„Jeśli dostanę czas i zaufanie, będę wiodącą postacią Ekstraklasy”

Opublikowane 25.09.2021 13:51 przez

Paweł Paczul

Kogo mam okłamywać… Przez dwa lata zagrałem może 20 meczów. Finanse się zgadzają, ale kariera nie za bardzo. Aczkolwiek trochę słabe jest to, że nie było pomocy z żadnej strony. Nikt nie chce pomagać. Tak mi się wydaje. W pewnym momencie zostałem sam. Widziałem to po menadżerach – każdy patrzy na swój interes – mówi Kuba Kosecki i jak zwykle nie gryzie się w język. Zapraszamy!

Tak mnie naszło: miałeś już myśl, żeby dać sobie spokój z piłką i skupić się na biznesach?

Nie. Bez przesady. Nie zarobiłem tylu pieniędzy, żeby siedzieć w domu i nic nie robić. Oczywiście mam swoje inwestycje: mieszkania, domy, damy sobie radę z rodziną, ale nie kończę z piłką. Jestem bez klubu, trochę z mojego wyboru, trochę nie, do tego pewnie przejdziemy, natomiast wciąż chcę grać w piłkę. Zanim zadzwoniłeś, oglądałem skróty Ekstraklasy, pierwszej ligi i bardzo tęsknię za futbolem.

No to jaka jest twoja sytuacja, bo mamy koniec września, a ty nie masz klubu.

Jestem bez klubu, ale miałem oferty, tyle że nie takie, które skusiłyby mnie do podpisania kontraktu. Ostatniego dnia okienka niektórzy wywierali na mnie presję, abym podpisał umowę, ale ja zawsze podejmuje takie decyzje, jakie chcę. Zdecydowałem więc, by nie podpisywać kontraktu. To było świadome. Mam czas, żeby wzmocnić się fizycznie, bo brakowało mi tego. W Ekstraklasie są duże chłopy, było mi trudno z nimi rywalizować. Teraz mam osobistego trenera, codziennie trenuję, co drugi dzień siłownia, biegi olimpijskie. Dbam o swoje ciało, kondycję, utrzymuję dietę. Robię to po to, by podpisać w grudniu czy na początku stycznia kontrakt, a potem udać się na obóz przygotowawczy. Do Cracovii poszedłem nieprzygotowany i mówiłem o tym od samego początku – czy to w klubie, czy to w mediach. Potrzebowałem czasu, żeby to nadrobić i taka była prawda. A dostało mi się po dupie niesamowicie, że nie potrafię już grać i się nie nadaje.

Trudno było pozytywnie oceniać tę przygodę.

Jasne, natomiast do tego braku przygotowania doszły inne rzeczy i trudno było mi się skupić na piłce. Najpierw mój ojciec zachorował na Covid, bardzo ciężko to przeszedł. Potem ja zachorowałem na Covid. Siedem-osiem dni leżałem w łóżku i jak wróciłem do treningów, to czułem się fatalnie. Po tej chorobie długo się do siebie dochodzi, ja tego czasu nie miałem, więc musiałem zacisnąć zęby. No ale potem moje dziecko i żona zachorowali na Covid, dziecko w takim stopniu, że cztery dni leżało pod kroplówką. Nie skarżyłem się w mediach, nie wypowiadałem się. Natomiast wiadomo jak działają media – jak się komuś nie powodzi, to łatwo go krytykować i niszczyć, ale nie ze mną te numery. Ja sobie spokojnie poradzę, choć trudno jest w tych czasach. Wydaje mi się, że kiedyś było inaczej. Gdy padałeś na kolana, to było łatwiej z nich wstać.

Romantyczna wizja.

Ale nie było mediów społecznościowych, internetu, nie każdy wiedział o twoich porażkach. Teraz wszyscy wszystko wiedzą, szydera, memy. Prawda jest taka, że jakiejkolwiek decyzji byś nie podjął, to zawsze znajdzie się ktoś niepocieszony, nieszczęśliwy i zły. A to są moje decyzje. I teraz skupiłem się na tym, by przygotować swój organizm do wysiłku. Nie grałem dużo przez ostatnie lata, w Turcji i Cracovii, teraz chcę klubu, w którym będę grał. Zależy mi na tym, a pieniądze nie będą grały większej roli. Natomiast nie mogę popełnić takiego błędu jak w Cracovii, gdzie podpisałem krótki kontrakt za małą stawkę. Jak chce się wszystko pokazać naraz, to też nie jest najlepsze. Niech ten kontrakt będzie dłuższy, natomiast z możliwością grania.

Trening indywidualny – to zawsze ładnie brzmi, ale przecież będzie ci brakować zajęć z zespołem.

Na pewno, ale trenuję w Turcji z piłką na boisku i mam zamiar odezwać się do jednego klubu, by trenować z nimi. Wiem, że będzie taka możliwość, bo dostałem taką informację. Natomiast nie będę się tym chwalił, wrzucał do internetu jak pracuję, bo nie mam mediów społecznościowych – tam są wszyscy fajni i piękni. A ja wiem, że ciężka praca sama się obroni i ją wykonam. Dałem sobie czas. Jednak mogę powiedzieć, że smutno mi było, bo kluby, w których byłem i dawałem z siebie 100%, nie chciały jakkolwiek wyciągnąć pomocnej dłoni. Najwyraźniej jak umiesz liczyć, to licz na siebie.

Powiedziałeś w FootTrucku, że w Śląsku mógłbyś grać za darmo.

Tak, chciałem wrócić do Ślaska w grudniu, była presja czasu i niektóre moje ruchy były nieprzemyślane. Za darmo nikt nie chce pracować, ale dobrze się czułem we Wrocławiu, mam tam dużo przyjaciół, wspomnień. Myślałem, że będą zainteresowani takim ruchem. Aczkolwiek na początku to nie ja rozmawiałem ze Śląskiem, tylko osoby odpowiedzialne za moją karierę. Ufam im, że rzeczywiście Śląsk mi odmówił. Dopiero potem, gdy rozmawiałem ze Śląskiem to dowiedziałem się, że osoby z zarządu mnie nie chciały. Nie wiem, musiałbym dopłacać, żeby tam grać? Dziwię się, jednak nie mam żalu, bo to oni podejmują decyzje, każdy chce dla siebie jak najlepiej. Powiem tyle – ja potrafię grać na wysokim poziomie, ale muszę być przygotowany, a kluby chyba nie za bardzo chcą dawać czas. Dlatego ja na spokoju znajdę sobie coś zimą i po przejściu obozu przygotowawczego pokaże się z jak najlepszej strony.

Mówisz, że nie masz żalu do Śląska, ale czuć go w twoich słowach. Może zarząd po prostu miał inny pomysł na zespół?

To na pewno, ale nie uważam się za leszcza. Gdybym dostał czas w miejscu, gdzie czuję się jak w domu, to byłbym jedną z wiodących postaci zespołu i w Ekstraklasie. W Cracovii tego nie pokazałem, jasne, natomiast wszystko rozbija się o ten czas – potrzebowałem go, bo przez ostatnie dwa lata mało grałem. Nie ma do mnie jednak cierpliwości, może przez to, że jestem szczerym, często do bólu, gościem. Zawsze mówię to, co myślę. Może nie zawsze mam rację, ale nie będę nikomu mydlił oczu. Może dlatego nie za chętnie ktokolwiek chce mi pomóc. Liczę więc na siebie, wziąłem się do pracy i zobaczymy, co będzie w styczniu.

A Śląsk… Nie wiem, co miałbym zrobić więcej. Chciałem iść tam za darmo, jedynie, żeby mi zapewnili lokum i premie, tyle. Pensji nie chciałem żadnej. Nie mam pojęcia, co tam nie zagrało, inaczej to sobie wyobrażałem, ale takie jest życie.

Premie, lokum. Czyli nie za darmo.

Wtedy Śląsk nie był zespołem, który wygrywał każdy mecz, więc tych pieniędzy i tak nie byłoby dużo. Śląsk jest klubem prowadzonym przez miasto, dlatego wiele osób musi zapalić zielone światło. Trochę żalu jest, ale jak mówisz – każdy ma inny plan budowy zespołu. Teraz Śląskowi idzie dobrze, mają świetnego trenera, trzymam kciuki.

Załóżmy, ze jestem dyrektorem sportowym. Patrzę w statystyki Kuby Koseckiego – ostatni gol to listopad 2018.

Niestety tak jest. Przyjechałem do Turcji dla pieniędzy, ale nie spodziewałem się, że tak to się potoczy. Jako jeden z niewielu zawodników klubie zostawałem – nowi przychodzili, starzy odchodzili, a jak ja chciałem odejść, to usłyszałem, że nie mogę. Potem nie grałem, tyle ile bym chciał, mimo tego był moment, kiedy byłem drugi w drużynie pod względem asyst. Ostatnie dwa lata miałem mizerne, ale jak ma być lepiej, jak tej pomocy znikąd nie ma. Jestem osobą, która zawsze daje z siebie wszystko, natomiast do mnie nikt ręki nie wyciągnął. Nie żale się, miałem teraz oferty kontraktowe, natomiast jestem mężem i ojcem. Chcę być gdzieś dłużej, poczuć stabilizację. Widzę w Ekstraklasie piłkarzy, którzy przychodzą z 10-kilogramową nadwagą i oni jakoś mają propozycje, a ja cóż, spokojnie czekam.

W Cracovii czułeś to wsparcie od Probierza?

Na trenera Probierza nie mogę nic złego powiedzieć. Jestem w szoku, że go w internecie tak wiele osób gnębi. Lubimy to w Polsce – szyderka i tym podobne. A to jest człowiek, który odnosi sukcesy. Gdzie by nie był, tam robi wynik.

No bez przesady, w Lechii czy Wiśle nie było sukcesów.

Zwalniali go szybko, a jak mu dać czas i możliwości, to odnosi sukcesy. Jest osobą, która nie gryzie się w język i z tego powodu też się dobrze dogadywaliśmy. Pożegnaliśmy się w dobrych stosunkach. Bardzo dobrze go wspominam. Ale też nie mówiłem mu o swoich problemach i może zrobiłem błąd. Gdyby wiedział od początku, co się dzieje, może inaczej by to się wszystko potoczyło. Natomiast taki jestem, nie lubię się żalić. Czasami coś leży na wątrobie i trzeba to wyrzygać, ale rzadko to robię. Dopiero na końcu powiedziałem mu o wszystkim i zachował się fajnie. Podziękowałem mu za wszystko, gdy odchodziłem.

To nie mogłeś zostać?

Miałem kontrakt do końca czerwca, więc mogłem wrócić na obóz, ale ryzykować urazem, też problem. Jak przychodziłem, to trener Probierz dawał mi półtora roczny kontrakt, natomiast poprosiłem go umowę tylko do końca czerwca. To była moja decyzja, liczyłem, że to będzie wyglądało inaczej, ale zabrakło czasu, doszły wspomniane problemy rodzinne. Trener mówił: Kuba, zabezpiecz się, będziesz miał spokój w głowie. Jednak wybrałem inaczej. Dlatego nie mogę mieć żadnego żalu czy pretensji do trenera. Z jego strony od początku do końca wszystko było w porządku.

Jak oceniasz Cracovię od środka? To prawda, że robimy sobie szyderkę z tej liczby obcokrajowców, natomiast ciekawi mnie, jak wygląda to z perspektywy polskiego zawodnika?

Tak, to jest problem, aczkolwiek nie chcę atakować trenera Probierza. To jego zespół i pomysł. On decyduje, kogo chce. Ja uważam, że większa liczba polskich zawodników w szatni to lepszy wybór. Lepiej się pracuje. Polak ma inny charakter niż obcokrajowcy. Ci, którzy przyjeżdżają, są często bezjajeczni. Ten obcokrajowiec, który zaczął się wyróżniać w Polsce, to przerasta ligę, ale ten, który się nie wyróżnia, to potem udaje kontuzje, słabo trenuje, jest przeciętny. Takie realia. W Cracovii tych piłkarzy jest za dużo. Gdy przyszedłem, cieszyłem się, że będę mógł mówić po polsku, ale zderzyłem się ze ścianą. Patrzę po szatni: Piszczek, Niemczycki, kilku młodych, ale poza tym – język angielski. To nie jest fajne. Jesteś w Polsce, to chcesz rozmawiać po polsku i tego mi brakowało w Cracovii. W Śląsku to miałem i czułem się bardzo dobrze. To było widać na boisku. Ja lubię luz, robić jaja, jestem otwarty, dzięki temu lepiej się gra.

EARLY PAYOUT W FUKSIARZ.PL – WYGRYWAJ PRZED KOŃCEM MECZU

Te oferty, które miałeś teraz, były z Ekstraklasy?

Z Polski nic do mnie nie dotarło. Była Turcja i inne kierunki, ale nie chcę o tym gadać. Przeszłość. Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o Ekstraklasę, to niektórymi wywiadami sobie nie pomogłem. Sądzę, że niektóre zespoły myślą, że ja chcę zarabiać ogromne pieniądze, a ja chcę grać w piłkę. Finanse – można pogadać, negocjować. Słuchaj, ja zrezygnowałem z wielu pieniędzy. Jak odchodziłem z klubu do klubu, to praktycznie musiałem zawsze rezygnować z kasy – albo premie, albo zaległe wypłaty. Ze mną łatwo się rozmawia o pieniądzach, bo zawsze się znajdzie wyjście. No, ale ofert z naszej ligi nie było.

Czyli raczej zakładasz, że za trzy miesiące wrócisz do grania gdzie indziej niż w Polsce?

Bardzo bym chciał wrócić. Zależy mi na tym. Kiedyś dałem wywiad, że mógłbym grać w pierwszej lidze. Nie sprawia mi to najmniejszego problemu. Pieniądze się teraz zgadzają, ale szczęście piłkarskie – nie za bardzo. Obecnie stawiam na szczęście i robienie tego, co kocham. Taki będzie teraz mój wybór. Niech to będzie fajny, poukładany zespół.

Może do Wieczystej?

Z tego, co wiem, to Wieczysta nie jest teraz zainteresowana.

Czyli sprawdzałeś!

Nie, może ktoś ode mnie dzwonił, poza tym mam znajomych, którzy tam grają i wiem, jak wygląda sytuacja. Zresztą nie chciałbym jednak grać niżej niż Ekstraklasa i pierwsza liga. Byłem już na zapleczu w ŁKS-ie, więc pierwsza liga tak, nie ma problemu. Chcę regularnie grać. Dlatego teraz nie podpisywałem umowy w ostatni dzień okna transferowego. Każdy po obozie. Każdy przygotowany. A ja nie. Zacząłem trzy tygodnie temu treningi ze wspomnianym trenerem osobistym, mam dietę, wszystko jest na tip-top. Dlatego grzecznie odmawiałem i mówiłem – dajcie mi czas do grudnia, wtedy możemy pogadać. Obóz, zgram się z zespołem, tak będzie lepiej.

Czekaj, mówisz, że zacząłeś trzy tygodnie temu. To co robiłeś od końca maja do września?

Odpoczywałem. Byłem na wakacjach. Spędziłem miesiąc z rodziną. Potem trochę sam potrenowałem, ale wiadomo, jak to jest samemu. No i od trzech tygodni mam trenera osobistego, wziąłem go wtedy, gdy postanowiłem, że nie będę do grudnia podpisywał kontraktu. Chcę być gotowy. Mam dopiero 31 lat, czuję, że pogram jeszcze cztery-pięć sezonów na wysokim poziomie, tylko potrzebuję zaufania w klubie. Czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby zrobić dwa do przodu.

Tak w ogóle to jesteś zadowolony ze swojej kariery, trzeba było iść tylko po kasę do Turcji?

Cóż, pewne decyzje i kontuzje pokrzyżowały niektóre plany.

Gdyby Liverpool wybrał cię zamiast Sterlinga… Doszła do ciebie ta szyderka?

Nie. Ja wiem co mówiłem i wiem, jaką informację dostałem. Nie ja rozmawiam z klubami, są różne osoby, które z nimi rozmawiają. Powiedziałem to, bo dostałem taką informację. Jestem piłkarzem, od tego mam menadżerów, żeby rozmawiali i przekazywali mi wiadomości. Nie dzwoniłem do Liverpoolu, natomiast wiem, że jakiś temat był i tyle. Wiem też o innych klubach, miałem różne historie, najbardziej jestem niezadowolony, że nie pozwolono mi pójść do Espanyolu, gdy byłem w Legii. Mogłem bardziej naciskać na odejście.

Teraz Espanyolu nie będzie, może pierwsza liga.

Patrzyłem z ciekawości na Transfermarkcie, jacy są wolni zawodnicy i jest ich bardzo dużo. Koronawirus pokrzyżował niektórym plany i jest kilku piłkarzy z fajną karierą, którzy czekają na kontrakt.

Tym bardziej może być większa rywalizacja zimą.

I będzie. Kogo mam okłamywać… Przez dwa lata zagrałem może 20 meczów. Finanse się zgadzają, ale kariera nie za bardzo. Aczkolwiek trochę słabe jest to, że nie było pomocy z żadnej strony. Nikt nie chce pomagać. Tak mi się wydaje. W pewnym momencie zostałem sam. Widziałem to po menadżerach – każdy patrzy na swój interes.

Od kogo oczekiwałbyś tej pomocy? Futbol to biznes. Pomoc na pewno masz od rodziny.

Teraz nie potrzebuje pomocy z zewnątrz, bardziej mówię o sytuacji z grudnia. Teraz sam podjąłem decyzję, że nie chce mieć klubu. Zabolało mnie to, co się wtedy stało, jeśli chodzi o Śląsk. Natomiast każdy ma żal w jakiejś sprawie do kogoś. Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. Oni podjęli taką decyzję, ja byłem niezadowolony. Jak ja odchodziłem, to oni mogli być niezadowoleni. Może źle się wyraziłem z tą pomocą, nikt nikomu nic za darmo. Pewnie bardziej jest smutek, że mimo to, że dużo zrobiłem dla Śląska, to się nie udało. Nie będę teraz jednak płakał. Zawsze dawałem i teraz też dam sobie radę.

Fot. FotoPyk&Newspix

Suche Info
23.05.2022

Mbappe: To była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć

W sobotę zakończyła się niezwykle długa saga transferowa z Kylianem Mbappe w roli głównej. Paris Saint-Germain oficjalnie poinformowało, że 23-letni napastnik przedłużył kontrakt z klubem do 2025 roku. Tym samym wieszczony od dłuższego czasu transfer do Realu Madryt nie doszedł do skutku. Dziś w tej sprawie została zwołana kolejna konferencja, na której Francuz wyjaśnił, dlaczego […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław. Brosz kandydatem na następcę

Piotr Tworek utrzymał Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, ale jego misja dobiega końca. Taką informację podało „TVP Sport”, które typuje na jego następcę Marcina Brosza. Informacje o tym, że posada Tworka nie jest pewna i bezpieczna, pojawiały się już od kilku tygodni. Teraz potwierdza je Bartosz Wieczorek z „TVP Sport”. Po weekendzie miało się odbyć spotkanie […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

To nie był wielki sezon bramkarzy

Bywały takie sezony, kiedy bramkarz odgrywał główną rolę w walce o mistrzostwo, żeby tylko wspomnieć Arkadiusza Malarza i Legię Warszawa. Bywało również, że golkiperzy należeli do ścisłego grona gwiazd swoich drużyn, które zajmowały miejsce w czubie tabeli – choćby Stipica rok temu. Natomiast miniona kampania 21/22 jest w tym temacie odmienna, mianowicie: golkiperzy nie byli […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Kulesza: PZPN przedstawi plan modyfikacji przepisu o młodzieżowcu

Sprawa przepisu o młodzieżowcu w Ekstraklasie wzbudza emocje. Dziś zarząd PZPN zdecyduje o przyszłości tego zapisu, ale Cezary Kulesza już podzielił się sugestią dotyczącą ostatecznej decyzji. Prezes polskiej federacji w social mediach skomentował sprawę, która zostanie dziś przegłosowana przez zarząd PZPN. – Temat młodzieżowca wywołuje szeroką dyskusję. Zwolennicy i przeciwnicy mają swoje argumenty. Łączy nas cel: […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Gustafsson: Rozglądam się po Skandynawii za asystentem

Jens Gustafsson, nowy trener Pogoni Szczecin, udzielił wywiadu szwedzkiemu „Fotbollskanalen”. Szkoleniowiec mówił w nim o pracy w Polsce i poszukiwaniach asystenta. Rozmowę Gustafssona ze szwedzkimi portalem przetłumaczył Piotr Piotrowicz, polski trener mieszkający w tym kraju. Nowy trener „Portowców” mówił w niej o decyzji o zmianie pracy. – To było całkiem nieszczęśliwe, timing nie był perfekcyjny. Często […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa

Szok, niespodzianka i niedowierzanie. Legia Warszawa zaprezentowała Kostę Runjaicia, który został nowym trenerem ustępującego mistrza Polski. O tym, że Niemiec zostanie szkoleniowcem Legii wiadomo było od dawna, jednak obie strony wstrzymywały się z oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji. Doszło do tego dopiero 23 maja, po zakończeniu ligowego sezonu w Polsce. Klub poinformował, że Runjaić podpisał kontrakt […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

To nie był wielki sezon bramkarzy

Bywały takie sezony, kiedy bramkarz odgrywał główną rolę w walce o mistrzostwo, żeby tylko wspomnieć Arkadiusza Malarza i Legię Warszawa. Bywało również, że golkiperzy należeli do ścisłego grona gwiazd swoich drużyn, które zajmowały miejsce w czubie tabeli – choćby Stipica rok temu. Natomiast miniona kampania 21/22 jest w tym temacie odmienna, mianowicie: golkiperzy nie byli […]
23.05.2022
Tenis
23.05.2022

Iga po swojemu. Szybko, skutecznie i z setem do zera. Jest II runda Roland Garros

Bez trenera, którego z przyczyn osobistych na razie w Paryżu zabrakło. Ale i bez kłopotów. Iga Świątek 6:2, 6:0 ograła w I rundzie French Open Łesię Curenko i w niespełna godzinę awansowała do kolejnej fazy turnieju. Była z tego zresztą zadowolona, bo – jak mówiła – został jej czas na zwiedzanie Paryża. Celem na dziś […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Musiałowski na wylocie z Liverpoolu? „Media zafałszowały jego poziom” [WYWIAD]

Jeszcze rok temu wydawało się, że Polska ma kolejny wielki talent. Mateusz Musiałowski błyszczał w klipach puszczanych na Twitterze. Imponował dryblingami i golami. Nastolatek ćwiczył z pierwszą drużyną Liverpoolu. Podczas treningów symulował grę Viniciusa Juniora, aby Trent Alexander-Arnold był lepiej przygotowany na starcia z brazylijskim skrzydłowym Real Madryt w Lidze Mistrzów. Dziś 18-letni Polak jest […]
23.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Nie bądźmy zdziwieni, jeśli ZAKSA wygra Ligę Mistrzów po raz trzeci

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu wygrali wczoraj Ligę Mistrzów. W finale znów nie pozostawili wątpliwości włoskiemu Itasowi Trentino. Pytanie, które można sobie teraz zadać, brzmi: gdzie leży granica ich możliwości? W końcu już przed tym sezonem mówiono, że tym razem szans na końcowy triumf nie mają. W poprzednim też nie byli faworytami. […]
23.05.2022
Ekstraklasa
23.05.2022

10 najlepszych zimowych transferów w Ekstraklasie [RANKING]

Całościowo zimowe transfery w Ekstraklasie nie rzuciły nas na kolana, gdy często niezłe referencje na papierze musiały zostać sprawdzone w praktyce. Bez problemu jednak mogliśmy wskazać dziesięć ruchów kadrowych, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Niektóre kluby dzięki nowym piłkarzom ratowały sobie tyłek.  Przygotowując to zestawienie braliśmy pod uwagę różne czynniki. Najważniejszy był rzecz jasna […]
23.05.2022
Na zapleczu
23.05.2022

„Zarządzający klubami robią głupie ruchy i długi. Chrobry Głogów taki nie jest”

Chrobry Głogów awansował do baraży o Ekstraklasę i ma szansę na pierwszy w historii awans do tej klasy rozgrywkowej. Na Dolnym Śląsku szykowali się na to od lat, powoli przekształcając ligowego średniaka w klub, który stać na walkę o coś więcej. O tym, jak zmienił się Chrobry i o efektach tych zmian opowiada nam Zbigniew […]
23.05.2022
Liczba komentarzy: 78
Subscribe
Powiadom o
guest
78 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Żona_Krzysia
Żona_Krzysia
7 miesięcy temu

Kuba, jesteś doroslym facetem, weź się chłopie ogarnij i sam sobie pomóż.. Nawet tatuś Ci już nie chce też pomagać?

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
7 miesięcy temu
Reply to  Żona_Krzysia

In Kosecki we trust!

Student1
Student1(@student1)
7 miesięcy temu

In vino veritas

lol
lol
7 miesięcy temu
Reply to  Student1

i morele baks

MariselaStone
MariselaStone
7 miesięcy temu
Reply to  lol

Odkąd zacząłem swoją działalność online, zarabiam 25 dolarów co 15 minut. Brzmi to niewiarygodnie, ale nie wybaczysz sobie, jeśli tego nie sprawdzisz.

Dowiedz się więcej na ten temat tutaj….http://Www.CashApp1.Com

Ciosek
Ciosek
7 miesięcy temu

Nie będziesz. Pozdro

Cwe(L)iga czyli Ekstraklasa
Cwe(L)iga czyli Ekstraklasa
7 miesięcy temu

Dlaczego on akurat w Legii nabrał zainteresowania tymi dziwnymi strojami i tak dalej? Nie wiem, choć się domyślam …

Wiecha
Wiecha
7 miesięcy temu

Tęczowy klubik z klozetowej 3 to i Margot lubił,zatem piłkarze się wzorowali na ciepłych i skrzywionych.

Dziennikarskie 0
Dziennikarskie 0
7 miesięcy temu
Reply to  Wiecha

za duzo kapieli z wujkiem kolego, zadzwon do specjalisty

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
7 miesięcy temu

Po prawdzie, to był szybszy od samego Biedronia!
Nawet śmiszne… 😉

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka
7 miesięcy temu

Po prawdzie, to był szybszy od samego Biedronia!
Nawet śmiszne… 😉

Myszkin
Myszkin
7 miesięcy temu

Chłopie zdejmij rurki, korale i różową koszulkę z dekoltem i weź się za bycie mężczyzną. Obwinianie innych i narzekanie na brutalność świata w twoim przypadku jest co najmniej niesmaczne. Jako syn uznanego piłkarza miałeś wszystko ułatwione. Na bank myślałeś, że jesteś polską odpowiedzią na CR7, ale nie ten rozmiar kapelusza. Czas dorosnąć i zorientowac się, że świat to nie tylko róż, puder i pomadka.

Sadam
Sadam
7 miesięcy temu
Reply to  Myszkin

Dokładnie i zalecam 0 wywiadów aż pokażesz na boisku wysoki poziom, którym się tak zawzięcie chwalisz. Zaorał się sam min. 3 razy w 1 krótkim wywiadzie. Inni ludzie, piłkarze i ich rodziny przechodzili covid ale tylko Kubuś miał ciężko….

Kuba Kosecki
Kuba Kosecki
7 miesięcy temu
Reply to  Myszkin

Dzięki za rady – wziąłem sobie wszystko do serca i nawet print screena zrobiłem. Wydrukuję i w szafce w nowym klubie sobie powieszę. Gdyby nie twój komentarz już na zawsze bym został nieogarniętym synem piłkarza. W końcu otrzymałem pomoc – zrozumiałem i dorosłem.

Żona_Krzysia
Żona_Krzysia
7 miesięcy temu

Jaki to jest dzban i dzieciak..31 lat na karku i siano zamiast mózgu. Aż żal czytać..”mialem oferty ale nie mam ofert, nie biegam do mediów ale zaszkodziłem sobie wywiadami i dlatego gadam teraz z Weszło, wymiatałbym w lidze ale ostatnią bramkę strzeliłem 3 lata temu no i zawzięcie trenuję indywidualnie ale od maja do września mialem urlop i odpoczywalem.”

Fakkk.

Roomcajs
Roomcajs
7 miesięcy temu
Reply to  Żona_Krzysia

Typowy przykład gościa, który chce zjeść ciastko i mieć ciastko. Z Lewym to on nie pogada.

Student1
Student1(@student1)
7 miesięcy temu
Reply to  Żona_Krzysia

A teraz idę przypudrować nosek

Miltiadis
Miltiadis
7 miesięcy temu
Reply to  Żona_Krzysia

I nie zapomnij o „nie jestem gościem, który się żali” :)))

Mariachi
Mariachi
7 miesięcy temu

Ten kasztan zagrał w Śląsku jeden sezon, w którym zajęli dziesiąte miejsce. A wymaga od nich pomocy, jakby był jakąś legendą klubu 😀

Magnus Carlsen
Magnus Carlsen
7 miesięcy temu
Reply to  Mariachi

Śląsk mnie nie chce nawet za darmo ja chyba śnię, przecież jestem panem piłkarzem, international level. To szczegół że ostatnią bramkę strzeliłem trzy lata temu, nie wiedzą co tracą, jak by mnie przygarnęli i dali czas, tak ze trzy lata, na dojście do pełnej sprawności fizycznej to bym nastrzelał.
Ale jak będę solidnie trenował pod okiem samego siebie, to w zimie podpiszę kontrakt i wam pokażę.

Sentino
Sentino
7 miesięcy temu

Ja pierdolę… Typ uczciwie przyznaje, że nie ma ambicji sportowych i idzie do Turcji żeby zarobić- ok, uczciwie. A potem opowiada, że w Śląsku może grać za darmo. No kurwa kto w to uwierzy? Całe szczęście, że Śląsk nie dał się nabrać na tego komedianta. Dobry też tekst, że stać go JESZCZE na 3-4 lata gry na wysokim poziomie. Jakiej „jeszcze” jak on nigdy nie był na wysokim poziomie, a ostatnie dwa lata pokazały, że nie jest nawet na średnim. O czym w ogóle tu mówić, nawet Wieczysta go nie chciała.

Roomcajs
Roomcajs
7 miesięcy temu
Reply to  Sentino

Nie no, uczciwie miał jeden dobry sezon w Legii na wysokim poziomie. Ale to jest kasztan i nie udźwignął tematu i ma to co ma.

Sentino
Sentino
7 miesięcy temu
Reply to  Roomcajs

Ale mieć jeden, dobry sezon w Ekstraklasie to nie znaczy, że był na wysokim poziomie, bo Ekstraklasa to nie jest wysoki poziom. Jakby miał jeden dobry sezon w Bundeslidze, to ok.

Paweł
Paweł
7 miesięcy temu
Reply to  Roomcajs

No i po tym sezonie sodówa i zjazd po równi pochyłej. Nogi szybsze od głowy. Zdarza się. Nie on pierwszy, nie ostatni. Szkoda

Student1
Student1(@student1)
7 miesięcy temu
Reply to  Roomcajs

Puściłem jesiennego bąka (z kasztanami)

Sentino
Sentino
7 miesięcy temu

Ja pierdolę… Typ uczciwie przyznaje, że nie ma ambicji sportowych i idzie do Turcji żeby zarobić- ok, uczciwie. A potem opowiada, że w Śląsku może grać za darmo. No kurwa kto w to uwierzy? Całe szczęście, że Śląsk nie dał się nabrać na tego komedianta. Dobry też tekst, że stać go JESZCZE na 3-4 lata gry na wysokim poziomie. Jakiej „jeszcze” jak on nigdy nie był na wysokim poziomie, a ostatnie dwa lata pokazały, że nie jest nawet na średnim. O czym w ogóle tu mówić, nawet Wieczysta go nie chciała.

Wiecha
Wiecha
7 miesięcy temu

Gość buja w obłokach jak każdy legijny kibic. Najlepsi, najcudowniejsi, polski bajer bez skazy.

Ciołek Szimeone
Ciołek Szimeone
7 miesięcy temu
Reply to  Wiecha

Taka prawda, że nAjlepsi w tej ogórkowej lidze

MrJOoda
MrJOoda
7 miesięcy temu

Kolejny co twierdzi, że wszyscy winni tylko nie on.
Jakby zamiast jeździć po galeriach więcej czasu poświęcał treningom to może by nawet zakotwiczył gdzieś w dołach BL, bo jednak potencjał na przeciętnego piłkarza miał.

Śmiech Poznań
Śmiech Poznań
7 miesięcy temu

Ostatni raz dobrze grał w piłkę 10 lat temu. Niech sobie już da spokój

Roomcajs
Roomcajs
7 miesięcy temu

Zawodnik, który zagrał 20 meczów przez 2 lata, od maja do końca sierpnia odpoczywał. On ODPOCZYWAŁ. takie to trudy miał ten młody Kosecki.
Mógł skupić się na tym, co mu wyszło najlepiej – na pokazaniu dupy. Na plaży, w domu. Nie na boisku. Zawsze to coś.

Jajajane tomaszewski myśliciel
Jajajane tomaszewski myśliciel
7 miesięcy temu

To jest jeden z najgłupszych wywiadów jakie czytałem. Kubuś to jest chyba jeszcze głupszy niż jego stylówki.

Bukov
Bukov
7 miesięcy temu

Mniej tatuaży więcej treningu.

Kikk
Kikk
7 miesięcy temu

Zryty beret i to doszczętnie. Co za biedak, wszyscy się uwzieli.

mastodont
mastodont(@mastodont)
7 miesięcy temu

Najnowszy sposób tłumaczenia się z bycia bezjajecznym nieudacznikiem: na covid?

Jajajakberety
Jajajakberety
7 miesięcy temu

Stop making stupid people famous. Piękny przykład troglodyty

Gmoch
Gmoch
7 miesięcy temu

W Śląsku nie chcieli za pół-darmo, Wieczysta nie chce.
Chłopie może idź to jakiejś normalnej roboty, bo 1,5 dobrego sezonu przez całą karierę to trochę za mało.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
7 miesięcy temu
Reply to  Gmoch

Do normalnej roboty powiadasz.. Trzeba jakieś wymagania spełniać.. Umiejętności mieć.. Zdjęcia z pejsbuka to chyba się nie liczą

Gmoch
Gmoch
7 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Bez przesady. Coś zawsze da się znaleźć, żeby utrzymać siebie czy rodzinę. Coś, co wymaga jedynie solidności i uczciwości. Bez umiejętności specjalistycznych czy bardziej zaawansowanych predyspozycji.

Tylko u piłkarzy jest problem, że zarabiają krocie, a później jest plaskacz. Nagle okazuje się, że wymagania pozostały, a pensja jest 20x niższa 🙂

tygrys
tygrys
7 miesięcy temu

hahahaha Kuba mistrz. Dawali mu w Cracowi kontrakt na 1,5 roku to na własną prośbę wziął na 0,5 sezonu. Bo myślał że zagra rundę życia i wróci do Legii, lub jeszcze jeden kontrakcik na zachodzie. Nie wyszyło, uja grał to Cracowia nie chciała z nim podpisać nowego kontraktu. Potem przez 3 miesiące nic nie trenował, opierdalał się i nagle zdziwiony że jest koniec okienka a tu nikt poważny go nie chce. Ten człowiek jest niepoważny.

Hubert Dworniok Korfantego 13/6
Hubert Dworniok Korfantego 13/6
7 miesięcy temu

Dupa jasiu.

Paweł
Paweł
7 miesięcy temu

Zostałeś bez klubu z kiepską formą. Zamiast trenować to odpoczywales a potem pojechałeś na urlop. I zdziwiony ze zostałeś bez klubu. Z takim podejściem tylko desperat by ci kontrakt zaproponował. Dorośnij Kubuś albo zmień zawód.

rwetes
rwetes
7 miesięcy temu

Wiodąca postać w polskiej lidze 🙂

lmao.gif
Ojczym
Ojczym(@ojczym)
7 miesięcy temu

Jak dobrze, że życie zweryfikowało tego idiote.

Ojczym
Ojczym(@ojczym)
7 miesięcy temu
Reply to  Ojczym

Co prawda Pan piłkarz w palnik nie daje, ale to ten sam poziom przerośniętego ego, oszukiwania samego siebie i fałszywej skromności co Jańczyk.

Darek
Darek
7 miesięcy temu

Idź do pracy. Może na budowę. Czytając te wypociny trudno oprzeć się wrażeniu że oderwałeś się od rzeczywistości. Mam mieszkania mam, to mam, tamto. Zgadza się. Masz. Ale nie masz talentu. Kosa to Roman Kosecki. I niech tak zostanie.

Turbo_Lover
Turbo_Lover
7 miesięcy temu

„Dużo zrobiłem dla Śląska” ?!

A co Ty niby zrobiłeś dla Śląska?! Dostawałeś jedną z największych pensji, a przez cały rok grania zdołałeś strzelić ledwie 5 bramek (słabym drużynom) i uciekłeś z klubu w połowie kontraktu, jak tylko poczułeś kasę z Turcji. To są te Twoje zasługi?

glitch3179
glitch3179(@glitch3179)
7 miesięcy temu

Koleś młody już nie jest, a jego główny atut to była szybkość, więc za dużo piłkarskich argumentów nie ma, ale na pierwszą ligę spokojnie powinno starczyć.

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
7 miesięcy temu
Reply to  glitch3179

nie obrazaj 1 ligi

mat
mat
7 miesięcy temu

nic tylko plakanie. jak jestes taki dobry to trzeba bylo strzelac bramki. typowy polski zawodnik. wina kazdego tylko nie jego

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
7 miesięcy temu

Szczerze współczuję Paczulowi, że musiał wysłuchiwać tych farmazonów…. Ja bym chyba mu przerwal i zwymiotował do wiadra.

Jerzy Kukułka
Jerzy Kukułka
7 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

do quizu go!!!! 🙂

Thiago
Thiago
7 miesięcy temu

Ja go w sumie lubię. Z tego wywiadu wynika, że chyba się przeliczył z Cracovią. Mógł podpisac umowe na 1,5 roku, podpisał na pół bo pewnie myslał, że się wypromuje i pójdzie gdzieś za darmo z dobrą pensją. Szkoda bo myslę, ze gdyby przepracował cały okres przygotowawczy z krakowskim klubem to by sobie w ekstrakalsie spokojnie poradził. A to dopierdalanie się do jego wyrazistości, ubiorów czy korali jest mega słabe i pokazuje w jakim zaściankowym kraju zyjemy. Zyj i daj zyc innym!

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
7 miesięcy temu
Reply to  Thiago

Zlatan moze aobie nosić kucyki i korale. Krycha swoje futra.
A kosecki tez moze, ale jak juz to po cichutku poprosimy bo na dostep do mikrofonu zapracowal Kosecki ale Roman

bart
bart
7 miesięcy temu

„Chciałem iść tam za darmo, jedynie, żeby mi zapewnili lokum i premie, tyle. Pensji nie chciałem żadnej”…………….Hahahaha to jest HIT!!!!

Wacław Strach
Wacław Strach
7 miesięcy temu
Reply to  bart

….I za jedzenie

fakty po faktach
fakty po faktach
7 miesięcy temu

mój 11-letni syn jest w chuj, ale to w chuj, bardziej dojrzały, świadomy, szczery i rozsądny. a jest typowym 11-latkiem, żadnym geniuszem uwięzionym w ciele dziecka 😀

MariselaStone
MariselaStone
7 miesięcy temu

Odkąd zacząłem swoją działalność online, zarabiam 25 dolarów co 15 minut. Brzmi to niewiarygodnie, ale nie wybaczysz sobie, jeśli tego nie sprawdzisz.

Dowiedz się więcej na ten temat tutaj….http://Www.CashApp1.Com  

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
7 miesięcy temu
Reply to  MariselaStone

Kuba cos dla Ciebie!!!

kami(L)
kami(L)
7 miesięcy temu

błazn pajac !!!!!!!!! kosecki ty głupi fraje….e nie dosc ze sie sprzedaleś ze nie przygotowany byles podpisujac z cracovia kontrakt to jeszcze nie podpisales kontraktu na 1,5 roku inna sprawa ze oszukales włascicieli craxy przyznajac sie po umowie ze nie jestes gotowy do rywalizacji jakim to 0 trzeba byc by sie wyżalać publicznie nad sobą czerwiec lipiec sierpien wrzesien spedziles na wakacjach ktore ci sie nie nalezaly jak chcesz grac w ekstraklasie czy w 2 lidze grac za darmo w slasku hahahaha kto wezmie takiego nieroba ktory rok nic nierobil covid itd i zrobil se jeszcze wakacjie i teraz placze ze niema klubu jeba…. troll jeszcze weszlo zamieszcza te zale na portalu wezcie tego koseckiego podepnijcie pod Janczyka ludzie ktorzy zjeb…. se kariery Espaniol tu blaznie myslisz ze klub jest domem charytatywnym dla takich jak ty ?? jak klubu nie satysfakcionowala oferta nalezalo pracowac ciezej by ktos wylozyl za ciebie jakies pieniadze nie po to klub cie promuje daje ci szanse w treningach bys za darmo odchodzil kosecki klaun

Kuba Kosecki
Kuba Kosecki
7 miesięcy temu
Reply to  kami(L)

Człowieku qrwa, gdzie interpunkcja? Myślisz, że komuś będzie się chciało przebrnąć przez taki bezsensowny potok słów? To jest bełkot.

heretyk
heretyk
7 miesięcy temu

Kuba, z całym szacunkiem, nie chcę cisnąć ani hejtować, ale najpierw załap się do jakiegoś solidnego pierwszoligowca (nie szalej z żądaniami, bo będziesz kolejną rundę ćwiczył indywidualnie) i tam się odbuduj, bo na razie zaczynasz odpływać. A dopiero potem, jak się odbudujesz w 1.Lidze pomyśl o byciu wiodącą postacią ekstraklasy. Ale powiem Ci, że to będzie dla Ciebie trudniejsze niż 8-10 lat temu. Samoocenę masz na wysokim poziomie, to w życiu ważne, nieraz pomaga, ale to nie ona decyduje o formie i poziomie sportowym i to niestety trochę Twój problem. Po prostu masz lekką skłonność do widzenia siebie przez różowe oksy, taki Twój urok, ważne żeby ten róż w oksach nie przesłonił ci zbyt dużo z tego, co najważniejsze. Ok. 10 lat temu pokazałeś przebłyski talentu, byłeś wyróżniającym się (jeszcze nie wiodącym) grajkiem w naszej extraklapci, ale chyba wtedy trochę uderzyło coś co niektórzy nazywają sodówą i poczuciem królowania (nie krytykuję za to, mało który młody człowiek któremu zaczyna dobrze się wieść nie ma z tym problemu), z lekka rozbuchało się ego oraz żądania, kilka pochopnych, niewłaściwych decyzji i coś tam gdzieś nie pykło. Ale i tak sporo osiągnąłeś, może masz czego żałować, ale nie masz się czego wstydzić, rodzinę zabezpieczyłeś sam, to się chwali. Nie szło ci, nie załamujesz się, chcesz jeszcze podjąć rękawicę. W porządku, mi się to podoba, ale na razie skup się na robocie i odbudowie formy, bo z tego co mówisz trochę ją zaniedbałeś, a w 1 i 2 lidze to się trzeba nawalczyć i nabiegać – na razie radziłbym Ci zrobić kroczek w tył i szukać szansy na odbudowę właśnie tam, a potem możesz próbować zrobić dwa kroki w przód i iść wyżej. Może ziomy z Legii do Motoru by cię wkręciły? Ale na razie skup się więcej na trenowaniu i dochodzeniu do formy a mniej na gadaniu w mediach o byciu wiodącym piłkarzem w Exklapie, bo znowu jakieś leszcze w necie będą Cię hejtować i Ci ubliżać. A jak Ci nie pójdzie ten powrót na boisko, nie łam się i idź w te nieruchomości i tak lepiej się ustawiłeś dzięki dotychczasowej grze niż 90 albo więcej % użytkowników tego forum. Trochę sobie pokołczowałem, ale pozdrawiam i życzę Ci żebyś jeszcze pokopał przyzwoicie jak 10 lat temu w tej naszej ekstraklapce, bo wprowadzałeś do niej jakiś koloryt, a nawet swoistą nieszablonowość. A tępym hejterom ujadającym dla samego hejtu, to wiadomo co i gdzie.

gościul
gościul
7 miesięcy temu

Panie Kuba, za szczery ten wywiad, za szczery. Intencje może i były dobre, ale czasem niektóre sprawy lepiej przemilczeć. Ale pan to nigdy nie umiał ugryźć się w język, no ten typ tak ma, a potem to nieraz trzeba się nasłuchać od różnych takich…

mesjasz
mesjasz
7 miesięcy temu

Pajac pajac pajac zadufany w sobie, nic wiecej. Troche przeczytalem, widze ze sie nie zmienilo we lbie nic

Bob
Bob
7 miesięcy temu

Przestańcie już go poniżać i robić z nim wywiady to jest już serio nieśmieszne jak ten już dorosły facet ośmiesza się w co 2 zdaniu.

rroy
rroy
7 miesięcy temu

Ważne że miał COW-ida:D HAHAHAHAHAHHAHA

Elkorn
Elkorn
7 miesięcy temu

Nic nie bedzie,nic nie pomoze.

Kosecki zabijaka w rurkach
Kosecki zabijaka w rurkach
7 miesięcy temu

Jeszcze nie tak dawno temu padły mityczne słowa „nikomu nic nie muszę udowadniać” a kilka sezonów dalej „nikt nie chce podać pomocnej dłoni”. Ten wywiad to kolejny przykład na to że finanse spoko ale głowa mocno znów ucierpiała. Kolejne żale i tłumaczenia źle że wybrałem SV Sandhausen i Hajs w turcji też błąd, pół sezonu kontraktu w Cracovii też steavie wonder podpisał.

Kończ waść wstydu Ojcu oszczędź

Works USA 51
Works USA 51
7 miesięcy temu

[PART TIME JOBS FOR USA  ]  No Experience Needed, No Boss Over il Your FD Shoulder… Say Goodbye To Your Old Job! Limited Number Of Spots.
Check This ……. https://www.works51.com

Greg
Greg
7 miesięcy temu

Bez żartów, nawet mając nazwisko ojca nie może się nigdzie załapać. Tzn. na pewno nie do Ekstraklasy. Może Wieczysta się zlituje?

Cieciu_Rabarbar
Cieciu_Rabarbar
7 miesięcy temu
Reply to  Greg

A czytałes wywiad? Wieczysta nie chciała goscia

Ojtam
Ojtam
7 miesięcy temu

Kolejny przedstawiciel legijnego DNA: dej kontrakt w Śląsku, mnie się wszystko należy (w domyśle: no przecież pochodzę z TEJ Legii!)

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
7 miesięcy temu

Nigdy nie byłeś wiodącą postacią niczego, takze raczej juz nie bedziesz.
LTSK kosecki…
Lepiej załóż butik odzieżowy dla pilkarzy. Krycha moze jeszcze nie ma przedstawiciela w PL

Ryszard
Ryszard
7 miesięcy temu

Nie ma co się dziwić, że nikt go nie chce. Po 1 pytaniu widać, że zależy mu jedynie na kasie.

Żółty
Żółty
7 miesięcy temu

Co robiłeś od końca maja do września? Odpoczywałem

jajajakberety
jajajakberety
7 miesięcy temu

Niby chłop a jak się go słucha to narzeka jak baba

greg
greg
7 miesięcy temu

dlaczego ma tak mało tatuaży

profesor92
profesor92(@profesor92)
7 miesięcy temu

XD nie mogę tego czytać bez kitu, Kosa coś miałaś, jak kręciłaś obrońcam Celtiku na Ł3, ale już to straciłaś, pozdro bez odbioru

Suche Info
23.05.2022

Mbappe: To była najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć

W sobotę zakończyła się niezwykle długa saga transferowa z Kylianem Mbappe w roli głównej. Paris Saint-Germain oficjalnie poinformowało, że 23-letni napastnik przedłużył kontrakt z klubem do 2025 roku. Tym samym wieszczony od dłuższego czasu transfer do Realu Madryt nie doszedł do skutku. Dziś w tej sprawie została zwołana kolejna konferencja, na której Francuz wyjaśnił, dlaczego […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław. Brosz kandydatem na następcę

Piotr Tworek utrzymał Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, ale jego misja dobiega końca. Taką informację podało „TVP Sport”, które typuje na jego następcę Marcina Brosza. Informacje o tym, że posada Tworka nie jest pewna i bezpieczna, pojawiały się już od kilku tygodni. Teraz potwierdza je Bartosz Wieczorek z „TVP Sport”. Po weekendzie miało się odbyć spotkanie […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

To nie był wielki sezon bramkarzy

Bywały takie sezony, kiedy bramkarz odgrywał główną rolę w walce o mistrzostwo, żeby tylko wspomnieć Arkadiusza Malarza i Legię Warszawa. Bywało również, że golkiperzy należeli do ścisłego grona gwiazd swoich drużyn, które zajmowały miejsce w czubie tabeli – choćby Stipica rok temu. Natomiast miniona kampania 21/22 jest w tym temacie odmienna, mianowicie: golkiperzy nie byli […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Kulesza: PZPN przedstawi plan modyfikacji przepisu o młodzieżowcu

Sprawa przepisu o młodzieżowcu w Ekstraklasie wzbudza emocje. Dziś zarząd PZPN zdecyduje o przyszłości tego zapisu, ale Cezary Kulesza już podzielił się sugestią dotyczącą ostatecznej decyzji. Prezes polskiej federacji w social mediach skomentował sprawę, która zostanie dziś przegłosowana przez zarząd PZPN. – Temat młodzieżowca wywołuje szeroką dyskusję. Zwolennicy i przeciwnicy mają swoje argumenty. Łączy nas cel: […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Gustafsson: Rozglądam się po Skandynawii za asystentem

Jens Gustafsson, nowy trener Pogoni Szczecin, udzielił wywiadu szwedzkiemu „Fotbollskanalen”. Szkoleniowiec mówił w nim o pracy w Polsce i poszukiwaniach asystenta. Rozmowę Gustafssona ze szwedzkimi portalem przetłumaczył Piotr Piotrowicz, polski trener mieszkający w tym kraju. Nowy trener „Portowców” mówił w niej o decyzji o zmianie pracy. – To było całkiem nieszczęśliwe, timing nie był perfekcyjny. Często […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa

Szok, niespodzianka i niedowierzanie. Legia Warszawa zaprezentowała Kostę Runjaicia, który został nowym trenerem ustępującego mistrza Polski. O tym, że Niemiec zostanie szkoleniowcem Legii wiadomo było od dawna, jednak obie strony wstrzymywały się z oficjalnym ogłoszeniem tej decyzji. Doszło do tego dopiero 23 maja, po zakończeniu ligowego sezonu w Polsce. Klub poinformował, że Runjaić podpisał kontrakt […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Skra Częstochowa wygrała Pro Junior System. Kto jeszcze zarobił na młodzieży?

Za nami ostatni akord sezonu zasadniczego w 1. lidze, więc poza rozstrzygnięciami w tabeli znamy także wyniki Pro Junior System. W tym roku poza oficjalną premią kluby mogły liczyć także na specjalny dodatek od PZPN. Kto zarobił najwięcej? Zwycięstwo przypadło Skrze Częstochowa, która tym samym powtórzyła wyczyn z drugiej ligi. Na premię załapały się także […]
23.05.2022
Tenis
23.05.2022

Iga po swojemu. Szybko, skutecznie i z setem do zera. Jest II runda Roland Garros

Bez trenera, którego z przyczyn osobistych na razie w Paryżu zabrakło. Ale i bez kłopotów. Iga Świątek 6:2, 6:0 ograła w I rundzie French Open Łesię Curenko i w niespełna godzinę awansowała do kolejnej fazy turnieju. Była z tego zresztą zadowolona, bo – jak mówiła – został jej czas na zwiedzanie Paryża. Celem na dziś […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

72. tytuł w historii Boca Juniors

Argentyńskie Boca Junior ma gablotę pełną trofeów. Dosłownie, bo właśnie zdobyło swój 72. tytuł w historii. Tym razem jeden z najbardziej znanych klubów w Ameryce Południowej wygrał Copa de la Liga Profesional. Zwycięstwo w pucharowych rozgrywkach gwarantuje awans do Copa Libertadores. Turniej rozpoczyna się w lutym, a udział w nim bierze 28 drużyn. Boca Juniors […]
23.05.2022
Weszło
23.05.2022

Musiałowski na wylocie z Liverpoolu? „Media zafałszowały jego poziom” [WYWIAD]

Jeszcze rok temu wydawało się, że Polska ma kolejny wielki talent. Mateusz Musiałowski błyszczał w klipach puszczanych na Twitterze. Imponował dryblingami i golami. Nastolatek ćwiczył z pierwszą drużyną Liverpoolu. Podczas treningów symulował grę Viniciusa Juniora, aby Trent Alexander-Arnold był lepiej przygotowany na starcia z brazylijskim skrzydłowym Real Madryt w Lidze Mistrzów. Dziś 18-letni Polak jest […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Boniek: Mbappe nie jest wart takich pieniędzy

Zbigniew Boniek, były prezes PZPN, był gościem „Mocy Futbolu” w „Kanale Sportowym”. „Zibi” skomentował plotki transferowe dotyczące Roberta Lewandowskiego i Kyliana Mbappe. – Robert zawsze jak na coś postawi, to to osiąga. Kiedyś powiedział, że jak nie dostanie oferty kontraktu od Bayernu do końca lutego to odchodzi i wygląda na to, że tak będzie. Czy […]
23.05.2022
Siatkówka
23.05.2022

Nie bądźmy zdziwieni, jeśli ZAKSA wygra Ligę Mistrzów po raz trzeci

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu wygrali wczoraj Ligę Mistrzów. W finale znów nie pozostawili wątpliwości włoskiemu Itasowi Trentino. Pytanie, które można sobie teraz zadać, brzmi: gdzie leży granica ich możliwości? W końcu już przed tym sezonem mówiono, że tym razem szans na końcowy triumf nie mają. W poprzednim też nie byli faworytami. […]
23.05.2022
Ekstraklasa
23.05.2022

10 najlepszych zimowych transferów w Ekstraklasie [RANKING]

Całościowo zimowe transfery w Ekstraklasie nie rzuciły nas na kolana, gdy często niezłe referencje na papierze musiały zostać sprawdzone w praktyce. Bez problemu jednak mogliśmy wskazać dziesięć ruchów kadrowych, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Niektóre kluby dzięki nowym piłkarzom ratowały sobie tyłek.  Przygotowując to zestawienie braliśmy pod uwagę różne czynniki. Najważniejszy był rzecz jasna […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Wisła Kraków srebrnym medalistą Ligi Mistrzów

Kibice Wisły Kraków nie mają za sobą najlepszych tygodni. W całym tym smutku znajdą jednak i powody do radości. Na przykład srebrny medal Ligi Mistrzów dla AMP-futbolowej drużyny „Białej Gwiazdy”. W 2022 roku finały Ligi Mistrzów w AMP Futbolu odbyły się w Polsce – konkretniej w Krakowie. Do walki o trofeum stanęło osiem drużyn, które […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Sunderland wrócił do Championship. Na Wembley przyjechało 46 tysięcy kibiców

To się nazywa miłość do klubu. Kibice Sunderlandu przybyli do Londynu w sile 46 tysięcy osób. Wszystko po to, żeby obejrzeć, jak ich ukochana drużyna walczy o powrót na zaplecze angielskiej ekstraklasy. Cztery sezony w trzeciej lidze spędził Sunderland, klub, który może się pochwalić wielkim zapleczem kibicowskim. W tym czasie The Black Cats trzykrotnie grali w barażach […]
23.05.2022
Na zapleczu
23.05.2022

„Zarządzający klubami robią głupie ruchy i długi. Chrobry Głogów taki nie jest”

Chrobry Głogów awansował do baraży o Ekstraklasę i ma szansę na pierwszy w historii awans do tej klasy rozgrywkowej. Na Dolnym Śląsku szykowali się na to od lat, powoli przekształcając ligowego średniaka w klub, który stać na walkę o coś więcej. O tym, jak zmienił się Chrobry i o efektach tych zmian opowiada nam Zbigniew […]
23.05.2022
Stranieri
23.05.2022

Cash przeszkodził City, Buksa dalej strzela, Frankowski dogonił Messiego | STRANIERI

Za nami ostatnie akcenty ligowego sezonu w czołowych rozgrywkach w Europie. Jak radzili sobie Polacy, którzy za moment udadzą się na wakacje i zgrupowanie kadry narodowej? Najwięcej – jak zwykle – działo się w USA. Wiemy już, że Gabriel Słonina nie zagra dla reprezentacji Polski, wiemy także, że Adam Buksa przedłużył swoją serię kolejnych meczów z golem […]
23.05.2022
Suche Info
23.05.2022

Ktoś ukradł złoty medal Stefano Piolego

Stefano Pioli latami czekał na taki sukces, jakim było mistrzostwo Milanu. Szkoleniowiec jest bez dwóch zdań ojcem tego triumfu, ale nagrodą za niego długo się nie nacieszył. Trener zdradził, że ktoś podwędził jego medal. Po zakończeniu meczu Sassuolo z Milanem doszło do potężnego zamieszania – fani Rossonerich wtargnęli na murawę. Potem zrobili to raz jeszcze, już po […]
23.05.2022