post

Opublikowane 08.10.2021 09:51 przez

redakcja

Półfinał Ligi Europy. Rewanż. Piąta minuta doliczonego czasu. Celcie Vigo brakuje jednego gola do wyeliminowania Manchesteru United i wywalczenia awansu do finału. Claudio Beauvue, zamiast uderzać na bramkę, decyduje się na podanie do Johna Guidettiego, który marnuje doskonałą okazję, która – jak się miało okazać – była ostatnim akcentem Celty w Lidze Europy na długie lata.

Jeden z pozoru prosty strzał mógł odmienić losy Celty, która w gablocie ma tylko trofeum za wygranie Pucharu Intertoto, który nawet kibice tego klubu traktują bardziej jako anegdotę niż wielkie osiągnięcie. Występy Celty w pucharach w sezonie 16/17 rozbudziły apetyty fanów i rzuciły nowe światło na ten klub. Wcześniej niewiele osób interesowało się zespołem z Galicji, a praca Eduardo Berizzo i jego wiernych żołnierzy sprawiła, że tamtą epokę można nazwać „Celtę da się lubić”. Jednak sukcesy Berizzo zostały zaprzepaszczone, entuzjazm w kolejnych miesiącach stopniowo gasł, a następnie Celta zapracowała na miano zespołu, który zmarnował szansę na stanie się solidną ekipą na poziomie europejskim.

Dlaczego tak się stało? Co poszło nie tak? Kto zawiódł i jakie perspektywy mają Celestes? Tym zajmiemy się w poniższym tekście.

ŻYCIE PO BERIZZO

Analizę niepowodzeń Celty należy zacząć od wyboru trenerów, którym powierzano klub po Berizzo. Popularny „Toto” osiągnął z Celtą imponujące wyniki, ale końcówka jego pracy w Celcie zwiastowała, że w klubie coś zaczyna się psuć. Kiedy Berizzo przychodził do Celty, od razu zrobił dobre wrażenie, mówiąc, że chce sprawić, by ludzie ponownie pokochali Celtę. Nikogo nie zamierzał udawać, a jego wypowiedzi wskazywały na szczere zamiary.

Uważał się za skromnego faceta, który wyruszył z torbą, by spełnić marzenia. Z Celtą najpierw zajął ósme, a następnie szóste miejsce na koniec sezonu, które było przepustką do Ligi Europy, gdzie jego piłkarze dotarli do półfinału, odpadając po wyrównanym dwumeczu z Manchesterem United. Wówczas Liga Europy nieco przykryła inne problemy. 

Berizzo chciał otrzymać podwyżkę, ponieważ nie plasował się nawet w dziesiątce najlepiej opłacanych trenerów w LaLidze i oczekiwał przedłużenia kontraktu zaledwie o rok. Jego żądania finansowe były uzasadnione, a kwestia oczekiwań względem długości kontraktu akceptowalna. Berizzo dostrzegał, że Celta dobija do sufitu, który w przypadku dłuższej umowy mógłby mu spaść na głowę. Negocjacje się przeciągały, duma argentyńskiego szkoleniowca zaczęła się budzić i ostatecznie strony nie osiągnęły porozumienia. Celta z dość wąską kadrą zakończyła sezon na trzynastym miejscu, a Felipe Minambres, który pełnił rolę dyrektora sportowego od początku sezonu 16/17, musiał poszukać następcy dla trenera, który dał Celcie ekspozycję na Europę.

Czy to się udało? Szybki rzut oka na wyniki Celty w ostatnich latach.

Era Berizzo:

  • 14/15 – 8. miejsce w lidze i 1/8 finału Pucharu Króla,
  • 15/16 – 6. miejsce w lidze i 1/2 finału CdR,
  • 16/17 – 13. miejsce w lidze, 1/2 finału LE i 1/2 CdR.

Era „postBerizzo”:

  • 17/18 – 12. miejsce i 1/8 finału CdR,
  • 18/19 – 17. miejsce i 1/16 CdR,
  • 19/20 – 17. miejsce i 1/16 CdR
  • 20/21 – 8. miejsce i 1/32 CdR

FELIPE MINAMBRES

Zanim jednak o wyborach dyrektora sportowego Celty, warto nakreślić, jakim człowiekiem jest i jak trafił do klubu z Vigo. Jako zawodnik reprezentował barwy zaledwie dwóch zespołów. Pierwsze kroki stawiał w Sportingu Gijon, by następnie przez wiele lat nosić koszulkę Tenerife. Dostąpił zaszczytu występów w pierwszej reprezentacji Hiszpanii. Grał jako ofensywny pomocnik. Słynął z doskonałego przeglądu pola. Jeszcze będąc czynnym piłkarzem, ciągnęło go do tworzenia analiz i ten atut miał wykorzystać po zakończeniu kariery piłkarskiej. W pierwszej kolejności zajął się trenerką. Jednak w kolejnych latach postanowił zmienić kierunek zainteresowań i pracować jako dyrektor sportowy. Przez kilka lat robił to w Rayo Vallecano, poznając specyfikę prowadzenia klubu w Segunda B, Segunda oraz Primera Division. Ostatnią umowę zerwał na rok przed jej wygaśnięciem. Chciał odejść ze względów, których najpierw nie chciał upubliczniać, ale wszystko sprowadzało się do chaosu wokół klubu i pogarszających się relacji z prezesem Rayo.

W Rayo nie było pieniędzy na transfery, więc działania Minambresa skupiały się na seryjnym pozyskiwaniu graczy bez kontraktów lub w ramach wypożyczeń. Nie ukrywał faktu, że często negocjacje opierały się na zasadzie: „Przyjdź do nas. Pokażesz się i obie strony skorzystają”. Tak sprowadził do Rayo między innymi Saula oraz Diego Costę. 

Podpisanie kontraktu z Celtą dla Minambresa miało być skokiem w jego karierze. Po wielu latach pracy w trudnych warunkach ekonomicznych otrzymał pracę w klubie ze znacznie większym budżetem i możliwościami. Była to więc doskonała okazja na pokazanie światu, że da sobie radę w nieco bardziej sprzyjających okolicznościach. Kolejne lata pokazały, że o ile Minambresowi nie można odmówić dobrych chęci, to efekty jego pracy nie rzucają na kolana.

WYBÓR TRENERÓW

Po Berizzo szansę pracy w Celcie otrzymało pięciu trenerów. Na wstępnie należy dodać, że każdy z nich pracował w nieco innych realiach. Celta w ostatnich latach dość często przechodziła rewolucje kadrowe, jednak nie zmienia to faktu, że dyrektor sportowy wraz z prezesem Carlosem Mourino w przypadku kilku nazwisk się pomylili.

Pierwszym szkoleniowcem Celty po Berizzo został były asystent Luisa Enrique Juan Carlos Unzue, który do momentu podjęcia rozmów z dyrektorem sportowym Celty, nie prowadził samodzielnie zespołu na poziomie Primera Division. Pracę w Vigo miała mu ułatwić znajomość klubu dzięki temu, że był asystentem Lucho już w czasach jego pracy w Vigo. Unzue rzucono na głęboką wodę, na której może się nie utopił, ale z pewnością nie czuł się komfortowo. Do pewnego momentu jego Celta grała lepiej, niż punktowała. Wówczas cechowała ten zespół zarówno wesoła ofensywa, jak i na nieszczęście Unzue także defensywa. Z czasem radosna, ale niezbyt rezolutna Celta zmieniła się w pragmatyczną i szarą, a co gorsza wyniki nie uległy poprawie. Przez dłuższy czas Celtę ratował duet Maxi Gomez i Iago Aspas, a w środku pola błyszczał Stanislav Lobotka. Jednak na niewiele się to zdało. Pożegnano Unzue z myślą o zrobieniu kroku wstecz, żeby potem zrobić dwa kroki do przodu.

Kolejnym wyborem Celty był Antonio El Turco Mohamed. Argentyńczyk wcześniej nie prowadził europejskiego klubu, jednak uznano, że warto podjąć ryzyko. W Meksyku święcił triumfy, które miał przełożyć na europejskie poletko, jednak oczekiwania nie znalazły zastosowania w praktyce. Dobrze rozpoczął sezon, ale szybko został sprowadzony na ziemię. Nie potrafił reagować na sytuacje boiskowe, podejmował nadmierne ryzyko, przez co Celta traciła mnóstwo bramek. Został zwolniony po porażce z Realem Madryt. Wówczas sytuacja Celty (11. miejsce) nie była może najlepsza, ale też ciężko ją było nazwać krytyczną, tym bardziej że mecz z Realem miał miejsce w 12. serii spotkań. Po latach El Turco na łamach „Marki” stwierdził, że nie chodziło o wyniki, tylko o to, że w Celcie nie lubili jego improwizacji i właśnie dlatego stracił pracę. Na jego usprawiedliwienie działały warunki pracy, z którymi musiał się zmierzyć. Władze klubu bardziej interesowały się przepychankami z burmistrzem w sprawie stadionu niż kwestiami sportowymi.

W połowie listopada zatrudniono portugalskiego szkoleniowca Miguela Cardoso, który nieszczególnie znał hiszpańskie realia, posiadał tylko minimalne doświadczenie pracy w w tym kraju ze względu na krótki epizod jako asystent w Deportivo La Coruna. Zdaniem wielu kibiców Celty jest jednym z najgorszych trenerów Celty w dwudziestym pierwszym wieku. Swoją pracę w Vigo rozpoczął od wpadki, która z miejsca stawiała go w złym świetle. Na pierwszej konferencji przez pomyłkę powiedział, że jest dumny z bycia trenerem Deportivo la Coruna. Pomyłka tym bardziej niefortunna, że relacje pomiędzy kibicami Deportivo i Celty nie należą do najlepszych.

Praca w Vigo przerosła Portugalczyka całkowicie, a dobiła go seria kontuzji Iago Aspasa. Wówczas Celta zdobyła tylko 4 punkty na 27 możliwych. Dobrych momentów było niewiele. Można rzec, że jeśli z czegoś dobrego miałby zostać zapamiętany, to z tego, że jego Celta zagrała 2/3 dobrego meczu z Villarrealem, ale i tak w końcówce o mało nie wypuściła z rąk zwycięstwa, mając już trzybramkową zaliczkę.

Wyniki Cardoso sprawiły, że Celta potrzebowała strażaka, który szybko ugasi pożary. Uznano, że Fran Escriba idealnie sprawdzi się w tej roli. Hiszpan był przedstawicielem nowego nurtu – nurtu trenerów, którzy nie mieli doświadczenia piłkarskiego na poziomie Primera Division. W przeszłości marzył o pracy w ministerstwie sprawiedliwość, ale zmienił zdanie i został trenerem. 

Nigdy nie miał mocnej pozycji w Celcie. W pewnym momencie zaczął narzekać na to, że musi stawiać na juniorów. Sytuacja stała się o tyle groteskowa, że spotkała się z reakcją Minambresa i Iago Aspasa, którzy publicznie wypowiedzieli się, że trener na pewno się pomylił, wypowiadając te słowa, ponieważ w gabinetach wyraża odmienne zdanie.

Wspominając o młodych zawodnikach i Escribie nie sposób nie wspomnieć innej kuriozalnej sytuacji. W okresie przygotowawczym do sezonu 19/20 ochoczo stawiał na Lautaro de Leona, nie zdając sobie sprawy, że klub wykorzystał już limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Po raz kolejny nadział się na szpilę ze strony dyrektora sportowego, który powiedział, że Escriba doskonale znał sytuację. Gorzej, że to zamieszanie przyhamowało rozwój młodego piłkarza, który po dziś dzień nie przebił się do pierwszego zespołu. Escriba utrzymał drużynę, ale z jego ekipa nie czyniła postępów, więc naturalną decyzją było zwolnienie Hiszpana.

Escribę zastąpił Oscar Garcia, który przez kilka sezonów prowadził Red Bulla Salzburg. Jego Celta nie rozpieszczała kibiców. Przed wybuchem pandemii piłkarze prezentowali się jeszcze jako tako, ale po powrocie było już tylko gorzej i aż dziw bierze, że rozpoczął na ławce Celty sezon 20/21. Jego relacje z niektórymi piłkarzami nie należały do łatwych. Popadł w konflikt z kapitanem Hugo Mallo, który stracił miejsce w składzie ze względu na kiepską dyspozycję i nie był w stanie zrozumieć tego, że trener może liczyć na innych piłkarzy.

Na usprawiedliwienie przeciętności wyników Garcii działa to, że kadra Celty nie była skrojona pod to, co od samego początku chciał grać Oscar, przez co nie gryzł się w język. Mówił wprost, że chciałby mieć większy wpływ na kształtowanie zespołu. Pożegnał się z Celtą po serii siedmiu spotkań bez zwycięstwa i raczej nikogo ta decyzja nie powinna dziwić.

SPEKTAKULARNE POMYŁKI TRANSFEROWE I OPERACJA RETORNO

Minambres jeszcze zanim trafił do Celty, zapewniał, że jeśli pójdzie do lepszego klubu, to będzie musiał otworzyć się na nowe rynki. Wcześniej działał głównie na hiszpańskim, portugalskim i południowoamerykańskim. Choć jego pierwszym transferem w Celcie był Hiszpan Jose Naranjo (dziś postać anonimowa), Minambres podjął próbę ekspansji na kolejne rynki, które nie były mu szczególnie znane, ale stwarzały nowe możliwości. Zaufał intuicji. Spróbował swoich sił na rynku duńskim ze względu na to, że wypalił mu transfer Lobotki. Hjulsager, Jensen, a przede wszystkim Pione Sisto, to zupełnie inne historie. Zawiódł zwłaszcza ostatni, który okazał się być specyficznym człowiekiem, trudnym we współpracy na każdym polu.

Sisto ogarnął fanatyzm zdrowego według niego stylu życia. Postanowił żywić się wyłącznie owocami, co zdaniem wielu ekspertów „zaowocowało” licznymi urazami i obniżką formy, którą na początku sezonu 17/18 imponował. Następnym autodestrukcyjnym krokiem Sisto było wychodzenie na spacery o świcie, kiedy część piłkarzy, którzy nie prowadzili tak higienicznego trybu życia, wracała z imprez. Szybko w klubie zdano sobie sprawę, że z tej mąki chleba nie będzie. Jednak Sisto było dobrze w Vigo. Nie miał zamiaru nigdzie odchodzić. Aston Villa wyłożyła na stół kilkanaście milionów euro, a Sisto zaoferowała wyśmienite warunki, ale na niewiele się to zdało, gdyż Duńczyk nie zamierzał się nigdzie ruszać. Ostatecznie odszedł rok później.  Za drobne w skali oferty z Anglii. Do klubu, z którego przyszedł.

Pomyłkami okazali się również Soufian Boufal i Ryad Boudebouz, którzy zostali przyłapani na jeździe minibike’ami bez uprawnień. Inny ancymon sprowadzony przez Minambresa to Emre Mor. Drugi najdroższy transfer w historii Celty, a zarazem największa pomyłka. Mor od najmłodszych lat wyróżniał się kontrolą piłki, ale nigdy nie był entuzjastą ciężkiej pracy. Możliwe, że do transferu by nie doszło, gdyby PSV nie ubiegło Celty w kwestii pozyskania Hirvinga Lozano. Sceptyczny stosunek do ciężkiej pracy nie pomagał Morowi w dorosłej piłce. W Celcie robił wszystko, by podpadać. Na pierwszy trening przyjechał luksusowym samochodem. Następnie kupił sobie tron. Popisywał się drogą biżuterią. Codziennością były jego spóźnienia. Trenerom Celty skończyła się cierpliwość, gdy spóźnił się na ostatni trening przed starcie z Sevillą. Sprowadzono również Okaya Yokuslu, który często obrażał się na klub do tego stopnia, że w momencie zaostrzania konfliktów rezygnował z obserwowania jego profili w mediach społecznościowych.

W pewnym momencie postanowiono zrezygnować z ekspansji na nowe rynki i uznano, że trzeba pokusić się o „operacion retorno” znanych nazwisk do klubu. Głównym motywem miała być wizja stworzenia zespołu opartego na piłkarzach, którzy nie potraktują Celty jako klubu przejściowego. Skoro z Aspasem wypaliło poprzedniemu dyrektorowi, to co może pójść nie tak? Prawdopodobnie taka myśl przyświecała pionowi sportowemu Celty. W kolejnych oknach sprowadzano w ramach transferów definitywnych oraz wypożyczeń Pape Cheikha, Nolito, Denisa Suareza, Santiego Minę, Rafinhę, ale na niewiele się to zdało. Część piłkarzy obrosła już w piórka lub obniżyła loty. Rafinhi już nie ma, ale przede wszystkim ze względów finansowych, a prezentował się bez zarzutów. Pape Cheikh zawiódł pod względem poziomu sportowego. Denis Suarez wciąż gra poniżej oczekiwań, a to tym bardziej zaskakuje, gdyż przychodząc do Celty, zapewniał, że to najlepszy ruch, jaki mógł wykonać, ponieważ miał dość Anglii, w której piłka ciągle latała mu nad głową. Coraz lepiej wygląda Santi Mina, który w 2021 doznał przebudzenia, ale w pierwszych miesiącach zawodził na całej linii.

W międzyczasie Minambres zdecydował się na serię wypożyczeń drogich jak na Celtę piłkarzy z dość wysokimi klauzulami wykupu. Na domiar złego ruchy te wykonano tuż przed pandemią. Później przełożyło się to na desperackie próby wypychania z klubu bohaterów drugiego i trzeciego planu w celu zwolnienia listy płac. Irytacja Minambresa osiągała alarmowe poziomy. Pewnego razu powiedział, że przecież nie przystawi pistoletu do skroni graczom, których uznał za zbędnych. Kibice nie kryli wściekłości na tego typu słowa, a Minambres próbował się tłumaczyć poprzez porównanie, że jest w sytuacji dziecka, które dostało 10 euro i próbuje kupić najnowszą koszulkę klubu, ale go na nią nie stać.

Innym przykładem niecodziennego i dziwnego ruchu był transfer Alvaro Vadillo latem 2020, który opuścił klub również latem 2020. Oscar nie widział miejsca w zespole dla piłkarza, którego Celta pozyskała za darmo z Granady. Minambres zapewniał, że Oscar chciał tego zawodnika już w czasach pracy w Salzburgu, ale były już trener Celty miał odmienny pogląd na tę kwestię. Ostatecznie sprawa zakończyła się szczęśliwie dla Minambresa, gdyż po piłkarza zgłosił się Espanyol, który zaproponował wypożyczenie z obowiązkiem wykupu.

Coudet względem swoich poprzedników dostał nieco większą autonomię. Jednak wynika to również z tego, że dyrektor sportowy popełniający wiele błędów sam związał sobie ręce, a Coudet mając niemałe kontakty, zwłaszcza na rynku piłkarzy rodem z Ameryki Południowej, mógł bardzo pomóc. Coudet ma jasne wymagania. Chce piłkarzy, którzy mogą się szybko zaadaptować, co w jego rozumieniu oznacza konieczność znajomości języka hiszpańskiego, więc przynajmniej pole poszukiwań się zacieśnia.

Pomimo pomyłek Minambresa prezes klubu dwukrotnie przedłużał jego kontrakt. Ktoś może powiedzieć, że dodatnie saldo transferowe działa na korzyść dyrektora sportowego, ale ta statystyka nieco zakłamuje sytuacje, gdyż nie uwzględnia pensji, nie pokazuje procentowego udziału dobrych transferów i wystarczy kilka pozycji udanych sprzedaży (Lobotka i Maxi Gomez), by podsumowanie w bilansie zaświeciło się na zielono. Wielu piłkarzy, których sprowadził Minambres, nie pasowało do koncepcji trenerów i jedynym usprawiedliwieniem było to, że byli stosunkowo tani lub trafili na wypożyczenie, co nie raziłoby tak jak nieudany transfer za 10 milionów euro. Często wizja dyrektora i trenerów znacznie się różniła. Zły dobór zawodników sprawiał, że Celta o ile potrafi grać często atrakcyjną piłkę, to jednak w momencie, gdy coś idzie nie tak, to jej piłkarze zwieszają głowy i nie jest to wyłącznie wina trenerów, tylko źle zbalansowanej kadry. To przekłada się również na postrzeganie niektórych graczy. Być może część z tych zawodników w innych zespołach prezentowałaby się znacznie lepiej. Z perspektywy czasu szkoda zahamowania rozwoju choćby Frana Beltrana, który przy dobrych wiatrach mógłby zostać sprzedany za kilkanaście milionów euro.

Przez lata w środku pola brakowało kilogramów i czystej mocy. Dopiero transfer Renato Tapii wniósł te cechy do zespołu, stąd szybko pojawiły się porównania do Casemiro. Celta jest pełna niezłych piłkarzy, którzy potrafią poruszać się z piłką przy nodze, ale mimo wszystko brakuje im w tym wszystkim konkretów i jak to mawiają Hiszpanie wertykalności. Stąd właśnie wzięła się Iagodependencia, która zamiast z upływem czasu słabnąc na sile, wciąż się wzmaga i lepiej nie myśleć, gdzie znajdzie się Celta po zakończeniu kariery Czarodzieja z Moany.

FUNKCJONOWANIE AKADEMII

Celta według raportów CIES w sezonie 20/21 przewodziła europejskiej stawce pod względem procentowego udziału czasu gry rozegranego przez wychowanków. Wychowankowie rozegrali aż 49% procent możliwego czasu.

Celta również wyróżnia się pod względem procentowego udziału bramek zdobywanych przez wychowanków. W poprzednim sezonie aż 39 spośród 55 ligowych bramek Celty zdobyli tacy piłkarze.

Mimo to w Celcie brakuje nowych, młodych twarzy, które mogłyby wejść na poziom reprezentacyjny. Od kilku lat przebłyski miewa Brais Mendez, ale zawsze brakowało mu regularności. Iker Losada, uważany do niedawna za wielki talent, utknął na dobre w rezerwach. Jose Fantanowi brakuje pewności siebie, a piłkarze z zespołu rezerw nie są specjalnie cenieni przez obecnego trenera. Sytuacja nie jest najlepsza, ale zapewne byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie prezes Carlos Mourino, który kilka lat temu po spadku Celty do Segunda postawił na szkolenie. Przeorganizował akademię i zadbał o to, by młodzi piłkarze mieli możliwie najlepsze warunki. 

Ostatnio podjął walkę z agentami, którzy przerzucają dzieci z klubu do klubu. Prezes Celty kpiąco mianował ich licytatorami. Zabolało go zwłaszcza odejście 12-letniego Bryana Bugarina do Realu Madryt. Mourino poszedł na noże z agencją Intermedia Sport Player, która pośredniczyła w tym transferze. Prezes Celty publicznie przyznał, że w Celcie nie będzie miejsca dla piłkarzy związanych z ISC. Z tą agencją związani są Iago Aspas i Denis Suarez, który spotkał się z ostrą krytyką. Prezes klubu w ostatnim czasie zwołał spotkania z rodzicami dzieci, które trenują w akademii Celty, by omówić kwestię „licytatorów dzieci”. Droga wojenna, którą wytoczył Mourino jest zbyt agresywna, ale pokazuje realny problem. Samej frustracji nie można się jednak dziwić. Celta to dzieło życia Mourino, a ten wie, że degradacja zespołu będzie postępować, jeśli akademia szybko nie dostarczy perełek.

ROZPADAJĄCY SIĘ RELIKT PRZESZŁOŚCI

Tak można śmiało określić Balaidos, które od lat jest przedmiotem sporów pomiędzy Carlosem Mourino a burmistrzem Vigo, Abelem Caballero. Prezes Celty już kilkukrotnie straszył, że przeniesie klub poza miasto, jeśli nie zostaną spełnione jego warunki. Od lat właściciel Celty pracuje nad tym, by przejąć stadion z rąk miasta, które nigdy nie wyrażało woli dostatecznego inwestowania w popadającą w ruinę konstrukcję rodem z lat 70. i 80. Problem stanu Balaidos nie jest wydumany. W 2017 dach stadionu naruszyła wichura, czego skutkiem było przełożenie meczu z Realem Madryt, a każda kolejna anomalia pogodowa dostarcza pytań, czy sytuacja się nie powtórzy.

Agencja Sports-Betting w 2020 przeanalizowała około 300 000 opinii na temat stadionów piłkarskich w Hiszpanii i według jej raportów Balaídos został uznany za najgorszy w Primera Division. Średnia ocena wyniosła 4,2 punktu. Głównym zarzutem stawianym Balaidos była zbyt duża odległość do boiska oraz zbyt małe przerwy między krzesełkami. W tym rankingu najlepiej wypadło Sam Mames.

Konflikt Mourino z Caballero jest bardzo złożony i na dobrą sprawę obie strony nie zamierzają iść na ustępstwa. Kiedy Mourino ogłaszał projekty budowy nowego miasteczka sportowego w sąsiedniej gminie, to projekty blokował burmistrz w obawie, że zbyt dobre obiekty mogą oznaczać próbę rozgrywania spotkań ligowych w sąsiedniej gminie. Kiedy następował sprzeciw ze strony Caballero, Mourino potrafił ogłosić, że nie chce gościć ludzi burmistrza na stadionie. W poprzednim roku Caballero ogłosił przetarg na budowę miasteczka sportowego w nowej lokalizacji, innej od tej zaproponowanej przez Mourino. Sytuacja raczej nie ulegnie poprawie. Ostatnio miały miejsce kolejne prace remontowe, ale niezadowalające prezesa, więc nic nie wskazuje na, to by panowie zaczęli mówić jednym głosem i żyć w zgodzie.

JEDEN BŁĄD NAPRAWIONY

W XXI wieku niezwykle ważne dla funkcjonowania klubów są ich działy marketingu. Co może dziwić, dział marketingu Celty powstał dopiero w 2016 roku. Zatrudnienie kompetentnych ludzi sprawiło, że efekty przyszły niemal natychmiast. Dziś Celta znajduje się w pierwszej dziesiątce klubów LaLigi pod względem liczby obserwujących w serwisach społecznościowych. Filarami projektów od samego początku były Facebook (600 tysięcy obserwujących) i Twitter (480 tysięcy obserwujących), ale Celta również skupiła się na aktywności na Instagramie, YouTubie, LinkedInie, a nawet chińskim Weiboo.

POSTSCRIPTUM

Problemów w Celcie nie brakuje, ale najbardziej boli zmarnowany czas. Celta mogła wykorzystać gorszy moment lokalnego rywala – Deportivo – i rozszerzyć bazę kibiców o osoby zamieszkujące tereny neutralne. Jednak szansa ta zostaje zaprzepaszczona. Osobną kwestią jest to, że przed dobrze zarządzaną Celtą byłyby zupełnie inne perspektywy. Dziś mogliby dzielić półkę z Villarrealem, a tymczasem zdegradowali się do roli Deportivo Alaves, słynącego z przeciętności i dryfowania po powierzchni Primera Division. Czy kogokolwiek w Vigo zadowala taki stan rzeczy? Z pewnością nie, jednak wiele musiałoby się zmienić, by Celta ponownie znalazła się na ustach piłkarskiej Europy.

PAWEŁ OŻÓG

Fot. newspix.pl

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Weszło
24.10.2021

Nowe twarze El Clasico. Ansu Fati kontra Vinicius Junior

Nie ma Ronaldo, nie ma Messiego. Chciałoby się powiedzieć, że El Clasico nigdy nie będzie już takie samo, ale to mimo wszystko lekka przesada. Owszem, Real i Barcelona straciły żywe legendy futbolu, którymi sprzedaje się mecze na całym świecie. Tylko że, jak mawiają, nadchodzi nowe. Na tle starej gwardii – Pique, Busquetsa, Modricia czy Benzemy […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021
Hiszpania
17.10.2021

Czy powrót Osasuny do europejskich pucharów jest możliwy?

Od początku tego sezonu piłkarze Osasuny skutecznie rywalizują rozgrywkach LaLiga. Obecnie zajmują piątą pozycję. Znajdują się w strefie europejskich pucharów, która przez lata była im obca. Czy na przestrzeni całego sezonu będą w stanie utrzymać się w czubie? W czym tkwi siła Osasuny? Kim są kluczowe postacie? Dlaczego może być ciężko? W europejskich pucharach nie […]
17.10.2021
Hiszpania
11.10.2021

Dwie twarze Antoine’a Griezmanna

W reprezentacji czuje się jak ryba w wodzie. W klubie zawodzi na całej linii. W reprezentacji regularnie wpisuje się na listę strzelców. W Atletico brakuje mu konkretów. Antoine Griezmann nie tak wyobrażał sobie powrót do zespołu Rojiblancos. Odejście z Barcelony miało rozwiązać kilka problemów. Zamiast tego zderzył się z kolejną ścianą. Z czego wynikają problemy […]
11.10.2021
Weszło
08.10.2021

Dlaczego Celta nie utrzymała europejskiego poziomu?

Półfinał Ligi Europy. Rewanż. Piąta minuta doliczonego czasu. Celcie Vigo brakuje jednego gola do wyeliminowania Manchesteru United i wywalczenia awansu do finału. Claudio Beauvue, zamiast uderzać na bramkę, decyduje się na podanie do Johna Guidettiego, który marnuje doskonałą okazję, która – jak się miało okazać – była ostatnim akcentem Celty w Lidze Europy na długie […]
08.10.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Trener Świtu Nowy Dwór: Jeszcze jestem trochę w szoku, że tak się mogło wydarzyć

– Radek Kamiński, nasz kapitan, też jest nauczycielem w-fu w szkole. Jak powiedziałem, w drużynie są studenci, chłopaki pracujący dorywczo… Taka mieszanka. Poziom stypendiów w Świcie nie pozwala, by dało się tylko z piłki wyżyć – powiedział nam Mariusz Miecznikowski, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który wczoraj wyeliminował Lechię Gdańsk z Pucharu Polski. Trener Miecznikowski […]
27.10.2021
Brama dnia
27.10.2021

Didier Drogba kontra Michael Essien | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Wczoraj z dużą przewagą zatriumfował Francesco Totti, a kto będzie górą w dzisiejszym starciu? Oglądajcie i głosujcie, zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. MICHAEL ESSIEN VS M. CITY (27.10.2007) 27 października 2007 roku londyńska Chelsea rozwalcowała Manchester City aż 6:0. Aż trzech zawodników The Blues zanotowało tamtego dnia trzy […]
27.10.2021
Prasówka
27.10.2021

PRASA. „Przychodząc do rezerw marzyłem o pracy w pierwszym zespole Legii”

Puchar Polski, bojkot kibiców Górnika Zabrze, Matty Cash z paszportem, wizyta Gianluki di Marzio w Polsce i wywiady z Markiem Gołębiewskim. To serwuje nam dzisiejsza prasa. Skupiamy się na tym ostatnim. – Świadomie wybrałem III-ligowe rezerwy Legii, bo wiedziałem, że żaden inny klub w Polsce na poziomie pierwszej i drugiej ligi nie ma takich narzędzi […]
27.10.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Damięcki
Krzysztof Damięcki
19 dni temu

Co jest? Hiszpańska u was?

Dragon
Dragon
19 dni temu

W końcu coś nowego!

RedDevil92
RedDevil92
19 dni temu

Byłem zesrany jak grali z United bo niewieele brakowało. Mourinho miał farta ale co wygrał to jego

Roki pokaż brzuch
Roki pokaż brzuch
19 dni temu

Fajnie, że i mniejsze kluby są opisywane na Weszło. Jest za dużo artykułów o wielkich klubach, co pewnie się Wam klika, ale nic nowego tam nie ma

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
19 dni temu

Jestem w autentycznym szoku. Sensowny tekst o hiszpańskiej piłce nie związany z wysrywami o Realku i Barcelonie.
Da się?! Brawo Weszło

ambermozart
ambermozart
19 dni temu

dlaczego? proste. podział kasy w hiszpanii jest pojebany, Real i Barcelona zgarniają niemal wszystko. Inne kluby, chcąc nie chcąc, musza sprzedawać największe gwiazdy, a nie da się co roku ich zastępować równie dobrymi.

Mateusz
Mateusz
19 dni temu

Chociaż w hiszpańskiej piłce interesuje się tylko Realem, to przyjemnie się to czytało. Oby było więcej tekstów o tego typu drużynach.

Łukasz
Łukasz
19 dni temu

Takie teksty lubię, można dowiedzieć się wiele rzeczy czego na codzien nie znajdę od ręki

Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Wszołek z debiutem w Unionie Berlin

Naczekał się, naczekał się Paweł Wszołek na debiut w barwach Unionu Berlin, ale w końcu jest, mamy to, udało się. Polski piłkarz dostał od Ursa Fischera niecałe dwadzieścia minut w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Waldhof Mannheim. Union Berlin wygrał 3:1, ale nie bez komplikacji, bo po podstawowym czasie gry było 1:1 i do rozstrzygnięcia […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Sassuolo skalpuje Juventus

Już Juventus myślał, że się wycwanił, już Juventus mógł sądzić, że na nowo zyskał tożsamość spod miarki Massimiliano Allegriego, ale hola, hola, nie tak szybko, nie tak prędko. Przegrany w ostatnich sekundach mecz z Sassuolo pokazał, że Starą Damę czeka jeszcze dużo pracy, żeby wrócić na tron Serie A.  Po pierwszej połowie Sassuolo prowadziło po trafieniu […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Kulesza kontratakuje w sprawie bezpodstawnych oskarżeń o rasizm

Cezary Kulesza, prezes PZPN, uparcie dąży do ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenie Kamila Glika o rasistowskie gesty podczas wrześniowego eliminacyjnego meczu między Polską a Anglią na Stadionie Narodowym. – Moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego zawodnika. To wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i staje się takim tematem europejskim […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Nowe informacje o zdrowiu Paulo Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że obecność Portugalczyka podczas ostatnich meczów eliminacyjnych z Andorą i Węgrami jest niezagrożona.  – Paulo Sousa już wczoraj miał typowe grypowe objawy. Węch i uczucie smaku go nie opuściły, ale ma gorączkę i ból głowy. Dlatego […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Vuković zabiera głos. „Trenera buduje prezes”

– Legia płaci regularnie, choć staram się odbierać w ten sposób, że płaci nie Legia, a prezes Dariusz Mioduski – zaczyna Aleksandar Vuković swoją rozmowę z dziennikarzem portalu Sport.pl. Były piłkarz i trener Legii krytykuje właściciela stołecznego klubu, wraca wspomnieniami do momentu swojego zwolnienia i próbuje zrozumieć, dlaczego tak wielkie zaufanie w drużynie mistrza Polski […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

„Cash? Liczy się to, czy obroni się na boisku ”

Dyskusja trwa, ale jedno jest pewne: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł grać w reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem Goal.pl, swoją opinię na temat piłkarza Aston Villi wyraził Michał Żewłakow.  – Przychodzi z ligi angielskiej, więc pod kątem umiejętności ma na starcie czystą kartę, trudno coś mu zarzucić. Natomiast jeśli zagra dwa-trzy […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koronawirus w Wiśle Kraków

Standardowe cykliczne badania kontrolne na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy i sztabu szkoleniowego Wisły Kraków wykazały przypadki testów pozytywnych.  Biała Gwiazda wydała enigmatyczny komunikat medyczny.  W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze […]
27.10.2021