PRASA. Kulesza: Nie pozwolimy, że selekcjoner będzie mógł postawić PZPN pod ścianą

Opublikowane 14.01.2022 07:13 przez

Damian Smyk

– Kiedy byłem prezesem Jagiellonii, wpisywaliśmy w umowach, że jeśli trener odchodzi z jego winy, to musi wpłacić równowartość wcześniejszych wynagrodzeń: zarówno swoich, jak i sztabu szkoleniowego. Jeśli pracował w klubie od roku, musiał oddać wynagrodzenia za ten rok. Drugi zapis może brzmieć tak, że jeśli trenera chce pozyskać inny klub czy federacja, musi zapłacić konkretną kwotę odstępnego. Opcji jest kilka, wszystko zależy od rozmów, od tego, z kim się ten kontrakt podpisuje. Jako były prezes Jagiellonii mam w tym zakresie odpowiednie doświadczenie. Na pewno nie możemy dopuścić do sytuacji, w której PZPN zostanie zaskoczony lub postawiony pod ścianą – mówi Cezary Kulesza w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Ciąg dalszy pytania ludzi – „proszę pana, a kto ma być selekcjonerem”. Tym razem pytanym jest Bogusław Kaczmarek, który mówi, że Adam Nawałka to wybór optymalny.

Nie jest tajemnicą, że pański faworyt to Adam Nawałka?

– Mówiłem o tym tuż po tym, gdy Sousa salwował się ucieczką w sposób nikczemny, co trzeba powtarzać i podkreślać. Podejrzewam, że w różnego rodzaju organizacjach za taką postawę pan Sousa dostałby czasowy zakaz wykonywania zawodu. Grał na uczuciach milionów, odwoływał się do Jana Pawła II, mówił „nie lękajcie się”, a okazał się człowiekiem nikczemnym.

Dlaczego Nawałka?

– To optymalne rozwiązanie. Przemawia za nim duża wiedza, korespondująca z brakiem czasu. Znaczący piłkarze tej kadry to piłkarze Nawałki, począwszy od naszego robokopa Lewandowskiego, po tych znaczących nieco mniej. Spójrzmy na resztę szkieletu – Szczęsny, Glik, Krychowiak, Zieliński… Oni wszyscy grali u Nawałki. Zna ich system zachowań. Wiemy, że nie jest dla nas obligatoryjne ustawienie na trójkę z tyłu. Poza fragmentami meczów z Anglią i Hiszpanią, taka organizacja gry nie do końca nam leży, biorąc pod uwagę personalia i możliwości chłopaków. Wierzę, że jeśli wybór padnie na Nawałkę, to z każdego reprezentanta wydobędzie to, co najlepsze. I co potrzebne – bez takich eksperymentów, jak Bereszyński na środku obrony czy powołań rodem z kalendarza rolniczego. Adam Nawałka to w tej chwili właściwa osoba. Tak jak Zbigniew Boniek przez aklamację został honorowym prezesem PZPN, tak Nawałka przez aklamację powinien zostać selekcjonerem na baraże. Czy na dłużej? To sprawa do dyskusji, kwestia ustalenia warunków brzegowych. W tej chwili trzeba koncentrować się na marcowych meczach. Powtarzam – meczach, bo mam nadzieję, że będą dwa.

Niezależnie od tego, kto będzie selekcjonerem, 24 marca na Łużnikach trzeba zagrać to, co potrafimy najlepiej – bez cudów, w niskiej obronie, szukając kontry?

– Fenicjanie wymyślili pieniądze, Anglicy soccer, Włosi calcio… Piłka to najpiękniejsza gra zespołowa. Ma swój czar, urok, tkwiący w prostocie. Trzeba podać, przyjąć albo odegrać, przedryblować i strzelić na bramkę. Wszystko to trzeba robić w układzie czasowo-przestrzennym, który się zawęża. Jest coraz mniej czasu na decyzję, na działanie, na reakcję. I coraz mniej przestrzeni. To jak w kinie akcji. Na poziomie piłki dziecięcej mówimy o dronach – nie tędy droga. Mówi się o kwadraturze koła, dlatego nie róbmy kwadratury piłki.

Środek pola Piasta Gliwice przeszedł przeobrażenie. Zamiast Sokołowskiego i Lipskiego w ekipie Fornalika grać będą Kaput i Kostadinow. A może i do Gliwic trafi kolejny zawodnik.

Władze klubu zadziałały szybko i konkretnie. Michał Kaput z Radomiaka i Tihomir Kostadinow z Rużomberoka mają wypełnić ubytki, ale i dać nowe, świeże tchnienie linii pomocy. Ten pierwszy ma wnieść więcej do destrukcji. Ten drugi do ofensywy. – Jako swoją mocną stronę uważam grę w defensywie. Taką też mam rolę na boisku i z niej staram się przede wszystkim wywiązać. Moja pozycja na boisku to typowa „szóstka”, dobrze czuję się w destrukcji, chociaż w ostatnim okresie gry w zespole Radomiaka ciągnęło mnie do przodu, więc również w ofensywie będę chciał coś dołożyć od siebie – opisuje Michał Kaput, który jest zadowolony z pierwszych dni w Gliwicach. – Z pewnością doceniłbym otoczkę wokół zespołu, pozytywną atmosferę, stadion. Uważam, że bardzo dobrze będzie się tutaj grało i już nie mogę się tego wszystkiego doczekać. Piast to dobry i poukładany klub. Mogę się tutaj jeszcze bardziej rozwinąć – podkreśla pomocnik wykupiony z Radomiaka. A to jeszcze wcale nie koniec zmian. Wobec coraz częstszych urazów Tomasza Jodłowca (nie pojechał na obóz do Kamienia), kadra Piasta wciąż potrzebuje posiłków w pomocy. Gliwiczanie są zainteresowani m.in. Pirulo z ŁKS-u, ale Hiszpan ma długi kontrakt z pierwszoligowcem i trzeba za niego wyłożyć pieniądze.

GKS Jastrzębie dostanie mniejszą dotację od miasta. Ale spółka Jastrzębska Spółka Węglowa zasypie dziurę w budżecie.

W tym roku borykający się z problemami finansowymi klub z Harcerskiej z budżetu miasta otrzyma „tylko” 740 tysięcy złotych. W tym mini-raporcie nie uwzględniamy dodatkowych środków finansowych, które pod koniec roku kalendarzowego trafiły na konto GKS-u. W 2020 roku było to 300 tysięcy złotych, a w ubiegłym – 134 tysiące zł. Drugim powodem rozczarowania może być skala pomocy finansowej w porównaniu do zapotrzebowania. Otóż pierwszoligowiec wyliczył, że na zadanie „Szkolenie i udział w rozgrywkach piłkarskich drużyny seniorów GKS-u Jastrzębie” potrzebuje w tym roku blisko 2,3 mln zł, a wnioskował o dotację na ten cel w wysokości 1 934 mln zł. Jako łatwo wyliczyć tzw. wkład własny wyniósłby ok. 357 tysięcy. Trudna, ale nie beznadziejna Biorąc pod uwagę poprzednie lata, GKS-owi obcięto dotację o 50 procent. Taka skala pomocy ze strony urzędu miasta w tym roku stawia klub z Harcerskiej w trudnym, ale nie beznadziejnym położeniu. Według nieoficjalnych informacji Jastrzębska Spółka Węglowa wesprze GKS Jastrzębie kwotą 900 tysięcy złotych (inne źródło mówi nawet o milionie).

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Cezary Kulesza opowiada o tym, że chce zabezpieczyć umowę kolejnego selekcjonera przed odejściem w stylu Sousy. Mówi też, że w gronie kandydatów jest m.in. Kosta Runjaic. No i przyznaje, że spotkań z kandydatami ma sporo.

Wyznaczył pan datę graniczną, do której ma zostać znaleziony następca Paulo Sousy?

Chciałbym już dziś, ale rozmowy są w toku. Wszystko po to, by wybrać najlepiej, jak to możliwe. Nie chodzi przecież tylko o jedną osobę, ale też m.in. o sztab szkoleniowy. Dochodzą do tego kwestie takie jak umowa, którą trzeba odpowiednio dopracować, by każda ze stron była zadowolona i zabezpieczona.

To nauczka po historii z Paulo Sousą? Umowa nowego selekcjonera będzie się różniła od poprzednich kontraktów?

Nie będę informował o tym, co zostanie zapisane, ale są różne sposoby zabezpieczenia obu stron. Kiedy byłem prezesem Jagiellonii, wpisywaliśmy w umowach, że jeśli trener odchodzi z jego winy, to musi wpłacić równowartość wcześniejszych wynagrodzeń: zarówno swoich, jak i sztabu szkoleniowego. Jeśli pracował w klubie od roku, musiał oddać wynagrodzenia za ten rok. Drugi zapis może brzmieć tak, że jeśli trenera chce pozyskać inny klub czy federacja, musi zapłacić konkretną kwotę odstępnego. Opcji jest kilka, wszystko zależy od rozmów, od tego, z kim się ten kontrakt podpisuje. Jako były prezes Jagiellonii mam w tym zakresie odpowiednie doświadczenie. Na pewno nie możemy dopuścić do sytuacji, w której PZPN zostanie zaskoczony lub postawiony pod ścianą.

Prawdą jest, że w piątek lub sobotę ma się pan spotkać z Adamem Nawałką?

Znam doskonale Adama, cenię jego warsztat trenerski i autorytet wśród piłkarzy. W piątek spotykam się z innym szkoleniowcem, ale z oczywistych względów nie będę podawał jego nazwiska.

Czy jest to polski trener? Tak. Lista kandydatów jest dość długa. Poza Adamem Nawałką, są też: Czesław Michniewicz, Michał Probierz, Jerzy Brzęczek, Jan Urban, Maciej Skorża.

Jest jeszcze Kosta Runjaic z Pogoni, to również jest bardzo dobry trener.

Ale nie ma polskiego paszportu.

Ma za to unijny. Narodowość w tej sytuacji nie jest najważniejsza.

Wywiad z Dawidem Szulczkiem. Trener Warty opowiada między innymi o nowym Finie w kadrze, potencjalnych transferach, szansach na utrzymanie i planach na okres przygotowawczy.

Do Zagłębia Lubin odszedł Aleks Ławniczak, przyszedł z kolei Niilo Mäenpää. To zawodnik, który ma szansę grać w pierwszym składzie? Jaki udział w tym transferze miał Robert Ivanov?

Niilo został mi zaproponowany przez dyrektora sportowego Roberta Mozyrko, wcześniej był dokładnie obserwowany przez naszych skautów. Spodobał mi się po obejrzeniu materiału, więc zacząłem oglądać jego całe mecze. Następnie poprosiłem Roberta o zasięgnięcie opinii w Finlandii. Te były pozytywne, sam też zauważyłem, że ma potencjał, a czy taki, żeby od razu grać w pierwszym składzie, zobaczymy. Może być tak, że na początku rundy będzie pełnił inną rolę, a z czasem ona się zmieni. Wyróżniał się w IFK Mariehamn, widać było, że był ważnym ogniwem tej drużyny. Występował jako pomocnik „box to box” w różnych systemach. Uznaliśmy, że nie mamy takiego uniwersalnego zawodnika, który może zagrać na kilku pozycjach w drugiej linii.

Jak wygląda pańska rola w transferach? Jakie są pańskie kompetencje?

Wygląda to tak, że jeśli skauci i dyrektor zaproponują mi danego zawodnika, to go oglądam. Wcześniej przygotowałem konkretne wytyczne, dotyczące pozycji i tego, jak dany piłkarz ma grać. Chodzi o wymagania wobec np. skrzydłowego i o jego parametry. Jeśli grupa ludzi odpowiedzialna za transfer znajdzie interesujący profil zawodnika, to mi go przedstawia. Jeśli wszyscy są na tak, to próbujemy taką osobę finalizować. Mam o tyle dobrze, że mrówczą robotę robią skauci, oni spędzają mnóstwo godzin przed komputerem, można powiedzieć, że ja otrzymuję wyciśnięty sok, więc poświęcam na to znacznie mniej czasu. Potem jednak rzetelnie oglądam zawodnika, bo łatwo się wydaje nie swoje pieniądze, staram się, żeby były wydawane racjonalnie.

Ilu zawodników może jeszcze dołączyć do Warty zimą?

To zależy od tego, czy ktoś od nas jeszcze odejdzie. W takim wypadku trzeba będzie takiego zawodnika zastąpić. Jeśli nikt nie odejdzie, to myślę, że jeszcze jeden piłkarz może do nas dołączyć. Jesteśmy gotowi na różne scenariusze, ale pracujemy nad transferem.

Domyślam się, że chodzi o skrzydłowego, gdzie obecnie jest mały wybór.

Szukamy zawodnika ofensywnego, może nie nazwałbym go skrzydłowym, bo to może być ktoś, komu bliżej do gry na pozycji numer 9 albo 10.

Wraca 2. Bundesliga, a z nią Polacy. Dźwigała i Kamiński w grze o awans, powrót Kownackiego do zdrowia. 

Na tę chwilę Dawid Kownacki czekał od sierpnia. Wówczas po raz ostatni wystąpił w oficjalnym meczu. W kolejnym znalazł się na ławce, potem zerwał więzadła poboczne, co oznaczało dłuższą przerwę. W styczniu wrócił do treningów, wystąpił też w sparingu z rezerwami Freiburga. Jutro powinien wystąpić w starciu 2. Bundesligi z Werderem Brema. – Dawid jest zdrowy, normalnie ćwiczy, dobrze się czuje. Ciekawe, czy zagra od początku – mówi nam Marcin Kubacki, agent piłkarza. – Ciągle brakuje mu trochę kondycji, ale na pewno jest dla nas opcją – powiedział podczas konferencji prasowej trener Christian Preussen. Kownacki raczej wejdzie więc w końcówce. Inna sprawa, że przed tą kontuzją także pełnił tylko rolę dublera. W ogóle jego pobyt w tym klubie jest raczej rozczarowaniem, ale finisz zeszłego sezonu miał na tyle udany (cztery gole i dwie asysty w ostatnich siedmiu meczach), że załapał się do kadry na mistrzostwa Europy, podczas których jednak nie wszedł na boisko. Lepiej wygląda sytuacja Jakuba Piotrowskiego. Jesienią grał dość często, ale nie zawsze w pierwszym składzie. Nie strzelił gola, miał jedną asystę. W „Kickerze” ma słabą średnią not 3,90, spośród zawodników Fortuny, którzy rozegrali przynajmniej cztery mecze, tylko jeden był oceniany jeszcze gorzej. – Dobrze się spisywał, z korzystnej strony pokazywał się na treningach, ale popełnia za dużo błędów. Teraz jednak ma szanse na grę, zwłaszcza, że kontuzjowany jest Adam Bodzek – ocenia Sebastian Hochrainer z „Bilda”. Z kolei urodzony w Zabrzu, ale wychowany w Niemczech, 36-letni już Bodzek gdy grał, był pewnym punktem drużyny i nosił opaskę kapitańską.

„SUPER EXPRESS”

Stały ekspert „Superaka” – czyli Jan Tomaszewski – widzi jednego kandydata i jest nim Fabio Cannavaro. A że pan Tomaszewski dokładnie śledził mecze zespołów prowadzonych przez Włocha, to oczywiście warto mu ufać.

Adam Nawałka jest ponoć faworytem numer 1. Co pan o nim sądzi?

– Nawałka miał najlepszą w historii Polski drużynę i do pewnego momentu osiągnął sukces. Chodzi o to, żeby wypracować sobie styl. Jeśli Adam Nawałka zostanie trenerem, też powinien wziąć sobie polskiego asystenta. Tak jak Kazimierz Górski, który zaangażował Andrzeja Strejlaua. Nawałka podobno powiedział, że po wygraniu baraży będzie mógł zrezygnować. Jeśli Adam Nawałka będzie selekcjonerem na życzenie dziennikarzy i kibiców, to sytuacja się powtórzy, bo przed Euro 2012 Grzegorz Lato również pod naciskiem postawił na Franciszka Smudę i ten poprowadził drużynę do jednej z największych kompromitacji w historii polskiej piłki. Trzeba zaufać prezesowi Kuleszy, który chce zagranicznego trenera, ale postawi przy nim polskich asystentów. I nieważne, czy selekcjonerem będzie Cannavaro, Pirlo czy Szewczenko.

Zgadza się pan z tezą, że Adam Nawałka to opcja najbezpieczniejsza dla Cezarego Kuleszy? Jak się uda, to super, a jak nie, to Kulesza będzie mógł powiedzieć – ale przecież kibice go chcieli, piłkarze też.

– Trenera nie wybiera się dla kibiców, dziennikarzy czy piłkarzy. Trenera wybiera się do koncepcji, a moja jest od wielu lat jedna: zatrudnić znakomitego trenera z zagranicy i dać mu za asystenta Polaka. Moim zdaniem prezes Kulesza popełnia błąd. Za dużo mówi. Zbyszek Boniek, którego uważam za najlepszego prezesa w historii polskiej piłki, robił to w cieniu gabinetów. Nikt nie wiedział, że trenerem będzie Nawałka, Brzęczek czy Sousa. Prezes Kulesza powinien wyciszyć się do 19 stycznia. Na dziś jedynym kandydatem jest Cannavaro.

fot. FotoPyk

Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Prasówka
19.01.2022

PRASA. Mroczek: Niech dadzą 10 milionów za Grosickiego, wtedy się zastanowimy

Jarosław Mroczek krótko ucina spekulacje o odejściu Kamila Grosickiego do Lorient. Czy dziś poznamy nowego selekcjonera? Według Sportu – może, według Przeglądu Sportowego – nie. Co poza tym dziś w prasie? Wywiad z Karlstroemem, pat w sprawie Emrelego i piąty stoper w Piaście Gliwice. „SPORT” Dziś decyzja w sprawie Nawałki? Być może. PZPN rozważa też […]
19.01.2022
Weszło
18.01.2022

PRASA. Kto asystentem Nawałki – następca selekcjonera? A może Piszczek?

Kto powinien być asystentem Nawałki – potencjalny następca w kadrze czy Łukasz Piszczek? O tym dziś sporo w prasie sportowej. Poza tym rozmowy z Michałem Pazdanem, Jarosławem Skrobaczem, Jakubem Bokiejem oraz piłkarzem-strażakiem, który uratował dwójkę małych dzieci. „SPORT” Z Górnikiem Zabrze do Belek nie polecieli Bainović i Tosevski. A ponadto kontuzjowani Sobczyk i Wojtuszek. Do […]
18.01.2022
Weszło
17.01.2022

PRASA. Nawałka do końca roku. Będzie zarabiał 200 tysięcy miesięcznie

Nawałka bliski objęcia posady selekcjonera – kontrakt do końca roku, 200 tysięcy miesięcznie. Rozmowy z Janem Urbanem i Tomaszem Kaczmarkiem. Lech się nie zatrzymuje, Legia liczy na Josue. Co tam ciekawego w poniedziałkowej prasie? „SPORT” Rozmowa z Janem Urbanem. O kwestiach transferowych w Górniku, kontrakcie samego Urbana i o tym, czy był kontakt z Cezarym […]
17.01.2022
Prasówka
15.01.2022

PRASA. Włosi obserwują Sebastiana Kowalczyka i młodziutkiego piłkarza Górnika

W sobotniej prasie najwięcej miejsca poświęca się oczywiście castingowi na posadę selekcjonera reprezentacji Polski. Ale jest też mocne wyznanie Damiana Nawrocika o walce z depresją. Poza tym – trochę informacji transferowych, bo Włosi obserwują Sebastiana Kowalczyka z Pogoni. „SPORT” Nawałka, Koller lub… ten tajemniczy trzeci kandydat na selekcjonera. Kulesza zawęża grono trenerów, których bierze pod […]
15.01.2022
Weszło
14.01.2022

PRASA. Kulesza: Nie pozwolimy, że selekcjoner będzie mógł postawić PZPN pod ścianą

– Kiedy byłem prezesem Jagiellonii, wpisywaliśmy w umowach, że jeśli trener odchodzi z jego winy, to musi wpłacić równowartość wcześniejszych wynagrodzeń: zarówno swoich, jak i sztabu szkoleniowego. Jeśli pracował w klubie od roku, musiał oddać wynagrodzenia za ten rok. Drugi zapis może brzmieć tak, że jeśli trenera chce pozyskać inny klub czy federacja, musi zapłacić […]
14.01.2022
Prasówka
13.01.2022

PRASA. Legia chce Góralskiego? „Cierpliwie czekam na to, co Kairat postanowi wobec mnie”

Czwartkowa prasa to kilka niezłych rozmów i trochę ligowej bieżączki. PRZEGLĄD SPORTOWY Jacek Góralski wraca po kontuzji i jest głodny gry. Dwa lata w Kazachstanie, w Kairacie minęły, jak z bicza strzelił. Do wypełnienia kontraktu pozostał panu rok, ale już latem będzie mógł pan związać się z nowym klubem. I wszystko wskazuje na to, że […]
13.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Prasówka
19.01.2022

PRASA. Mroczek: Niech dadzą 10 milionów za Grosickiego, wtedy się zastanowimy

Jarosław Mroczek krótko ucina spekulacje o odejściu Kamila Grosickiego do Lorient. Czy dziś poznamy nowego selekcjonera? Według Sportu – może, według Przeglądu Sportowego – nie. Co poza tym dziś w prasie? Wywiad z Karlstroemem, pat w sprawie Emrelego i piąty stoper w Piaście Gliwice. „SPORT” Dziś decyzja w sprawie Nawałki? Być może. PZPN rozważa też […]
19.01.2022
Weszło
18.01.2022

PRASA. Kto asystentem Nawałki – następca selekcjonera? A może Piszczek?

Kto powinien być asystentem Nawałki – potencjalny następca w kadrze czy Łukasz Piszczek? O tym dziś sporo w prasie sportowej. Poza tym rozmowy z Michałem Pazdanem, Jarosławem Skrobaczem, Jakubem Bokiejem oraz piłkarzem-strażakiem, który uratował dwójkę małych dzieci. „SPORT” Z Górnikiem Zabrze do Belek nie polecieli Bainović i Tosevski. A ponadto kontuzjowani Sobczyk i Wojtuszek. Do […]
18.01.2022
Weszło
17.01.2022

Wreszcie doceniony. Lewandowski piłkarzem roku FIFA The Best

Robert Lewandowski wreszcie został należycie doceniony. Skoro Polak nie został uhonorowany Złotą Piłką przez France Football i jej szanowne jury z całego świata, to chociaż od FIFA snajper Bayernu otrzymał zasłużoną nagrodę dla najlepszego piłkarza roku na gali FIFA The Best. Lewandowski do złotego andruta może dołożyć nagrodę, która już znacznie lepiej prezentuje się na […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

Żurkowski z coraz mocniejszą pozycją w Serie A. Czy to moment na kadrę?

Przez pierwsze pół roku we Włoszech zwiedzał ławki rezerwowych i trybuny Serie A. Przez następne półtora roku ustabilizował swoją pozycję w czołowej drużynie Serie B. Awansował do włoskiej ekstraklasy. A jesienią Szymon Żurkowski stał się pierwszoplanową postacią średniaka Serie A. Być może spodziewaliśmy się, że 24-latek szybciej przyzwyczai się do włoskiej futbolu, ale wygląda na […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

PRASA. Nawałka do końca roku. Będzie zarabiał 200 tysięcy miesięcznie

Nawałka bliski objęcia posady selekcjonera – kontrakt do końca roku, 200 tysięcy miesięcznie. Rozmowy z Janem Urbanem i Tomaszem Kaczmarkiem. Lech się nie zatrzymuje, Legia liczy na Josue. Co tam ciekawego w poniedziałkowej prasie? „SPORT” Rozmowa z Janem Urbanem. O kwestiach transferowych w Górniku, kontrakcie samego Urbana i o tym, czy był kontakt z Cezarym […]
17.01.2022
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
5 dni temu

Z Nawałką jest ten plus że nie trzeba mu nic wpisywać bo i kto by go chciał wyciągnąć

Pietrucha
Pietrucha
5 dni temu
Reply to  Stefan

Tak, ale ten plus wynika z minusów Pana Adama ☺.

Adam.
Adam.
5 dni temu

Glik juz nie jest w formie takiej jak był podczas euro 2016

Korek w dupie
Korek w dupie
5 dni temu

A po co takie zapisy przy Nawałce, którego nikt nie będzie chciał nawet z polskiej e-klapy? xDDD

poznanski raper peja
poznanski raper peja
5 dni temu

nie no jak trener warty mowi, ze pozyskaja kogos tylko w przypadku odejscia to mi sie chce kurwa plakac. ta druzyna grala piach przez 3/4 rundy, ale w opinii klubu wzmocnienia sa niepotrzebne?

7m7
7m7
5 dni temu

no tak bo ty bys wyjebal wszystkich po pol roku bo zle grali….to po chuj trenowac i po chuj trener? od razu zatrudnic tylko skautow. ty bys tylko kupowal,kupowal,kupowal co nie?

123
123
5 dni temu

Tomaszewski powiedział w końcu coś odrobinę mądrego. Karnet na pierdolenie głupot na najbliższy rok odblokowany…

xDDDDD
xDDDDD
5 dni temu
Reply to  123

W tym samym wywiadzie powiedział też, że Szymański powinien grać zamiast Zielińskiego.

123
123
5 dni temu
Reply to  xDDDDD

A, dobra, to nieważne XD

Big Tam
Big Tam
5 dni temu

Milik Lewy
Grosik Mączyński Krycha Zieliński
Jędza Pazdan Glik Bereszyński

Będziemy tego żałować!

zonk
zonk
5 dni temu

Nie pozwolimy, że selekcjoner będzie mógł postawić PZPN pod ścianą…”
Ty k***a chociaż tytuł kiedyś napiszesz poprawnie i PO POLSKU, Smyku??? Już mógłbyś przestać udawać być takim ignorantem … bo udajesz, nie (?)

Kosta Runjaić ??? 😀 No tego to jeszcze nie grali !! 😀 😀

Freddie Bajorek
Freddie Bajorek
5 dni temu
Reply to  zonk

no nie. Za to grali Brzęczka. Było zabawnie.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
5 dni temu

Czy to naprawdę mówił Jan Tomaszewski?
Jaja, on mówił mądrze, jak nie Jan Tomaszewski.
Jednak można. Widocznie rozmawiali rano, przed drinkiem.

xDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDD
5 dni temu

W tym samym wywiadzie powiedział też, że Szymański powinien grać za Zielińskiego, więc typowy spocony janek zawsze taki sam, ale zeszło.com poszło mu na rękę i wycięło tylko fragment, który stawia go niejako w pozytywnym świetle. Cała reszta to jak zwykle tsunami idiotyzmów.

Bubu
Bubu
5 dni temu

Kosta sprawdził się w Pogoni jako strażak, potem był dlugi okres budowania drużyny pod swoją wizję, wychodzi mu to całkiem dobrze, ma swoją filozofię, w klubie panują dobre relacje. Ale kadra to jest lepienie tu i teraz z niezgranych ludzi, mało czasu na pracę i często wypadające kluczowe elementy układanki, a to akurat u Runjaica kuleje, nie jest elastyczny, najlepszy przykład utrata Buksy, Majewskiego, Kozulja, gdzie atak w Pogoni zaczął znów funkcjonować poprawnie dopiero 1,5 roku później.

Angelus87
Angelus87(@angelus87)
5 dni temu
Reply to  Bubu

Przecież z kadry narodowej nie da się sprzedać zawodnika do innej. Coś ci się pojebało

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
5 dni temu

milion plotek, tysiac kandydatur, dziennikarze bijacy konia, az do krwi, miesieczne show niczym wybory prezia w usa, a na koncu dostana w pi zde ze putinowska kamandą i tyle, klasyka gatunku. Celebruja to jakby byli mistrzami swiata raz za razem, a to tylko buraczana furmanka w kaloszach.

deh
deh
5 dni temu
Reply to  Pan Zygmunt

Popierdoliły ci sie porównania. Masz problem z logicznym mysleniem nawet we własnej wypowiedzi. Właśnie jakbysmy byli „mistrzami świata raz za razem”, to nie trzeba byłoby nic celebrować i kombinować tylko brac kogokolwiek, żeby tylko nie zepsuł pracującej maszynki. A skoro jesteśmy „buraczaną furmanką w kaloszach” to musimy celebrować, miec milion plotek i tysiące kandydatur i miesięczne show, żeby dobrze wybrać kogoś kto z tej „buraczanej furmanki w kaloszach” cos wyciągnie.

Suche Info
19.01.2022

Bichakhchyan i Fornalczyk błysnęli w sparingu Pogoni [WIDEO]

Pogoń Szczecin pokonała w swoim drugim zimowym sparingu Zorię Ługańsk 3:1. Efektowne bramki zdobyli Vahan Bichakhchyan i Mariusz Fornalczyk. Ormianin świetnie wprowadził się w drużynę Pogoni. Mówiło się o nim, że lewą nogą potrafi wiązać krawaty – dzisiejszą bramką to potwierdza. Ormianin kapitalnie przymierzył, a to nie pierwsza jego bramka dla „Portowców”, strzelił także w meczu z FC […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Ogromne wymagania Szewczenki. Chce 3 mln euro rocznie

„Przegląd Sportowy” poinformował dziś, że brak decyzji w sprawie Adama Nawałki ma związek z ewentualnymi rozmowami z Andrijem Szewczenką, który ostatnio wyleciał z Genoi. Sport.pl ustalił jednak, że ściągnięcie Ukraińca będzie misją niemożliwą. Dlaczego? Ano dlatego, że Szewczenko ma bardzo wygórowane wymagania. Może je stawiać, bo z Genoą związał się kontraktem do 2024 roku, na […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Genoa próbuje się ratować wypożyczeniem Amiriego

Genoa zajmuje 19. miejsce w Serie A i jest na dobrej drodze do degradacji. Włosi próbują się uratować wzmocnieniami w zimowym oknie transferowym. A za takie może uchodzić Nadiem Amiri, piłkarz Bayeru Leverkusen. „Kicker” informuje, że włoski klub dogadał się już z piłkarzem odnośnie do warunków indywidualnych. Kwestią sporną pozostaje jeszcze ustalenie wszystkiego z Bayerem. Ostatnio Rudi […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Alves walczy o powrót Messiego. „Dziwnie tu bez niego”

Dani Alves wrócił do Barcelony niemalże z niebytu, by pomóc jej w powrocie na szczyt. Brazylijczyk sugeruje władzom swojego klubu, by ci zatroszczyli się o powrót Leo Messiego. – Messi jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu. Dziwnie jest być tutaj i go nie widzieć, nie mieć go w składzie – mówi Alves dla „Radio Catalunya”. […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Zieliński dokonał selekcji trenerów. „Zostało mi trzech kandydatów”

Jacek Zieliński powiedział w TVP Sport, że dokonał już wstępnej selekcji na stołek trenera Legii. Dyrektor sportowy ma trzech kandydatów. – Zrobiłem już sobie zestawienie wad i zalet trenerów mogących pasować do Legii. Na koniec zostało mi trzech kandydatów, którzy mogą udźwignąć te wymagania. Ale kto zostanie trenerem w kolejnym sezonie? Nie ma jeszcze decyzji […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Komunikat PZPN w sprawie wyboru selekcjonera

Oficjalne komunikaty nowego PZPN-u? Lubimy. Głównie za treść, jaka wylewa się z każdego ich zdania. Dziś odbyło się spotkanie zarządu PZPN, na którym debatowano między innymi o wyborze nowego selekcjonera. Spodziewaliśmy się białego dymu, ale ten nie nastąpił. W związku z pytaniami o przyszłość kadry, centrala postanowiła wydać komunikat: Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Luquinhas kapitanem Legii do końca sezonu

Robert Błoński z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że kapitanem Legii do końca sezonu będzie Luquinhas. Piłkarz nosił opaskę już podczas dzisiejszego sparingu z Krasnodarem. To sprawa, którą należy rozpatrywać na kilka sposobów. Dotychczas kapitanem stołecznego zespołu był Artur Jędrzejczyk – piłkarz z jednym z największych stażów w Legii, do tego jedna z najbardziej doświadczonych postaci w […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19

Mówiło się o tym od dłuższego czasu, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19. A właściwie Brosz najpierw obejmie zespół U-18, by przeprowadzić selekcję i potem zespół U-19 poprowadzić w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Te zaczną się jesienią 2022 roku. Brosz na stanowisku selekcjonera tej grupy młodzieżowej zmienił Mariusza Rumaka, któremu […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Legia wygrywa z Krasnodarem

Legia wygrała swój mecz sparingowy. Rywalem był FK Krasnodar. Krasnodar to obecnie piąty zespół ligi rosyjskiej. W składzie Rosjan na mecz z Legią nie zabrakło choćby Grzegorza Krychowiaka, który jest tam kapitanem. Mimo to zespół Vukovicia sobie poradził. Zaczęło się nieszczególnie, bo w 12. minucie na prowadzenie Rosjan wyprowadził Wanderson, ale w drugiej połowie Legia […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Ben Arfa nowym piłkarzem Lille

Hatem Ben Arfa podpisał kontrakt z OSC Lille, poinformował francuski klub. Ben Arfa pozostawał bez pracodawcy od czerwca ubiegłego roku. Wtedy skończyła się jego umowa z Bordeaux i przez kolejne pół roku Francuz nie miał nowego klubu. Teraz to się zmienia. Lille potrzebuje wzmocnień, bo po sensacyjnym mistrzostwie jest dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli. […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Prawnik Emreliego już nie jest przekonany, że atak na autokar to ormiańska prowokacja!

Prawnik Mahira Emreliego – Anil Dincer – jeszcze niedawno kozaczył w mediach i opowiadał różne durne historie, na przykład takie, że Legia inspirowała atak na autokar, ponadto chodziło o rasizm. Były to skrajne bzdury, aż można było się zdziwić, że ktoś taki jest prawnikiem. Niemniej Dincer z tych głupot powoli się wycofuje. Przypomnijmy jednak najpierw, […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Xavi: – Albo Dembele przedłuża kontrakt, albo żegnamy się w styczniu

Telenowela z Ousmanem Dembele wciąż trwa, bo nadal nie wiemy, czy piłkarz przedłuży kontrakt, czy nie przedłuży, czy czego on w ogóle chce (poza pieniędzmi). Dlatego Xavi dziś ostro i stanowczo wypowiedział się na ten temat, gdyż wspomniana telenowela ma coraz bliżej do cyrku. Trener Blaugrany stwierdził: – Z Ousmane jesteśmy w złożonej i trudnej […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022