Dwa gole Bogusza na zapleczu LaLiga

22 sierpnia 2021, 19:21 • 1 min czytania 4 komentarze

No i to jest udany debiut przed własną publicznością! Mateusz Bogusz został wypożczony z Leeds United na słoneczną Ibizę, gdzie dzisiaj po raz pierwszy miał okazję zaprezentować się lokalnym kibicom. W drugiej kolejce LaLiga 2, Bogusz strzelił dwa gole i został bohaterem zremisowanego z Malagą meczu.

W pierwszej serii spotkań Bogusz zagrał 85 minut podczas wyjazdowego 0:0 z Zaragozą. Dziś dostał identyczny wymiar czasu i spożytkował te swoje 85 w najlepszy możliwy sposób. Bramka na 1:0 w 19. minucie, wolej w polu karnym. Bramka na 2:0, bomba z dystansu. Co więcej – Bogusz schodził z boiska przy wyniku 2:1, może żałować jedynie, że koledzy nie dowieźli wypracowanego przez niego prowadzenia do końcowego gwizdka.

Warto zauważyć, że Bogusz już teraz przebił swój dorobek z ubiegłego sezonu. Wówczas w tej samej lidze, ale w barwach Logrones, rozegrał 23 mecze, strzelił 1 gola i dołożył 1 asystę.