Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

Kamil Warzocha

06 grudnia 2021, 23:25 • 2 min czytania

Reklama
Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził.

Reklama

Według naszych informacji Dominik Nowak to nr 1 na liście potencjalnych trenerów Górnika Polkowice. Obie strony rozmawiają, sytuacja jest dynamiczna. Jak wiadomo, trener Barylski został pożegnany 3 grudnia po porażce 0:5 z Zagłębiem Sosnowiec (20 meczów – 1 zwycięstwo, 10 remisów, 9 porażek). Na stołku trenerskim w polkowickiej ekipie jest zatem wakat. Wiele wskazuje na to, że Dominik Nowak 2022 roku nie spędzi na fotelu przed telewizorem, lecz znajdzie się w innym pierwszoligowym klubie, który zna z okresu 2006-2011. Jeśli przy rozmowach nie wynikną jakieś nieporozumienia, tak właśnie powinno się stać. Choć mimo że Nowak jest faworytem, Górnik oczywiście nie tylko z nim prowadzi rozmowy.

W każdym razie – kto by Górnika teraz nie prowadził, miałby niemałe wyzwanie. Strata do bezpiecznego miejsca (Puszcza Niepołomice) to obecnie sześć punktów. Trzeba wyciągać beniaminka z samego dna, dla którego celem na sezon 2012/2022 było utrzymanie.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. Newspix

Reklama
Kamil Warzocha

W Weszło od początku 2021 roku. Filolog z licencjatem i magister dziennikarstwa z rocznika 98’. Niespełniony piłkarz i kibic FC Barcelony, który wzorował się na Lionelu Messim. Gracz komputerowy (Fifa i Counter Strike on the top) oraz stały bywalec na siłowni. W przyszłości napisze książkę fabularną i nakręci film krótkometrażowy. Lubi podróżować i znajdować nowe zajawki, na przykład: teatr komedii, gra na gitarze, planszówki. W pracy najbardziej stawia na wywiady, felietony i historie, które wychodzą poza ramy weekendowej piłkarskiej łupanki. Ogląda przede wszystkim Ekstraklasę, a że mieszka we Wrocławiu (choć pochodzi z Chojnowa), najbliżej mu do dolnośląskiego futbolu. Regularnie pojawia się przed kamerami w programach “Liga Minus” i "Weszlopolscy".

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank