Michniewicz: Musimy zdobyć mistrzostwo

redakcja

Autor:redakcja

24 września 2021, 19:25 • 1 min czytania

Reklama
Michniewicz: Musimy zdobyć mistrzostwo

Choć tabela jeszcze na to nie wskazuje, nikt nie ma wątpliwości – Legia Warszawa z różnych względów musi mierzyć w mistrzostwo Polski. Na konferencji przed hitem 9. kolejki Ekstraklasy, przypomniał o tym również trener stołecznego zespołu, Czesław Michniewicz.

Reklama

– Ostatnio mieliśmy różne swoje problemy. Okres lipiec – sierpień był dla nas bardzo trudny, graliśmy wiele spotkań i mieliśmy wiele podróży. Cel był jednak prosty – gra w Europie. To nam się udało. Teraz musimy dobrze prezentować się w lidze, aby za rok znowu grać w Europie. Musimy zdobyć mistrzostwo Polski – powiedział trener, cytowany przez oficjalną stronę Legii Warszawa.

Michniewicz pokusił się również o krótką analizę spotkania z Rakowem.

– To będzie otwarty mecz. Zarówno my, jak i Raków lubimy atakować. Oczywiście, każdy klasowy zespół musi również dobrze bronić. W meczu są takie fazy, że należy być czujnym też w defensywie. Liczymy na dobre widowisko przede wszystkim w naszym wykonaniu, bo stać nas na dobrą grę. Raków gra w podobny sposób. To duża zasługa trenera i właściciela, że dobierają zawodników pod charakterystyczny styl gry. Jest to drużyna dobrze prezentująca się motorycznie, grają wysokim pressingiem, napastnicy przeszkadzają w rozegraniu, więc będzie trzeba umiejętnie wychodzić spod pressingu – powiedział były selekcjoner kadry U-21.

Fot.FotoPyK

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank