Pierwszy gol Polaka w młodzieżowej Lidze Mistrzów

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

08 grudnia 2021, 07:58 • 1 min czytania 0 komentarzy

Mateusz Musiałowski strzelił swojego debiutanckiego gola w Youth League UEFA, czyli odpowiedniku młodzieżowej Ligi Mistrzów. Bramka zawodnika Liverpoolu pomogła „The Reds” w remisie w starciu z Milanem (1:1).

Osiemnastolatek regularnie grał w tym sezonie w Youth League UEFA, ale dopiero na zakończenie zmagań grupowych wpisał się na listę strzelców. Już w czwartej minucie meczu kończącego zmagania grupowe Musiałowski strzelił gola. Odpowiedział w drugiej połowie Marco Nasti. Liverpool jest już pewny wyjścia z grupy – jest liderem, ma jedenaście punktów, trzecie Atletico Madryt już nie dogoni ekipy „The Reds”

Dla Musiałowskiego było to czwarte trafienie w tym sezonie. Wcześniej strzelił trzy gole w dziewięciu występach na poziomie Premier League 2. Ma też na koncie dwa występy w EFL Trophy i jeden mecz w zespole U18 Liverpoolu.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.