W Lechu zawodził, w kadrze strzelił dwa gole

11 listopada 2021, 21:02 • 1 min czytania 12 komentarzy

Jan Sykora w barwach Lecha Poznań kompletnie zawodził. Wystarczyło, by go wypożyczyć i chłopak od razu złapał luz. Dzisiaj sypnął sobie dwie bramki w reprezentacji Czech, do tego wystarczyło mu na to 18 minut. Myślicie, że zapewnił Czechom jakieś ważne punkty w eliminacjach do MŚ? Gdzie tam, grali towarzysko z Kuwejtem.

Czesi mają dość bezpieczną sytuację w grupie E, ostatecznie powinni wylądować w barażach. Biorą jednak udział w grupie pięciozespołowej, co oznacza, że raz na jakiś czas muszą się z kimś skrzyknąć towarzyszko. Nie wiadomo czym kierowali się czescy działacze, ale stwierdzili, że najlepiej by było zagrać z Kuwejtem. W pierwszym składzie naszych sąsiadów zagrało nawet kilku kluczowych zawodników kadry, jak Tomas Soucek, czy Vladimir Coufal. Sykora wszedł na boisko w 72. minucie przy wyniku 5:0 i zdołał dołożyć jeszcze dwa trafienia od siebie.

W Lechu nie potrafił strzelić tylu bramek w 36 występach pierwszego zespołu. Okazał nie niewypałem transferowym, który teraz na wypożyczeniu w Victorii Pilzno znów prezentuje wysoką formę. Przecież gdyby wciąż zawodził tak jak przy Bułgarskiej, to selekcjoner Jaroslav Silhavy nie powołałby go do narodowej reprezentacji. Za pięć dni Czesi zagrają ostatni mecz eliminacji z Estonią. Zobaczymy, jak ważne będą dwie bramki z Kuwejtem przy ustalaniu składu na to spotkanie.