Czy Wisła Kraków ma problem między słupkami?

Opublikowane 31.10.2021 09:16 przez

Jan Mazurek

Wisła Kraków dysponuje jedną z najsłabszych defensyw w lidze. Dwanaście meczów, dwadzieścia jeden straconych goli, trzy czyste konta. Mateusz Lis – jedno spotkanie z czystymi papciami. Mikołaj Biegański – jedno spotkanie z czystymi papciami. Paweł Kieszek – jedno spotkanie z czystymi papciami. Równy podział? No niekoniecznie, bo Lis zagrał w tym sezonie tylko raz, w trzybramkowym pogromie nad Zagłębiem na inaugurację, po czym zamienił Polskę na Turcję. Czy to więc oznacza, że Biała Gwiazda ma problem z obsadą bramki? Czy Kieszek i Biegański zawodzą? 

Spokój Lisa

Mateusz Lis gwarantował spokój. Może nie był najlepszym bramkarzem ligi, może nie wymienialiśmy go w jednym rzędzie z najbardziej wyróżniającymi się postaciami z Ekstraklasy, ale nie dało się do niczego przyczepić. Bronił równo, regularnie, wystrzegał się większych błędów. Pasował do tego klubu, przeszedł w nim nadzwyczajnie wiele – trudny początek, ławkę, zawirowania właścicielskie, upokarzające zaległości w wypłacaniu pensji, konieczność pożyczania pieniędzy na przeżycie, żeby wreszcie, na samym końcu, dostać kredyt zaufania i spłacić go z nawiązką.

Jego rozwój ładnie pokazują nasze noty:

 • 2018/19: 4,83
 • 2019/20: 5,33
 • 2020/21: 5,15

– Naturalnie nadszedł moment, w którym zacząłem podejmować lepsze decyzje, nie wykonywałem pochopnych ruchów. Inaczej myślałem w niektórych sytuacjach na boisku, nie czułem takiego stresu jak wcześniej. Jeśli miałbym wskazać jeden aspekt, który dał mi dużego kopa i zwiększył pewność siebie, to narodziny synka. Wychodzę z założenia, że jeśli masz wszystko poukładane w życiu prywatnym, to łatwiej się gra. Kiedy dowiedziałem się, że moja narzeczona jest w ciąży, to forma poszła wyraźnie do góry – opowiadał w rozmowie z Przemysławem Michalakiem.

Do tego wszedł w taki wiek, że choć nie był już młodzieniaszkiem, to okienko w okienko wzbudzał zainteresowanie zagranicznych klubów. Zresztą, nawet Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły Kraków, wspominał, że klub chce na nim zarobić, a sam Lis też wyraża chęć na wyjazd. Potwierdza to fragment z naszego wywiadu z samym zainteresowaniu po transferze do tureckiego Altay SK:

– Nie ukrywam, że chciałem wyjechać. Rozegrałem dobry sezon, a końcówkę nawet bardzo dobrą. Liczyłem na to, że pojawią się ciekawe oferty. Nie jestem już super młody, bramkarze z naszej ligi nieraz wyjeżdżali znacznie wcześniej. 

Niespokojny duet Biegański-Kieszek

Odejście Lisa, i dosyć jasne odcięcie Michała Buchalika (nakazano mu znalezienie sobie nowego klubu), oznaczało, że Wisła Kraków musi wdrożyć nowe rozwiązanie przy obsadzie bramki. Postawiono na ciekawy metrykalny miks – na ultra-doświadczonego Pawła Kieszka i ultra-utalentowanego Mikołaja Biegańskiego. Efekt? Skupmy się na suchych liczbach.

Liczba meczów:

 1. Paweł Kieszek – siedem,
 2. Mikołaj Biegański – cztery.

Liczba puszczonych goli:

 1. Mikołaj Biegański – dziewięć.
 2. Paweł Kieszek – dwanaście.

Średnie not:

 1. Mikołaj Biegański – 5.00,
 2. Paweł Kieszek – 4.14.

Procent obronionych strzałów: 

 1. Mikołaj Biegański – 66,7%
 2. Paweł Kieszek – 64,5%

Niezwykle istotna i miarodajna wydaje się ostatnia statystyka. Biegański i Kieszek wypadają w niej bardzo słabo. W całym poprzednim sezonie Mateusz Lis notował 73,6% obronionych strzałów. Ba, wyniki duetu golkiperów Wisły Kraków blado prezentują się też na tle innych ligowych golkiperów. Zaglądamy na stronę Ekstrastats.pl i wybieramy ekstraklasowych bramkarzy, którzy rozegrali przynajmniej cztery mecze w tej kampanii. Taki procent strzałów bronią:

 1. Zlatan Alomerović – 85,2%
 2. Artur Boruc – 78,6%
 3. Michał Szromnik – 75,5%
 4. Filip Majchrowicz – 73,9%
 5. Dusan Kuciak – 73,9%
 6. Adrian Lis – 73,2%
 7. Dante Stipica – 72,7%
 8. Mickey van der Hart – 72,2%
 9. Frantisek Plach – 72,2%
 10. Kacper Trelowski – 72,2%
 11. Filip Bednarek – 71,4%
 12. Rafał Strączek – 71,1%
 13. Dominik Hładun – 67,9%
 14. Krzysztof Kamiński – 66,7%
 15. Kacper Tobiasz – 66,7%
 16. Mikołaj Biegański – 66,7%
 17. Pavels Steinbors – 65,0%
 18. Lukas Hrosso – 65,0%
 19. Tomasz Loska – 64,9%
 20. Paweł Kieszek – 64,5%
 21. Vladan Kovacević – 60,7%

Biegański i Kieszek to niższa ligowa. Ale dobra, przecież całe zło w defensywie Wisły Kraków nie sprowadza się tylko do bramkarzy. Przecież może być też tak, że rywale ładują tej dwójce bramki z najbliższej odległości i cała żmudna robota statystyczna idzie w cholerę. Przeanalizowaliśmy więc wszystkie gole stracone przez Białą Gwiazdę od początku sezonu, żeby sprawdzić, za ile z nich odpowiadają Biegański i Kieszek.

Za ile goli odpowiada Paweł Kieszek?

Wisła Kraków-Stal Mielec (1:2)

 • Bramka pierwsza: strzał życia Aleksandara Kolewa. Wniosek: Kieszek nie miał szans.
 • Bramka druga: Krystian Getinger na głowę Mateusza Maka, perfekcyjne wykończenie. Wniosek: Kieszek nie miał szans.

Wisła Kraków-Górnik Łęczna (3:1)

 • Bramka pierwsza: Przemysław Banaszak kopnął w stronę pola karnego, Michal Frydrych interweniował tak niefortunnie, że zmienił tor lotu piłki, Kieszek nie mógł się tego spodziewać. Wniosek: Kieszek nie miał szans.

Wisła Kraków-Lechia Gdańsk (2:2)

 • Bramka pierwsza: Dużo zamieszania, Ilkay Durmus rykosztem od Frydrycha, poprzeczka, dobitka Kubickiego, Kieszek nie kontrolował tej sytuacji, wyglądał na równie zagubionego jak cała reszta. Wniosek: Kieszek mógł zachować się lepiej, ale to nie był błąd.
 • Bramka druga: Bardzo ładny mierzony strzał z wolnego Durmusa. Wniosek: Kieszek nie miał szans.

Wisła Kraków-Lech Poznań (0:5)

 • Bramka pierwsza: Joao Amaral strzela w sposób niesygnalizowany, Kieszek niepotrzebnie się rzuca, piłka wtacza się do bramki. Wniosek: Kieszek popełnił błąd. 
 • Bramka druga: świetna akcja Lecha, Adriel Ba Loua kończy na pustaka. Wniosek: Kieszek nie miał szans.
 • Bramka trzecia: kolejna świetna akcja Lecha, Pedro Rebocho kończy na pustaka. Wniosek: Kieszek nie miał szans.
 • Bramka czwarta: Mikael Ishak kończy potężnym strzałem z nabiegu, z dziewiątego metra. Wniosek: Kieszek nie miał szans.
 • Bramka piąta: pewnie wykonany karny Ishaka. Wniosek: Kieszek nie miał szans.

Wisła Kraków-Pogoń Szczecin (0:1)

 • Bramka pierwsza: Jean Carlos przyjął piłkę na siódmym metrze, Kieszek próbował skrócić kąt, ale to była klasyczna setka. Wniosek: Kieszek nie miał szans.

Wisła Kraków-Piast Gliwice (0:1)

 • Bramka pierwsza: Michael Ameyaw niegroźnie dośrodkowuje, Kieszek łapie piłkę, ale robi dziwaczny dwutakt i zaraz fatalnie wypuszcza futbolówkę z rąk, a Alberto Torilowi pozostaje dołożyć szuflę. Wniosek: Kieszek popełnił błąd. 

Za ile goli odpowiada Mikołaj Biegański?

Wisła Kraków-Bruk Bet (2:2)

 • Bramka pierwsza: Adam Radwański poklepał w polu karnym, wpędził się w dość ostry kąt, zbliżał się do linii końcowej, ale wcześniej posłał piłkę w stronę bramki Wisły Kraków i zmieścił ją w siatce, bo Biegański zostawił większość wolnego miejsca przy bliższym słupku. Wniosek: Biegański popełnił błąd. 
 • Bramka druga: Wlazło strzela z rzutu wolnego, Biegański rzuca się niezbornie, ale nie mógł też spodziewać się, że Jan Kliment w murze będzie stał jak słup soli. Wniosek: Biegański mógł zachować się lepiej, ale to nie był błąd.

Wisła Kraków-Raków Częstochowa (1:2)

 • Bramka pierwsza: Marcin Cebula ładuje pod ladę. Wniosek: Biegański nie miał szans.
 • Bramka druga: Ivi Lopez ostro dośrodkowuje w stronę Vladislavsa Gutkovskisa, ten na wślizgu pakuje piłkę do bramki. Wniosek: Biegański nie miał szans.

Wisła Kraków-Śląsk Wrocław (0:5)

 • Bramka pierwsza: Podcineczka Erika Exposito nad Biegańskim przy pierwszej bramce – wypieszczona, wygładzona, wygłaskana. Wniosek: Biegański nie miał szans.
 • Bramka druga: Exposito wrzuca na bęben Serafina Szotę i Alana Urygę, rusza w poprzek pola karnego i perfekcyjnie wykończa – snajperska klasa. Wniosek: Biegański nie miał szans.
 • Bramka trzecia: Bierne krycie Alana Urygi przy dośrodkowaniu Dino Stigleca z rzutu wolnego i golu Diogo Verdaski – Biegański źle ustawiony, daleko od własnej bramki, kompletnie niezdecydowany. Wniosek: Biegański popełnił błąd. 
 • Bramka czwarta: pewnie wykonany karny przez Exposito. Wniosek: Biegański nie miał szans.
 • Bramka piąta: dezercja defensywy, zabawił się z nim Marcel Zylla. Wniosek: Biegański nie miał szans.

Czy Wisła Kraków ma problem z bramkarzami?

Paweł Kieszek i Mikołaj Biegański sumarycznie zawinili przy sześciu bramkach Wisły Kraków. Zaliczyli po dwa ewidentne błędy i po jednym dyskusyjnym. Kto wypada na tym lepiej? Wydaje nam się, że mimo wszystko Biegański, który w żadnym ze swoich występów nie był tragiczny. Puścił pięć bramek ze Śląskiem Wrocław? Niby tak, ale z drugiej strony był najlepszym piłkarzem swojego zespołu. Gdyby nie jego heroiczne interwencje, skończyłoby się pewnie dziesięcioma bramkami ekipy Jacka Magiery i jakimś historycznym wpierdolem. Maczał palce przy dwóch bramkach dla Bruk-Betu? Tak, jasne, ale wcześniej obronił parę setek, wyjął parę sam na sam, kilka razy naprawdę dał od siebie element ekstra.

Biegański nie zaliczył ani jednego tragicznego spotkania, a Kieszek miał dwa takie mecze – z Piastem i z Lechem. W pierwszych z nich jego kompromitująca gafa zdecydowała o stracie przynajmniej punktu, a w drugim z nich wpuszczał wszystko, co leciało w światło bramki. I, oczywiście, Kieszek nie jest fatalny, nie jest drugim Thomasem Dähne, miewał imponujące interwencje (zaskakująco dobrze radzi sobie z silnymi strzałami z dystansu lecącymi pod poprzeczkę jego bramki), ale też spodziewaliśmy się po nim więcej. Zbierał dobre recenzja w zachodnich ligach. Pracował z Andre Villasem-Boasem. Dzielił szatnię z takimi asami jak Radamel Falcao, Hulk, James Rodriguez, Fredy Guarin, Joao Moutinho, Raul Meireles czy Nicolas Otamendi. Rozegrał multum spotkań na Półwyspie Iberyjskim. A na razie widzimy w nim przeciętniaka.

Biegańskiego stać w tej chwili na więcej. Tym bardziej, że to młodzieżowiec u progu swojej kariery, a nie weteran, któremu bliżej do zawieszenia butów na kołku niż ponownego rozkwitu.

Wisła Płock-Wisła Kraków. Typy redaktorów Weszło

Jan Mazurek: Dwie drużyny w kryzysie, dwie drużyny po grubych klęskach w poprzedniej kolejce, dwie drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli i nieszczycące się solidnymi defensywami. Postawię odważnie na więcej niż 3,5 gola na Fuksiarz.pl po kursie 3.20.

CZYTAJ TAKŻE:

Czytaj więcej:

Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Życie w czerni i bieli. Fotograficzne powołanie Ernesto Valverde

Życie jest kolorowe, ale zdjęcia muszą być czarno-białe, mawia Ernesto Valverde i obserwuje swoje otoczenie. Krople deszczu spływające po przedniej szybie autokaru, białe kaski policjantów i wyczekujący draki kibice. Tył czyjejś głowy, deska rozdzielcza, flagi na wietrze, dym rac i agresywna euforia greckich kiboli. Młodzi ludzie i setka telefonów. Azjaci błagający o autografy. Smutny facet […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Weszło
18.01.2022

Lot Mew i sprawa oddalających się marzeń o mistrzostwie Chelsea

Premier League to tak bezlitosne rozgrywki, że nie masz prawa marzyć o mistrzostwie Anglii, jeśli w trzynastu ostatnich kolejkach tracisz dwadzieścia punktów, a podczas grudniowo-styczniowej kumulacji mroźnych zimowych bojów notujesz aż pięć remisów w siedmiu starciach. A Chelsea właśnie pozwoliła sobie na grzech tego kalibru. W konsekwencji Thomas Tuchel i spółka już wiedzą, że dogonienie […]
18.01.2022
Weszło
18.01.2022

Czy polskie skrzydła mogą hulać? Nie za bardzo…

Polska piłka w XXI wieku nie stoi skrzydłowymi. Kiedyś przysiedliśmy nad tym zagadnieniem i doszliśmy do wniosku, że głoszenie wielkości biało-czerwonych boków pomocy to zasadniczo jedna z tych bezmyślnie powtarzanych bzdur, które należałoby wyrzucić na śmietnik, bo przez ostatnie dwie dekady doczekaliśmy się może trzech, góra czterech zawodników z tej pozycji o niezłej klasie europejskiej. […]
18.01.2022
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KwadratABG
KwadratABG
2 miesięcy temu

Wisła nie miała nigdy topowego bramkarza.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
2 miesięcy temu
Reply to  KwadratABG

Coś w tym jest. Nawet w czasach Cupiała i tej mocarnej Wisły Kasperczaka szału nie było. Był ten Francuz, Angelo Hugues, ale to był w zasadzie dość przeciętny golkiper.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
2 miesięcy temu
Reply to  KwadratABG

No byli jeszcze Sarnat i później Piekutowski, przewinął się Majdan, ale to nadal nazwiska nie rzucające na kolana. Jedynie w sezonie 00/01 Maciej Szczęsny to bramkarz, który faktycznie był marką jak na naszą ligę.

Wiślak
Wiślak
2 miesięcy temu

Problemem Wisły są Hanousek, Skvarka, Kliment i szed obrony Frydrych. Może i strzela gole, ale drugie tyle zawali. Drugim problemem trener, który taktycznie przegrywa z wyszydzanymi polskimi trenerami oraz nie potrafi zdiagnozować problemów. No i wypadałoby mieć rozgrywającego. Albo stosować taktykę bez takowego. Niestety do tego potrzeba trenera.

On32
On32
2 miesięcy temu

Jak nie ma trenera bramkarzy to co się dziwić, chłop z laptopem zero doświadczenia w bramce to nie czuje swoich podopiecznych!!!!

Esnaider
Esnaider
2 miesięcy temu

Pozycja bramkarza śmierdzi na kilometer. Jak to jest że Sousa nie ceni ligi polskiej, a przychodzi Kieszek z ligii portugalskiej i zaniża poziom. Fatalna ta pana liga ojczysta panie Sousa!

Suche Info
24.01.2022

Wisła Kraków sięga po norweskiego pomocnika

Jak poinformował Janekx89, Kevin Martin Krygard z FK Haugesund zostanie zawodnikiem Wisły Kraków. Krygard to 21-letni pomocnik z doświadczeniem wyniesionym z występów w reprezentacji Norwegii U-19. W sezonie 2021 rozegrał aż 29 (z 30) meczów w norweskiej ekstraklasie. Podstawowym zawodnikiem FK Haugesund był również w sezonie 2020. Na ogół występuje jako defensywny pomocnik, dlatego nie […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Fenomenalny gol dla reprezentacji Komorów [WIDEO]

Reprezentacja Komorów nie byłaby faworytem w starciu z Kamerunem nawet w pełnym w składzie, a co dopiero z obrońcą na bramce i w dziesiątkę od siódmej minuty. Mimo szalonych osłabień piłkarze Komorów zrobili jednak naprawdę wiele, by skraść dzisiaj serca neutralnych kibiców. Spójrzcie tylko na tego gola: Great goal 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻♥️♥️#CAMCOM pic.twitter.com/hPXAkTVChj — ً (@90t95) January […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Engel: „W Polsce jest wielu trenerów, którzy mogą objąć kadrę”

Coraz więcej wskazuje na to, że reprezentację Polski może objąć Andrij Szewczenko. Nie wszystkim to odpowiada. Jerzy Engel w rozmowie ze „Sportowymi Faktami” podkreślił, że jego zdaniem w Polsce są odpowiedni kandydaci na to stanowisko. – W Polsce jest wielu bardzo dobrych trenerów klubowych, z których każdy może objąć reprezentację narodową. Każdy jest na tyle […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Wisła Płock dogrywa wypożyczenie Iwo Kaczmarskiego

Według naszych informacji, Iwo Kaczmarski, młodzieżowiec Rakowa, trafi do Wisły Płock. Piłkarz byłby wypożyczony do Nafciarzy do końca sezonu. Kaczmarski – rocznik 2004 – uchodzi za wielki talent. Ze świetnej strony pokazał się jeszcze w barwach Korony w sezonie 19/20. Strzelił też wtedy bramkę. Obecnie jednak w Rakowie dość daleko mu do choćby łapania sporadycznych […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Anthony Martial trafi do Sevilli?

Wszystko wskazuje na to, że Anthony Martial już wkrótce odejdzie z Manchesteru United. Działacze Sevilli są coraz bliżej porozumienia z Francuzem. Nie jest tajemnicą, że Martial jest niezadowolony ze swojej obecnej pozycji w ekipie „Czerwonych Diabłów” i stara się wręcz wymusić transfer. Już teraz, w zimowym okienku transferowym. Doszło nawet do publicznego mini-sporu między zawodnikiem […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Erling Haaland znów kontuzjowany

Nie ma szczęścia Erling Haaland w ostatnich miesiącach. Norweski napastnik Borussii Dortmund ponownie będzie pauzował z powodu kontuzji. Klub wydał w tej sprawie dość enigmatycznie brzmiący komunikat. – Haaland ma problemy mięśniowe, które wymagają leczenia i dalszych badań w najbliższym czasie – poinformowała Borussia. Haaland przedwcześnie zakończył udział w ostatnim meczu ligowym z Hoffenheim, murawę […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Atletico Madryt poluje na zawodnika Lille

Atletico Madryt planuje kolejne wzmocnienie. Działacze hiszpańskiego klubu skontaktowali się z Reinildo. Wiele wskazuje na to, że zawodnik Lille jeszcze w tym okienku zostanie piłkarzem Los Colchoneros. Atletico w bieżących rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Obrońcy tytułu mistrzowskiego plasują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Nie brzmi to tragicznie, ale […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Claudio Ranieri zwolniony z Watfordu

Nieźle się bawią działacze Watfordu. Claudio Ranieri pracował w klubie zaledwie od października, a dzisiaj brytyjskie media informują, że doświadczony włoski szkoleniowiec został zwolniony. W sumie poprowadził zespół w czternastu meczach. Ranieri na stanowisku szkoleniowca Watfordu zastąpił Xisco i już ten fakt był dość kontrowersyjny – ostatecznie Hiszpan w 2021 roku wywalczył z klubem awans […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Paweł Wszołek wróci do Legii Warszawa?

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Paweł Wszołek może wrócić do Legii Warszawa. Zdaniem dziennikarza trwają zaawansowane negocjacje, by zawodnik został wypożyczony do ekipy „Wojskowych” do końca sezonu. Wszołek do Legii trafił jesienią 2019 roku i szybko wyrósł na wyróżniającą się postać zespołu, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski zarówno w 2020, jak i […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Poważna kontuzja Mateusza Bogusza

Kiepskie wieści napływają z Hiszpanii. Tamtejsze źródła informują, że zakończył się sezon dla Mateusza Bogusza. Polak najprawdopodobniej uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie. Mateusz Bogusz – zawodnik Leeds United – w sezonie 2021/22 przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym hiszpańskim klubie UD Ibiza. I idzie mu tam naprawdę nieźle. 20-letni pomocnik ma na koncie 4 gole i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Brama dnia
24.01.2022

Danny Murphy kontra Ronaldo | BRAMA DNIA

Poniedziałkowa „Brama dnia” – częstujcie się! Jak zawsze zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANNY MURPHY VS C. PALACE (24.01.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool rozegrał jedno z najpiękniejszych spotkań za kadencji Gerarda Houlliera. The Reds w półfinale Pucharu Ligi pokonali ekipę Crystal Palace aż 5:0, a efektownym trafieniem z […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Kozłowski: – Lewandowski kupił mi laptopa

Kacper Kozłowski był gościem Łukasza Wiśniowskiego i Kuby Polkowskiego w programie „Foot Truck”. Reprezentant Polski opowiedział o tym, jak Robert Lewandowski podarował mu… laptopa.  – Asystent dał mi pendrive’a z filmem, żebym go obejrzał, gdyby mi się nudziło. Film, a nie analizę taktyczną. Wiadomo, że jak mam analizę, to oglądam, bo chcę się przygotować do […]
24.01.2022