Prezes Motoru Lublin przeprasza za pokazanie kibicom środkowego palca

redakcja

Autor:redakcja

14 listopada 2021, 21:32 • 2 min czytania

Reklama
Prezes Motoru Lublin przeprasza za pokazanie kibicom środkowego palca

Motor Lublin w ostatnim czasie przeżywa trudne chwile. Klub, który miał walczyć o awans do 1. ligi jest aż dziewięć punktów za wiceliderem rozgrywek. Jest także poza strefą barażową, choć tam akurat różnice są minimalne. Poza tym Motor niedawno rozstał się z Michałem Żewłakowem, czyli dyrektorem sportowym. Coś jeszcze? Bardzo proszę – w kłopoty wpakowała się prezes Marta Daniewska.

Reklama

Lublinianie wysoko i pewnie wygrali derbowe stracie z Wisłą Puławy (4:1). Problemy zaczęły się jednak po końcowym gwizdku. Piłkarze nie podeszli do kibiców, którzy liczyli na wspólne świętowanie zwycięstwa. Za to w innym miejscu stadionu fani „spotkali się” z Martą Daniewską. Prezes Motoru – według informacji „Kuriera Lubelskiego” – pokazała im środkowy palec. Teraz tłumaczy się ze swojego zachowania.

– Chciałabym wyjaśnić incydenty, do których doszło po zakończeniu spotkania rozgrywanego na Arenie Lublin w dniu 13.11.2021 roku. Po końcowym gwizdku grupa osób skierowała w moją stronę niezwykle agresywne oraz wulgarne okrzyki. Zostałam obrażona jako kobieta, a w emocjach pojawił się gest, który nie powinien mieć miejsca. To była niepotrzebna reakcja skierowana wyłącznie w kierunku prowokatorów atakujących werbalnie zarówno mnie, jak i sztab szkoleniowy oraz zawodników. Pragnę przeprosić wszystkie osoby, które mogły poczuć się urażone tym zdarzeniem. Zwłaszcza Kibiców, którzy wspierali drużynę z trybun – czytamy w oświadczeniu prezes Motoru.

Z oświadczenia drugoligowego klubu dowiemy się także, że klub planuje spotkanie z kibicami. – W nadchodzącym tygodniu, wraz z przedstawicielami sztabu szkoleniowego oraz drużyny spotkam się z Kibicami, by omówić sobotnie wydarzenia. Mam tu na myśli również zachowanie zespołu po końcowym gwizdku. Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnim czasie z powodu niekorzystnych wyników pierwszego zespołu atmosfera wokół Klubu była bardzo napięta. Mamy nadzieję, że derbowa wygrana nad Wisłą Puławy pozwoli na dobre wyjść drużynie z kryzysu i rozpocząć marsz w górę tabeli. Wierzymy, że na koniec obecnego sezonu wspólnie będziemy mogli cieszyć się z sukcesu sportowego.

Wspomnianym sukcesem miałby być rzecz jasna awans na zaplecze Ekstraklasy. Awans, który przed sezonem w wywiadach zapowiadała… Marta Daniewska.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE:

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank