post

Opublikowane 21.11.2021 10:08 przez

Paweł Paczul

– Nie jestem zaskoczony tym, co się teraz dzieje, że dobrze gram – zawsze wierzyłem w siebie – mówi Kacper Śpiewak, który zadebiutował w kadrze U21 i zaliczył dwie bramki z Łotwą, a też coraz lepiej radzi sobie w Ekstraklasie. Zapraszamy na rozmowę z piłkarzem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Mam wrażenie, że jesteś podobny w stylu gry do Bartosza Białka. To znaczy silny, umiejący grać tyłem do bramki, wszędobylski. Zgodzisz się?

Mamy tego samego menadżera i jak zaczynałem tę współpracę, to też było wspomniane, że mamy podobną charakterystykę. I też sądzę, że jakieś punkty wspólne by się znalazły.

Na przykład niedawno rywalizowałeś z Petraskiem i trzymałeś się na nogach.

Ogólnie dobrze się czuję w grze tyłem do bramki. Myślę, że potrafię dobrze to robić. Też jak wychodzę na boisko, to nie mam kompleksów – czy to będzie Petrasek, czy ktokolwiek inny, to wiem, że ja też jestem silny i mogę spokojnie rywalizować.

Trener Lewandowski też każe ci szukać miejsca na boisku i nie tylko dostawiać szuflę, czy to bardziej twój styl?

Lubię grać kombinacyjnie, z klepki. Ale trener też wymaga od nas biegania na prostopadłe piłki, ścigania się przy podaniach po linii. Trochę więc tego i tego – to mój styl, ale też trener oczekuje takiej gry.

Był stresik przy powołaniu do młodzieżówki?

Nie. Byłem mega szczęśliwy i zaskoczony, bo powołania były wcześniej, dopiero potem zostałem dowołany. Pozytywna informacja. Zadzwonił do mnie trener Lewandowski i powiedział, że zaraz będzie telefon, że zostanę powołany i bardzo się ucieszyłem. Miałem myśl w głowie, żeby jechać i zrobić dobrą robotę.

Zrobiłeś?

Super zgrupowanie dla całej kadry, bo nie wiem, czy kiedykolwiek jakakolwiek polska drużyna wygrała z Niemcami 4:0 na wyjeździe. Fajnie, że zagrałem w tym meczu, bo przed nim nie byłem przekonany, że tak będzie. Chciałem wejść, ale gdyby tak się nie stało, nie byłbym zdziwiony – w końcu byłem pierwszy raz na zgrupowaniu. Trener nie znał mnie aż tak dobrze, ale fajnie, że dostałem szansę i sądzę, że zaprezentowałem się nieźle. Tak więc na plus.

Było napięcie przed meczem? Bo w przypadku porażki byłoby po Euro.

Było czuć, że to ważny mecz i od początku zgrupowania trener nas do tego przygotowywał – ale i podkreślał, że jesteśmy dobrą drużyną i jeżeli będziemy skoncentrowani, to jesteśmy w stanie wygrać. Tak też się stało. I nie sądzę, że oni nas zlekceważyli, tylko nie spodziewali się aż takiego wysokiego podejścia z naszej strony. Wiadomo, jakie mają umiejętności, kulturę gry. Większość drużyn szukałaby cofnięcia się i przesuwania, a my pressowaliśmy, szczególnie w pierwszej połowie. Potem nas zepchnęli, ale tak ustawiliśmy mecz, że mogliśmy sobie na to pozwolić.

ŚPIEWAK, KTÓRY GRA JAK Z NUT. SYLWETKA NAPASTNIKA BRUK-BET TERMALIKI

Jak ocenisz jakość Niemców z boiska?

Mega dobra drużyna. Fajnie operują piłką, samo to, że grając jednego mniej, potrafili kreować sytuacje… Wiele mówi. Potem mieliśmy analizę i dostrzegaliśmy te detale: przyjmowali piłkę kierunkowo, podania były celne, mocne. Małe rzeczy, dla postronnego niezbyt ważne, a robią różnicę. Ale jak się dostaje trzy gongi w kwadrans, to trudno się podnieść.

Niemcy U21 znaczyliby coś w Ekstraklasie?

Ciekawe pytanie. Daliby sobie radę. Nie chcę mówić o miejscu, ale ogarnęliby ten temat.

Było świętowanie, czy od razu skupienie na Łotwie?

Było, wiadomo, że po takim meczu można chwilę się pocieszyć. Natomiast trener mówił: fajnie, że wygraliśmy, ale jeśli nie zrobimy trzech punktów z Łotwą, to nie będzie miało znaczenia.

Dla ciebie to zgrupowanie fajnie się ułożyło, bo gdyby tam było na styku, to nie wiadomo, czy byś zagrał, a w drugim spotkaniu uraz złapał Benedyczak.

Mogło to się inaczej ułożyć, ale dla mnie ułożyło się dobrze. W spotkaniu z Niemcami trzeba było piłkę utrzymać wyżej, więc dostałem szansę i nieźle się zaprezentowałem. Jeśli chodzi o Łotwę, to szkoda urazu Benedyczaka, natomiast to oznaczało więcej minut dla mnie na boisku i super, że udało się zaliczyć dwie bramki.

I chyba czułeś się chyba jak ryba w wodzie? Można pograć z Kamińskim, Kozłowskim, Zalewskim.

Tak, fajnie się czułem. Po nich widać dużą jakość.

Zaskoczyła cię czymś Ekstraklasa?

Gra mi się tu lepiej niż w pierwszej lidze. Na zapleczu graliśmy kombinacyjnie i okej, to jest fajne, ale jak rywal się cofnął, jeszcze przy gorszej murawie, to trudno było coś zrobić. W Ekstraklasie jest większa kultura gry i jest więcej miejsca.

Tyle że macie problem z wynikami.

Szkoda, bo wszyscy mówią, że gra jest lepsza niż wyniki. Ale teraz zrobiliśmy w dwóch meczach cztery punkty i mamy ważny mecz z Górnikiem Łęczna. Fajnie byłoby zapunktować. Myślę, że uczymy się tej Ekstraklasy. Dobrze wyglądaliśmy, ale jakbyśmy zapominali, że tutaj trzeba zdobywać oczka. Jednak to chyba ruszyło i do końca rundy powinniśmy nazbierać trochę punktów, bo zasługujemy na to, by być wyżej w tabeli niż jesteśmy.

Brakowało wam doświadczenia? Z drugiej strony macie doświadczonych piłkarzy – Loska, Budziłek, Wlazło, Stefanik, Hlousek, Gergel.

No tak, oni grali w Ekstraklasie, ale były mecze, kiedy wychodziło 5-6 zawodników, którzy mieli kilka występów na tym poziomie, albo nie mieli wcale. Tutaj bardziej chodzi o drużynowe doświadczenie, żebyśmy my wszyscy się przyzwyczaili do tego poziomu i robili więcej punktów.

Było w pewnym momencie nerwowo w klubie?

Nie wiem, jakie były myśli u góry i nie chciałbym się do tego odnosić. Nie punktowaliśmy przez kilka meczów z rzędu, ale wyszliśmy na prostą.

Trudno było ci podjąć decyzję o przenosinach do Bruk-Betu?

Podobało mi się to, że w Niecieczy byli mocno zdeterminowani na ten transfer. Jak zacząłem dobrze grać w drugiej lidze, to kilkukrotnie dzwonił do mnie dyrektor sportowy i było widać, że im mega zależy. Przyjechałem tutaj, zobaczyłem jak klub wygląda od środka, szybko się dogadaliśmy. Mogłem czekać na oferty z Ekstraklasy, ale podjąłem taką decyzję i nie żałuję.

Trudno jest się wybić ze Stalowej Woli, bo to nie jest oczywisty punkt na piłkarskiej mapie Polski?

To jest poziom centralny i jak się jest młodzieżowcem, napastnikiem, który strzela bramki, to zostanie się zauważonym.

HLOUSEK: TĘSKNIŁEM ZA EKSTRAKLASĄ

A sama Stal to dobre miejsce do rozwoju?

Jest bardzo fajne zaplecze w Stalowej Woli, ale nie określałbym, czy dane miejsce jest dobre lub złe. Wiele zależy od tego, na jakich ludzi trafisz, na jakich trenerów. Czy ktoś da ci szansę, czy będziesz wtedy w dobrej dyspozycji. A samo miejsce – nie ma większego znaczenia.

I ty trafiałeś na dobrych trenerów?

Trener Szydełko jest dobrym szkoleniowcem i dużo mi pomagał, na pewno mu dziękuje za to. Zacząłem grać na wiosnę po pandemii.

A był czas, że byłeś stoperem.

Czekałem na to pytanie! Tak, był taki okres – dwa lata, może więcej, kiedy próbowano mnie jako środkowego obrońcę. Nie czułem się tam dobrze i nie wiem, dlaczego tam występowałem. Takie były wtedy jednak decyzje, starałem się dostosować. Ale gdyby ktoś mnie wtedy zapytał, czy dałbym sobie radę w ataku, to powiedziałbym, że tak. Nie jestem zaskoczony tym, co się teraz dzieje, że dobrze gram – zawsze wierzyłem w siebie.

Jesteś wysoki, ale bez przesady – nie masz powyżej 190 centymetrów.

Gdy przychodziłem do Stali, kiedy miałem 10 czy 11 lat, to zawsze grałem w ofensywie. Jako napastnik. W podkarpackiej lidze nie jest trudno się wyróżniać i jeśli ktoś to robi, to daje się go do środka pola, bo to najważniejsza pozycja. Dlatego zacząłem grać w środku pomocy. Następnie, gdy centymetrów trochę przybyło i stałem się mniej mobilny, to była decyzja – albo idę niżej, albo wyżej. Stwierdzono, że idę niżej. No i grałem na stoperze, ale były takie sytuacje, że ja w czterech-pięciu meczach z rzędu strzelałem bramkę. Od zawsze miałem instynkt ofensywny, nie byłem wychowywany w sztywnych ramach akademii. Byłem z tego pokolenia, że spędzałem całe dnie na podwórku. Mieszkałem naprzeciwko stadionu miejscowej drużyny, pochodzę z małej miejscowości – 20 kilometrów od Stalowej Woli – i chodziłem na ten obiekt. Dlatego nie trenowałem, nie wiem, wybić głową. Tylko strzelałem, dryblowałem i tak dalej. Myślę, że dzięki tamtemu okresowi nie mam problemu z piłką przy nodze.

Buntowałeś się, grając na stoperze?

Próbowałem, ale był moment, że naprawdę dobrze wyglądałem i jako 16-17 latek trenowałem z pierwszym zespołem, grałem w sparingach, byłem przymierzany, żeby grać w drugiej lidze. Ale byłem taki, że za bardzo też kombinowałem – kiwałem w szesnastce, robiłem zakosy i to samo świadczy o tym, że nie byłem obrońcą. Moje miejsce na boisku jest tam, gdzie teraz występuje.

Przepis o młodzieżowcu pomógł ci w karierze czy grałbyś nawet, gdyby go nie było?

Wiadomo, że ta zasada niektórym pomaga i były takie mecze w mojej przygodzie, że grałem, bo istnieje ten przepis. Ale teraz nie czuję się od nikogo gorszy i nawet gdybym nie miał „eMki”, to dałbym sobie radę.

Gdyby ciebie to nie dotyczyło, to jakbyś ocenił ten przepis?

Myślę, że to jest dobry pomysł.

Masz konkretny pomysł na swoją karierę?

Nie myślę o tym, co będzie dalej. Chcę w każdym meczu udowadniać swoją wartość i zobaczymy, co się z tego urodzi.

CZYTAJ TAKŻE:

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021
Primera Division
06.12.2021

Getafe zaczęło lepiej punktować, ale wciąż jest w kropce. Co dalej?

Getafe przez kilka sezonów pracy Josepa Bordalasa osiągało wyniki ponad stan. Z przeciętnych piłkarzy wyciskał siódme poty, przez co Los Azulones dostąpili zaszczytu gry w europejskich pucharach. Ostatni sezon tego trenera pokazał, że Getafe zaczyna się wypalać i dobiło do sufitu. Pojawiały się poważne zgrzyty w szatni i w gabinetach, zaczęła znikać satysfakcja z pracy, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Dno poznaje się po tym, że dziś Legia puka od spodu

Wydawałoby się, że o sytuacji Legii Warszawa powiedziano już wszystko, ale potem przychodzi taki mecz jak ten z Cracovią i worek z tematami wysypuje kolejne prezenty. To, do jakiego stanu został doprowadzony mistrz Polski, jest wręcz nieprawdopodobne. Nic tam się nie zgadza, kompletnie. Niby jedenastu chłopa wybiega na murawę jak wszędzie indziej, ale gdy spojrzeć […]
06.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Jagiellonia upokorzona. Nie dość, że przegrała, to jeszcze dostała gola dupą

Kibic Jagiellonii idąc na stadion, mógł myśleć: – Nie no, dzisiaj wygramy. Może nie idzie nam za dobrze, ale gramy z Górnikiem Łęczna u siebie, z kim wygrywać, jak nie z nimi. Puścimy ich dwójeczką, chłopaki nawet bez Imaza dadzą radę, bez przesady, wciąż mamy całkiem mocny skład, który dziś musi odpalić. I BUM. Po […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Lechia zapomniała obsadzić prawą obronę

Budowa kadry zespołu to nie jest łatwy kawałek chleba, ale też nie podnośmy tego do fizyki kwantowej – wiadomo, co trzeba zrobić, żeby to wszystko miało ręce i nogi. Przyda się bramkarz, a nawet dwóch, ludzie do bronienia, do ataku. No, tak w skrócie. I jeśli mówimy o piłkarzach broniących, to w przypadku gry na […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

STAN FUTBOLU LIVE OD 10:10!

Godzinka z okładem ciekawej rozmowy o futbolu, czyli jak co tydzień – Stan Futbolu. Goście: Listkiewicz, Olkowicz, Rokuszewski, Kowalczyk. Zapraszamy!
04.12.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
15 dni temu

Czy możemy już mówić o polskiej szkole dziewiątek? :-]

San Wrzawy
San Wrzawy
15 dni temu

Brawo Kacper
San Wrzawy pamieta

Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Trener Wisły Kraków: – Cieszy nas punkt

Marian Zimen, asystent Adriana Guli, który prowadził Wisłę Kraków w meczu z Wartą Poznań, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że jeden zdobyty punkt powinien cieszyć Białą Gwiazdę. Zimen zastępował na ławce trenerskiej krakowskiego klubu Adriana Gulę, ponieważ tego Komisja Ligi zawiesiła na dwa spotkania po czerwonej kartce, którą Słowak zobaczył w meczu z Radomiakiem. – […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Podolski: – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie

Lukas Podolski wrzucił piąty bieg i prowadzi Górnika Zabrze do kolejnych zwycięstw. Ostatnie trzy mecze ekipy Jana Urbana to trzy zwycięstwa i trzy gole Poldiego. Jak do tego wszystkie ustosunkowuje się sam mistrz świata z 2014 roku? – Jak się wygrywa mecz, to cały tydzień jest na luzie. Tak jest na całym świecie, niezależnie od klubu. Po wygranym meczu tydzień jest […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Tromsø IL uderza w Katar

Katarskie mistrzostwa świata budzą kontrowersje na całym świecie na wielu poziomach. Raz na jakiś czas ktoś w środowisku nawołuje do ich bojkotu. Powody? Przeróżne – sportswashing, dyktat pieniądza, nietolerancyjne prawo panujące w kraju, nieludzkie i niehumanitarne warunki pracy zwykłych robotników podczas pracy przy organizacji MŚ. Teraz w Katar uderza norweski klub, Tromsø IL.  Tromsø IL […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Media: Kontuzja Szymańskiego jednak nie tak groźna?

Zadrżały nasze serca, kiedy zobaczyliśmy kąt skrzywienia nogi Sebastiana Szymańskiego po brutalnym faulu rywala w meczu ligi rosyjskiej z tego tygodnia. Początkowo istniała obawa, że Polaka będzie czekać dłuższa przerwa od gry. Nowe doniesienia medialne są jednak dużo bardziej optymistyczne.  Portal Championat.com, powołując się na źródło ze sztabu medycznego Dynama Moskwa, informuje, że po wnikliwych […]
06.12.2021
Anglia
06.12.2021

Divock Origi, bohater z ławki rezerwowych

Andy Robertson napisał na Twitterze, że w przyszłości zabierze swoje wnuki pod pomnik Divocka Origiego na Anfield. Moglibyśmy zastanowić się, w jakiej pozycji zostałby przedstawiony Belg na takim monumencie. Siedziałby na ławce rezerwowych, opatulony w zimową kurtkę, czy jednak rozciągałby się w plastronie dla zmienników? Niektórzy bowiem mogliby postrzegać Origiego tylko w taki sposób. Jurgen […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Kunszt strzelecki Higuaina czy bomba de Roona? I BRAMA DNIA

Wczoraj wygrała bramka Mahreza w barwach Leicester, a dzisiaj w „Bramie dnia” mamy włoski odcinek. Obie bramki padły w sezonie 2015/2016 w Serie A, a ich strzelcami byli chudy Gonzalo Higuain i Marten De Roon w Atalancie. Do głosowania zapraszamy razem z firmą Gatigo. Gonzalo Higuain vs Bologna (sezon 2015/2016) W sezonie 2015/2016 Higuain był […]
06.12.2021