Wszyscy w niego zwątpili, pokazał, że się mylili. Simon Kjaer

Opublikowane 07.11.2021 14:28 przez

Szymon Janczyk

Czułem, że zaakceptowali mnie tylko dlatego, że lepsi ode mnie byli poza ich zasięgiem – tak Simon Kjaer wspominał swoje przyjęcie do dziś prestiżowej, ale wtedy dopiero powstającej akademii Midtjylland. Rasmus Ankersen, autor książki „Kopalnie Talentów”, stwierdził, że miał całkowitą rację. Kjaer został przyjęty na sztukę, żeby zamknąć skład, z powodu braku chętnych. Był tak słaby, że żaden z ośmiu trenerów nie wskazał go choćby jako piątego z zespołu w kolejce do wielkiej kariery. Dziś Simon Kjaer idzie po rekord gier w duńskiej kadrze, jest jej kapitanem i liderem Milanu. Niedawno nominowano go do Złotej Piłki. Wiele razy zastanawiamy się: co poszło nie tak? W jego przypadku każdy się głowi: co się wydarzyło, że dotarł na szczyt?

Duński stoper nie jest rzecz jasna jedynym talentem, na którym ktoś się nie poznał. To byłoby zbyt pięknie. Niemniej ta historia jest spektakularna. Na tyle spektakularna, że Ankersen postanowił rzucić pracę, ale nie dlatego, że zwątpił w swoje oko do piłkarzy. Kjaer tak go zadziwił, że postanowił zwiedzić różne akademie, które produkują gwiazdy różnych sportów, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie: jak to się stało?

Mówimy więc o naprawdę ciekawym przypadku. Całkiem prawdopodobne, że gdyby ta historia zdarzyła się kilka lat później, gdy akademia Midtjylland nie sąsiadowała już z pastwiskiem dla krów, Simon Kjaer po prostu nie zostałby piłkarzem.

Kim jest Simon Kjaer? Odpowiadają „Kopalnie Talentów”

Zaczęło się w Lund. Mały Kjaer od zawsze ganiał za piłą, już w wieku czterech lat trenował w lokalnym klubie. Nie było więc tak, że gdy trafił na testy do Midtjylland, był chłopakiem z ulicy, samoukiem. Miał za sobą kilka lat szkolenia i występował na pozycji środkowego pomocnika

Podpisaliśmy kontrakty z piętnastoma chłopcami i do skompletowania składu brakowało nam jeszcze jednego. Wśród kandydatów był 15-latek, nazywał się Simon Kjaer. Problemem był jednak fakt, że już wcześniej go odrzuciliśmy. Kilku trenerów akademii, w tym ja, widziało go w akcji i zgodnie stwierdziło, że nic z niego nie będzie. Sezon był już jednak tuż-tuż, a my nie mieliśmy wielkiego wyboru, więc zajął ostatnie wolne miejsce. Był pod ręką, a dodatkowo jego ojciec pracował w naszym klubie jako osoba odpowiedzialna za dostawy sprzętu. Kjaer senior był dobry w tym, co robił, i byliśmy gotowi pójść na wiele ustępstw, aby tylko go zatrzymać. Przyjęliśmy jego syna pod warunkiem, że sam zapłaci za swoje utrzymanie – tak rozpoczyna się opowieść Rasmusa Ankersena o aktualnym kapitanie duńskiej kadry.

Potwierdza ją Claus Stenlein, dyrektor klubu, który w “Guardianie” dodawał, że Simon nie miał talentu. Był zwykłym przeciętniakiem. Wyróżniało go jedno: niesamowita determinacja. To sprawiło, że bardzo szybko zaczął zamykać usta niedowiarkom i zyskiwać kolejne miejsca w hierarchii. Już w 2007 roku wybrano go “talentem roku”. W wieku 17 lat miał już na koncie debiut w dorosłym zespole: udźwignął presję Parken w meczu z Kopenhagą. Wspominał wtedy, że gdy zobaczył, ilu kibiców przyszło na trybuny, ze stresu rozbolał go brzuch i potrzebował kwadransa na murawie, żeby zrozumieć, co się dzieje. Także w wieku 17 lat dostał pierwsze powołanie do duńskiej młodzieżówki: od razu do rocznika U-19, gdzie był najmłodszy. Nie był już gościem branym na sztukę, grał w pierwszym składzie. Wszystko to działo się ledwie dwa lata po tym, jak rzutem na taśmę wciągnięto go do Midtjylland.

Kjaer na początku w niczym nie przypominał nieoszlifowanego diamentu. Pamiętam jak dziś, gdy w 2004 roku dyrektor akademii FC Midtjylland, Claus Stenlein, wszedł do pomieszczenia dla trenerów z plikiem papierów w dłoni. Było to zaledwie sześć miesięcy po tym, gdy Simon dołączył do naszego zespołu. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy trenerzy, w tym ja. Claus rozdał nam kartki i poprosił o wskazanie pięciu zawodników, którzy naszym zdaniem za pięć lat zrobią największą karierę. Mieliśmy również uszeregować ich zgodnie z szansami, jakie im dajemy. W tamtym momencie mogliśmy wybierać spośród 16 piłkarzy. Jednym z nich był Simon Kjaer. Gdy wszyscy wypisaliśmy nazwiska na kartkach, dyrektor akademii zakleił kopertę z typami i odłożył ją do szuflady. Pięć lat później, gdy sprzedaliśmy Kjaera za 3,3 miliona funtów, Claus Stein otworzył zalakowaną kopertę. Jak sądzicie, ilu spośród ośmiu trenerów stawiało na Kjaera? Żaden! – pisał w swojej książce Ankersen.

FC MIDTJYLLAND, CZYLI KLUB Z KOMPUTERA

Dostrzeżony przez Real, wyłowiony przez Palermo

Gdyby Stenlein zrobił taką samą „sondę” w 2006 roku, Simona wskazaliby pewnie wszyscy. Zwłaszcza po zmianie pozycji z pomocnika na obrońcę. Jakim cudem jednak w dwa lata zaliczył aż taki progres? Oprócz determinacji ważną rolę odegrał w tym wszystkim rozsądek samego zainteresowanego. W 2006 roku Morten Morch pisał o ekspresowej karierze młodego Duńczyka. Kjaer w swoich wypowiedziach sprawiał wrażenie niesamowicie świadomego gościa.

Moim celem na ten sezon jest załapać się kilka razy na ławkę rezerwowych. W kolejnym roku chciałbym już zagrać pięć, dziesięć spotkań w lidze. Muszę stać się silniejszy, żeby lepiej radzić sobie w pojedynkach z rywalami. To pomoże mi dostać się do pierwszej drużyny. Mamy tu świetne warunki do rozwoju, to dla mnie idealne miejsce. Liczę na to, że za dwa, trzy lata, dostanę ofertę z zagranicznego klubu – opowiadał zawodnik Midtjylland.

Plan Kjaera sprawdził się, a nawet przyśpieszył. Kiedy w rundzie rewanżowej sezonu 2007/2008 zaczął łapać minuty w pierwszym zespole, z miejsca został podstawowym zawodnikiem. Zdobył wicemistrzostwo kraju, zgłosiły się po niego Real Madryt (“Królewscy” widzieli go w Castilli, młodzieżówce klubu) i Inter Mediolan. Duńczycy odrzucili ofertę Realu, ale Simon i tak wyjechał. Kluczowa okazała się jednak nie gra w pierwszym zespole wicemistrza kraju, a prestiżowy turniej Viareggio Cup. Tam odbywa się prawdziwy połów talentów, tam też zawitał Rino Foschi, dyrektor sportowy Palermo.

Midtjylland podczas Viareggio przegrało dwa z trzech spotkań, ale to nie przeszkodziło działaczowi Rosanero w zachwytach nad stoperem. – Zakochał się w nim. Kilka dni po zakończeniu turnieju Foschi zniknął. Okazało się, że poleciał do Danii, żeby błyskawicznie podpisać kontrakt z Kjaerem, najlepszym stoperem młodego pokolenia, jakiego widział. Oferta Palermo była taka sama, jak ta Realu, którą Midtjylland odrzuciło. Foschi wyprosił u Maurizio Zampariniego zgodę na podbicie stawek i w 24 godzin załatwił transfer na Sycylię – pisała “La Repubblica”.

Ciekawostka: królem strzelców tamtego turnieju był Mario Balotelli, junior Interu Mediolan. Niedługo potem Mario i Kjaer spotkali się już na boisku podczas meczu Serie A.

„UTNĘ WAM JAJA I ZJEM JE W SAŁATCE” – PALERMO ZAMPARINIEGO

W pięć lat od wyrzutka do najlepszego w kraju

Środkowy obrońca nie miał jednak równie błyskawicznego wejścia do zespołu. Cztery miliony euro ważyły wtedy więcej niż teraz, ale nawet dziś niewielu jest 19-latków, którzy z miejsca zostają podstawowymi stoperami włoskich zespołów. Prasa wspominała, że po pierwsze tygodnie na Sycylii były dla niego tak ciężkie, że Kjaer pamiętał z nich tylko pęcherze na nogach – od upału i wymagających treningów. Żartowano z tego, że od razu zażyczył sobie domu z basenem, a każdy młody chłopak musiał najpierw nauczyć się życia w nowym kraju w klubowym ośrodku. Jego styl życia nie był idealny: przyjechał do Palermo z dziewczyną, ale lubił wyskoczyć do McDonalds’a, a rozrywkę w wolnym czasie miał typowo piłkarską: FIFA na plejaku.

Simon Kjaer Milan 2020/2021

Natomiast na treningach nie odstawał i skorzystał na tym, że Zamparini miał gorącą głowę do trenerów, bo Davide Ballardini, który przejął zespół już po inauguracji, stał się jego fanem. Po dwóch miesiącach adaptacji nowy trener postawił na niego i Simon Kjaer postawił kolejny ogromny krok w swojej karierze. 2009 rok kończył już jako:

  • lider walczącego o puchary Palermo
  • laureat nagrody dla najlepszego piłkarza w Danii
  • członek jedenastki sezonu
  • reprezentant Danii, który w debiucie zatrzymał Ibrahimovicia

Swoje premierowe rozgrywki kończył jako topowy stoper, “Goal” zestawił linię defensywy tak, że obok Kjaera umieścił Maicona, Giorgio Chielliniego i Paolo Maldiniego. Jakość i klasa. – W minionym sezonie widzieliśmy wiele świetnych transferów i Kjaer niewątpliwie był jednym z nich. 20-latek wygląda jak materiał na gwiazdę. Kompletny defensor z każdym atutem w kieszeni: szybkość, przewidywanie wydarzeń na boisku, skuteczność w powietrzu. To klucz do walki Palermo o puchary. Kjaer jest dziś celem wszystkich topowych klubów w Europie – pisali dziennikarze tego portalu.

Nie pomylili się, bo z każdym tygodnie mnożyły się plotki dotyczące jego przyszłości. Manchester United, Milan, Liverpool, Manchester City, Tottenham. – Występując w tak młodym wieku na pozycji, z którą wielu nie może się oswoić przez lata, błyskawicznie został wyróżniającym się piłkarzem ligi włoskiej – błyszczał w rozgrywkach, które słyną z „produkowania” najlepszych obrońców świata. Co tydzień rywalizował z najsłynniejszymi napastnikami – pisał w swojej książce Ankersen.

Pięć lat. Dokładnie pięć lat od momentu, w którym nikt nie wskazał Simona jako gościa, który zrobi jakąkolwiek karierę, on może przebierać w ofertach od najlepszych klubów świata.

BARTEK SYLWESTRZAK OPOWIADA O MIDTJYLLAND

Simon Kjaer popadł w przeciętność

Życie nie może być jednak zbyt piękne, a trenerzy Midtjylland nie mogli się zupełnie mylić. Kolejne lata Kjaera są dowodem na to, że jednak braki, które dostrzegano u niego na początku, w pewnym sensie zastopowały jego karierę. W pewnym sensie, bo wciąż mówimy o kimś, kto, będąc odrzuconym, został zawodnikiem z czołową liczbą występów w duńskiej kadrze. Kto grał w czterech z pięciu topowych lig w Europie. Ale już patrząc na drużyny, w którym Simon występował, widzimy, że czubek góry, na którą się wspinał, został poza jego zasięgiem.

  • VfL Wolfsburg
  • AS Roma
  • Lille
  • Fenerbahce
  • Sevilla

Przez lata był blisko czołówki, ale nie w niej samej. Przechodził do Wolfsburga, który miał ambicje sięgające podium Bundesligi. Na wstępie ledwo uniknął spadku. W topowych ligach tylko w Lille skończył ligę wyżej niż w najlepszym sezonie w Palermo (na trzecim miejscu). Nawet Fenerbahce, które miał przedłożyć nad Liverpool, któremu kibicował, żeby walczyć o mistrzostwo, a nie tylko o miejsce w czołówce, nie pozwoliło mu zapełnić gabloty. Wciąż coś się rozjeżdżało, wciąż dokonywał złych wyborów. Najgorszym miało być trafienie pod skrzydła Feliksa Magatha, niemieckiego tyrana. Specjalnie nie dziwi nas to, że Magath zabił coś w utalentowanym piłkarzu, bo przecież znamy historię Mateusza Klicha.

Statystyki Simona Kjaera w MIlanie

Felix Magath mnie nie lubił. Praktycznie na mnie nie stawiał – wspominał sam zainteresowany. Trener twierdził z kolei, że wymaga od Kjaera cięższej pracy, żeby ten zasłużył na szansę. A kiedy po powrocie z wypożyczenia Duńczyk rzucił, że nawet nie chce mu się rozmawiać z Magathem, bo nie ma zamiaru kiedykolwiek grać w zespole, który ten prowadzi, było już pozamiatane. Szkoleniowiec wydał wyrok: transfer albo trybuny.

Mijały lata, a jedynymi dużymi sukcesami Simona Kjaera były występy w reprezentacji Danii. Jego kariera klubowa była po prostu solidna, nic ponad to. W kadrze udowadniał, dlaczego ma ksywkę „Wiking”. Jakby narodowe barwy automatycznie odpalały u niego protokół 200% normy. Wyjazd do Turcji, nawet do jednego z najsilniejszych wówczas klubów w kraju, w wieku 26 lat, zdawał się przekreślać jego nadzieje na dokonanie czegoś wielkiego w pięciu największych ligach w Europie. Pewnym impulsem i nadzieją na zmianę był transfer do Sevilli, dzięki któremu w wieku 28 lat zadebiutował w końcu w Lidze Mistrzów. Niemniej: na tym się skończyło.

A kiedy okazało się, że Kjaer nie potrafi się odnaleźć w ambitnym projekcie Atalanty Bergamo i nie pasuje do systemu Gian Piero Gasperiniego, już naprawdę niewielu dawało mu szansę na happy end.

GIAN PIERO GASPERINI. OJCIEC SUKCESÓW ATALANTY

Kjaer w Milanie, czyli odrodzenie

Właśnie wtedy 30-letni Simon Kjaer po raz czwarty postawił na Italię. Po Palermo, Romie i Atalancie, przyszedł czas na Milan. Rossoneri przyjęli go z umiarkowanym optymizmem, co nie było żadnym zaskoczeniem czy obrazą. Jednak, tak prawdę mówiąc, była to niemal idealna para. Klub, który chciał być wyżej, ale nie bardzo mu wychodziło. I piłkarz, który chciał być wyżej, ale nie bardzo mu wychodziło. Oczywiście efektem tego równania mogło być rozczarowanie. Mogła, a nawet powinna, być solidność. Tymczasem dziś dość powszechną opinią jest ta, w której autorów odbudowy wielkiego Milanu wskazuje się w trzech osobach: Stefano Pioli, Simon Kjaer oraz Zlatan Ibrahimović.

Nie ma w tym przypadku: obaj doświadczeni zawodnicy przybyli do klubu zimą 2020 roku. Obaj wylali fundamenty pod kapitalną końcówkę rozgrywek – wiosną Milan przegrał tylko dwa mecze. W sumie fakt, że akurat ta dwójka razem zdziałała tak wiele, jest pewną ironią losu. To właśnie “Ibra” był jednym z napastników, z którymi Kjaer mierzył się najczęściej – aż 10 razy. Zazwyczaj były to starcia, w których leciały iskry. Weźmy choćby ostatni pojedynek, gdy Fenerbahce grało z Manchesterem United w pucharach. – Nie słyszałem, co do mnie mówił, ale wiem, że nie był zbyt szczęśliwy. Znam go długo, Zlatan taki właśnie jest. Napompowany, arogancki. Taki ma styl. Ja mam go kryć tak ściśle, jak tylko się da. A to, że złapał mnie za gardło? Nie biorę tego na poważnie, tyle razy z nim grałem, że wiem, jak reaguje – mówił Duńczyk po spięciu z Ibrahimoviciem podczas wspomnianego spotkania.

Dowód zdjęciowy.

Zlatan Ibrahimović i Simon Kjaer nie zawsze się lubili

W każdym razie Zlatan brylował liczbami, a Kjaer przeciwnie – nie miał kozackich statystyk. Gdyby ktoś chciał udowodnić jego wkład w grę Milanu, patrząc w tabelki, mógłby się trochę przeliczyć. Niemniej zasłynął ze spokoju, opanowania, zatrzymywania ataków wręcz po profesorsku. Praktycznie nie popełniał błędów i nawet jeśli miał lekkie problemy z urazami mięśniowymi, skład Milanu bez niego nie istniał. Okazało się, że na przestrzeni lat Simon nie stracił swoich atutów i w końcu znalazł się w miejscu, do którego idealnie pasował. Nawet jeśli Serie A mocno się dla niego zmieniła.

Powiedzmy, że jest bardziej “aktywna” niż kiedyś. Mecze są bardziej dynamiczne, kiedyś zespoły zamykały się w defensywie i czekały na to, co się stanie. Teraz większa liczba zespołów chce dominować, to robi różnicę – tłumaczył w “StarCasino”.

Można byłoby pomyśleć, że starzejącemu się stoperowi, który był wychowany według dawnej szkoły defensywnej, będzie to przeszkadzało. Ale nie w przypadku Duńczyka. Bardzo ciekawe jest to, że patrząc na suche liczby Kjaer w sezonie 2020/2021 grał bardzo podobnie, jak Kamil Glik: notował wiele wybić, ofiarnie blokował strzały i podania – w tych elementach obaj byli czołowymi obrońcami ligi. Ale różnica była ogromna, bo Polakowi liga odjechała i to nie wystarczało. Simon natomiast dopasował się do warunków, zachował szybkość (bywało, że jego nazwisko pojawiało się w raportach pomeczowych w rubryce ‘najszybsze sprinty’) i ogranie go było i jest dużą sztuką.

Simon Kjaer doskonale zrozumiał się także ze Stefano Piolim, znaleźli wspólny język na boisku i poza nim. Duńczyk był ostoją w poprzednim sezonie, w którym Milan wrócił do Ligi Mistrzów. Jest ostoją i teraz, gdy Rossoneri są jednym z faworytów do tytułu i przewodzą lidze wspólnie z Napoli. On sam zadecydował już, że zakończy w Mediolanie karierę. – Gdzie byłoby mi lepiej niż tutaj? Nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu – stwierdził przy okazji przedłużenia umowy.

OD 0:5 DO DRUŻYNY ROKU. KAPITALNA METAMORFOZA MILANU

Kjaer w reprezentacji, czyli prawdziwy lider

Jego postawa we Włoszech była jednym z dwóch ważnych składników w kwestii nominacji do Złotej Piłki. Tak, wiemy, że Duńczyk nie ma szans na wygraną, ale to ładne podkreślenie tego, w jakim miejscu się znalazł. Drugim, równie ważnym elementem, była postawa Simona Kjaera w duńskiej kadrze. Podczas EURO 2020 oczywiście poznaliśmy go od ludzkiej strony. Jako kapitana, który udźwignął wszystko to, co działo się z Christianem Eriksenem, który pocieszał żonę swojego przyjaciela i przede wszystkim – uratował mu życie. Natomiast poznaliśmy go także jako czołowego stopera całego turnieju. W reprezentacji Danii Simon także miał coś do udowodnienia i odkupienia. Aż do lata ciężko było powiedzieć, że kojarzył się kibicom z samymi pozytywnymi rzeczami.

Miał swoje grzechy – parę lat wstecz Morten Olsen wskazał go jako kozła ofiarnego porażek, sugerując, że “Kjaer i piłka nie są najlepszymi przyjaciółmi”. To nie do końca prawda, bo w początkowych latach kariery Simon był chwalony za rozgrywanie, a w czasach Lille strzelił cztery gole z rzutów wolnych, więc nogę ma ułożoną. Niemniej łatka do niego przylgnęła i nawet on sam stwierdził, że Olsen wyrządził mu wtedy krzywdę. Następca selekcjonera, Age Hareide, uczynił go natomiast kapitanem kadry i… znów mu “zaszkodził”. O ile dziś duński kapitan kojarzy się z bohaterstwem podczas mistrzostw Europy, tak wcześniej kojarzył się ze strajkiem zawodników, którzy domagali się podwyżek za grę w kadrze. Efektem był występ reprezentacji złożonej z przypadkowych gości w meczu z Czechami.

Tak, Simon Kjaer nie był dla kibiców wzorowym kapitanem i piłkarzem. Ale dla kolegów – wręcz przeciwnie. Kasper Schmeichel po dramatycznej akcji reanimacji Eriksena stwierdził, że Simon i Christian to przede wszystkim dwóch wspaniałych gości, a nie dwóch świetnych piłkarzy. Zaimponował im tym, jak walczył o ich prawa. Miał duży wkład w to, że scalił kadrę i zbudował rodzinę Kaspra Hjulmanda. Organizuje spotkania po godzinach, podczas mundialu w Rosji zadbał o prywatny samolot dla Jonasa Knudsena, żeby ten mógł być z żoną przy porodzie. – Momentem, który zbudował kadrę było to, gdy Kjaer przed jednym ze spotkań zaczął uderzać się w klatkę i nucić “The Money Chant” z “Wilka z Wall Street”. Dzień wcześniej Viktor Fischer pokazał ten film kolegom z szatni i zasugerował, żeby powtórzyć to przed meczem. Wydawało się, że wszyscy o tym zapomnieli, ale Kjaer zainicjował taką sytuację, stworzył tradycję – pisze Kasper Steenbach w książce o duńskiej kadrze.

Statystyki Simona Kjaera w reprezentacji Danii

***

Age Hareide twierdzi, że to szaleniec, który jest w stanie poświęcić wszystko dla zespołu i jego sukcesu. Nie odstawia nogi, nie cofa się, walczy. Franco Baresi twierdzi, że powinien nosić opaskę kapitańską Milanu.

Nie wiemy, co myśli o tym sam Simon Kjaer. Ale wiemy, że jego historia to ekranizacja stwierdzenia “nigdy się nie poddawaj”.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Serie A
17.01.2022

Fiorentina masakruje Genoę, ale z Polaków zagrał tylko Buksa

Mocno rozczarowani kończyliśmy mecz Fiorentiny z Genoą. Nie chodzi o to, że postawiliśmy na gości, a ci zebrali tęgie baty, nic z tych rzeczy. Włączyliśmy to spotkanie w jednym konkretnym celu: aby zobaczyć ligowy debiut Krzysztofa Piątka w barwach Violi. No i nie doczekaliśmy się, mimo że już na początku drugiej połowy było absolutnie pewne, […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

Spezia ogrywa nieskuteczny Milan. Pomógł sędzia…

Mecz Milanu ze Spezią był świetną okazją do weryfikacji polskich piłkarzy. Arkadiusz Reca i Jakuba Kiwior mogli pokazać się z dobrej strony na tle mocnego rywala. Mieli mnóstwo pracy. Ale w sumie tego należało się spodziewać. Milan dominował od samego początku i kwestią czasu były bramki gospodarzy. Sytuacjami mogli obstawić minimum trzy spotkania. A mimo […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

Żurkowski z coraz mocniejszą pozycją w Serie A. Czy to moment na kadrę?

Przez pierwsze pół roku we Włoszech zwiedzał ławki rezerwowych i trybuny Serie A. Przez następne półtora roku ustabilizował swoją pozycję w czołowej drużynie Serie B. Awansował do włoskiej ekstraklasy. A jesienią Szymon Żurkowski stał się pierwszoplanową postacią średniaka Serie A. Być może spodziewaliśmy się, że 24-latek szybciej przyzwyczai się do włoskiej futbolu, ale wygląda na […]
17.01.2022
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Serie A
13.01.2022

Nokaut ostatnim ciosem. Superpuchar Włoch dla Interu Mediolan

Gol w ostatniej minucie dogrywki… Z perspektywy neutralnego kibica zawsze trochę szkoda, że nie doszło do rzutów karnych. Ale jak tak patrzyliśmy na reakcję zawodników Interu Mediolan po zdobyciu bramki na wagę triumfu w Superpucharze Włoch, to nie mieliśmy serca się na nich złościć. Nerazzurri po prostu zasłużyli dzisiaj na pokonanie Juventusu. Juventusu, który długo […]
13.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Klub z Championship oskarża Derby o niepowodzenia. I żąda dużego odszkodowania

Czym jest niedopowiedzenie? Ot, taki piłkarski przykład: życie kibica Derby County nie jest usłane różami. Do The Rams należy nie tylko najgorszy wynik punktowy w historii Premier League, ale też coraz dłuższa lista kłopotów finansowych. Klub wisi nad granicą bankructwa, niebawem może spaść z Championship. Co więcej, nie może liczyć na jakąkolwiek taryfę ulgową.  Kluby […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Problem goni problem. Kłopoty Thomasa Tuchela

Na Stamford Bridge cykl pracy trenera od wielu lat jest bardzo podobny. Dostaje on posadę, względnie szybko wstawia coś do gabloty, przychodzi kryzys i już gotowy jest jego następca. Thomas Tuchel dwa pierwsze punkty tej wyliczanki ma już za sobą, a obecnie znajduje się w kulminacyjnym momencie tego najmniej przyjemnego fragmentu. Grudzień i styczeń okazały […]
19.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Weszło
19.01.2022

Aschraf odchodzi. Duża kwota odstępnego

Najlepszy piłkarz Wisły w tym sezonie? Prawdopodobnie Aschraf El Mahdioui. Ale „piłkarz Wisły” to już sformułowanie nieaktualne. Holender przenosi się za grube pieniądze do Arabii Saudyjskiej. I pisząc o „grubych pieniądzach”, wcale nie przesadzamy. Wczoraj ujęliśmy to jako „ofertę nie do odrzucenia” i ta faktycznie taka jest. Według naszych informacji Al-Taawon płaci za piłkarza „Białej Gwiazdy” […]
19.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Polski napastnik wyjeżdża do ligi rumuńskiej

W zimowym okienku transferowym panuje spory ruch między Rumunią a Polską. Choć do tej pory dotyczył on raczej przeprowadzek z Liga 1 do Ekstraklasy, teraz możemy doczekać się transferu w odwrotnym kierunku – i to z pierwszej ligi. Do Rumunii wyjeżdża bowiem Paweł Tomczyk z Widzewa Łódź. Napastnik łódzkiego pierwszoligowca został wystawiony na listę transferową. […]
19.01.2022
Ekstraklasa
18.01.2022

Aschraf El Mahdioui odejdzie z Wisły? „Wpłynęła konkretna oferta”

Wisła Kraków przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Nie uczestniczy w nim lider zespołu, Aschraf El Mahdioui. Holenderski pomocnik przechodził COVID-19, ale jak się okazuje w tle jest także historia transferowa z jego udziałem. Potwierdził to trener Adrian Gula. – Aschraf skończył kwarantannę, ale trzeba powiedzieć wprost, że istnieje możliwość, iż zostanie sprzedany. To zawodnik z […]
18.01.2022
Weszło
18.01.2022

Przez rok trenowałem sam. Ciężko było to wytrzymać psychicznie

Pamiętacie Davida Jablonsky’ego, niegdyś jednego z najlepszych stoperów w lidze? Czeski obrońca wciąż jest w Cracovii i wraca do gry po 15-miesięcznej dyskwalifikacji za udział w ustawionych spotkaniach. Na obozie w Turcji porozmawialiśmy z nim o tym, co robił, gdy przez 15 miesięcy nie mógł profesjonalnie uprawiać sportu i czy nie zapomniał, jak się gra w […]
18.01.2022
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pieniężna sytuacja
Pieniężna sytuacja
2 miesięcy temu

Bardzo ciekawy przypadek. Sam bylem mocno zdziwiony/rozczarowany tym transferem. Podobnie jak powrotem Ibry czy zatrudnieniem Piolego. Cóż, to tylko pokazuje jak mało wiem o piłce.

Suche Info
20.01.2022

Daily Star: Paul Pogba chce odejść do Realu Madryt

Nie jest tajemnicą, iż Manchester United chciałby zatrzymać w swoich szeregach francuskiego pomocnika. Jakiś czas temu „Czerwone Diabły” przedstawiły Paulowi Pogbie propozycję nowej umowy. Jednak reprezentant Francji na razie nie przedłużył kontraktu z angielskim klubem i wielce prawdopodobne, że w ogóle tego nie zrobi. Francuski zawodnik kończy kontrakt z Manchesterem United w czerwcu, więc wzbudza […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Gdyby Polacy mieli głosować, zastanawiam się jak wysoko znalazłoby się na liście najpilniejszych potrzeb – priorytetowych do rozwiązania problemów – nasze miejsce w rankingu UEFA. Czy na pierwszym? A może jednak trzecim? Czy jednak znalazłby się tak daleko, że aby je dostrzec na hipotetycznej liście, trzeba by użyć tego niedawno wysłanego na orbitę teleskopu? Jest […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

The Telegraph: Everton zainteresowany zatrudnieniem Fabio Cannavaro

Nowego menedżera szuka klub, który jako jeden z zaledwie sześciu nigdy nie spadł z Premier League, a jego poprzednimi szkoleniowcami byli Carlo Ancelotti i Rafael Benitez. Wcześniej mówiło się o tym, że Everton chciał, by Martinez objął pogrążoną w kryzysie drużynę, nie rezygnując tym samym z posady selekcjonera. Miałby więc łączyć obie fuchy. Nie było […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

AFE upomina Barcelonę w sprawie Dembele

Dochodzi coraz więcej informacji na temat przedłużającej się sagi z francuskim skrzydłowym. W sprawę wmieszał się związek zawodowych piłkarzy w Hiszpanii (AFE). Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Radomiak zatrzyma lidera zespołu. Wkrótce przedłużenie umowy

Zimowe okienko transferowe w Ekstraklasie trwa. Jak udało nam się ustalić, w najbliższym czasie poznamy ostateczną decyzję co do przyszłości obrońcy Radomiaka Radom, Mateusza Cichockiego. Kontrakt jednego z liderów beniaminka ligi wygasa wraz z końcem sezonu. W tureckim Belek toczyły się rozmowy w sprawie tego, gdzie Cichocki zagra w przyszłym sezonie. Radomiak Radom od dawna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kadra coraz droższa. PZPN podwyższył ceny biletów

29 marca reprezentacja Polski rozegra mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rywalem będą Szwedzi lub Czesi, ale kluczowym pytaniem pozostaje to, o jaką stawkę będzie toczyć się rywalizacji. Jeśli kilka dni wcześniej przegramy z Rosją, drugi marcowy mecz będzie tylko starciem towarzyskim. Jeśli wygramy, powalczymy o wyjazd do Kataru. PZPN podał informacje dotyczące biletów na […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Vagner Love wyląduje w Danii

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy kolejny przystanek, który na trasie swojej kariery zaliczy Vagner Love. Brazylijczyk, mimo że w czerwcu skończy 38 lat, wciąż budzi zainteresowanie niezłych klubów. Tym razem trafić ma do FC Midtjylland.  Według Fabrizio Romano ruch zostanie oficjalnie potwierdzony w ciągu najbliższych godzin. Vagner Love ma pomóc zespołowi z Herning w […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Premier League jest coraz bardziej toksyczna, ale władze są same sobie winne

Wczoraj Boris Johnson podjął decyzję o normalizacji życia z wirusem COVID-19. Od przyszłego czwartku w Anglii zniknie obowiązek certyfikatów szczepień, noszenia maseczek oraz pracy zdalnej. Dla wielu osób – wreszcie. Dla innych – zbyt wczesna inicjatywa. Uderza jednak to, że konkretną decyzję w sprawie całego kraju podjęto szybciej i łatwiej niż ma to miejsce w […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Bartosz Kwiecień odchodzi z Jagiellonii

Zapadła kolejna decyzja personalna w Jagiellonii Białystok. Piątym piłkarzem, który opuścił klub z Podlasia, jest Bartosz Kwiecień.  Wcześniej z Jagi odszedł Dani Quintana, a Godfrey Stephen (Dinamo Tbilisi), Krzysztof Toporkiewicz (Stomil Olsztyn) i Eryk Matus (Wigry Suwałki) udali się na wypożyczenia (tak jak Luka Gugeszaszwili, ale Gruzin stale przebywa na tej zasadzie w innych zespołach). […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Niech ta telenowela się wreszcie zakończy

Chyba wszyscy stają się już pomału zmęczeni przedłużającym się procesem wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Od rezygnacji Paulo Sousy minie niebawem miesiąc, tymczasem telenowela pod tytułem „poszukiwania nowego trenera” wciąż trwa i wcale nie jest takie pewne, że lada dzień dobiegnie końca. O ile początkowo spokój prezesa Cezarego Kuleszy był w stu procentach zrozumiały, a […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Mama strzelała gole Hiszpanii, tata zdobywał medale MP, syn gra na ME. Poznajcie historię Pietrasików

Rodzina Pietrasików to prawdziwe sportowe świry. Grzegorz uprawiał handball – przez lata bronił w Anilanie, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. Jego żona Katarzyna grała w piłkarskiej reprezentacji. Ariel wchodzi z przytupem do kadry Patryka Rombla (mecz z Norwegią dziś o 20.30), a nie należy też zapominać o trzy lata młodszej od niego Ewie, […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Rangnick o ściągnięciu z boiska Ronaldo: – Być może kiedyś sam będzie w takiej w sytuacji

Manchester United poradził sobie wczoraj z Brentford, wygrywając 3-1, ale w mediach po tym zwycięstwie sporo mówi się też o zachowaniu Cristiano Ronaldo, który nie krył irytacji po tym, gdy został ściągnięty z boiska.  Do zmiany doszło w 71. minucie przy stanie 2-0 dla Czerwonych Diabłów. Portugalczyka decyzją Ralfa Rangnicka zastąpił Harry Maguire, a przy […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Koniec Dembele w Barcelonie? „Liczymy, że do transferu dojdzie przed końcem stycznia”

Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już nie zobaczymy.  To kolejny odcinek sagi, która wiąże się z rozmowami kontraktowymi w sprawie przedłużenia umowy 24-letniego piłkarza. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa […]
20.01.2022