cel minimum został zrealizowany, utrzymaliśmy się w dywizji A. Dzisiaj zagraliśmy prościej i bardziej efektywnie. W ofensywnie nasz potencjał nie jest jeszcze wykorzystywany, mamy problemy, żeby stworzyć klarowne sytuacje, przejść większością zawodników na połowę rywala. To jest rzecz, nad której poprawą […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Szczęsny: Mogliśmy zagrać jeszcze 90 minut i nie stracić gola

Wojciech Szczęsny skomentował mecz reprezentacji Polski z Walią w „TVP Sport”. Bramkarz biało-czerwonych mówił m.in. o tym, jak ocenia swoją dyspozycję w tym spotkaniu. – Dobrze czujemy się, gdy trzeba dowieźć wynik do końca meczu. Gramy charakternie, ambitnie, nie próbujemy niesamowitej piłki — tak wyglądała druga połowa. Udało nam się strzelić bramkę i wydawało nam się, że możemy grać nawet kolejne 90 minut i nie stracić gola – powiedział Wojciech Szczęsny […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Polska zostaje w dywizji A. Kto jeszcze? Niedzielne wyniki Ligi Narodów [WIDEO]

Znamy już komplet niedzielnych wyników Ligi Narodów. Najważniejsze rozstrzygnięcie to oczywiście utrzymanie reprezentacji Polski w dywizji A. Warto jednak spojrzeć na to, co działo się na innych boiskach. Holandia i Chorwacja to dwie drużyny, które awansowały do Final Four Ligi Narodów. Nasi grupowi rywale pokonali Belgię 1:0, choć jeszcze w ostatniej minucie do wyrównania mógł doprowadzić Dodi Lukebakio, który zrobił to: pic.twitter.com/YeM81ls4ns — Big Chance Missed (@ChanceMissed) […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Reprezentacja Polski w pierwszym koszyku przed losowaniem eliminacji EURO!

Wygrana z reprezentacją Walii i korzystne rozstrzygnięcia innych spotkań sprawiły, że kadra Polski będzie rozstawiona w pierwszym koszyku eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Co to oznacza w praktyce? Wiadomo: nie trafimy na jedną z topowych reprezentacji na Starym Kontynencie. Nie jest jednak tak, że zupełnie straciliśmy szansę na wylosowanie mocnego przeciwnika. Koszyki przed losowaniem EURO 2024 prezentują się na ten moment tak. Polska w 1. koszyku przed losowaniem eliminacji EURO 2024 1. koszyk eliminacji […]
25.09.2022
Suche Info
25.09.2022

Lewandowski do Świderskiego i Polska prowadzi z Walią! [WIDEO]

Duet Robert Lewandowski – Karol Świderski? Top. To po akcji tego duetu, choć zaczętej doskonałym podaniem Jakuba Kiwiora, reprezentacja Polski objęła prowadzenie w meczu z Walią. Świderski od początku spotkania był aktywny, wywalczył kilka rzutów wolnych, ale najważniejsze wydarzyło się w drugiej połowie meczu. Jakub Kiwior odważnie podłączyć się do akcji ofensywnej i z bocznego sektora boiska dograł piłkę do Roberta Lewandowskiego. Ten ściągnął na siebie obrońców […]
25.09.2022
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PZPN=Pijacy Złodzieje Patusy Nieroby
PZPN=Pijacy Złodzieje Patusy Nieroby
7 miesięcy temu

Przegrywać to on potrafi. Długo tam nie popracuje. Niech tylko przyjdzie liga i copa libertadores.

Bo on nigdy takiej oferty nie dostanie
Bo on nigdy takiej oferty nie dostanie
7 miesięcy temu

Dłużej niz pewien Czesław z telefonem

polskabezmyśl szkoleniowa,kierunkowy711
polskabezmyśl szkoleniowa,kierunkowy711
7 miesięcy temu

Nie wiem czy wiesz, ale porażka to jest coś normalnego. Nawet najlepsi przegrywają.

Mat
Mat
7 miesięcy temu

To dopiero 1 poważny rywal. Teraz jest liga stanowa, a nie liga brazylijska. Niestety dopiero od sierpnia startuje liga brazylijska i wtedy przekonamy się ile jest warte Flamengo z Sousą.

PZPN=Pijacy Złodzieje Patusy Nieroby
PZPN=Pijacy Złodzieje Patusy Nieroby
7 miesięcy temu
Reply to  Mat

Jakiego sierpnia? od 9 kwietnia. Tam sie gra cały sezon w jednym roku. Sezon zwykle trwa od kwietnia/maja do grudnia – ale są mistrzostwa świata więc kończy się wcześniej – 13 listopada.

J. A. Morales
J. A. Morales
7 miesięcy temu

Fajnie, że dowiedziałem się z kim grali…
Róbcie tak dalej – czeka was to co WeszłoFM

Taki Jeden
Taki Jeden
7 miesięcy temu
Reply to  J. A. Morales

Jest napisane, że z Fluminese. Ale fakt, mogli podkreślić, że to derby.

Miroloooo
Miroloooo
7 miesięcy temu
Reply to  J. A. Morales

Ale przecież jest napisane xD Czytanie ze zrozumieniem się kłania

J. A. Morales
J. A. Morales
7 miesięcy temu
Reply to  Miroloooo

Bardziej poniedziałkowe rozkojarzenie niż czytanie ze zrozumieniem.
Przepraszam – moje niedopatrzenie, gdzieś mi się to w treści zlało.

Proboszcz
Proboszcz
7 miesięcy temu
Reply to  J. A. Morales

Rób tak dalej to skończysz jak twoja stara kurtyzana 🙂

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
7 miesięcy temu
Reply to  J. A. Morales

Czyli co czeka?

Proboszcz
Proboszcz
7 miesięcy temu

Dlatego zrobił nam dobrze że odszedł , z nim na ławce to by nas Sborna rozgromiła a tak to Cesio cuś obmyśli ,a nasi fahofcy tak lamentowali że sobie poszedł na fawele , takich mamy znafcuf 🙂 🙂

alapw
alapw
7 miesięcy temu

mam pytanie dlaczego pilkarze nosza pod koszulkami takie [biustonosze]

Printbartek6
Printbartek6
7 miesięcy temu
Reply to  alapw

Statystki

wojtus
wojtus
7 miesięcy temu
Reply to  alapw

Bo jeszcze się nie zdecydowali czy chcą być chłopem czy babą.

Chudy wysoki niemiec
Chudy wysoki niemiec
7 miesięcy temu
Reply to  alapw

Mają tam wbudowane czujniki dla statystyk. Ile zrobili kilometrów itd.

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
7 miesięcy temu

O jak mi kurwa przykro… nie jest.

Shark
Shark
7 miesięcy temu

Szybko lamusa rozpracuja,nastepny przystanek chiny,araby,ewentualnie wieczysta w duecie z franzem

polskabezmyśl szkoleniowa,kierunkowy711
polskabezmyśl szkoleniowa,kierunkowy711
7 miesięcy temu

A o pierwszej porażce cześka i w ogóle o porażkach reprezentacji będziecie cokolwiek pisać czy z góry już przyszedł przykaz, że wszystkie porażki idą na konto prezesa i piłkarzy, a czesiek bez winy będzie?

Porażka w piłce nożnej? Normalnie nienormalne zjawisko…

nick dick
nick dick
7 miesięcy temu

Nawet Czoko Simeone zebrał wczoraj w łeb od jakichś ogórów

Placzul
Placzul(@placzul)
7 miesięcy temu

Może być tak że on przed tymi naszymi barażami będzie już znowu wolnym trenerem.

polskabezmyśl szkoleniowa,kierunkowy711
polskabezmyśl szkoleniowa,kierunkowy711
7 miesięcy temu
Reply to  Placzul

Z milionami na koncie 🙂

chatka na Śnieżniku
chatka na Śnieżniku
7 miesięcy temu
Reply to  Placzul

na mundiial ma wrócić

nick dick
nick dick
7 miesięcy temu

Czy przegrać 0:1 w derbach Rio, to większy obciach niż przyjąć czwórkę od Piasta Gliwice?

Kibol jego mać
Kibol jego mać
7 miesięcy temu

Kurwa teraz co tydzień będą podawane wyniki tego uciekiniera. Gosciu co zrobił to ograł tylko zajebistą Albanie, największy jego sukces z Polską reprą, wjebał nas na baraże gdzie musimy grac na wyjeździe pierwszy mecz i tyle dla nas zrobił a wy teraz bedziecie go przeżywać jak jakiegoś bożka, który zdobył z Polską spektakularny sukces. Dajcie juz z tym frajerem spokój bo juz na wymioty bierze. Ile można wałkował w kółko to samo. Tak samo jak wiecznie wspominają bramki Lewego z poprzednich rund ligowych. Lewy bedzie gral np. z Lipskiem a piszą jaką to bramke nie strzelił Lipskowi w poprzedniej rundzie. To jest juz jest chore.

nick dick
nick dick
7 miesięcy temu

I wcale nie zremisował z Angolami i Hiszpanami