Czołowy libero świata, tiktoker i miłośnik pierogów. Rozmawiamy z Erikiem Shojim

Opublikowane 23.12.2021 10:30 przez

Kacper Marciniak

Urodził się na Hawajach, więc nic dziwnego, że nie odpowiada mu pogoda w Polsce. Mieszkał jednak już w Rosji, więc jakoś daje radę. Kocha pierogi, których posmakował za sprawą babci Kamila Semeniuka. Jest jednym z najlepszych libero na świecie, ale robi też karierę… na TikToku. A nawet nagrywa na YouTube. Z pewnością znajdzie jednak czas, żeby – z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle – postarać się o wszelkie możliwe trofea.

Zapraszamy na rozmowę z Erikiem Shoji, który zawodnikiem polskiego klubu został przed sezonem 2021/2022. W zespole Gheorghe’a Crețu zastąpił Pawła Zatorskiego.

KACPER MARCINIAK: Przydarzyła ci się ostatnio niefortunna sytuacja.

ERIK SHOJI: Tak! Miałem wpaść do Olka Śliwki i jego dziewczyny Jagody na kawę. Po drodze zatrzymałem się w sklepie, żeby kupić coś do jedzenia i zobaczyłem lampę. Była zielona, przypominała choinkę. Więc ją kupiłem. Wyglądała ładnie, w sam raz na mały upominek. Okazało się, że to nie był dobry pomysł. Bo kładzie się ją na groby.

Trochę się pośmialiśmy w trójkę, pożartowaliśmy. Oczywiście nie miałem pojęcia, co kupuję. Każdego dnia w Polsce uczę się czegoś nowego.

Jaka była ich pierwsza reakcja, kiedy wręczyłeś im znicz?

Całe szczęście to naprawdę uprzejmi ludzie. Na początku nie chcieli nic powiedzieć, wzięli prezent i podziękowali. I dopiero kilka minut później dodali: „Erik, wiesz, to nie jest lampa na te święta”. Można powiedzieć – zabawna sytuacja. Moje intencje nie były złe, chciałem im coś kupić.

Magia życia w obcym kraju. Do jednej rzeczy w Polsce chyba jednak nie musiałeś się przyzwyczajać, czyli pogody. Masz za sobą cztery sezony w Rosji.

To prawda, gram już długo w Europie. Pogoda w Polsce nie jest oczywiście tak zła, w porównaniu do Rosji. Jednak za każdym razem doznaję małego szoku, kiedy widzę śnieg, jest zimno, i trzeba zakładać na siebie pełno ubrań. W końcu na Hawajach nigdy nie nosimy kurtek. Zdążyłem się do takich realiów nieco przyzwyczaić, ale każdej zimy potrzebuję trochę czasu na dojście do siebie.

Jest jeszcze kwestia języka. Mam wrażenie, że polski jest trudniejszy od rosyjskiego, ale za to w Rosji jest więcej ludzi, którzy nie mówią w ogóle po angielsku. Zgadza się?

Tak, mam właśnie takie doświadczenia. Szczególnie w samym klubie było więcej nieanglojęzycznych osób, niż teraz w Polsce. Mam szczęście, że w ZAKSIE wszyscy mówią po angielsku. To miła odmiana po trzech sezonach z rzędu w Rosji, kiedy przez większość czasu nie rozumiałem kompletnie, co się dzieje (śmiech).

Wyłapywałeś tylko pojedyncze słówka podczas rozgrzewek czy przerw?

W Rosji miałem ciekawe doświadczenia, ponieważ moim trenerem był zazwyczaj Włoch. Tak więc on mówił po włosku, i jeden z jego asystentów tłumaczył na rosyjski. A ja, kiedy nic nie rozumiałem, miałem jeszcze innego asystenta, który tłumaczył z włoskiego na angielski. Podczas przerw czy na treningach przewijały się zatem trzy języki.

Teraz w ZAKSIE nie masz większych problemów z komunikacją? Kiedy zadajesz kolegom z drużyny pytania na TikToku po angielsku, odpowiadają w tym języku.

Mówią bardzo dobrze po angielsku, choć są wciąż trochę nieśmiali, kiedy używają tego języka. Nie tak pewni siebie. Ale wierzę, że z czasem będą coraz bardziej chętni, żeby pojawiać się na moich social mediach.

A są zawodnicy, którzy faktycznie unikają kamery? Zaczynasz nagrywać i widzisz, że gdzieś się chowają?

Tak, jest kilku chłopaków, którzy nieco się wstydzą i nie chcą być przed kamerą. Jednak powoli, powoli staram się ich zachęcać. Choć oczywiście, jeśli naprawdę nie będą chcieli być nagrywani, to mi o tym powiedzą, a ja to uszanuję. Ale w większości przypadków koledzy z zespołu nie mają w tym temacie żadnych problemów.

Bywałeś obiektem żartów? Za – powiedzmy – bycie tiktokerem.

Może trochę. Kiedy jesteś na social mediach, musisz przybrać nieco inną osobowość, robić różnego rodzaju filmiki. Oni czasami z tego żartują, mają ubaw, ale to nic złego. To wszystko w ramach dobrej zabawy, dbania o atmosferę w zespole.

Widać, że sam nie traktujesz siebie przesadnie poważnie. Tworzysz luźne materiały w stylu: tak wygląda mój dzień jako siatkarza, przepytuję moich kolegów na różne tematy. Nie podkreślasz wtedy, że jesteś Erikiem Shoji, medalistą olimpijskim, czołowym libero świata.

Jedną z rzeczy, które chcę pokazać, jest to, że nawet, kiedy jestem dobrym siatkarzem, olimpijczykiem, i gram z tymi wszystkimi świetnymi zawodnikami, to wciąż mam normalne życie. Każdy z nas od czegoś zaczynał, nie tylko w sporcie. Jeśli przez tego typu filmiki ludzie mogą się ze mną utożsamiać, to wiem, że zrobiłem dobrą robotę. Kiedy zaczynałem grać w siatkówkę, to byłem jak każdy inny nowicjusz. Jeśli kogoś to może zmotywować, sprawić, że sam będzie w przyszłości grał na profesjonalnym poziomie, to jest to super. To mój cel.

Twoje materiały na TikToku powstają spontanicznie? Czy planujesz, co nagrasz danego dnia?

Większość z nich jest spontaniczna. Kiedy znajdę jakiś ciekawy trend na TikToku, to wykorzystam go, jakoś nawiązując przy tym do siatkówki. Zdarza się jednak, że coś wcześniej zaplanuję. W jakich trendach tiktokowych się nie odnajduję? Nie jestem tancerzem. Bardzo chciałbym, żeby było inaczej, ale tańca, czy śpiewania, na moich TikTokach nie znajdziecie. Prędzej humorystyczne materiały czy kawałki z życia siatkarza.

Robisz też testy jedzenia. Wygląda na to, że pokochałeś pierogi.

O tak, kocham pierogi! Nagrywałem dzisiaj filmik o polskim jedzeniu i powiem szczerze, że nie znałem wcześniej żadnego innego specjału w Polsce poza nimi. Tak więc pierogi, przynajmniej na razie, są moim faworytem. Babcia Kamila Semeniuka mi je robi, co jest bardzo miłe. Jem je może raz na tydzień czy raz na dwa tygodnie.

Robi ci je regularnie?

Wydaje mi się, że powiedział swojej babci, kiedy byłem pierwszy albo drugi miesiąc w Polsce, iż nigdy ich nie jadłem. Bardzo doceniam jej starania. Kiedy wyobrażasz sobie osobę, która robi pierogi, to masz przed oczami właśnie starszą panią. Więc to dla mnie coś naprawdę specjalnego.

Podobno zakupy spożywcze w Polsce potrafią być dla ciebie niezłą przygodą.

Oczywiście. Zawsze, kiedy robisz zakupy w sklepie, gdzie wszystko jest opisane w obcym języku, czeka cię przygoda. W Polsce jest trochę łatwiej niż w Rosji, ze względu na kwestię alfabetu. Daję zatem radę. Słyszę czasami, że Polacy narzekają na ceny, ale dla kogoś, kto wychował się w Honolulu i żył w Kalifornii, dwóch z najdroższych miejsc na świecie, produkty są naprawdę tanie.

Na ten moment masz prawie 370 000 obserwujących na TikToku (konto Erika – LINK). Jak to się wszystko dla ciebie zaczęło?

Zacząłem nagrywać pod koniec sezonu 2019/2020, kiedy grałem jeszcze w Rosji i koronawirus zaczął krzyżować nam plany. Rozgrywki się zatrzymały, wszyscy zaczęli wracać do domu, i wtedy postanowiłem, że zainstaluję TikToka. Dzięki niemu mogę trzymać kontakt z młodszymi zawodnikami oraz fanami. To nowy sposób na to, żeby to robić.

Kiedy zaczynałem działać na TikToku, nie byłem zbyt aktywny. Wrzucałem coś od czasu do czasu. Zauważyłem jednak, że moje filmiki stają się coraz popularniejsze. Mówimy zatem o czymś, co lubię robić, i czymś, co bardzo się rozwinęło.

Tak to podobno działa. Instalujesz TikToka dla żartu, a dwa tygodnie później jesteś uzależniony.

Dokładnie, wszyscy tak mówią! Na początku zakładają konto na TikToku dla żartu, i nawet im się nie podoba, a potem opowiadają: oj, siedziałem na TikToku przez dwie godziny, leżąc w łóżku, to jest tak wciągające! To fajna, kreatywna aplikacja. Dobrze się dzięki niej bawię.

Twoja popularność na TikToku pokazuje, że siatkówka w Stanach Zjednoczonych wcale nie jest aż tak niszowa, jak może się wydawać?

W USA jest naprawdę sporo ludzi, którzy grają w siatkówkę. Może ta na poziomie profesjonalnym nie cieszy się wielką popularnością, ale mamy miliony dziewczyn oraz chłopaków, którzy w nią grają. Podczas igrzysk, bardzo chciałem – za pomocą TikToka – pokazać kibicom reprezentację Stanów Zjednoczonych od środka. Wypromować trochę naszą kadrę. To było dla mnie ważne, ale nie spodziewałem się, że mój TikTok będzie miał takie zasięgi.

W Stanach Zjednoczonych istnieje stereotyp, że siatkówka to sport kobiecy.

Tak, to popularny przesąd. Bierze się z tego, że jest zdecydowanie więcej dziewczyn oraz kobiet, które grają w siatkówkę. Ale męska siatkówka to też dyscyplina, która rośnie w siłę, jest jedną z najszybciej rozwijających się w całych Stanach. Jeśli akurat moje social media się, choć minimalnie, też ku temu przyczyniają, to bardzo mnie to cieszy.

Rozmawialiśmy o TikToku, ale masz też kanał na Youtube. Tworzysz głównie filmiki, na których „reagujesz” na mecze siatkówki. Tak zwane „reaction videos”.

Podobnie jak w przypadku TikToka, wszystko zaczęło się w Rosji. W październiku 2020 roku, niestety, miałem koronawirusa. Z racji, że już wcześniej chodziło mi po głowie zrobienie kanału z filmikami, na których reaguję na mecze siatkówki, postanowiłem, że z tym ruszę. W końcu wszyscy widzieliśmy na YouTube „reaction videos”. Dotyczące śpiewania, sztuki, tańczenia, koszykówki.

Ale nikt nie reagował na siatkówkę. Pomyślałem, że – jako profesjonalny siatkarz – będę miał okazję, żeby pokazać moją osobowość, a także edukować i inspirować ludzi, poprzez mówienie o siatkówce. I do dzisiaj jestem aktywny na Youtube.

Planujesz publikować też innego rodzaju materiały?

Na razie nie. Jestem wciąż profesjonalnym zawodnikiem, siatkówka to mój priorytet. Nie mam aż tyle czasu. Żeby – na przykład – nagrywać tutoriale, pokazywać ludziom, jak serwować, przyjmować, odbijać piłkę. Na razie zostanę więc przy „reaction videos”, ale będę starał się okazyjnie dodawać vlogi z podróży, Q&A czy „dni z życia”. Bo nagrywanie tego typu filmów nie jest aż tak czasochłonne.

Zdarza ci się jednak, we wstępach filmów, opowiedzieć kibicom o tym, co ci się ostatnio przydarzyło, jakimi wynikami zakończyły się niedawne mecze.

Mam sporo widzów z USA czy Azji, a także różnych europejskich krajów. Zazwyczaj staram się promować klub, w którym obecnie gram. Powrzucać trochę informacji do opisu filmu, żeby ludzie mogli śledzić nasze wyniki. I potem interesować się coraz bardziej, obserwować innych zawodników. Moim celem jest popularyzowanie siatkówki. Może to nie jest aż tak potrzebne w Polsce, ale w innych krajach jak najbardziej.

Czasami na twoim kanale YouTube gości Kawika Shoji, twój brat, który grał w Polsce przed tobą. Przez dwa lata był zawodnikiem Resovii, więc mógł ci trochę o naszym kraju opowiedzieć.

Na pewno pomógł mi przygotować się do życia w Polsce. Mówił o lidze, o tym, jak silna jest. Świetnie wspomina ten kraj, nawet, kiedy jego sezony, ze strony sportowej, nie były najlepsze. Kochał to, jak popularna jest tutaj siatkówka. Byłem zatem bardzo podekscytowany, żeby też zagrać w PlusLidze. To mój dziesiąty sezon w profesjonalnej siatkówce, cieszę się, że mogę być w tym miejscu, w którym jestem.

Planujecie w przyszłości znowu połączyć siły?

Bardzo bym tego chciał! Łącznie spędziliśmy w jednym zespole dwa sezony (Berlin Recycling Volleys w latach 2014-2015 oraz Lokomotiw Nowosybirsk w latach 2016-2017 – przyp. red.). Ale jednak on zbliża się do końca kariery, ja zdecydowanie też. Nie jestem zatem pewny, czy staniemy przed szansą, aby jeszcze raz zagrać razem. Ale myślę, że w taki czy inny sposób, w przyszłości stworzymy zespół.

Długo się namyślałeś, przed podpisaniem kontraktu z ZAKSĄ? Czy była to szybka i łatwa decyzja?

Oferta przyszła bardzo wcześnie, w czasie ubiegłego sezonu, kiedy wszyscy mówili, że Zatorski odchodzi. Zazwyczaj decyzja, żeby przejść do innego zespołu, nie jest łatwa, ale w tym przypadku była. Chciałem grać w Polsce, i to jeszcze w tak dobrym zespole. Zatem, kiedy ZAKSA się do mnie odezwała, byłem podekscytowany i postarałem się dopiąć wszelkie formalności w miarę szybko.

Trafiłeś do triumfatora Ligi Mistrzów. Oczekiwania są wysokie.

Oczywiście, ale to naturalne, że chcesz grać o jak najwyższe cele. Pojawia się presja, która dla nas sportowców jest czymś dobrym. To przywilej być w świetnym zespole, który walczy o mistrzostwo, i inne trofea. Stajemy przed różnymi wyzwaniami, ale jestem dokładnie w takim miejscu, w jakim chciałbym być.

Na razie idzie wam świetnie. Nie przegraliście meczu w PlusLidze oraz Lidze Mistrzów.

Tak, ale mimo wszystko nie było nam łatwo. Graliśmy dwie pięciosetówki, przegraliśmy z Jastrzębskim Węglem w Superpucharze. Klucz do naszego sukcesu? Cały czas się czegoś uczymy. Mamy nowych zawodników, trenera. Musimy zatem z każdego treningu i meczu coś wyciągać, stawać się silniejszą grupą. I wydaje mi się, że udaje nam się to robić. Potrafiliśmy też walczyć, kiedy spotkania nie szły po naszej myśli.

Grałeś kiedyś z lepszym trio, jeśli chodzi o atak, niż Śliwka, Semeniuk i Łukasz Kaczmarek?

Na pewno zaliczyłbym ich do mojego „TOP2”. W Fakieł Nowy Urengoj dzieliłem szatnię z kilkoma reprezentantami Rosji, którzy grali na igrzyskach. Więc też mieliśmy świetny zespół. Ale owszem, Śliwka, Semeniuk i Kaczmarek są naprawdę mocni. Nie mogłem się doczekać gry z nimi, od momentu, kiedy podpisałem kontrakt z ZAKSĄ.

Jednym z zawodników, którzy zdobyli Ligę Mistrzów i zostali w ZAKSIE, jest David Smith. To twój rodak. Pomaga ci zaaklimatyzować się w Polsce?

O tak, zdecydowanie. Cieszę się, że mam ze sobą Davida. Na dobrą sprawę jest moim sąsiadem, siedzi teraz na piętrze. Już teraz bardzo mi pomógł, razem ze swoją rodziną. Zarówno w klubie, jak i życiu codziennym.

David ma syna, który mówi świetnie w dwóch językach. Można powiedzieć, że staje się polskim Amerykaninem.

Tak, a kiedy gdzieś wychodzimy, jego syn zawsze pełni rolę tłumacza. Wiadomo, dla mnie zawsze będzie małym amerykańskim chłopczykiem. Ale obserwowanie, jak mówi po polsku, jak wymiata w tym języku, na dworze, czy w szkole, jest naprawdę fajne.

Tematem numer jeden w polskiej siatkówce jest to, kto zostanie kolejnym trenerem reprezentacji siatkarzy. Podobno sami zawodnicy bardzo chcą pracować z Nikolą Grbiciem. Możesz to potwierdzić?

Może w małym stopniu, choć za dużo się w tym nie orientuję. Pewnie rozmawiają o tej sprawie głównie po polsku, więc trudno mi coś zrozumieć. Ale wiem, że świetnie wspominają sezony, które spędzili z Grbiciem. Uważają, że jest świetnym trenerem. I pewnie chcą, żeby prowadził polską reprezentację. Natomiast ja, jako zawodnik kadry USA, chcę najgorszego możliwego trenera dla waszej kadry (śmiech). Oczywiście żartuję. Ale tak, polscy siatkarze na pewno chcieliby pracować z Nikolą.

Zdarzyło ci się wspominać, że libero jest najsłabiej opłacaną pozycją w siatkówce. Czujesz, że jesteście trochę niedoceniani?

Myślę, że ta pozycja jest coraz bardziej respektowana. I zyskuje popularność. Ale jednak generalnie zdarza się, że jesteśmy w cieniu. To siatkarski fakt, z którego ludzie zdają sobie sprawę. Lubię o tym przypominać, ale zazwyczaj w ramach żartów. Choć oczywiście chciałbym, żebyśmy byli bardziej doceniani. Kocham innych libero, wspieram ich, uwielbiam oglądać ich w akcji. Staram się być „libero-ally”.

Słyszałem jednak, że w liceum grałeś też na innych pozycjach.

Tak, do czasu pójścia na uczelnię nie byłem wyłącznie libero. Dopiero wtedy kompletnie zrezygnowałem z serwowania, uderzania piłki. Jednak, od najmłodszych lat, wiedziałem, że w końcu będę występować na tej pozycji. Po prostu ze względu na swój wzrost, zawsze byłem jednym z najniższych zawodników w drużynie. Ale gra jako libero to też moja pasja, coś, co kocham robić.

Mam wrażenie, że kochasz też podróżować po świecie, ZAKSA jest twoim siódmym zagranicznym klubem. Możliwość poznawania nowych miejsc to jedna z zalet bycia profesjonalnym siatkarzem?

Tak, na sto procent. Podróżowanie oraz życie w różnych krajach stało się miłością, pasją mojego życia. To świetne, że mogę poznawać różne kultury, próbować nowych potraw, spotykać fanów, poznawać ludzi. To pomogło mi stać się lepszą osobą. Jestem za to wdzięczny. Ta siatkarska przygoda już trochę trwa, ale niczego nie żałuję.

Ale gdybyś mógł wybrać, i grać w profesjonalną siatkówkę na Hawajach, to byś się na to zdecydował?

Oj, gdybym mógł przenieść ZAKSĘ do Honolulu, to nie zastanawiałbym się dwa razy. Ale to chyba niestety niemożliwe. Hawaje to piękne miejsce, o które koledzy z drużyny mnie zawsze pytają. Mam nadzieję, że w przyszłości je odwiedzą. Ale na ten moment, dopóki gram w siatkówkę, Honolulu na mnie czeka. Pewnego dnia może tam wrócę na dobre.

ROZMAWIAŁ KACPER MARCINIAK

Fot. Newspix.pl

Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Skoki
19.01.2022

Ziobro: Praca Horngachera to był sabotaż, a nasi włodarze klepali go po plecach!

Kiedy w 2013 roku wygrywał konkurs Pucharu Świata w Engelbergu, wydawało się, że polskim skokom objawił się nowy talent, który przez lata będzie podporą reprezentacji. Dziś może tylko trzymać kciuki za swoich kolegów, przygotowujących się do startu na igrzyskach. A przecież spośród polskich skoczków, których zobaczymy na igrzyskach, młodszy od niego jest tylko Paweł Wąsek. […]
19.01.2022
Inne sporty
19.01.2022

Hubert „Error” Hurkacz odpada z Australian Open

Na wstępie oddajmy Adrianowi Mannarino szacunek – grał naprawdę nieźle, jego ergonomia ruchów oraz umiejętność dostosowania się do rywala robiły wrażenie. Ale nie róbmy z niego tenisowego giganta, który nagle objawił się światu i pech chciał, że nastąpiło to akurat w meczu z Hubertem Hurkaczem. Dziś Polak był tragiczny na forehandzie i zawodził go własny […]
19.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Pozbawiona wszystkich ważnych obrońców Polska przegrywa 23:30 z Niemcami…

To nie tak miało być! Liczyliśmy, że dziś do wygranej z Niemcami na Euro 2022 poprowadzi nas znakomita polska defensywa, którą w meczu z Białorusią (tylko 20 straconych bramek) dowodzili Maciej Gębala i Bartek Bis. Niestety, ten pierwszy tuż przed spotkaniem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie został dopuszczony do gry, mimo tego […]
18.01.2022
Inne sporty
18.01.2022

Czas na mecz z Niemcami! Czy Polacy pokonają odwiecznego rywala?

Starcia polskich piłkarzy ręcznych z Niemcami to z reguły są widowiska, które maksymalnie podnoszą nam ciśnienie, że wspomnimy tu o finale mistrzostw świata w 2007 roku, czy też meczu o brąz igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Niestety, w przeszłości bywało tak, że wiele z tych spotkań kończyliśmy porażką – honorową, ale jednak. Dziś ta […]
18.01.2022
Australian Open
18.01.2022

Australian Open. Dobry dzień Polek. Świątek i Linette ze zwycięstwami

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami, czyli bez większych problemów. Magda Linette wykonała już plan na ten turniej, a wszystko, co zrobi dalej, będzie wynikiem ponad stan. Magda Fręch powalczyła za to z Simoną Halep. We wtorkową noc Polki pokazały się na Australian Open z bardzo dobrej strony. Dwie z nich będą miały okazję powtórzyć to […]
18.01.2022
Inne sporty
17.01.2022

Netflix wchodzi w świat tenisa. Czego możemy się spodziewać?

Netflix zapowiedział powstanie serii dokumentalnej o tenisie. Nie wiemy jeszcze, jak będzie się nazywać, ile odcinków ujrzy światło dzienne, ani na których zawodnikach się skupi. Jedno jednak jest pewne już teraz – mówimy o próbie stworzenia tenisowej wersji „Drive to Survive”. Produkcji, która w niebotyczny sposób wpłynęła na popularność Formuły 1. Władze ATP i WTA […]
17.01.2022
Siatkówka
16.01.2022

Stefano Lavarini. Kim jest nowy trener siatkarskiej reprezentacji kobiet?

W swojej sportowej karierze trenerem był… od zawsze. Sam w siatkówkę nigdy nie grał zawodowo. I choć to nietypowa droga, doszedł na szkoleniowe szczyty i prowadzi jeden z lepszych zespołów ligi włoskiej. Teraz ma też doprowadzić do sukcesów reprezentację Polski. Co Stefano Lavarini może jej dać? Jak radził sobie w swojej karierze do tej pory? […]
16.01.2022
Inne sporty
12.01.2022

5 największych wyzwań, przed którymi stanie Nikola Grbić

Dokonało się. Nikola Grbić – co było już zapowiadane od tygodni – został nowym trenerem polskich siatkarzy. Nowym, choć spora część kadrowiczów zna go już doskonale. Do warsztatu Serba trudno mieć zastrzeżenia – to gość uważany za jednego z najlepszych w swoim fachu na świecie. Teraz trafia do reprezentacji, który ma olbrzymi potencjał. Ale wokół […]
12.01.2022
Siatkówka
12.01.2022

Nikola Grbić – kim jest nowy selekcjoner polskiej kadry siatkarzy?

Z naszymi parkietami związany był przez dwa lata, prowadząc Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. Jego praca w polskiej ekipie przyniosła jej triumf w rozgrywkach Ligi Mistrzów. I chociaż prowadzony przez niego zespół w ubiegłorocznym sezonie PlusLigi uległ w finale drużynie Jastrzębskiego Węgla, a sam Grbić odszedł do drużyny z Perugii, to dziś został wybrany selekcjonerem […]
12.01.2022
Inne sporty
23.12.2021

Czołowy libero świata, tiktoker i miłośnik pierogów. Rozmawiamy z Erikiem Shojim

Urodził się na Hawajach, więc nic dziwnego, że nie odpowiada mu pogoda w Polsce. Mieszkał jednak już w Rosji, więc jakoś daje radę. Kocha pierogi, których posmakował za sprawą babci Kamila Semeniuka. Jest jednym z najlepszych libero na świecie, ale robi też karierę… na TikToku. A nawet nagrywa na YouTube. Z pewnością znajdzie jednak czas, […]
23.12.2021
Inne sporty
15.12.2021

Warszawa tonie w Lidze Mistrzów. Druga porażka Projektu

Jakże różne emocje przyniosły nam ostatnie dni w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Wczoraj byliśmy świadkami dwóch pewnych zwycięstw mistrza oraz wicemistrza Polski. Zwycięstw, które w niczym nas nie zaskoczyły, bo jednak polskie zespoły akurat fazę grupową w europejskich rozgrywkach powinny przechodzić w miarę swobodnie. Pod to zdanie podpisać nie może się jednak Projekt Warszawa. Zespół Andrea […]
15.12.2021
Siatkówka
14.12.2021

ZAKSA i Jastrzębski nie zwalniają tempa. Dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów siatkarzy są bezbłędne. A w tym tygodniu wcale nie miały łatwo. Obie polskie ekipy wyjeżdżały – jastrzębianie do Belgii, by tam zmierzyć się z Knackiem Roeselare, a zawodnicy z Kędzierzyna aż na… Syberię. Grali bowiem z nowosybirskim Lokomotiwem. Z tego też powodu ich mecz zaczął […]
14.12.2021
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Stadion Śląski gospodarzem finału barażów o mundial

To już pewne. Obradujący zarząd PZPN dziś podjął decyzję o przeniesieniu ewentualnego finału barażów ze Stadionu Narodowego na Stadion Śląski. Wszystko jest oczywiście związane ze wzrostem zachorowań na Covid-19. Na terenie Stadionu Narodowego znajduje się zamiejscowy tymczasowy oddział Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Jeżeli sytuacja z liczbą zakażeń będzie systematycznie spadać, to wówczas na […]
19.01.2022
Inne sporty
17.01.2022

Netflix wchodzi w świat tenisa. Czego możemy się spodziewać?

Netflix zapowiedział powstanie serii dokumentalnej o tenisie. Nie wiemy jeszcze, jak będzie się nazywać, ile odcinków ujrzy światło dzienne, ani na których zawodnikach się skupi. Jedno jednak jest pewne już teraz – mówimy o próbie stworzenia tenisowej wersji „Drive to Survive”. Produkcji, która w niebotyczny sposób wpłynęła na popularność Formuły 1. Władze ATP i WTA […]
17.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Inne sporty
12.01.2022

5 największych wyzwań, przed którymi stanie Nikola Grbić

Dokonało się. Nikola Grbić – co było już zapowiadane od tygodni – został nowym trenerem polskich siatkarzy. Nowym, choć spora część kadrowiczów zna go już doskonale. Do warsztatu Serba trudno mieć zastrzeżenia – to gość uważany za jednego z najlepszych w swoim fachu na świecie. Teraz trafia do reprezentacji, który ma olbrzymi potencjał. Ale wokół […]
12.01.2022
Inne sporty
07.01.2022

Polak puka do NBA? „Nie ma skauta, który nie zapisał jego nazwiska w notesie”

To nie kolejny polski koszykarz, który ma odległe marzenia i jakieś szanse. Jeremy Sochan jest dokładnie takim zawodnikiem, jakiego poszukują kluby NBA. Osiemnastolatek błyszczy wszechstronnością, a znakomite warunki fizyczne łączy z boiskową inteligencją. Już teraz mówi się, że może zostać wybrany w 1. rundzie tegorocznego draftu najlepszej ligi świata. – Jeremy ma coś więcej niż […]
07.01.2022
Inne sporty
06.01.2022

Kobayashi ze Złotym Orłem, ale bez „Wielkiego Szlema”

Sensacji nie było – Ryoyu Kobayashi zgarnął Złotego Orła i nawet powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji Mariusem Lindvikiem. Historycznego sukcesu jednak też nie było – bo Japończyk nie wygrał, po raz drugi w karierze, czterech konkursów z rzędu w Turnieju Czterech Skoczni. Ryoyu zajął dziś w zawodach w Bischofshofen piąte miejsce. Triumfował – niespodziewanie […]
06.01.2022
Inne sporty
31.12.2021

37-letni LeBron wymiata, ale Lakers przegrywają

30 grudnia LeBron James skończył 37 lat. To wiek, w którym Kobe Bryant oraz Michael Jordan byli na emeryturze, podobnie jak większość koszykarzy zajmujących wysokie miejsca w historycznych rankingach. Zawodnik Los Angeles Lakers gra jednak cały czas i to naprawdę znakomicie. W ostatnich sześciu meczach za każdym razem zdobywał przynajmniej 30 punktów. Problem w tym, […]
31.12.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
26 dni temu

Spoko ten filmik

JD8
JD8
26 dni temu

Shoji ciekawy gosc z ciekawa historia, a wywiad w polowie o tiktoku i kolejne cwierc o YouTube. Do tego najnudniejsze pytania swiata: w filmach na tiktok mówisz o wynikach ostatnich meczów- co za fascynujący temat, koniecznie o tym porozmawiajmy! w Polsce jest śnieg, a na Hawajach nie ma – ojej sensacja, w liceum nie grałeś tylko na libero – niesłychane!!!
Najbanalniejsze pytania świata, nie przystoi na weszło!

Suche Info
19.01.2022

Zorc wściekły na piłkarzy BVB. „Wielu z nich nie słuchało trenera”

Borussia Dortmund odpadła wczoraj z Pucharu Niemiec po porażce z drugoligowym St. Pauli. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla ekipy z Hamburga. Dyrektor sportowy BVB, Michael Zorc, jest wściekły na swoich piłkarzy. – Jestem bardzo rozczarowany. Zespół wciąż popełnia stare błędy. To niewiarygodne i nie da się tego wyjaśnić – mówi w rozmowie z „Ruhr Nachrichten”. – St. […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Bichakhchyan i Fornalczyk błysnęli w sparingu Pogoni [WIDEO]

Pogoń Szczecin pokonała w swoim drugim zimowym sparingu Zorię Ługańsk 3:1. Efektowne bramki zdobyli Vahan Bichakhchyan i Mariusz Fornalczyk. Ormianin świetnie wprowadził się w drużynę Pogoni. Mówiło się o nim, że lewą nogą potrafi wiązać krawaty – dzisiejszą bramką to potwierdza. Ormianin kapitalnie przymierzył, a to nie pierwsza jego bramka dla „Portowców”, strzelił także w meczu z FC […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Ogromne wymagania Szewczenki. Chce 3 mln euro rocznie

„Przegląd Sportowy” poinformował dziś, że brak decyzji w sprawie Adama Nawałki ma związek z ewentualnymi rozmowami z Andrijem Szewczenką, który ostatnio wyleciał z Genoi. Sport.pl ustalił jednak, że ściągnięcie Ukraińca będzie misją niemożliwą. Dlaczego? Ano dlatego, że Szewczenko ma bardzo wygórowane wymagania. Może je stawiać, bo z Genoą związał się kontraktem do 2024 roku, na […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Genoa próbuje się ratować wypożyczeniem Amiriego

Genoa zajmuje 19. miejsce w Serie A i jest na dobrej drodze do degradacji. Włosi próbują się uratować wzmocnieniami w zimowym oknie transferowym. A za takie może uchodzić Nadiem Amiri, piłkarz Bayeru Leverkusen. „Kicker” informuje, że włoski klub dogadał się już z piłkarzem odnośnie do warunków indywidualnych. Kwestią sporną pozostaje jeszcze ustalenie wszystkiego z Bayerem. Ostatnio Rudi […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Alves walczy o powrót Messiego. „Dziwnie tu bez niego”

Dani Alves wrócił do Barcelony niemalże z niebytu, by pomóc jej w powrocie na szczyt. Brazylijczyk sugeruje władzom swojego klubu, by ci zatroszczyli się o powrót Leo Messiego. – Messi jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu. Dziwnie jest być tutaj i go nie widzieć, nie mieć go w składzie – mówi Alves dla „Radio Catalunya”. […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Zieliński dokonał selekcji trenerów. „Zostało mi trzech kandydatów”

Jacek Zieliński powiedział w TVP Sport, że dokonał już wstępnej selekcji na stołek trenera Legii. Dyrektor sportowy ma trzech kandydatów. – Zrobiłem już sobie zestawienie wad i zalet trenerów mogących pasować do Legii. Na koniec zostało mi trzech kandydatów, którzy mogą udźwignąć te wymagania. Ale kto zostanie trenerem w kolejnym sezonie? Nie ma jeszcze decyzji […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Komunikat PZPN w sprawie wyboru selekcjonera

Oficjalne komunikaty nowego PZPN-u? Lubimy. Głównie za treść, jaka wylewa się z każdego ich zdania. Dziś odbyło się spotkanie zarządu PZPN, na którym debatowano między innymi o wyborze nowego selekcjonera. Spodziewaliśmy się białego dymu, ale ten nie nastąpił. W związku z pytaniami o przyszłość kadry, centrala postanowiła wydać komunikat: Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Luquinhas kapitanem Legii do końca sezonu

Robert Błoński z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że kapitanem Legii do końca sezonu będzie Luquinhas. Piłkarz nosił opaskę już podczas dzisiejszego sparingu z Krasnodarem. To sprawa, którą należy rozpatrywać na kilka sposobów. Dotychczas kapitanem stołecznego zespołu był Artur Jędrzejczyk – piłkarz z jednym z największych stażów w Legii, do tego jedna z najbardziej doświadczonych postaci w […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19

Mówiło się o tym od dłuższego czasu, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Marcin Brosz został selekcjonerem reprezentacji U-19. A właściwie Brosz najpierw obejmie zespół U-18, by przeprowadzić selekcję i potem zespół U-19 poprowadzić w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Te zaczną się jesienią 2022 roku. Brosz na stanowisku selekcjonera tej grupy młodzieżowej zmienił Mariusza Rumaka, któremu […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Legia wygrywa z Krasnodarem

Legia wygrała swój mecz sparingowy. Rywalem był FK Krasnodar. Krasnodar to obecnie piąty zespół ligi rosyjskiej. W składzie Rosjan na mecz z Legią nie zabrakło choćby Grzegorza Krychowiaka, który jest tam kapitanem. Mimo to zespół Vukovicia sobie poradził. Zaczęło się nieszczególnie, bo w 12. minucie na prowadzenie Rosjan wyprowadził Wanderson, ale w drugiej połowie Legia […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Lech nie ściągnie napastnika wobec problemów. Fiasko w rozmowach ze stoperem

Lech Poznań ma problemy w ataku, ale w klubie twierdzą, że to tylko przejściowe kłopoty i nie trzeba reagować na nie transferem. Natomiast dla świętego spokoju lechici sprawdzają rynek transferowy. Z naszych informacji wynika też, że poznaniakom nie uda się w tym oknie transferowym ściągnąć Adriana Rusa. Pod poważnym znakiem zapytania stanął też transfer innego […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Ben Arfa nowym piłkarzem Lille

Hatem Ben Arfa podpisał kontrakt z OSC Lille, poinformował francuski klub. Ben Arfa pozostawał bez pracodawcy od czerwca ubiegłego roku. Wtedy skończyła się jego umowa z Bordeaux i przez kolejne pół roku Francuz nie miał nowego klubu. Teraz to się zmienia. Lille potrzebuje wzmocnień, bo po sensacyjnym mistrzostwie jest dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli. […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

16 nagród dla Lewandowskiego za 2021 rok

Utarło się stwierdzenie, że Złota Piłka jest najważniejszym wyróżnieniem dla piłkarza. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy o tym, że plebiscyt ten powinna niedługo zdetronizować nagroda przyznawana przez FIFA. Uchodzi ona za bardziej profesjonalną, chociaż z drugiej strony niektóre decyzje podczas ostatniej gali zadają temu kłam. Niemniej na początku tego tygodnia Robert Lewandowski zgarnął kolejne indywidualne […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Prawnik Emreliego już nie jest przekonany, że atak na autokar to ormiańska prowokacja!

Prawnik Mahira Emreliego – Anil Dincer – jeszcze niedawno kozaczył w mediach i opowiadał różne durne historie, na przykład takie, że Legia inspirowała atak na autokar, ponadto chodziło o rasizm. Były to skrajne bzdury, aż można było się zdziwić, że ktoś taki jest prawnikiem. Niemniej Dincer z tych głupot powoli się wycofuje. Przypomnijmy jednak najpierw, […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Xavi: – Albo Dembele przedłuża kontrakt, albo żegnamy się w styczniu

Telenowela z Ousmanem Dembele wciąż trwa, bo nadal nie wiemy, czy piłkarz przedłuży kontrakt, czy nie przedłuży, czy czego on w ogóle chce (poza pieniędzmi). Dlatego Xavi dziś ostro i stanowczo wypowiedział się na ten temat, gdyż wspomniana telenowela ma coraz bliżej do cyrku. Trener Blaugrany stwierdził: – Z Ousmane jesteśmy w złożonej i trudnej […]
19.01.2022