post

Opublikowane 07.11.2021 14:28 przez

Szymon Janczyk

Czułem, że zaakceptowali mnie tylko dlatego, że lepsi ode mnie byli poza ich zasięgiem – tak Simon Kjaer wspominał swoje przyjęcie do dziś prestiżowej, ale wtedy dopiero powstającej akademii Midtjylland. Rasmus Ankersen, autor książki „Kopalnie Talentów”, stwierdził, że miał całkowitą rację. Kjaer został przyjęty na sztukę, żeby zamknąć skład, z powodu braku chętnych. Był tak słaby, że żaden z ośmiu trenerów nie wskazał go choćby jako piątego z zespołu w kolejce do wielkiej kariery. Dziś Simon Kjaer idzie po rekord gier w duńskiej kadrze, jest jej kapitanem i liderem Milanu. Niedawno nominowano go do Złotej Piłki. Wiele razy zastanawiamy się: co poszło nie tak? W jego przypadku każdy się głowi: co się wydarzyło, że dotarł na szczyt?

Duński stoper nie jest rzecz jasna jedynym talentem, na którym ktoś się nie poznał. To byłoby zbyt pięknie. Niemniej ta historia jest spektakularna. Na tyle spektakularna, że Ankersen postanowił rzucić pracę, ale nie dlatego, że zwątpił w swoje oko do piłkarzy. Kjaer tak go zadziwił, że postanowił zwiedzić różne akademie, które produkują gwiazdy różnych sportów, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie: jak to się stało?

Mówimy więc o naprawdę ciekawym przypadku. Całkiem prawdopodobne, że gdyby ta historia zdarzyła się kilka lat później, gdy akademia Midtjylland nie sąsiadowała już z pastwiskiem dla krów, Simon Kjaer po prostu nie zostałby piłkarzem.

Kim jest Simon Kjaer? Odpowiadają „Kopalnie Talentów”

Zaczęło się w Lund. Mały Kjaer od zawsze ganiał za piłą, już w wieku czterech lat trenował w lokalnym klubie. Nie było więc tak, że gdy trafił na testy do Midtjylland, był chłopakiem z ulicy, samoukiem. Miał za sobą kilka lat szkolenia i występował na pozycji środkowego pomocnika

Podpisaliśmy kontrakty z piętnastoma chłopcami i do skompletowania składu brakowało nam jeszcze jednego. Wśród kandydatów był 15-latek, nazywał się Simon Kjaer. Problemem był jednak fakt, że już wcześniej go odrzuciliśmy. Kilku trenerów akademii, w tym ja, widziało go w akcji i zgodnie stwierdziło, że nic z niego nie będzie. Sezon był już jednak tuż-tuż, a my nie mieliśmy wielkiego wyboru, więc zajął ostatnie wolne miejsce. Był pod ręką, a dodatkowo jego ojciec pracował w naszym klubie jako osoba odpowiedzialna za dostawy sprzętu. Kjaer senior był dobry w tym, co robił, i byliśmy gotowi pójść na wiele ustępstw, aby tylko go zatrzymać. Przyjęliśmy jego syna pod warunkiem, że sam zapłaci za swoje utrzymanie – tak rozpoczyna się opowieść Rasmusa Ankersena o aktualnym kapitanie duńskiej kadry.

Potwierdza ją Claus Stenlein, dyrektor klubu, który w “Guardianie” dodawał, że Simon nie miał talentu. Był zwykłym przeciętniakiem. Wyróżniało go jedno: niesamowita determinacja. To sprawiło, że bardzo szybko zaczął zamykać usta niedowiarkom i zyskiwać kolejne miejsca w hierarchii. Już w 2007 roku wybrano go “talentem roku”. W wieku 17 lat miał już na koncie debiut w dorosłym zespole: udźwignął presję Parken w meczu z Kopenhagą. Wspominał wtedy, że gdy zobaczył, ilu kibiców przyszło na trybuny, ze stresu rozbolał go brzuch i potrzebował kwadransa na murawie, żeby zrozumieć, co się dzieje. Także w wieku 17 lat dostał pierwsze powołanie do duńskiej młodzieżówki: od razu do rocznika U-19, gdzie był najmłodszy. Nie był już gościem branym na sztukę, grał w pierwszym składzie. Wszystko to działo się ledwie dwa lata po tym, jak rzutem na taśmę wciągnięto go do Midtjylland.

Kjaer na początku w niczym nie przypominał nieoszlifowanego diamentu. Pamiętam jak dziś, gdy w 2004 roku dyrektor akademii FC Midtjylland, Claus Stenlein, wszedł do pomieszczenia dla trenerów z plikiem papierów w dłoni. Było to zaledwie sześć miesięcy po tym, gdy Simon dołączył do naszego zespołu. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy trenerzy, w tym ja. Claus rozdał nam kartki i poprosił o wskazanie pięciu zawodników, którzy naszym zdaniem za pięć lat zrobią największą karierę. Mieliśmy również uszeregować ich zgodnie z szansami, jakie im dajemy. W tamtym momencie mogliśmy wybierać spośród 16 piłkarzy. Jednym z nich był Simon Kjaer. Gdy wszyscy wypisaliśmy nazwiska na kartkach, dyrektor akademii zakleił kopertę z typami i odłożył ją do szuflady. Pięć lat później, gdy sprzedaliśmy Kjaera za 3,3 miliona funtów, Claus Stein otworzył zalakowaną kopertę. Jak sądzicie, ilu spośród ośmiu trenerów stawiało na Kjaera? Żaden! – pisał w swojej książce Ankersen.

FC MIDTJYLLAND, CZYLI KLUB Z KOMPUTERA

Dostrzeżony przez Real, wyłowiony przez Palermo

Gdyby Stenlein zrobił taką samą „sondę” w 2006 roku, Simona wskazaliby pewnie wszyscy. Zwłaszcza po zmianie pozycji z pomocnika na obrońcę. Jakim cudem jednak w dwa lata zaliczył aż taki progres? Oprócz determinacji ważną rolę odegrał w tym wszystkim rozsądek samego zainteresowanego. W 2006 roku Morten Morch pisał o ekspresowej karierze młodego Duńczyka. Kjaer w swoich wypowiedziach sprawiał wrażenie niesamowicie świadomego gościa.

Moim celem na ten sezon jest załapać się kilka razy na ławkę rezerwowych. W kolejnym roku chciałbym już zagrać pięć, dziesięć spotkań w lidze. Muszę stać się silniejszy, żeby lepiej radzić sobie w pojedynkach z rywalami. To pomoże mi dostać się do pierwszej drużyny. Mamy tu świetne warunki do rozwoju, to dla mnie idealne miejsce. Liczę na to, że za dwa, trzy lata, dostanę ofertę z zagranicznego klubu – opowiadał zawodnik Midtjylland.

Plan Kjaera sprawdził się, a nawet przyśpieszył. Kiedy w rundzie rewanżowej sezonu 2007/2008 zaczął łapać minuty w pierwszym zespole, z miejsca został podstawowym zawodnikiem. Zdobył wicemistrzostwo kraju, zgłosiły się po niego Real Madryt (“Królewscy” widzieli go w Castilli, młodzieżówce klubu) i Inter Mediolan. Duńczycy odrzucili ofertę Realu, ale Simon i tak wyjechał. Kluczowa okazała się jednak nie gra w pierwszym zespole wicemistrza kraju, a prestiżowy turniej Viareggio Cup. Tam odbywa się prawdziwy połów talentów, tam też zawitał Rino Foschi, dyrektor sportowy Palermo.

Midtjylland podczas Viareggio przegrało dwa z trzech spotkań, ale to nie przeszkodziło działaczowi Rosanero w zachwytach nad stoperem. – Zakochał się w nim. Kilka dni po zakończeniu turnieju Foschi zniknął. Okazało się, że poleciał do Danii, żeby błyskawicznie podpisać kontrakt z Kjaerem, najlepszym stoperem młodego pokolenia, jakiego widział. Oferta Palermo była taka sama, jak ta Realu, którą Midtjylland odrzuciło. Foschi wyprosił u Maurizio Zampariniego zgodę na podbicie stawek i w 24 godzin załatwił transfer na Sycylię – pisała “La Repubblica”.

Ciekawostka: królem strzelców tamtego turnieju był Mario Balotelli, junior Interu Mediolan. Niedługo potem Mario i Kjaer spotkali się już na boisku podczas meczu Serie A.

„UTNĘ WAM JAJA I ZJEM JE W SAŁATCE” – PALERMO ZAMPARINIEGO

W pięć lat od wyrzutka do najlepszego w kraju

Środkowy obrońca nie miał jednak równie błyskawicznego wejścia do zespołu. Cztery miliony euro ważyły wtedy więcej niż teraz, ale nawet dziś niewielu jest 19-latków, którzy z miejsca zostają podstawowymi stoperami włoskich zespołów. Prasa wspominała, że po pierwsze tygodnie na Sycylii były dla niego tak ciężkie, że Kjaer pamiętał z nich tylko pęcherze na nogach – od upału i wymagających treningów. Żartowano z tego, że od razu zażyczył sobie domu z basenem, a każdy młody chłopak musiał najpierw nauczyć się życia w nowym kraju w klubowym ośrodku. Jego styl życia nie był idealny: przyjechał do Palermo z dziewczyną, ale lubił wyskoczyć do McDonalds’a, a rozrywkę w wolnym czasie miał typowo piłkarską: FIFA na plejaku.

Simon Kjaer Milan 2020/2021

Natomiast na treningach nie odstawał i skorzystał na tym, że Zamparini miał gorącą głowę do trenerów, bo Davide Ballardini, który przejął zespół już po inauguracji, stał się jego fanem. Po dwóch miesiącach adaptacji nowy trener postawił na niego i Simon Kjaer postawił kolejny ogromny krok w swojej karierze. 2009 rok kończył już jako:

  • lider walczącego o puchary Palermo
  • laureat nagrody dla najlepszego piłkarza w Danii
  • członek jedenastki sezonu
  • reprezentant Danii, który w debiucie zatrzymał Ibrahimovicia

Swoje premierowe rozgrywki kończył jako topowy stoper, “Goal” zestawił linię defensywy tak, że obok Kjaera umieścił Maicona, Giorgio Chielliniego i Paolo Maldiniego. Jakość i klasa. – W minionym sezonie widzieliśmy wiele świetnych transferów i Kjaer niewątpliwie był jednym z nich. 20-latek wygląda jak materiał na gwiazdę. Kompletny defensor z każdym atutem w kieszeni: szybkość, przewidywanie wydarzeń na boisku, skuteczność w powietrzu. To klucz do walki Palermo o puchary. Kjaer jest dziś celem wszystkich topowych klubów w Europie – pisali dziennikarze tego portalu.

Nie pomylili się, bo z każdym tygodnie mnożyły się plotki dotyczące jego przyszłości. Manchester United, Milan, Liverpool, Manchester City, Tottenham. – Występując w tak młodym wieku na pozycji, z którą wielu nie może się oswoić przez lata, błyskawicznie został wyróżniającym się piłkarzem ligi włoskiej – błyszczał w rozgrywkach, które słyną z „produkowania” najlepszych obrońców świata. Co tydzień rywalizował z najsłynniejszymi napastnikami – pisał w swojej książce Ankersen.

Pięć lat. Dokładnie pięć lat od momentu, w którym nikt nie wskazał Simona jako gościa, który zrobi jakąkolwiek karierę, on może przebierać w ofertach od najlepszych klubów świata.

BARTEK SYLWESTRZAK OPOWIADA O MIDTJYLLAND

Simon Kjaer popadł w przeciętność

Życie nie może być jednak zbyt piękne, a trenerzy Midtjylland nie mogli się zupełnie mylić. Kolejne lata Kjaera są dowodem na to, że jednak braki, które dostrzegano u niego na początku, w pewnym sensie zastopowały jego karierę. W pewnym sensie, bo wciąż mówimy o kimś, kto, będąc odrzuconym, został zawodnikiem z czołową liczbą występów w duńskiej kadrze. Kto grał w czterech z pięciu topowych lig w Europie. Ale już patrząc na drużyny, w którym Simon występował, widzimy, że czubek góry, na którą się wspinał, został poza jego zasięgiem.

  • VfL Wolfsburg
  • AS Roma
  • Lille
  • Fenerbahce
  • Sevilla

Przez lata był blisko czołówki, ale nie w niej samej. Przechodził do Wolfsburga, który miał ambicje sięgające podium Bundesligi. Na wstępie ledwo uniknął spadku. W topowych ligach tylko w Lille skończył ligę wyżej niż w najlepszym sezonie w Palermo (na trzecim miejscu). Nawet Fenerbahce, które miał przedłożyć nad Liverpool, któremu kibicował, żeby walczyć o mistrzostwo, a nie tylko o miejsce w czołówce, nie pozwoliło mu zapełnić gabloty. Wciąż coś się rozjeżdżało, wciąż dokonywał złych wyborów. Najgorszym miało być trafienie pod skrzydła Feliksa Magatha, niemieckiego tyrana. Specjalnie nie dziwi nas to, że Magath zabił coś w utalentowanym piłkarzu, bo przecież znamy historię Mateusza Klicha.

Statystyki Simona Kjaera w MIlanie

Felix Magath mnie nie lubił. Praktycznie na mnie nie stawiał – wspominał sam zainteresowany. Trener twierdził z kolei, że wymaga od Kjaera cięższej pracy, żeby ten zasłużył na szansę. A kiedy po powrocie z wypożyczenia Duńczyk rzucił, że nawet nie chce mu się rozmawiać z Magathem, bo nie ma zamiaru kiedykolwiek grać w zespole, który ten prowadzi, było już pozamiatane. Szkoleniowiec wydał wyrok: transfer albo trybuny.

Mijały lata, a jedynymi dużymi sukcesami Simona Kjaera były występy w reprezentacji Danii. Jego kariera klubowa była po prostu solidna, nic ponad to. W kadrze udowadniał, dlaczego ma ksywkę „Wiking”. Jakby narodowe barwy automatycznie odpalały u niego protokół 200% normy. Wyjazd do Turcji, nawet do jednego z najsilniejszych wówczas klubów w kraju, w wieku 26 lat, zdawał się przekreślać jego nadzieje na dokonanie czegoś wielkiego w pięciu największych ligach w Europie. Pewnym impulsem i nadzieją na zmianę był transfer do Sevilli, dzięki któremu w wieku 28 lat zadebiutował w końcu w Lidze Mistrzów. Niemniej: na tym się skończyło.

A kiedy okazało się, że Kjaer nie potrafi się odnaleźć w ambitnym projekcie Atalanty Bergamo i nie pasuje do systemu Gian Piero Gasperiniego, już naprawdę niewielu dawało mu szansę na happy end.

GIAN PIERO GASPERINI. OJCIEC SUKCESÓW ATALANTY

Kjaer w Milanie, czyli odrodzenie

Właśnie wtedy 30-letni Simon Kjaer po raz czwarty postawił na Italię. Po Palermo, Romie i Atalancie, przyszedł czas na Milan. Rossoneri przyjęli go z umiarkowanym optymizmem, co nie było żadnym zaskoczeniem czy obrazą. Jednak, tak prawdę mówiąc, była to niemal idealna para. Klub, który chciał być wyżej, ale nie bardzo mu wychodziło. I piłkarz, który chciał być wyżej, ale nie bardzo mu wychodziło. Oczywiście efektem tego równania mogło być rozczarowanie. Mogła, a nawet powinna, być solidność. Tymczasem dziś dość powszechną opinią jest ta, w której autorów odbudowy wielkiego Milanu wskazuje się w trzech osobach: Stefano Pioli, Simon Kjaer oraz Zlatan Ibrahimović.

Nie ma w tym przypadku: obaj doświadczeni zawodnicy przybyli do klubu zimą 2020 roku. Obaj wylali fundamenty pod kapitalną końcówkę rozgrywek – wiosną Milan przegrał tylko dwa mecze. W sumie fakt, że akurat ta dwójka razem zdziałała tak wiele, jest pewną ironią losu. To właśnie “Ibra” był jednym z napastników, z którymi Kjaer mierzył się najczęściej – aż 10 razy. Zazwyczaj były to starcia, w których leciały iskry. Weźmy choćby ostatni pojedynek, gdy Fenerbahce grało z Manchesterem United w pucharach. – Nie słyszałem, co do mnie mówił, ale wiem, że nie był zbyt szczęśliwy. Znam go długo, Zlatan taki właśnie jest. Napompowany, arogancki. Taki ma styl. Ja mam go kryć tak ściśle, jak tylko się da. A to, że złapał mnie za gardło? Nie biorę tego na poważnie, tyle razy z nim grałem, że wiem, jak reaguje – mówił Duńczyk po spięciu z Ibrahimoviciem podczas wspomnianego spotkania.

Dowód zdjęciowy.

Zlatan Ibrahimović i Simon Kjaer nie zawsze się lubili

W każdym razie Zlatan brylował liczbami, a Kjaer przeciwnie – nie miał kozackich statystyk. Gdyby ktoś chciał udowodnić jego wkład w grę Milanu, patrząc w tabelki, mógłby się trochę przeliczyć. Niemniej zasłynął ze spokoju, opanowania, zatrzymywania ataków wręcz po profesorsku. Praktycznie nie popełniał błędów i nawet jeśli miał lekkie problemy z urazami mięśniowymi, skład Milanu bez niego nie istniał. Okazało się, że na przestrzeni lat Simon nie stracił swoich atutów i w końcu znalazł się w miejscu, do którego idealnie pasował. Nawet jeśli Serie A mocno się dla niego zmieniła.

Powiedzmy, że jest bardziej “aktywna” niż kiedyś. Mecze są bardziej dynamiczne, kiedyś zespoły zamykały się w defensywie i czekały na to, co się stanie. Teraz większa liczba zespołów chce dominować, to robi różnicę – tłumaczył w “StarCasino”.

Można byłoby pomyśleć, że starzejącemu się stoperowi, który był wychowany według dawnej szkoły defensywnej, będzie to przeszkadzało. Ale nie w przypadku Duńczyka. Bardzo ciekawe jest to, że patrząc na suche liczby Kjaer w sezonie 2020/2021 grał bardzo podobnie, jak Kamil Glik: notował wiele wybić, ofiarnie blokował strzały i podania – w tych elementach obaj byli czołowymi obrońcami ligi. Ale różnica była ogromna, bo Polakowi liga odjechała i to nie wystarczało. Simon natomiast dopasował się do warunków, zachował szybkość (bywało, że jego nazwisko pojawiało się w raportach pomeczowych w rubryce ‘najszybsze sprinty’) i ogranie go było i jest dużą sztuką.

Simon Kjaer doskonale zrozumiał się także ze Stefano Piolim, znaleźli wspólny język na boisku i poza nim. Duńczyk był ostoją w poprzednim sezonie, w którym Milan wrócił do Ligi Mistrzów. Jest ostoją i teraz, gdy Rossoneri są jednym z faworytów do tytułu i przewodzą lidze wspólnie z Napoli. On sam zadecydował już, że zakończy w Mediolanie karierę. – Gdzie byłoby mi lepiej niż tutaj? Nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu – stwierdził przy okazji przedłużenia umowy.

OD 0:5 DO DRUŻYNY ROKU. KAPITALNA METAMORFOZA MILANU

Kjaer w reprezentacji, czyli prawdziwy lider

Jego postawa we Włoszech była jednym z dwóch ważnych składników w kwestii nominacji do Złotej Piłki. Tak, wiemy, że Duńczyk nie ma szans na wygraną, ale to ładne podkreślenie tego, w jakim miejscu się znalazł. Drugim, równie ważnym elementem, była postawa Simona Kjaera w duńskiej kadrze. Podczas EURO 2020 oczywiście poznaliśmy go od ludzkiej strony. Jako kapitana, który udźwignął wszystko to, co działo się z Christianem Eriksenem, który pocieszał żonę swojego przyjaciela i przede wszystkim – uratował mu życie. Natomiast poznaliśmy go także jako czołowego stopera całego turnieju. W reprezentacji Danii Simon także miał coś do udowodnienia i odkupienia. Aż do lata ciężko było powiedzieć, że kojarzył się kibicom z samymi pozytywnymi rzeczami.

Miał swoje grzechy – parę lat wstecz Morten Olsen wskazał go jako kozła ofiarnego porażek, sugerując, że “Kjaer i piłka nie są najlepszymi przyjaciółmi”. To nie do końca prawda, bo w początkowych latach kariery Simon był chwalony za rozgrywanie, a w czasach Lille strzelił cztery gole z rzutów wolnych, więc nogę ma ułożoną. Niemniej łatka do niego przylgnęła i nawet on sam stwierdził, że Olsen wyrządził mu wtedy krzywdę. Następca selekcjonera, Age Hareide, uczynił go natomiast kapitanem kadry i… znów mu “zaszkodził”. O ile dziś duński kapitan kojarzy się z bohaterstwem podczas mistrzostw Europy, tak wcześniej kojarzył się ze strajkiem zawodników, którzy domagali się podwyżek za grę w kadrze. Efektem był występ reprezentacji złożonej z przypadkowych gości w meczu z Czechami.

Tak, Simon Kjaer nie był dla kibiców wzorowym kapitanem i piłkarzem. Ale dla kolegów – wręcz przeciwnie. Kasper Schmeichel po dramatycznej akcji reanimacji Eriksena stwierdził, że Simon i Christian to przede wszystkim dwóch wspaniałych gości, a nie dwóch świetnych piłkarzy. Zaimponował im tym, jak walczył o ich prawa. Miał duży wkład w to, że scalił kadrę i zbudował rodzinę Kaspra Hjulmanda. Organizuje spotkania po godzinach, podczas mundialu w Rosji zadbał o prywatny samolot dla Jonasa Knudsena, żeby ten mógł być z żoną przy porodzie. – Momentem, który zbudował kadrę było to, gdy Kjaer przed jednym ze spotkań zaczął uderzać się w klatkę i nucić “The Money Chant” z “Wilka z Wall Street”. Dzień wcześniej Viktor Fischer pokazał ten film kolegom z szatni i zasugerował, żeby powtórzyć to przed meczem. Wydawało się, że wszyscy o tym zapomnieli, ale Kjaer zainicjował taką sytuację, stworzył tradycję – pisze Kasper Steenbach w książce o duńskiej kadrze.

Statystyki Simona Kjaera w reprezentacji Danii

***

Age Hareide twierdzi, że to szaleniec, który jest w stanie poświęcić wszystko dla zespołu i jego sukcesu. Nie odstawia nogi, nie cofa się, walczy. Franco Baresi twierdzi, że powinien nosić opaskę kapitańską Milanu.

Nie wiemy, co myśli o tym sam Simon Kjaer. Ale wiemy, że jego historia to ekranizacja stwierdzenia “nigdy się nie poddawaj”.

CZYTAJ TAKŻE:

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Serie A
20.11.2021

Allegri utarł nosa Sarriemu

Maurizio Sarri mógł postrzegać ten mecz w kategoriach osobistej wendety. Zaskakująco krótka przygoda w Juventusie spuściła w kiblu wszystkie jego wieloletnie marzenia o wdrapaniu się na trenerski szczyt. Przyniosła garść memów z nerwowo dopalanymi szlugami i pokazała, że 62-letni Włoch jest trenerem jednowymiarowym, nieelastycznym i nieprzynoszącym trofeów. Po półtora roku Sarri mógł się zemścić. I […]
20.11.2021
Serie A
07.11.2021

Wszyscy w niego zwątpili, pokazał, że się mylili. Simon Kjaer

– Czułem, że zaakceptowali mnie tylko dlatego, że lepsi ode mnie byli poza ich zasięgiem – tak Simon Kjaer wspominał swoje przyjęcie do dziś prestiżowej, ale wtedy dopiero powstającej akademii Midtjylland. Rasmus Ankersen, autor książki „Kopalnie Talentów”, stwierdził, że miał całkowitą rację. Kjaer został przyjęty na sztukę, żeby zamknąć skład, z powodu braku chętnych. Był […]
07.11.2021
Serie A
07.11.2021

Stary koń ciągle rządzi w stajni? Jak Marotta przeprowadził Inter przez kryzys

Lautaro Martineza chcą wszyscy, wszędzie, mógłby funkcjonować w świecie futbolu niczym kultowy Józef Oleksy z taksówkarskiej anegdoty. Panie Lautaro, dokąd wieźć? Bez różnicy, wszędzie mnie potrzebują. Ale mimo że potrzebują go wszędzie – Martinez właśnie przedłużył kontrakt z Interem Mediolan do 2025 roku. 24-letni Nicolo Barella, mistrz Europy z reprezentacją Włoch, jeden z najbardziej cenionych […]
07.11.2021
Serie A
31.10.2021

Roma – Milan? Spektakl godny Stadio Olimpico

Miał być hit niedzieli we Włoszech? No i był hit niedzieli we Włoszech. Jose Mourinho i jego Roma nie potrafią wygrać meczu z topowym rywalem w Serie A. Derby z Lazio – w plecy. Juventus – w plecy. Napoli – bezbramkowy remis. A teraz Giallorossich wyjaśnił Milan. Wyjaśnił, bo mimo że na tablicy wyników widniało 0:2, to […]
31.10.2021
Serie A
28.10.2021

Bologna i Skorupski wypunktowani przez rozpędzone Napoli

Mecz Napoli z Bologną przebiegał od samego początku pod dyktando gospodarzy. Drużyna Luciano Spalettiego była zdecydowanie lepsza. Umiejętnie karciła rywali za ospałość, zwłaszcza jeśli spojrzymy na to, w jaki sposób Partenopei wywalczyli rzuty karne. Ekipa z południowa, tym razem z Piotrem Zielińskim w roli zmiennika, pozostaje więc niepokonana i wspólnie z Milanem ucieka reszcie stawki. Kibice pierwszy […]
28.10.2021
Serie A
24.10.2021

Derby Włoch nie pomogły nikomu, ale przynajmniej nie zaszkodziły Juve

Przez ponad godzinę zapowiadało się na to, że pozostała część sezonu będzie dla Juventusu stracona. Bo przecież z 11 punktami straty do lidera, takim samym dystansem do wicelidera i sześcioma „oczkami” za plecami Interu nie da się walczyć o mistrzostwo Włoch. Ale wtedy, rzutem na taśmę, Bianconeri się uratowali. Remis w derbach Włoch sprawił, że zamiast jednego […]
24.10.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Sevilla sobie grała, a Real sobie strzelał. Zgadnijcie, kto wygrał

Sevilla naprawdę miała pomysł na to spotkanie. W ofensywie miliony rozwiązań, kilka wariantów stałych fragmentów gry, przebojowi piłkarze i składne akcje. W defensywie podwajanie zabezpieczenia na skrzydłach, minimalizowanie ryzyka, niedopuszczenie Realu Madryt do choćby jednej groźnej akcji we własnym polu karnym. A Królewscy? No oni proszę państwa strzelali.  SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA LIGĘ HISZPAŃSKĄ Real […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Przełamanie Legii w bólach – dosłownie i w przenośni

To jest ten dzień! Kiedyś Legia Warszawa musiała się przełamać i przełamała się kosztem Jagiellonii, która w pierwszej połowie chyba przestraszyła się samej nazwy rywala, jakby zapominając, że znajduje się on w największym kryzysie od wielu lat i ostatnio łoił go każdy. W efekcie „Wojskowi” w bólach – w przenośni, ale też bardzo dosłownie – […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

W hicie Premier League grała tylko jedna drużyna. Druga dostała punkt w prezencie

Jakim cudem Chelsea nie zgarnęła dzisiaj trzech punktów? Należy o to spytać piłkarzy The Blues, którzy mimo 66% posiadania piłki i nieustannego naporu na bramkę rywala, nie potrafili strzelić żadnej bramki z gry. Jakim cudem Manchester United strzelił bramkę, mimo zaledwie trzech oddanych strzałów przez całe spotkanie? O to również należy spytać piłkarzy Chelsea. To […]
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bramkarz bohaterem Lecha. Nowe, nie znaliśmy

Bycie bramkarzem w Lechu Poznań to w tym sezonie bardzo specyficzna robota. Jeśli golkiper lubi i – co ważniejsze – potrafi się między słupkami „nudzić”, ta robota jest stworzona dla niego. Z kolei jeśli nie umie zachować koncentracji lub – co gorsza – sam wznieca pożary, to powinien poszukać sobie innego miejsca pracy. Najlepiej świadczy […]
28.11.2021
Ekstraklasa
28.11.2021

Twierdza Płock wciąż niezdobyta. Ekipa Bartoszka wypunktowała Cracovię

Wiemy już, dlaczego twierdza Płock jest tak potężna. Jakość i trochę szczęścia w zapasie to jedno, ale w futbolu decydują przecież detale. Te, sumując, grają na korzyść „Nafciarzy”. Nagrzany kibic Wisły Płock na majku – ukryty bohater, który ma za zadanie rozpraszać uwagę przeciwnika. Do tego trener Bartoszek ze swoją aparycją jako gość budzący strach […]
28.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Piłka nożna
27.11.2021

Mundial bez mistrzów Europy czy Ronaldo? O potknięciu Włochów i Portugalczyków

– Pojedziemy do Kataru – zapewniał Fernando Santos po wpadce z Serbią, która oznaczała, że reprezentacja Portugalii wylądowała w barażach. – Wygramy baraże i pojedziemy do Kataru po złoty medal – mówił Roberto Mancini, gdy Włosi zremisowali z Irlandią Północną i pewne było, że to Szwajcarzy awansowali na mundial. Losowanie baraży mistrzostw świata sprawiło, że już teraz wiemy, że […]
27.11.2021
Ekstraklasa
27.11.2021

Raków Papszuna jeszcze nigdy nie czekał tak długo na gola. Zagłębie pomoże?

Trzy mecze bez strzelonej bramki. Dwa punkty stracone z nieprzekonującym w tym sezonie beniaminkiem z Łęcznej. Trzy „oczka” w plecy po wyjeździe do notującej serię nieudanych spotkań Cracovii. Raków Częstochowa nie jest w najlepszym dla siebie momencie, ale szum, jaki powstał wokół trenera Marka Papszuna, pozwolił to trochę wyciszyć. Nie można jednak przemilczeć tego, że […]
27.11.2021
Ekstraklasa
26.11.2021

Leandro czy Yeboah – kto jest najlepszym dryblerem ligi?

Niemal całą rundę jesienną czarowali swoimi bramkami, kiwkami i rajdami. Niemal całą rundę jesienną czekaliśmy także na to, żeby spotkali się ze sobą na boisku. Leandro Rossi z Radomiaka i Yaw Yeboah z Wisły Kraków to według oficjalnych statystyk dwaj najlepsi dryblerzy w Ekstraklasie. Jak sobie radzą? Ile dają swoim zespołom? Sprawdziliśmy. Siedem — tyle […]
26.11.2021
Ekstraklasa
26.11.2021

Wsparcie z Mołdawii i Portugalii. Jak działa Radomiak, rewelacja Ekstraklasy?

Radomiak Radom to rewelacja obecnego sezonu Ekstraklasy. Powoli zbliżamy się do rundy rewanżowej, a mistrz 1. ligi ma na koncie więcej punktów niż dwaj pozostali beniaminkowie. “Zieloni” są niepokonani od sześciu gier, a cztery ostatnie wygrali. Jeśli zgarną minimum trzy punkty w dwóch kolejnych meczach, na półmetku sezonu będą przynajmniej na piątym miejscu. Krótko mówiąc: […]
26.11.2021
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pieniężna sytuacja
Pieniężna sytuacja
21 dni temu

Bardzo ciekawy przypadek. Sam bylem mocno zdziwiony/rozczarowany tym transferem. Podobnie jak powrotem Ibry czy zatrudnieniem Piolego. Cóż, to tylko pokazuje jak mało wiem o piłce.

Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Koronawirus w Piaście Gliwice, mecz z Górnikiem przełożony

Koronawirus ciągle nie odpuszcza również, gdy mówimy o polskiej piłce. Dziś Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że trzeba z jego powodu przełożyć spotkanie Pucharu Polski.  Konkretnie z powodu potwierdzonych przypadków zakażeń w ekipie Piasta Gliwice. Jutro podopieczni Waldemara Fornalika mieli zmierzyć się z Górnikiem Zabrze, ale do meczu nie dojdzie. Nowy termin rozegrania spotkania nie […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Były piłkarz Wisły Kraków najlepszym strzelcem na Litwie

Pamiętacie Hugo Videmonta? Macie prawo odpowiedzieć, że nie, wszak Francuz tylko przemknął przez naszą Ekstraklasę. W sezonie 2017/18 rozegrał osiem meczów w Wiśle Kraków. Niby zanotował trzy asysty, co nie wygląda źle, ale bardziej dał się zapamiętać przez to, że publicznie upomniał się o swoje pieniądze, z których wypłatą miała problem Biała Gwiazda i tym […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

OFICJALNIE: Rangnick trenerem United

Manchester United wczoraj dość niespodziewanie zremisował z Chelsea na Stamford Bridge, a dziś ogłosił nazwisko trenera, który przejmie zespół. Zgodnie z zapowiedziami mediów będzie to Ralf Rangnick.  63-letni Niemiec zastąpił na stanowisku Ole Gunnara Solskjaera, który pracę stracił tydzień temu po serii niezadowalających wyników. Gwoździem do trumny Norwega była porażka 1-4 z Watfordem. W meczu Ligi […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Piątek ma nowego trenera. Już 11. po wyjeździe!

Krzysztofowi Piątkowi nie jest dane zaznać stabilizacji po wyjeździe z Ekstraklasy. Hertha BSC właśnie zwolniła Pala Dardaia i zatrudniła w jego miejsce Tayfuna Korkuta, co oznacza, że napastnik reprezentacji Polski będzie współpracował już z 11. trenerem w trakcie swych zagranicznych wojaży, które trwają 3,5 roku.  Dardai był trenerem berlińskiego zespołu od stycznia. Zwolnienie poprzedziła seria […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Andy Carroll gra za tysiąc funtów tygodniowo

Andy Carroll w weekend strzelił swojego pierwszego gola w barwach Reading. Do ekipy z Championship dołączył ledwie dwa tygodnie temu po tym, jak latem rozstał się z Newcastle United i w sobotę pomógł swojemu nowemu zespołowi z pokonaniu 3-2 Swansea City, dzięki czemu jego klub zyskał czteropunktową przewagę nad strefą spadkową.  Wydarzenie to stało się […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Ramos o współpracy z Messim i Złotej Piłce

Sergio Ramos zadebiutował wczoraj w barwach PSG, co oznacza również, że po raz pierwszy wystąpił w jednym zespole z Leo Messim, z którym przez lata rywalizował jako piłkarz Realu Madryt. Po meczu z Saint-Etienne został zapytany o ten fakt przez reportera ESPN.  Hiszpan swoimi słowami namalował Messiemu piękną laurkę. – Jest w dobrej formie i […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Dominik Nowak na wylocie z Korony. Trwa spotkanie w klubie

Czy to ostatnie chwile Dominika Nowaka w Kielcach? Wiele wskazuje na to, że tak. Trener pierwszoligowej Korony od dłuższego czasu siedział na stołku, który dość mocno parzył. Jego odejście z Kielc było spodziewane od dawna, informowaliśmy nawet, że Korona kontaktowała się z Leszkiem Ojrzyńskim. W pierwszoligowym klubie właśnie trwa narada. O godz. 10 rozpoczęło się […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Zespół Kacpra Przybyłki w finale Konferencji Wschodniej

Trwa faza play-off w MLS. W trakcie wczorajszych meczów poznaliśmy dwóch finalistów. Na Zachodzie to Real Salt Lake (ograny 2-1 został Sporting Kansas City), a na Wschodzie – Philadelphia Union, której piłkarzem jest Kacper Przybyłko, w związku z czym ten mecz interesował nas trochę bardziej.  Przybyłko pojawił się w pierwszym składzie na mecz z Nashville […]
29.11.2021
Niemcy
29.11.2021

Gra w Bundeslidze nie daje Złotych Piłek. Lewandowski przełamie trend?

Już wieczorem dowiemy się do kogo powędruje kolejna Złota Piłka. Jednym ze zdecydowanych faworytów tegorocznego plebiscytu jest oczywiście Robert Lewandowski, który może tę nagrodę zdobyć pierwszy raz w swojej karierze, po ponad dziesięciu latach odnoszenia sukcesów w Bundeslidze. Gdy prześledzimy sobie wyniki poprzednich edycji Złotej Piłki okazuje się, że to właśnie gra na niemieckich boiskach […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Komu redakcja Weszło wręczyłaby Złotą Piłkę?

Wojciech Kowalczyk podmieniający Kamila Grosickiego na Leo Messiego na najwyższym stopniu podium plebiscytu Złotej Piłki? Paweł Paczul tłumaczący swój wybór jednym zdaniem? Mateusz Rokuszewski opowiadający o swoich wyborach w prawie półgodzinnym wideo? To wszystko w jednym miejscu, a i tak to jeszcze mało, bo poświęciliśmy pióra i głowy redaktorów Weszło, żeby odpowiedzieć sobie na jedno […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021