post

Opublikowane 08.09.2021 12:27 przez

Jan Piekutowski

Czy mamy powody do obaw? Oczywiście, że mamy i każdy z nas zdaje sobie z nich sprawę. Zbyt wiele rzeczy potoczyło się nie po naszej myśli, by teraz patrzeć na starcie z Anglikami przez różowe okulary. Ostatnio nie mieliśmy Roberta Lewandowskiego, teraz Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego. A to przecież tylko wierzchołek góry lodowej.

Polska – Anglia: w poszukiwaniu optymizmu

Absencje tych dwóch zawodników wymuszają na Paulo Sousie odejście od założeń, które uznawano za optymalne. Wobec nieobecności Zielińskiego, miejsce w środku pola znajdzie Grzegorz Krychowiak, który – delikatnie mówiąc – nie znajduje się w najlepszej formie.

Podobne problemy nastręcza również obsada pozycji prawego środkowego obrońcy, którą zwykle piastował Bartosz Bereszyński. Ktoś może zżymać się na niego, patrząc tylko przez pryzmat kiepskich 30 minut z Albanią, ale Bereszyński jest przecież piłkarzem, który podczas Euro 2020 regularnie wyprowadzał piłkę z linii obrony, to on brał na siebie ciężar rozegrania, który w ustawieniu z trzema obrońcami powinien być przecież kwestią naturalną. Jeśli można było liczyć na to, że któryś z naszych defensorów nie będzie bał się prostopadłych podań w drugą linię, to pieniądze stawialibyśmy właśnie na 29-latka. Ale gracza Sampdorii nie będzie.

Może to oznaczać, że do wyjściowego składu trafi Paweł Dawidowicz lub Kamil Piątkowski. Pierwszego wybraliśmy najgorszym piłkarzem meczu z Albanią, drugi podarował gola San Marino i gubił się przy pressingu gospodarzy. Jeśli dołożymy do tego Kamila Glika oraz Jana Bednarka, którzy też są dalecy od swojej optymalnej dyspozycji, powody do obaw staną się namacalne.

Pytanie jest jednak jedno – czy my naprawdę, nawet biorąc pod uwagę oczywiste problemy, nie mamy żadnych szans w meczu z Anglikami? Czy może gdzieś w tunelu tli się nadzieja na to, że uda się wyrwać punkty Synom Albionu, co przecież będzie dla nas sukcesem? Warto podchodzić do tego spotkania na zasadzie – oni muszą, my możemy. Nie narzucać presji, bo ona do niczego nie jest potrzebna. Mamy naprawdę niezłą sytuację w grupie, są powody do optymizmu, teraz czeka nas trudny test, ale to będzie tylko test, a nie gra o być albo nie być na katarskim mundialu.  Powinnością reprezentacji Polski powinno być godne zaprezentowanie się, a nie chowanie głowy w piasek i liczenie na najniższy wymiar kary. Czyli tak, jak zagraliśmy ostatnim razem.

Jakie są zatem powody do (skromnego) optymizmu?

Nieźle radzimy sobie z silniejszymi rywalami

Ktoś może się w tym momencie oburzyć, bo przecież przegraliśmy z Anglią i zremisowaliśmy z Hiszpanią. Dwa mecze, zero zwycięstw, jaki z tego powód do optymizmu? Ano taki, że nasza gra w obu spotkaniach naprawdę nie wyglądała źle. Staraliśmy się rywala zaatakować, zaskoczyć, dwa razy się to udało. Oczywiste jest to, że popełnialiśmy w tych starciach błędy, że pewne kwestie należało rozegrać lepiej. Tylko jeśli reprezentacja Polski ma się stawać lepsza, to właśnie w meczach z silniejszymi rywalami, gdzie każdy błąd może słono kosztować.

Nie ma co udawać, że jesteśmy kadrą z europejskiego topu. My próbujemy się na niego okazjonalnie wspiąć, postawić trudne warunki. I to z Hiszpanią się udało, i to z Anglią też wychodziło do pewnego momentu. To nie było tak, że siedzieliśmy w okopach czekając na gwizdek sędziego. Oby podobne, naprawdę agresywne, ale i umiejętne podejście, udało się pokazać dzisiaj.

Wraca Robert Lewandowski

Sam meczu nie wygrasz – to fraza, którą w reklamie Biedronki kierowana była do Jakuba Błaszczykowskiego. Odpowiedź ówczesnego kapitana zna każdy. Teraz może nie tylko podpisać się pod nią, ale i wcielić w życie, Robert Lewandowski. Przykładem mecz z Albanią – doceniamy pójście za piłką Grzegorza Krychowiaka, co nie zmienia faktu, że to Lewy de facto strzelił naszym pomocnikiem gola.

Napastnik Bayernu Monachium wszedł w tryb bestii, strzela gola za golem, jest chyba nawet lepszy niż w ubiegłym sezonie. Gdy w marcu zabrakło naszej największej gwiazdy, załamywaliśmy ręce, bo czuliśmy, że z Anglią nic nie ugramy. Teraz Lewandowski będzie, a to zawsze jest dobra wiadomość. Szkoda jedynie, że narracje psują nieco dwie absencje, o których wspominaliśmy wcześniej.

Anglicy nieco nas lekceważą

Lewandowski jest jednak unikalny – on daje nam przewagę już przed meczem. Cała uwaga angielskiej prasy skupiona jest na nim (oraz kwestiach pozasportowych), zdawać się może, że to dla gości jedyne zagrożenie dzisiejszego wieczoru. Z pewnością takiej narracji nie tworzy Gareth Southgate, ale i tak nie sposób nie odnieść wrażenia, że Anglicy nieco nas lekceważą. Nie spodziewają się, że jakiś inny Polak może im dzisiaj zajść za skórę.

Bardzo byśmy chcieli, żeby takie podejście okazało się dla naszych rywali zgubne. Nie jest to wcale niemożliwe, patrząc na to, jak dobrze radzą sobie inni ofensywni piłkarze za kadencji Paulo Sousy. To zgrupowanie wykreowało już przecież dwóch może nie bohaterów, ale chłopaków, w których pokładamy pewne nadzieje.

Pamiętajmy też, że oni mają w zasadzie klepnięty awans. Czy wierzymy, że zupełnie odpuszczą? Nie. Czy wierzymy, że mogą zagrać na 80% swojego normalnego zaangażowania? Tak, jak najbardziej.

Dobra forma Modera i Buksy

Każde starcie z silniejszym rywalem potrzebuje nieoczywistej postaci. W marcu byli to, rzecz jasna, Jakub Moder oraz Grzegorz Krychowiak, który na chwilę nawiązał do swoich najlepszych występów. Teraz – przed spotkaniem rewanżowym – znowu na Modera można liczyć. Nie chodzi tutaj o to, że angielską ligę poznaje coraz lepiej i może szepnąć słówko albo dziesięć o każdym piłkarzu. Chodzi o to, że były zawodnik Lecha Poznań znajduje się w naprawdę niezłej formie. Nikt się nie obrazi, jeśli dzisiaj pośle choćby jedną tak dokładną piłkę, jak ta w meczu z Albanią. Powinien mieć ku temu sporo okazji, wszak główny konkurent do wykonywania stałych fragmentów gry nie zagra.

Nie obrazimy się również, jeśli znowu na listę strzelców wpisze się Adam Buksa. Gra na dwójkę napastników z Anglikami może jawić się jako ryzykowna, ale naprawdę nie powinniśmy pozostawiać takich piłkarzy jak John Stones i Harry Maguire ze spokojną głową. Ich trzeba czasami nacisnąć, trzeba sprawić, żeby nie mieli komfortu rozegrania. Chociaż Anglicy uwielbiają z nich tworzyć genialną parę stoperów, to da dwójka wciąż pozostaje punktem, który trzeba będzie naciskać. Szczególnie, że obaj nie mają za sobą szczególnie udanych występów w Manchesterze United i Manchesterze City.

Kluczowa pierwsza połowa

Anglicy po pierwszej połowie z Węgrami i Andorą wcale nie byli bogami futbolu. Skończyło się 4:0, ostatecznie był to pokaz siły, ale inaugurujące 45 minut to była raczej droga przez mękę. Z Madziarami nie oddali nawet celnego strzału. Jeśli chcemy coś w tym meczu ugrać – powinniśmy to wykorzystać, nie pozwolić na to, by Synowie Albionu spokojnie badali teren, a następnie przeszli do ofensywny. Ich należy zaskoczyć, usiąść wysoko od samego początku. Chociaż to wicemistrzowie Europy, nie są skorzy do naparzanki od pierwszych minut. My możemy ich w to wciągnąć, w końcu w tej kwestii mamy pewne doświadczenie.

Gramy na Stadionie Narodowym

Można się śmiać, że to tylko statystyka. Jest to jednak statystyka działająca wybitnie na naszą korzyść. Polska na Stadionie Narodowym jest naprawdę mocna. Ostatni raz przegraliśmy tam w 2014 roku, z Ukrainą, a później ze Szkocją. Kolejne siedem lat było pasmem większych lub mniejszych sukcesów:

  • 1:1 z Anglią
  • 2:0 z Niemcami
  • 3:2 z Danią
  • 3:1 z Rumunią
  • 3:0 z Kazachstanem
  • 4:0 z Izraelem
  • 4:1 z Albanią

Nasz ogólny bilans na Stadionie Narodowym to 28 meczów, osiemnaście zwycięstw, osiem remisów i dwie porażki. Szkoda chyba psuć ten bilans. Gdybyśmy – załóżmy – po 30 spotkaniach mieli na koncie 20 wygranych w meczach u siebie, to byłby to naprawdę zachwycający rezultat.

Mityczny Grzegorz Krychowiak

Najbardziej życzeniowy z powodów. Coraz więcej mówi się o tym, by Grzegorz Krychowiak przestał pełnić rolę, którą od lat sprawuje w reprezentacji. Wiele osób chce, by pomocnik poszedł w odstawkę. Niewykluczone, że to się niedługo stanie, sam Krychowiak jest na tyle inteligentnym i szczerym facetem, że z pewnością zdaje sobie sprawę z własnych błędów. Tylko on nadal ma coś do udowodnienia – kolejny dobry występ z Anglikami byłby tego najlepszym dowodem.

***

Oczywistym jest, że mamy problemy. Oczywistym jest, że podchodzimy do tego meczu z pozycji ekipy słabszej, nie mamy kadry lepszej niż Anglicy. Nadal jednak można znaleźć pewne powody do optymizmu. Paulo Sousa nie jest przypadkowym trenerem z łapanki, odegra kluczową rolę, wszak to głównie od taktyki może zależeć całe powodzenie dzisiejszej operacji.

To będzie trudny mecz, to wiemy na pewno. Ale nie zapominajmy, że nadal może być on piękny, że nie musimy sami siebie skazywać na porażkę.

Fot. FotoPyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Weszło
11.09.2021

Żeby tak grać i strzelić dwa gole, trzeba być Cristiano Ronaldo

Doczekali się kibice Manchesteru United. Na boiska Premier League wrócił Cristiano Ronaldo i co tu dużo mówić – był to debiut zupełnie udany. Czerwone Diabły ostatecznie rozbiły Newcastle United, a Portugalczyk dwa razy wpisał się na listę strzelców.  Jak przebiegał powrót Cristiano Ronaldo? Biorąc pod uwagę jego ogólną prezencję, jest to wynik naprawdę godny podziwu. […]
11.09.2021
Weszło
11.09.2021

Pora na wielkie emocje. Pora na mistrzostwa Europy w ampfutbolu!

Już jutro rozpoczynają się ampfutbolowe mistrzostwa Europy. W zmaganiach weźmie oczywiście udział reprezentacja Polski, której powierzono organizację turnieju. Areną zmagań będą bowiem trzy krakowskie stadiony należące do Cracovii, Garbarni oraz Prądniczanki.  Impreza jest tym bardziej wyjątkowa, że to dopiero trzecie oficjalne mistrzostwa Europy w ampfutbolu. Cztery lata temu gospodarzem była Turcja, której udało się sięgnąć […]
11.09.2021
Weszło
09.09.2021

Nowe twarze u Sousy. Jak poszło debiutantom w reprezentacji Polski?

Jednego Paulo Sousie na pewno odmówić nie można – ma nosa. Zazwyczaj piszemy o nim w kontekście zmian, bo drugie połowy reprezentacji Polski rozgrywane są po prostu świetnie. Ani razu za kadencji Portugalczyka nie przegraliśmy po zmianie stron, a przecież rywalem bywali Anglicy i Hiszpanie.  Wczoraj ta czutka, którą należy określić po prostu jako bardzo […]
09.09.2021
Weszło
08.09.2021

Lewandowski, Lewandowski i Lewandowski. O czym piszą Anglicy przed meczem z Polską?

Dla nas mecz z Anglią jest sprawą niebagatelną. To jedna z największych rywalizacji, które toczymy w świecie futbolu. Właściwie od poniedziałku trwa przygotowanie – medialne, psychiczne, organizacyjne – do tego, co wydarzy się na Stadionie Narodowym. Da się wyczuć, że to dla nas najważniejszy mecz w grupie.  Tymczasem Anglicy podchodzą do całej sprawy zupełnie na […]
08.09.2021
Weszło
08.09.2021

Lekceważący Anglicy, powrót Lewego, forma Buksy – w poszukiwaniu optymizmu

Czy mamy powody do obaw? Oczywiście, że mamy i każdy z nas zdaje sobie z nich sprawę. Zbyt wiele rzeczy potoczyło się nie po naszej myśli, by teraz patrzeć na starcie z Anglikami przez różowe okulary. Ostatnio nie mieliśmy Roberta Lewandowskiego, teraz Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego. A to przecież tylko wierzchołek góry lodowej. Polska […]
08.09.2021
Weszło
06.09.2021

Na obronę Paulo Sousy powiem…

Czy reprezentacja za kadencji Paulo Sousy ma wady? Oczywiście, że tak, każdy zdaje sobie z tego sprawę. Wystarczy w końcu popatrzeć na wczorajszy mecz z San Marino albo wcześniejszą potyczkę z Albanią. Elementy do poprawy są, trzeba być ślepcem, by tego nie dostrzec. Nie potrafię się jednak pozbyć wrażenia, że w całym tym pędzie i […]
06.09.2021
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Koniu
Koniu
12 dni temu

Nie wiem, skąd niby pomysł, że każdy zna jakieś reklamy Biedronki. Ja np. w ogóle nie oglądam TV i nie mam pojęcia, co mógł tam powiedzieć Kuba.

Gmoch
Gmoch
12 dni temu
Reply to  Koniu

Stopniujemy:
Ja nie dość, że nie mam odbiornika TV, nie oglądam reklam, to w dodatku nie znam Biedronki:)
Ostatni raz może z 10 lat temu byłem, nie po drodze. Bliżej mam inne, dobre markety:)

ambermozart
ambermozart
12 dni temu
Reply to  Gmoch

ja to nawet myslałem, ze to mowa o owadach biedronkach, które się reklamują

wegawe
wegawe
12 dni temu
Reply to  Koniu

to samo

Yesmam
Yesmam
12 dni temu
Reply to  Koniu

Powiedział wygram wygram 🙂

Dmitry Zlobogulajev
Dmitry Zlobogulajev
12 dni temu
Reply to  Koniu

Dokładnie, ja na przykład w pierwszej chwili myślałem, że powiedział „spierdalaj”, co by nawet pasowało. Tak czy inaczej żadna to klasyka kultury masowej, którą każdy powinien znać.

Forbeartne
Forbeartne
12 dni temu

                                    
  

  

  

  

  

  

  

      

  
  

Duży Ogór
Duży Ogór
12 dni temu

Zbyt wiele rzeczy potoczyło się nie po naszej myśli, by teraz patrzeć na starcie z Anglikami przez różowe okulary. Ostatnio nie mieliśmy Roberta Lewandowskiego, teraz Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego.”

Brak Beresia to wzmocnienie. Najsłabszy gracz na Euro zaraz po Wojtku i Grzesiu. Maczał paluchy prawie przy każdej straconej bramce. W takiej formie (słabej) należy jego absencję rozpatrywać jako dar losu bo Sołza jak zwykle dałby go do pierwszej 11stki.

No i ten Zieliński… kiedy ten facet zagrał naprawdę dobry mecz w kadrze ? xD Raz ? Z Dania ? Kiedyś dawnooooo temu ? To chyba na tyle.

Jean Pierre - D’olony
Jean Pierre - D’olony
12 dni temu

Fajnie byłoby tych Angoli puknąć z dwa-zerko. Ale rozum podpowiada coś zupełnie odwrotnego : ,,Nie dziś Jean Pierre, nie z przetrzebionym składem, nie z tym trenerem…”.

Lukasz
Lukasz
12 dni temu

My będziemy starali się grać na zero, a Angole wcisną na luzie jakiegoś farfocla albo karniaka i po raz enty entuzjazm pójdzie do lasu na grzyby. Sppkojnie, kadra u21 też nie daje nadziei:)

nachalny wiesław
nachalny wiesław
12 dni temu

„…Bereszyński jest przecież piłkarzem, który podczas Euro 2020 regularnie wyprowadzał piłkę z linii obrony, to on brał na siebie ciężar rozegrania, który w ustawieniu z trzema obrońcami powinien być przecież kwestią naturalną…”
Faktycznie, po tak udanym turnieju aż żal, że dzisiaj nie zagra. Kluczowa postać naszej defensywy, szczególnie jeśli chodzi o powstrzymywanie wszelkich Maków czy Forsbergów.

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021