PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Opublikowane 26.01.2022 07:14 przez

Damian Smyk

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie.

„SPORT”

Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. W Gliwicach wierzą w Sappinena.

Gliwiczanie jesienią marnowali sporo okazji, a gra napastników często wołała o pomstę od nieba. Gole strzelali częściej pomocnicy i to musi się zmienić. – Chciałbym, żeby to zawodnicy ofensywni strzelali gole, dzięki którym będziemy wygrywali mecze – przyznał po sparingu z serbską drużyną obrońca Jakub Czerwiński. Stąd wielkie nadzieje w Rauno Sappinenie. Ale wspierać ma go pomoc, która wyglądała nieźle pod względem ofensywnym, a wiosną ma być nieźle pod każdym względem. Damian Kądzior to najlepszy asystent ligi, Michał Chrapek był w wysokiej formie, a nowi, czyli Michał Kaput i Tihomir Kostadinow mają dodać jakości i sprawić, że środek pola będzie przejmowa.

Bogdan Racovitan został nowym stoperem Rakowa Częstochowa. To 21-letni stoper Botosani.

Przenosiny Racovitana do Częstochowy były uzależnione w dużej mierze od ruchów Botosani. Rumuni musieli znaleźć zastępstwo za swojego podstawowego obrońcę. Wybór padł na Victora Dicana z drugoligowego U Cluj. 21-latek rozegrał w tym sezonie 17 spotkań, w których zdobył dwie bramki. Jeżeli kluby dojdą do porozumienia, to droga Racovitana do Rakowa będzie otwarta. Prezydent Botosani, Valeriu Iftime, na łamach rumuńskich mediów potwierdził, że zawodnik jego drużyny dołączy do Rakowa. – Jest to uczciwa oferta, której nie mogliśmy zignorować. Jeżeli patrzymy na ten transfer pod kątem finansowym, to jest to część naszej polityki wychowywania piłkarzy. Inwestujemy w nich, a oni potem pomagają klubowi. Zrobiliśmy dobry interes – powiedział Iftime cytowany przez „ProSport”. Lokalne media wahają się, jeżeli chodzi o kwotę, jaką Raków ma zapłacić za nowy nabytek. Te wahają się między 600, a 650 tysięcy euro podstawy oraz kolejne pieniądze zapisane w bonusach. Łącznie częstochowianie mogą wyłożyć na stopera między 800 tysięcy, a milionem euro. To drugi tak wielki wydatek Rakowa w tym okienku transferowym. Poprzednim był Deian Sorescu, również sprowadzany z Rumunii, dokładniej z Dinama Bukareszt.

Robert Dadok odważnie zapowiada, że Górnik Zabrze spróbuje zaatakować pierwszą czwórkę Ekstraklasy.

Skąd tak dobra dyspozycja w końcówce roku?

– Z tego, że wszystko dobrze sobie poukładałem, a drużyna też funkcjonowała bardzo dobrze. Mnie też udało się złapać dobrą formę fizyczną, wtedy też na boisku pokazuję to, co najlepiej potrafię. Można powiedzieć, że pod względem jakości gry, to był taki najlepszy dla mnie czas w mojej zawodowej karierze piłkarza.

W klasyfikacji kanadyjskiej ma pan 4 punkty za gola i trzy asysty. Tyle samo punktów co mistrz świata z 2014 roku Lukas Podolski.

– Teraz pytanie, czy to jest mój maks, czy maks „Poldiego”? (śmiech). Myślę jednak, że obaj mamy jeszcze rezerwy i coś na pewno dołożymy. Za pasem inauguracja drugiej części sezonu.

O co Górnik będzie grał wiosną?

– Oczekiwania będą spore, bo wiadomo, że ta presja – po tym co pokazaliśmy w końcówce roku – będzie większa niż na początku rozgrywek, bo wtedy nie wiedzieliśmy na co nas stać, a teraz już tak. Będziemy chcieli zaatakować pierwszą czwórkę.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

31 stycznia Szewczenko ma zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Jakim jest trenerem? Jak ważni są jego współpracownicy? Co może wysypać nominację Ukraińca?

Kontrakt z włoskim klubem to jedyna przeszkoda, która może tę sprawę zablokować. Może się wydawać, że powinna być to sprawa łatwa do załatwienia, ale gra toczy się o duże pieniądze. Szewczenko zarabia tam 1,8 miliona euro rocznie, a jego sztab 700 tysięcy – łącznie daje to wymienianą wielokrotnie kwotę 2,5 mln euro. Ukrainiec chce otrzymać część wynagrodzenia, które należy mu się do 30 czerwca 2024 roku, jeśli warunki zaproponowane przez Genoę go usatysfakcjonują, trafi do polskiej kadry razem z najbardziej zaufanymi osobami, przede wszystkim z Mauro Tassottim i Andreą Malderą. Według Serhija Dryha, redaktora naczelnego serwisu sportarena.com, właśnie dobór odpowiednich współpracowników jest ogromną wartością Szewczenki. – Najważniejszymi cechami, które pozwalają mu na osiąganie sukcesów, są: europejska mentalność, duże doświadczenie piłkarskie oraz umiejętność wyboru kompetentnych asystentów w sztabie trenerskim. W reprezentacji Ukrainy Tassotti odpowiadał za przygotowanie gry obronnej, Maldera i przez pewien czas Raul Riancho za taktykę i analizę przeciwników, Pedro Haro pracował z bramkarzami, zaś Andrea Azzalin zajmował się przygotowaniem fi zycznym. Szewczenko sumował ich wysiłki, zbierał porady i budował atmosferę w kadrze – opowiada ukraiński dziennikarz. Podobne zdanie wypowiada były reprezentacyjny bramkarz Wojciech Kowalewski, który w Szachtarze Donieck spędził półtora roku kariery. Cały czas ma znajomych na Wschodzie, z którymi regularnie rozmawia o piłce nożnej w tym regionie. – Szewczenko w opinii specjalistów w swojej ojczyźnie pełnił w kadrze przede wszystkim rolę mentora, motywatora, niepodważalnego lidera. W sztabie szkoleniowym miał ludzi, którzy odpowiadali za schematy taktyczne, przygotowanie, tym zajmowali się jego włoscy przyjaciele, z którymi zbiera doświadczenia w ostatnich latach. Tassotti i Maldera to ludzie, którym bardzo ufa. Pierwszy był z nim w Genoi, drugiego tam zabrakło, kto wie, być może to też miało wpływ na funkcjonowanie Szewczenki w tym zespole. Widzimy jedynie efekty, które były nie najlepsze – zauważa. Szewczenko został zwolniony z Genoi 15 stycznia.

Rozmowa z Jackiem Zielińskim, dyrektorem sportowym Legii. Sporo o tym, jakim Zieliński chce być dyrektorem. Ciekawy wątek wyboru następnego trenera i fiaska rozmów z Papszunem.

Musiał pan już podejmować trudne decyzje?

Jestem w trakcie. Cały czas siedzi z tyłu głowy. Dotyczy oczywiście stanowiska trenera Legii. Wiele rzeczy było omówionych i opracowanych wcześniej, natomiast potem koncepcja się zmieniła. Marek Papszun to bardzo dobry szkoleniowiec, inteligentny człowiek. Zgadzaliśmy się w wielu kwestiach. Po rozmowach byłem przekonany w 80 procentach, brakowało niewiele, ale nie mogłem podjąć wówczas decyzji. Potrzebowałem więcej czasu, miałem dwóch innych kandydatów, przeanalizowałem pracę każdego z nich, porównałem, jacy trenerzy sprawdzali się w Legii w przeszłości, a którym się nie powiodło. Jedną taką analizę wykonałem sam, drugą przygotowała firma zewnętrzna, co ma mi pomóc w podjęciu decyzji. Potem Marek przedłużył kontrakt z Rakowem, więc temat Legii na razie się skończył. Podpisywanie z nim umowy na przełomie roku byłoby przedwczesnym ruchem. On też nie mógł czekać, do 31 grudnia miał się określić, czy przyjmuje propozycję z Rakowa. Wtedy wchodziła jeszcze w grę reprezentacja Polski. Rozstaliśmy się w zgodzie, bez wzajemnych pretensji i żalu.

Zostało dwóch kandydatów na trenera Legii?

Tak. Decyzja zapadnie w najbliższych tygodniach, pewnie nie zdążymy przed startem sezonu, ale mogę powiedzieć jedno: mam ogromny ból głowy związany z wyborem.

Jaki ma być trener Legii?

Przede wszystkim dobry. Prowadzenie tej drużyny to nie jest prosta sprawa. Najlepszy polski klub, największa presja, najwięcej uwagi poświęcanej w mediach i ogromne zainteresowanie kibiców. To naprawdę nietypowe, patrząc na ekstraklasę, miejsce do pracy, które może przytłoczyć niejednego szkoleniowca. Trener Legii musi mieć otwartą głowę, nie ulegać stereotypom, rozwijać warsztat, nie spoczywać na laurach, nie żyć przeszłością. Chcę trenera ambitnego, potrafiącego działać pod presją.

Mariusz Fornalczyk jednym z największych wygranych zgrupowania Pogoni. Pod skrzydła wziął go Grosicki, ale dobra forma chyba nie wystarczy, by grać wiosną od pierwszych minut – konkurencja jest duża.

Natomiast na niej szczególną opieką otoczył 19-letniego Fornalczyka, który zrobił furorę podczas obozu na Riwierze Tureckiej. Grosicki podpowiada młokosowi w trakcie treningów czy meczów, mobilizuje, a jak trzeba, to gani. Jak starszy skrzydłowy z młodszym skrzydłowym. Co więcej, na zajęciach pomocnicy rywalizują ze sobą, kto strzeli więcej goli. I wcale nie zawsze lepszy okazuje się ten znacznie bardziej doświadczony. – Dzisiaj Kamil miał chyba gorszy dzień, bo wygrałem 11:5 – śmiał się Fornalczyk w ostatni piątek, kiedy spotkaliśmy się z nim w Gloria Sports Center. – Ze skrzydłowych w Polsce nie widziałem wcześniej nikogo w jego wieku, żeby z taką łatwością mijał przeciwników – to z kolei usłyszeliśmy od Grosickiego. Styl gry Fornalczyka błyskawicznie przykuwa uwagę, skauci włoskich klubów pytali, jak nazywa się ten z niebieskimi włosami po kilku akcjach Ślązaka z Bytomia w spotkaniu towarzyskim z FC Zürich (1:1), pierwszym Granatowo-Bordowych na tureckiej ziemi. Praca popłaca, naturalnie nad rozwojem młodzieżowca przede wszystkim czuwa sztab szkoleniowy z Robertem Kolendowiczem na czele. Najczęściej to właśnie asystent Kosty Runjaica na podstawie materiałów wideo tłumaczy 19-latkowi, kiedy podjął dobrą decyzję, a kiedy złą. Bo nie zawsze trzeba dryblować i Fornalczyk coraz lepiej to rozumie

Antoni Bugajski argumentuje, że wybór Jana Urbana na selekcjonera byłby dobrym pomysłem. 

Urban jako kandydat na trenera Biało-Czerwonych ma wiele atutów. Całkiem możliwe, że byłby lepszym selekcjonerem niż szkoleniowcem klubowym, choć – i to akurat jego wada – poruszamy się w sferze rozważań teoretycznych, bo selekcjonerem nigdy nie był. Był natomiast w sztabie Leo Beenhakkera, który zresztą teraz optuje za jego kandydaturą. Prowadził drugoligową drużynę hiszpańską (Osasuna Pampeluna), a to dla innych polskich trenerów zamknięty świat, do Hiszpanii mogą jeździć tylko z polskimi drużynami na zgrupowanie albo na mecz, a jak im się poszczęści, to na staż. Urban choć Polak, przesiąknięty jest hiszpańskim futbolem. Na Półwyspie Iberyjskim spędził kawał życia, ciągle ma tam dom, był szanowanym piłkarzem LaLiga i od Hiszpanów uczył się trenerskiego fachu. Na dodatek jest kontaktowym, życzliwym człowiekiem. Piłkarze go lubią, bo jest wobec nich uczciwy i empatyczny, a przez tą dobrą piłkarską przeszłość dla wielu jest też trenerskim autorytetem. Te wszystkie cechy mogłyby się bardzo przydać w szatni Biało-Czerwonych, gdzie trener musi się sprawnie dogadać z gwiazdami kadry. Skoro jednak umiał się szybko porozumieć z Lukasem Podolskim w Górniku, dlaczego miałby nie złapać dobrego kontaktu z Robertem Lewandowskim w reprezentacji?

„SUPER EXPRESS”

Wojciech Cygan o transferach Rakowa – Sorescu rekordem transferowym, Racovitan na podobnej półce cenowej.

Transfer Sorescu był najtrudniejszym do przeprowadzenia w pana pracy w Rakowie?

– Był jednym z bardziej specyficznych. Sposób prowadzenia negocjacji przez stronę rumuńską odbiegał od standardów, z jakimi spotkałem się dotychczas. Gdy wydawało się, że wszystko jest dogadane, nagle okazywało się, że oni nie są zadowoleni i chcą ugrać coś więcej. Widocznie taka jest ich specyfika i sposób funkcjonowania. Duża zasługa naszego dyrektora, Roberta Grafa, bo to on prowadził rozmowy.

Kwotą 700 tys. euro pobiliście rekord transferowy klubu, a Dinamo zapewniło sobie 15 proc. od kolejnego transferu. Na ile prawdziwe są to liczby?

– Nie zwykłem ujawniać kwot i innych zapisów z umów. Ale te warunki, które pan wymienił, nie różnią się diametralnie od tych prawdziwych. Jeśli chodzi o Racovitana, jest to transfer z podobnej półki, ale w ostatecznym rozliczeniu istotne będzie, czy zostaną aktywowane bonusy, które mogą skutkować wzrostem kwot transferu.

Grzegorz Lato mówi, że selekcjonerem powinien być Polak. I basta. Bo wy się uparliście na obcokrajowca…

– Za Sousę powinien przyjść cudzoziemiec czy Polak?

– Rany boskie, musi być Polak! Popatrzcie w historię sukcesów reprezentacji, największe wyniki osiągali tylko Polacy. Jak był Beenhakker, zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie na Euro. Oczywiście wszedł do tych mistrzostw, brawo za to, ale na Euro była klapa. I teraz ten Sousa, który uciekł jak tchórz. Jak Boga kocham, on żadnego meczu polskiej ligi nie obejrzał! A wy wszyscy schowaliście ogon pod siebie, bo to wielki pan Sousa.

– Mówi się, że faworytem jest Szewczenko. Co pan na to?

– Wy jesteście zakochani w tych zagranicznych trenerach, czy co? Jeśli brać zagranicznego, to z najwyższej półki, jak to robią kluby angielskie. Ale nas nie stać, żeby zapłacić mu rocznie 20mln funtów czy euro.

– Ale 2,5 mln dla Szewczenki to też duże pieniądze.

– To są potężne pieniądze, ale dla nas. Dla normalnego Polaka. Pan popatrzy, ile trenerzy zarabiają w Anglii czy w Niemczech. Bayern odkupił trenera za 25 mln euro. Odkupił! A ile on dostał? Trener nie może zarabiać mniej niż zawodnicy

Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
Prasówka
19.05.2022

PRASA. Frankowski: Kuba był dobrej myśli. Przypuszczaliśmy, że będą słabsi od Wisły

Czwartkowa prasa nie rozpieszcza, ale znajdziemy w niej parę rozmów, które przykuwają uwagę. Wciąż sporo o reprezentacji, zwłaszcza o Gabrielu Słoninie. Przegląd Sportowy Tomasz Frankowski o problemach „Białej Gwiazdy”. Napastnik analizuje spadek Wisły. Wisłę tworzył zlepek piłkarzy z zagranicy, umówmy się, w większości kiepskich. Ale zdarza się, że taki zlepek tworzy solidny zespół. Uważam, że akurat […]
19.05.2022
Weszło
18.05.2022

PRASA. Kulisy walki w PZPN o zniesienie przepisu o młodzieżowcu i zmian w PJS

– Wojciech Cygan z zapałem przekonuje kolegów z innych klubów i związkowych działaczy. Zgromadził wokół siebie grupę ludzi, którzy na zarządzie będą go wspierać. Powinno wystarczyć na zniesienie młodzieżowego limitu, a jednocześnie jest zapowiedź podniesienia kwoty przekazywanej na Pro Junior System. Ma ona być przekazywana nie tylko z kasy związku, który oczywiście nie musi mieć […]
18.05.2022
Weszło
17.05.2022

PRASA. Zalewski: Włosi mnie chcieli, ale nigdy nie rozważałem gry dla nich

Wtorkowa prasa w dalszym ciągu zajmuje się wydarzeniami z ekstraklasowego weekendu i trudno się dziwić. PRZEGLĄD SPORTOWY Nie byłoby sukcesu Lecha, gdyby Maciej Skorża nie ułożył wszystkiego po swojemu. W kwietniu 2021 roku 50-letni trener roku przejmował zespół rozbity i nieliczący się w walce o jakiekolwiek trofea. Plan był taki, żeby zacząć od scementowania i […]
17.05.2022
Weszło
16.05.2022

PRASA. Dziekanowski: Papszun więcej wycisnął z Rakowa niż Skorża z Lecha

– Wciąż trwa walka o tytuł wicemistrzowski, ale już dziś mogę napisać, że – niezależnie od wyniku – największe wrażenie, zrobiła na mnie postawa Rakowa Częstochowa. Lech pokazywał w tym sezonie dwie twarze – momentami grał tak, jak od mistrza byśmy tego oczekiwali, ale były momenty, kiedy sobie myślałem: tak mistrzowi grać nie przystoi. Na […]
16.05.2022
Prasówka
14.05.2022

PRASA. Kamiński: Prosiłem Boga o wsparcie dla Lecha. I o porażkę Rakowa też!

Sobotnia prasa podkręca atmosferę przed meczami Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. PRZEGLĄD SPORTOWY Były napastnik Lecha Poznań, Zbigniew Zakrzewski uważa, że „Kolejorz” zasłużył na tytuł. Pana zdaniem Kolejorz wjechał po tej serii gier na autostradę do mistrzostwa? Wydaje mi się, że to już ostatni gwizdek. W tym sezonie, a zwłaszcza w tej rundzie było wiele […]
14.05.2022
Prasówka
13.05.2022

PRASA. Szulczek: Lech jest najlepszy w Polsce, ale chcemy pokazać pazurki

Ligowy dodatek, analizy, rozmowy. Ekstraklasa wkracza w decydujący moment, więc weekendowe wydania gazet dostarczyły nam sporo treści. Sport Romuald Szukiełowicz przed kolejką. Nie życzy spadku Wiśle Kraków. Efektowne i wysokie zwycięstwo Zagłębia Lubin z Radomiakiem zrobiło na panu wrażenie? – Nie. Wiem, że zabrzmiało to dziwnie, ale tak właśnie uważam. Po prostu zdarzają się takie mecze, […]
13.05.2022
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Potężny cios w parszywe mejweńskie ryje
Potężny cios w parszywe mejweńskie ryje
3 miesięcy temu

Jak to, jednak nie Nawałka???

Fc uk
Fc uk
3 miesięcy temu

Trochę za wcześnie ten komentarz

Wujek
Wujek
3 miesięcy temu

Jak Górnik ma być w TOP4 jeżeli się nie wzmocnił przed sezonem?
To już prędzej strzelam, że Legia na wiosne (niestety) zacznie punktować i ostatecznie gdzieś na środku spokojnie się znajdzie.

ambermozart
ambermozart
3 miesięcy temu

prasa już raz ogłosiła, ze wybrano Nawałkę i ten już nawet ma sztab. Wiec wiecie

Fc uk
Fc uk
3 miesięcy temu
Reply to  ambermozart

Prasa ogłosiła buahaha

eh, te pato-zjebo-mejweni
eh, te pato-zjebo-mejweni
3 miesięcy temu
Reply to  ambermozart

Przepraszam Cię bardzo, ale ogłosił to Mati Korek, który od dawna nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Wymyślone „newsy” to dziennikarstwo? Od kiedy? Przecież ten śmietnik, którzy niektórzy robią dla klików nie ma nic wspólnego z rzetelnością i jakimikolwiek wartościami. Ja tam Korkowi w nic nie wierzę.

To, że Szewczenko ma objąć funkcję selekcjonera twierdzą ludzie na Ukrainie i w Polsce, a więc kilka źródeł i według mnie są to rzeczy zdecydowanie bardziej wiarygodne niż pseudo wygłupy Korka, które tworzy dla klików.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
3 miesięcy temu

Szewczenko za 2,5 bańki to mocno przeciętna opcja, ale i tak znacznie lepsza niż jakikolwiek miś PMS na stołku.
Mejweni i byli kopacze już czekają na pierwsze mecze i zezwolenie na ujadanie 🙂

TP-LINK
TP-LINK
3 miesięcy temu

Po co brać Szewczenkę kiedy mamy naszego Polskiego fachowca Jurija Brzęczenkę???

Placzul
Placzul(@placzul)
3 miesięcy temu

wielki Bór

wielki bór.jpg
Placzul
Placzul(@placzul)
3 miesięcy temu
Reply to  Placzul

następny mejwen na „ostatniej prostej”

meczyki.jpg
Leo
Leo
3 miesięcy temu

Ukrainiec dostanie 2,5 M aby miał się z kim podzielić…a pośredników dużo…a dostanie gonga od Ruskich i co? Wśród będzie oj będzie…dajcie spokój z tym Szewczenko

adolf
adolf
3 miesięcy temu

Mati B. będzie musiał usunać posta na insta xD „dziennikarscy eksperci”…

dario armando
dario armando
3 miesięcy temu

Skoro Skorżą nie może ,to Szewczenko mi w takim układzie najbardziej pasuj,bo chyba będzie kontrolowana ofensywa.Brawo ,panie Kulesza.

eh, te pato-zjebo-mejweni
eh, te pato-zjebo-mejweni
3 miesięcy temu

Beka z Matiego Korka. Newsmen, który sam je wymyśla, by było o nim głośno. Żal patrzeć.

Bogdan
Bogdan
3 miesięcy temu

uparl sie sledzik na ukra, mamy bardzo dobrych trenerow, ktorym brakuje reklamy, jako narod mamy kompleksy. Start Nidzica czeka na redaktoro, kibice spragnieni wiesci co slychac w klubie i u pilkarzykow. Ciagle gorny slask, jest jeszcze Polska

eh, te pato-zjebo-mejweni
eh, te pato-zjebo-mejweni
3 miesięcy temu
Reply to  Bogdan

Brakuje reklamy? xDDDDDDDDDDDDDDD BRAKUJE UMIEJĘTNOŚCI. Wyjaśnij mi, dlaczego polscy piłkarze nie mają problemu, by pójść do zagranicznego klubu, dlaczego zagraniczni łowcy interesują się polskimi zawodnikami, a trenerami już nie 🙂 To jest bardzo proste równanie 🙂

Mateusz
Mateusz
3 miesięcy temu

Zdanie tytułowe nie zostało użyte w tekście PS, rozumiem że to subiektywna ocena Weszło? To może się wydarzyć, ale warto byłoby podać źródło skoro stawiacie taką tezę.

Czerkas
Czerkas
3 miesięcy temu

mam wrazenie, ze jedyne na czyl zalezy Kuleszy to pokazac, kto jest szefem

rudy wymyslil sobie siwego to ja wymyslilem sobie ukrainca – i chuj wam w dupe HAHAHAH!!

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
3 miesięcy temu
Reply to  Czerkas

mam dokladnie takie same odczucia.

Łukasz
Łukasz
3 miesięcy temu

Czyli Papszun sam na własnej skórze odczuł, jaki w Legii jest burdel. Najpierw właściciel od zaraz go chce ściągnąć, za chwilę okazuje się, że dyrektor (pracownik właściciela) ma jeszcze 2 kontrkandydatów. Chłop wpakowałby się w bagno, przy okazji tracąc twarz. Ciekawe czy tych 2 trenerów co zostało to czasem nie Vukovic i Michniewicz.

Kuchękorz Wrąki
Kuchękorz Wrąki
3 miesięcy temu
Reply to  Łukasz

Nie, to podobno twój stary i twój stary.

Łukasz
Łukasz
3 miesięcy temu

Pozbieraj słoiki bo ci się z torby wysypały

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
3 miesięcy temu

Jak zostanie selekcjonerem to może nie powoła Krychowiaka, bo gra w lidze rosyjskiej. Przynajmniej jest taka szansa. Gorzej z Szymańskim, bo jego jednak trochę szkoda.

Łukasz
Łukasz
3 miesięcy temu

A co ten sztab specjalistów, asystentów Shevchenki będzie robił do meczów barażowych skoro nie gramy w tym czasie żadnych meczy towarzyskich.

Kiki Musampa
Kiki Musampa
3 miesięcy temu

Nie dla Szewczewnki! Szewczenko będzie tylko trenerem dlatego bo zna rosyjski (ukraińskiego nie zna jako Ukrainiec) i Kulesza może z porozmawiać- takie kryterium. Jakby Nawałka znał rosyjski to bym mógłby zostać Selekcjonerem, a tak to nie nim będzie. Na 100 % bedzie Szewczen 🙁

Reminio
Reminio
3 miesięcy temu

Piłkarze To jednak dzbany. Dadok chce zaatakować pierwszą czworke, może mówi o.pierwszej czwórce drugiej polowki tabeli kretyn

Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022
Brama dnia
19.05.2022

Jörg Böhme – dublet prawie na wagę mistrzostwa | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu Schalke 05 pokonało 5:3 SpVgg Unterhaching i przez kilka cudownych chwil kibice ekipy z Gelsenkirchen byli przekonani, że ten triumf zapewnił im upragnione mistrzostwo Niemiec. Nie zdawali sobie sprawy, że Bayern Monachium nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w starciu z HSV. Wspominamy ten mecz w dzisiejszej „Bramie dnia”. 1. JÖRG BÖHME […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

„Sezon smutny jak życie w Wałbrzychu. Niech Mioduski się wstydzi”

Kibice Legii chcą „uczcić” nieudany sezon w wykonaniu Legii. Mianowicie opuścić trybuny na 17 minut. Czyli tak, by jedna minuta odpowiadała jednej porażce Wojskowych w sezonie. Na profilu Nieznanych Sprawców na Facebooku możemy przeczytać: Zwracamy się do wszystkich kibiców Legii Warszawa. Przed nami ostatni meczu sezonu. Sezonu smutnego jak życie w Wałbrzychu. Najgorszego sezonu w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak radzili sobie triumfatorzy Ligi Europy w kolejnym sezonie?

Na początku rozgrywek 14/15 UEFA zdecydowała, że zwycięzca Ligi Europy otrzyma gwarancję występów w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Dla wielu drużyn był to tylko miły dodatek. Dla pozostałych wielka szansa, która dodatkowo podkręcała rywalizację. Sprawdziliśmy, jak triumfatorzy Ligi Europy radzili sobie w Lidze Mistrzów i jak gra w tych prestiżowych rozgrywkach wpłynęła na ich […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Kobylański w TSV 1860 Monachium

Martin Kobylański ma nowy klub. To TSV 1860 Monachium. Przez ostatnie trzy sezony Kobylański występował w Eintrachcie Brunszwik. Awansował nawet do 2. Bundesligi, by po sezonie zlecieć i dalej grać na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Teraz Brunszwik znów awansował (z drugiego miejsca), ale już nie wziął Kobylańskiego na pokład. TSV jako czwarty zespół trzeciej […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Magath utrzyma Herthę czy spełni ostatnią posługę dla HSV?

Felix Magath niespodziewanie po pięciu latach powrócił w marcu do pracy trenerskiej. Podjął się trudnego zadania utrzymania Herthy Berlin w Bundeslidze. Starą Damę objął, gdy ta znajdowała się w strefie spadkowej. Wyprowadził ją z niej, ale w ostatnich minutach 34. kolejki sezonu wylądował w barażach za sprawą zwycięstwa VfB Stuttgart nad 1. FC Koeln (2:1). […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Pogromca gwiazd. Kim jest Kamil Pestka?

Niemroźne przedpołudnie na boisku treningowym Pasów przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kamil Pestka siedzi na zdezelowanym krzesełku przy samej murawie w szarej bluzie i dżinsowych spodniach z dziurami na kolanach. – Whisky z Michałem Probierzem czy whisky z Czesławem Michniewiczem? – pytamy przewrotnie. – Whisky z jednym i drugim! – odpowiada zgrabnie.  Minęły dwa lata […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Nie zawsze wynik jest celem nadrzędnym”. Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku w Świdnicy

Po kilku latach przerwy finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły do Świdnicy. Na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w środę rywalizacja o prym na Dolnym Śląsku rozpoczęła się od kategorii U12. Podczas ceremonii otwarcia zobaczyliśmy przykry obrazek. Podsumowanie tego, jak wiele zabrała nam pandemia. Po tym jak prowadzący zapytał […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Verratti twierdzi, że Benzema faulował Donnarummę

Marco Verratti w rozmowie “Le Parisien” wspomina dwumecz z Realem w Lidze Mistrzów i wskazuje powody, dla których PSG odpadło z Ligi Mistrzów. Zdaniem piłkarza Benzema faulował Donnarummę: – Dla mnie to był faul. W starciu z Troyes widzieliśmy, że sędzia anulował gola za podobny faul Kyliana na obrońcy, który nawet nie upadł. Jednak każdy […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Origi trafi do Milanu

Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu. Piłkarz po ośmiu latach opuszcza Liverpool na stałe. Fabrizio Romano napisał na Twitterze: – Divock Origi nie ma wątpliwości co do swojego kolejnego celu: czeka tylko na ukończenie badań medycznych i podpisanie kontraktu jako nowy zawodnik Milanu w nadchodzących tygodniach. Origi trafił do Liverpoolu z Lille w 2014 roku. […]
19.05.2022
Prasówka
19.05.2022

PRASA. Frankowski: Kuba był dobrej myśli. Przypuszczaliśmy, że będą słabsi od Wisły

Czwartkowa prasa nie rozpieszcza, ale znajdziemy w niej parę rozmów, które przykuwają uwagę. Wciąż sporo o reprezentacji, zwłaszcza o Gabrielu Słoninie. Przegląd Sportowy Tomasz Frankowski o problemach „Białej Gwiazdy”. Napastnik analizuje spadek Wisły. Wisłę tworzył zlepek piłkarzy z zagranicy, umówmy się, w większości kiepskich. Ale zdarza się, że taki zlepek tworzy solidny zespół. Uważam, że akurat […]
19.05.2022