Danny Boffin kontra Stefano Fiore | BRAMA DNIA

08 grudnia 2021, 10:07 • 1 min czytania 0 komentarzy

We wczorajszej „Bramie dnia” z miażdżącą przewagą w głosowaniu zatriumfował Emre Belozoglu. A kto będzie górą dzisiaj? Cofamy się do lat 90., w szranki stają Danny Boffin z Anderlechtu oraz Stefano Fiore z Parmy.

DANNY BOFFIN VS WERDER (08.12.1993)

Wydawało się niemal pewne, że to gol pieczętujący zwycięstwo. Danny Boffin w 33. minucie wyjazdowego meczu z Werderem Brema we wspaniałym stylu wyprowadził Anderlecht na prowadzenie 3:0. Zanosiło się na całkowitą klęskę gospodarzy. Ale podopieczni Otto Rehhagela pokazali wówczas kawał serducha do walki – nie tylko zdążyli z odrobieniem strat, lecz koniec końców wygrali aż 5:3. Tak, to mowa o tym samym Rehhagelu od ultra ofensywnej Grecji na Euro 2004.

Swoją drogą – co wyprawiał w tym meczu bramkarz Filip De Wilde, to się w głowie nie mieści.

STEFANO FIORE VS RANGERS (08.12.1998)

Cofnijmy się też o 23 lata do starcia pucharowego Parmy z Rangersami. Lepiej zaczęli Szkoci, którzy prowadzili 1:0 po pierwszej połowie wyjazdowej konfrontacji, lecz finalnie polegli 1:3. Kapitalną bombą popisał się Stefano Fiore.