El. MŚ 2022: Hat-trick Ronaldo, imponująca passa Duńczyków, grali ekstraklasowicze

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

13 października 2021, 10:50 • 2 min czytania 3 komentarze

Hat-trick Cristiano Ronaldo, występy ekstraklasowiczów, imponująca passa reprezentacji Danii. Co działo się wczoraj w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022, gdy byliśmy skupieni na meczu Polski z Albanią?

Najwięcej będzie mówiło się rzecz jasna o hat-tricku Cristiano Ronaldo w starciu z Luksemburgiem. Portugalczycy wygrali 5:0, a snajper Manchesteru United tym samym złamał granicę… 800 (!) goli w seniorskim futbolu. Chore statystyki.

Imponujące jest to, co robią w eliminacjach Duńczycy. Tylko potwierdzają, że dobre Euro 2020 to nie przypadek i jazda na motywacji związanej z problemami Eriksena. Osiem meczów, osiem zwycięstw, 27 goli strzelonych, zero (!!!) goli straconych. Teraz ograli 1:0 Austriaków.

Szkoci skromnie ograli w tej grupie Wyspy Owcze i tym samym mają już niemal pewny baraż. Muszą tylko ograć Mołdawię na koniec eliminacji.

Skoro jesteśmy już przy tej grupie Joel Abu Hanna (Legia Warszawa) wystąpił w wygranym przez Izrael meczu z Mołdawią. Legionista grał od pierwszej minuty, zszedł z boiska w przerwie.

Wysyp ekstraklasowiczów mieliśmy w starciu Gruzji z Kosowem. Gruzini wygrali 2:1, a na boisku wystąpiło pięciu zawodników z polskiej ligi. Lirim Kastrati (Legia) i Florian Loshaj (Cracovia) po stronie gospodarzy oraz Walerian Gwilia (Raków), Nika Kwekweskiri (Lech), i Otar Kakabadze (Cracovia) po stronie gości.

Naprzeciw siebie wystąpili też Filip Mladenović (Legia) oraz Anton Krywociuk (Wisła Płock) w meczu Serbów z Azerami. Mladenović (wszedł na boisko w samej końcówce) i spółka ograli rywali 3:1.

Fedor Cernych (Jagiellonia) nie zdołał z kolei pomóc Litwie w starciu ze Szwajcarią. Napastnik Jagi grał do 83. minuty, a Szwajcarzy pewnie wygrali 4:0.

Z innych tematów – Teemu Pukki wyprzedził Jariego Litmanena w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii fińskiej kadry.