post

Opublikowane 01.09.2021 15:14 przez

Kamil Warzocha

Kiedy spoglądało się na mecze Barcelony w ostatnich dwóch sezonach, śmiało można było zagrać w pewną grę i to nie raz. „Znajdź niepasujący element”. Poziom trudności nie był specjalnie wysoki, bo rzucał się w oczy szczególnie jeden piłkarz. Niektórym trudno to przyznać, ale przez większość czasu piłkarz po prostu bezużyteczny. Nie dlatego, że z natury taki jest. On do Barcelony najzwyczajniej w świecie nie pasował, był jak ten fajny przedmiot w ekwipunku, który w połączeniu z twoją klasą postaci traci najlepsze właściwości, ale i tak go wziąłeś, bo żal było zostawić komuś innemu. Tym samym Antoine Griezmann stracił dwa lata swojej kariery w miejscu, w którym próba rozwinięcia skrzydeł była dla niego utrapieniem.

Jaki to był okres w wykonaniu Francuza? Większość kibiców lubi odbijać się od ściany do ściany, więc zapewne powie, że słaby. Tutaj trzeba jednak innego stwierdzenia, mimo wszystko trochę lżejszego. A więc był to transfer… hmm, jedynie poprawny. Jeśli ktoś uważa, że Griezmann srogo zawiódł, to chyba zabrakło mu czujności przed sezonem 2019/2020. Wtedy każde bardziej wprawne oko zdawało sobie sprawę, że to piłkarz należący do czołówki europejskiej, lecz o charakterystyce, która gryzie się ze standardami panującymi w stolicy Katalonii. Słowem: prędzej można było spodziewać się eksplozji potencjału Coutinho, niż piłkarza Atletico.

Ten transfer był ruchem typowym dla gry komputerowej. Kupujecie Griezmanna za grube miliony, doceniacie jego wszechstronność i niewątpliwie szeroką paletę umiejętności. Wstawiacie do składu, odpalacie symulację i voila – dobre wyniki są jak na zawołanie. Rzecz w tym, że w prawdziwym świecie futbolu kluczową rolę odgrywa jeszcze wiele czynników. Jednym z nich jest sztuka przewidywania, którą, lekko mówiąc, poprzedni zarząd Barcelony nie grzeszył. Rację mieli ci, którzy zgłaszali poważne wątpliwości jeszcze zanim Griezmann w ogóle trafił do ekipy „Dumy Katalonii”.

Mistrz świata, mimo kilku lepszych okresów, właściwie nigdy nie przestał być w Barcelonie ciałem obcym. Stał się za to postacią, której ani za tydzień, ani za miesiąc czy rok nie było dane spełnić pokładanych w niej nadziei.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

Metka na koszulce przekleństwem

Pewnego dnia sympatyczny Francuz powiedział, że jest gotowy, żeby zasiąść do jednego stołu z Messim i Ronaldo. Te słowa zestarzały się nie najlepiej, bo w rzeczywistości Griezmann w żadnym momencie swojej kariery nawet nie zbliżył się do poziomu takich piłkarzy. Z drugiej strony jego wartość na boisku bywała nierozumiana. Kibice wymagali czegoś, czego ten zawodnik nie potrafi. Bo przed przyjściem do Barcelony nie był ani wyborowym strzelcem obok Lewandowskiego czy Suareza, ani dryblerem. Ani szybkościowcem, ani mistrzem ostatniego dogrania. Był i jest natomiast swego rodzaju piłkarzem-łącznikiem, kimś, kto spaja formacje swoją inteligencją w zagraniach. Wolnym elektronem, który lubi pracować w defensywie i przełamywać schematy ruchem bez piłki. Kimś pokroju Thomasa Mullera dla Bayernu, którym trzeba zarządzać w odpowiednio skrojonym systemie gry.

Atuty Griezmanna najlepiej uwydatniły Euro w 2016 roku  i mundial dwa lata później, a nie chodzi bynajmniej tylko o liczbę strzelonych bramek. Dlaczego? Bo Didier Deschamps miał na niego plan.

  • Euro 2016: sześć goli, dwie asysty
  • Mundial 2018: cztery gole, trzy asysty

Sęk w tym, że w Barcelonie Griezmann grał tak jak w Atletico, czego w opisywanym tutaj kontekście nie można uznać za komplement. Najbliżej mu było do piłkarza grającego na pozycji nr 10, ale takiej od dawien dawna w tym klubie przecież nie ma. Skrzydło – nie, napastnik – też nie. Tak naprawdę przez dwa lata trzech trenerów próbowało znaleźć najlepszą formułę dla Francuza, ale bezskutecznie. Wydawało się, że blokuje go wszechobecny na boisku Messi, aczkolwiek ten mit równie dobrze możemy obalić. W nowym sezonie bez Argentyńczyka 30-latek wyglądał tak jak dotychczas. Biegał po murawie bez iskry, bez przekonania.

Na jego niekorzyść aż do ostatniego dnia w Barcelonie na pewno działała kwota transferu. Jeśli klub wydaje 120 mln euro na jednego piłkarza, w myślach podświadomie pojawiają się wygórowane oczekiwania. Nawet mimo faktu, że to do pewnego stopnia niesprawiedliwe zjawisko. Szczerze mówiąc, gdyby Griezmann kosztował dwa razy mniej, ocena jego zasług dla Barcelony byłaby zupełnie inna. A tak teraz pozostanie awersja, bo nowi włodarze klubu oddają zawodnika o dotąd niesklasyfikowanej roli jedynie za część wydanej kwoty. Na papierze nie brzmi to najlepiej, ale umówmy się: nie było lepszego momentu na zrobienie takiego ruchu. Griezmann nigdy nie dałby akurat tej drużynie 100% swoich możliwości, więc w pewnym sensie można powiedzieć, że Joan Laporta zwyczajnie naprawił błąd, który został popełniony w 2019 roku.

W Barcelonie skazany na niepowodzenie

Pewien fragment z biografii Griezmanna może niektórym otworzyć oczy. Dać sygnał, że to był piłkarz niekoniecznie skrojony pod Barcelonę. Od tego trzeba zacząć, żeby pojąć, że ograniczanie własnego potencjału przez szereg różnych czynników nie służyłoby Francuzowi w dalszej perspektywie. I że oczekiwania względem niego były niesprawiedliwie ukierunkowane – Miałem trudne początki w Atletico. Oczekiwano ode mnie goli, podczas gdy ja wcale nie jestem klasyczną „dziewiątką”. Pokonanie bramkarza rywali nie jest dla mnie celem nadrzędnym. Dowodem na to jest fakt, że średnio oddaję mniej więcej dwa strzały na mecz. Diego Simeone domaga się ode mnie, żebym krążył przy bramce rywala i jak najczęściej strzelał. On nie lubi, kiedy oddalam się ze strefy podbramkowej, żeby przejąć piłkę. Ale ja już od małego chętnie rozgrywam. I nadal staram się to robić zawsze, gdy nadarzy się okazja.

No i właśnie. Ani to była „dziewiątka”, ani typowy pomocnik. W swoim prime to był piłkarz, którego śmiało można było wcisnąć do top 10 na świecie. Jako ktoś taki Griezmann był sprowadzany do Barcy, ale, jak już wiadomo, z biegiem czasu okazał się niekompatybilny. Może przez ten słynny cień Messiego, może przez brak odpowiedniej wizji kolejnych trenerów. Fakty są jednak takie, że przez dwa sezony w tych barwach Francuz ciągle musiał coś udowadniać, bo też ciągle jego status był podważany. Bezwzględnie liczono mu liczbę meczów dochodzących do dziewięciu w lidze, w których nie strzelał bramek. Zwracano uwagę na spotkania, w których prawie nie uczestniczył w wymianie piłek pod bramką rywala. W końcu zarzucano, że to nie jest piłkarz na miarę Barcelony.

Mimo to Francuz dał kibicom trochę radości, a też zawsze był okazem profesjonalizmu. Lubiła go też szatnia, szczególnie młodzi piłkarze. Jego bramki dawały trochę punktów w lidze, ratowały też Barcelonę z opresji w Pucharze Króla. Jakiś niesmak jednak pozostanie, wręcz może pewien niedosyt. A on będzie tym większy, im lepiej w swoim byłym klubie 30-latek na nowo się zadomowi. Ale to już naturalna kolej rzeczy, tego trzeba się spodziewać.

Nie mówimy o piłkarzu, któremu dasz piłkę, powiesz, że ma coś wyczarować, a on to zrobi. Pod niego musi być dobrze skomponowany cały zespół. W ekipie kolejno Valverde, Setiena i Koemana Griezmann nie mógł na to liczyć, dlatego stracił pewność siebie, bywał momentami spychany na margines, co wielokrotnie podkreślały hiszpańskie media. Stracił swój blask i tylko w reprezentacji regularnie przypominał, że drzemie w nim ogromna klasa piłkarska. Przy czym jednego odmówić mu nie można – zawsze sprawiał wrażenie gościa, który w pełni angażuje się we wszystko, co związane z Barceloną. Robił, co mógł, wstydu po sobie na pewno nie zostawił.

Statystyki Griezmanna w Barcelonie:

  • 2020/2021: 51 meczów, 20 goli, 13 asyst
  • 2019/2020: 48 meczów, 15 goli, cztery asysty
  • jedno trofeum: Puchar Hiszpanii

Oczywiście to nie jest tak, że wina w 100% leży po stronie Barcelony. Bo, kto wie, może gdyby Griezmann potrafił być bardziej elastyczny, drużyna miałaby z niego większą pociechę. Kwestia adaptacji w nowym środowisku ma kluczowe znaczenie nawet przy piłkarzach z absolutnego topu, a raczej nie można powiedzieć, że tutaj wszystko zadziałało jak należy. Niekiedy można było pomyśleć, że większa presja w stolicy Katalonii ma swój negatywny wpływ na Antoine’a. Wraz z dniem powrotu do Atletico to powinno ulec zmianie.

Ile Griezmann może dać Atletico Madryt?

Na tę chwilę – więcej niż komukolwiek może się wydawać. Można wręcz pokusić się o tezę, że to będzie bardziej wartościowy zawodnik od Luisa Suareza. Griezmann doskonale wie, z czym się wiąże praca z Diego Simeone, w dużej mierze nadal zna madrycki zespół i wcale nie wraca jako gorszy piłkarz. Wraca jako gość, który w swoich butach miał problem z odnalezieniem się na barcelońskiej scenie, a gdy kazano mu włożyć inne – czasami trochę potańczył, ale nie obyło się bez siniaków i obtarć na stopach. Słowem: Francuz wygramolił się z miejsca, gdzie trudniej mu było wyróżniać się tak, jak w poprzednich sezonach. A chyba żaden fan Atletico nie ma wątpliwości, że powrót do tego hiszpańsko-francuskiego związku może przynieść obopólne korzyści. Wystarczy przypomnieć, jak istotnym trybikiem wcześniej był Francuz. To robiło wrażenie nie tylko w ujęciu statystycznym, ale również tym boiskowym, gdzie trzeba wychwycić boiskowe niuanse.

Griezmann w Atletico Madryt:

  • 2018/2019 – 48 meczów, 21 goli, 10 asyst
  • 2017/2018 – 49 meczów, 29 goli, 15 asyst
  • 2016/2017 – 53 mecze, 26 goli, 12 asyst
  • 2015/2016 – 54 mecze, 32 gole, 7 asyst
  • 2014/2015 – 53 mecze, 25 goli, 6 asyst

Oczywiście to raczej nie będzie tak, że Simeone wyścieli przed Griezmannem czerwony dywan do pierwszej jedenastki. Konkurencja w linii ofensywnej nie jest mała, mistrz świata niczego za darmo nie dostanie. Jedno jest jednak pewne – to wyraźne wzmocnienie Atletico przed walką o mistrzostwo Hiszpanii. Dzisiaj nikt nie powinien skrzywić się na wieść, że „Los Cholchoneros” mają najlepszą pakę w lidze hiszpańskiej. Ta madrycka korona lśni nie od dziś, a dodanie do niej francuskiego klejnotu jest idealnym zwieńczeniem dobrego okienka. I wiecie co? Paradoks tej sytuacji polega na tym, że Griezmann wraca do klubu bardziej konkurencyjnego niż Barcelona. Klubu, z którego, o ironio, odszedł w pogoni za zdobywaniem największych trofeów. W ciągu dwóch lat pobytu w Katalonii otrzymał jednak tylko cenną lekcję, że lepiej jak w Madrycie nie będzie prawdopodobnie nigdzie indziej.

Fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Weszło
24.10.2021

Nowe twarze El Clasico. Ansu Fati kontra Vinicius Junior

Nie ma Ronaldo, nie ma Messiego. Chciałoby się powiedzieć, że El Clasico nigdy nie będzie już takie samo, ale to mimo wszystko lekka przesada. Owszem, Real i Barcelona straciły żywe legendy futbolu, którymi sprzedaje się mecze na całym świecie. Tylko że, jak mawiają, nadchodzi nowe. Na tle starej gwardii – Pique, Busquetsa, Modricia czy Benzemy […]
24.10.2021
Weszło
24.10.2021

Ostatnie El Clasico przed erą Leo Messiego? 25 kwietnia 2004 roku

Już w niedzielę pierwsze od dawna El Clasico, w którym nie zagra Leo Messi. Nie zagra nie dlatego, że ma kontuzje, a dlatego, że nie ma go już w klubie z Katalonii. Od jak dawna nie było takiej sytuacji? Które starcie Barcelony z Realem było ostatnim, gdy Messi po prostu nie był członkiem pierwszego zespołu? […]
24.10.2021
Hiszpania
17.10.2021

Czy powrót Osasuny do europejskich pucharów jest możliwy?

Od początku tego sezonu piłkarze Osasuny skutecznie rywalizują rozgrywkach LaLiga. Obecnie zajmują piątą pozycję. Znajdują się w strefie europejskich pucharów, która przez lata była im obca. Czy na przestrzeni całego sezonu będą w stanie utrzymać się w czubie? W czym tkwi siła Osasuny? Kim są kluczowe postacie? Dlaczego może być ciężko? W europejskich pucharach nie […]
17.10.2021
Hiszpania
11.10.2021

Dwie twarze Antoine’a Griezmanna

W reprezentacji czuje się jak ryba w wodzie. W klubie zawodzi na całej linii. W reprezentacji regularnie wpisuje się na listę strzelców. W Atletico brakuje mu konkretów. Antoine Griezmann nie tak wyobrażał sobie powrót do zespołu Rojiblancos. Odejście z Barcelony miało rozwiązać kilka problemów. Zamiast tego zderzył się z kolejną ścianą. Z czego wynikają problemy […]
11.10.2021
Weszło
08.10.2021

Dlaczego Celta nie utrzymała europejskiego poziomu?

Półfinał Ligi Europy. Rewanż. Piąta minuta doliczonego czasu. Celcie Vigo brakuje jednego gola do wyeliminowania Manchesteru United i wywalczenia awansu do finału. Claudio Beauvue, zamiast uderzać na bramkę, decyduje się na podanie do Johna Guidettiego, który marnuje doskonałą okazję, która – jak się miało okazać – była ostatnim akcentem Celty w Lidze Europy na długie […]
08.10.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
26.10.2021

Konczkowski: Im mniej się o nas mówi, tym lepiej

– Przed sezonem mistrzowskim nie stawialiśmy sobie jakiegoś konkretnego celu i teraz też tego nie zrobiliśmy. Trener Fornalik zawsze powtarza, że najważniejszy jest każdy najbliższy mecz. Prawda jest jednak taka, że po ostatnich udanych sezonach miejsce dające grę w pucharach byłoby dla nas zadowalające. Teraz musimy przede wszystkim ustabilizować grę, bo ostatnio nie punktowaliśmy tak […]
26.10.2021
Weszło
25.10.2021

„Czego mam się bać? K*rwa, grałem na Lewandowskiego”

Urodził się na terenie byłej Jugosławii. Przemierzył dziewięć krajów w poszukiwaniu stabilizacji, której zaznał dopiero w Polsce. Wcześniej żył w mieście, które wyglądało jak wyjęte ze średniowiecza. Grał w lidze, w której nie ma kontraktów. Trafił na klub, który spadł z ligi rosyjskiej i zbankrutował, choć wygrał krajowy puchar i mógł występować w Lidze Europy. […]
25.10.2021
Weszło
24.10.2021

Nowe twarze El Clasico. Ansu Fati kontra Vinicius Junior

Nie ma Ronaldo, nie ma Messiego. Chciałoby się powiedzieć, że El Clasico nigdy nie będzie już takie samo, ale to mimo wszystko lekka przesada. Owszem, Real i Barcelona straciły żywe legendy futbolu, którymi sprzedaje się mecze na całym świecie. Tylko że, jak mawiają, nadchodzi nowe. Na tle starej gwardii – Pique, Busquetsa, Modricia czy Benzemy […]
24.10.2021
Weszło
23.10.2021

Kto zatrzyma maszynę trenera Kaczmarka?

Lechia Gdańsk jest małą rewelacją Ekstraklasy, odkąd prowadzi ją trener Kaczmarek. Trudno się do czegoś przyczepić w jej grze, a co dopiero do wyników, które są wyjątkowo dobre. Nie ma mowy o przypadku, skoro gdańszczanom udaje się ogrywać ekipy z każdej półki. Dół tabeli – komplet punktów. Legia, Piast czy Jagiellonia w Pucharze Polski – […]
23.10.2021
Weszło
20.10.2021

Żyjemy w czasach, gdy Barcelona drży o wynik z Dynamem Kijów

Kiedy Barcelona musi martwić się o obronę jednobramkowej przewagi z najgorszą ekipą w grupie na papierze, wiedz, że nie jest z nią najlepiej. Słyszeliśmy gwizdy na Camp Nou, widzieliśmy niemrawe występy piłkarzy ofensywnych i generalnie brak polotu. Jeśli jakiś kibic „Dumy Katalonii” nabrał optymizmu po zwycięstwie z Valencią, po dzisiejszym meczu dobre emocje muszą odejść […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Jesteś tak piękna jak Ajax

Niewiele jest teraz w Europie zespołów, które robiłyby tak świetne wrażenie jak Ajax Amsterdam. Patrzysz na wyniki – kosmos. Widzisz grę w Lidze Mistrzów – dosłownie opada ci szczęka. Wczoraj wyrok na Borussii Dortmund, czyli zespole, umówmy się, co najmniej na tej samej półce co ekipa Erika Ten Haga. Wcześniej potężne lanie na terenie Sportingu […]
20.10.2021
Liczba komentarzy: 15
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Imperator
Imperator
1 miesiąc temu

Zobaczymy zobaczymy. Mnie ciekawi czy Cholo mając takie bogactwo w ofensywie po prostu tego nie spieprzy. Takiego wyboru nigdy nie miał, a magiem futbolu na tak Simeone na pewno nie jest.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Imperator

ale interes Atletico zrobiło gigantyczny, sprzedali gościa za 120 mln, bez niego obrobili Barce z tytułu i odkupują go z powrotem za 50. w Barcy politykę poprzedniego zarządu nie można nazwać inaczej jak tylko SABOTAŻem.

Alojz
Alojz
1 miesiąc temu

Ani Wy ani Cwiakala nie byliście tacy cwani w momencie ogłoszenia transferu

Duży Ogór
Duży Ogór
1 miesiąc temu

„Griezmann. Ciało obce, które było skazane na niepowodzenie”
Szczęsny i Krychowiak. Ciała obce , które były skazane na niepowodzenie.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Piszcie kur… po polsku te artykuły!

Stażysta Stana
Stażysta Stana
1 miesiąc temu

Dlaczego Griezmann nie pasował do Barcelony? Bo nie spodobał się Messiemu.
Po co pisać tak długi artykuł, skoro temat da się wyczerpać w jednym zdaniu?

Stażysta Stana
Stażysta Stana
1 miesiąc temu

O rany! Nie zauważyłem, że to Kamil W. napisał. Zaraz mnie na pewno wyjaśni ciętym komentarzem i się dowiem, że nie umiem czytać ze zrozumieniem. 😀

Stażysta Stana
Stażysta Stana
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil Warzocha

Jaki ten Kamil przewidywalny! 😀

Znawca
Znawca
1 miesiąc temu

Skończy jak Djego Koszta.

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
1 miesiąc temu

Szkoda Francuza. Zmarnował dwa lata. Barcelona nie potrafiła wykorzystać jego potencjału. Tylko jak to zrobić, gdy Griezmann stylem gry bardzo przypomina Messiego. Trzymanie go na ławce mijało się z celem. Zaś żaden z trenerów Barcelony nie miał na niego pomysłu.

Stażysta Stana
Stażysta Stana
1 miesiąc temu

Ciekawe czy to sam Kamilek usuwa komentarze, czy kazał zrobić to chłopakom?

Aaaa
Aaaa
1 miesiąc temu

Francuz? Przecież to bask

Imperator
Imperator
1 miesiąc temu
Reply to  Aaaa

Kaszub kurwa

Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Kibice z Bredy oddali hołd polskim bohaterom

Kibice NAC Breda jak co roku uczcili pamięć polskich bohaterów, którzy wyzwalali Holandię w trakcie II wojny światowej. Okolicznościowe oprawy odnoszące się do herosów z 1. Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka to już tradycja – tradycja, która ma na celu również edukowanie holenderskiego społeczeństwa.  O tym, w jaki sposób fani NAC traktują Polaków, […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Radomiak bez Miłosza Kozaka. Piłkarz pozostanie odsunięty od zespołu

Od dłuższego czasu w Radomiaku Radom ciągnie się sprawa Miłosza Kozaka. Skrzydłowy został odsunięty od zespołu za niestosowne zachowanie wobec kolegów z zespołu oraz trenera. W ostatnich dniach trwały narady drużyny, sztabu i zarządu w związku z tą sytuacją. Wygląda na to, że w końcu poznaliśmy decyzję w tej sprawie. Temat Kozaka przeciągał się od […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Bild: Gwiazdy Bayernu uciekły przed mediami

Zmieniają się ligi, zmieniają się drużyny, nie zmienia się jedno: nie jest łatwo wyciągnąć przed kamery piłkarzy faworyzowanego klubu po bezprecedensowej porażce. Tym razem ucieczkę przed dziennikarzami mieli zorganizować piłkarze Bayernu Monachium, którzy nie stanęli do tłumaczeń po kompromitującym 0:5 z Borussią Moenchengladbach.  Wyjątkiem był oczywiście Thomas Mueller, który wziął na siebie cały ciężar rozmowy […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Napoli obawia się podróży do Rosji

Jak informuje Corriere dello Sport, władze Napoli obawiają się lotu do Moskwy na mecz ze Spartakiem w Lidze Europy. Przyczyną nie jest oczywiście aktualna tabela grupy czy też lęk przed samolotami, ale rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, zwłaszcza w rosyjskiej stolicy. We środę, 27 października, Rosja poinformowała o blisko 40 tysiącach nowych infekcji, zmarło ponad 1000 osób. […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Johansson: Michniewicz mówił na mnie „IKEA”!

– Zostaliśmy niesprawiedliwie oskarżeni. Nie puścimy tego płazem. To są sprawy, które muszą ujrzeć światło dzienne. Trener nazywał mnie „szwedzkim turystą”, bo doznałem kontuzji. Mówił też na mnie „Ikea” – mówi w rozmowie dla Sport Expressen szwedzki zawodnik Legii Warszawa, Mattias Johansson. Szwed jest oburzony i raz jeszcze przekonuje, że nie było żadnej grupy bankietowej. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Wszołek z debiutem w Unionie Berlin

Naczekał się, naczekał się Paweł Wszołek na debiut w barwach Unionu Berlin, ale w końcu jest, mamy to, udało się. Polski piłkarz dostał od Ursa Fischera niecałe dwadzieścia minut w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Waldhof Mannheim. Union Berlin wygrał 3:1, ale nie bez komplikacji, bo po podstawowym czasie gry było 1:1 i do rozstrzygnięcia […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Sassuolo skalpuje Juventus

Już Juventus myślał, że się wycwanił, już Juventus mógł sądzić, że na nowo zyskał tożsamość spod miarki Massimiliano Allegriego, ale hola, hola, nie tak szybko, nie tak prędko. Przegrany w ostatnich sekundach mecz z Sassuolo pokazał, że Starą Damę czeka jeszcze dużo pracy, żeby wrócić na tron Serie A.  Po pierwszej połowie Sassuolo prowadziło po trafieniu […]
27.10.2021