Piechniczek: – Kuleszy życzę, żeby podszedł do tej kadencji z odwagą

redakcja

Autor:redakcja

18 sierpnia 2021, 23:04 • 2 min czytania

Reklama
Piechniczek: – Kuleszy życzę, żeby podszedł do tej kadencji z odwagą

Były selekcjoner reprezentacji Polski skomentował w rozmowie z Onet.pl wybór nowego prezesa PZPN. Uważa, że pozytywny wpływ na pracę Cezarego Kuleszy będzie miał ewentualny awans reprezentacji Polski na mundial w Katarze. Podkreślił również, że wierzy w niego i liczy na to, że nie zabraknie mu odwagi w działaniach. 

Reklama

Antoni Piechniczek w latach 2008-2012 pełnił funkcję wiceprezesa PZPN. Ponadto jest honorowym prezesem związku, lecz ze względu zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym. Natomiast na łamach onet.pl odniósł się do osoby nowego sternika. Wskazał, jakie według niego największe wyzwanie czeka Cezarego Kuleszę. – Może nie ma na to bezpośredniego wpływu, ale stoi przed nim zadanie wygrania eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Nie wyobrażam sobie, choć w piłce różne rzeczy się dzieją, żeby miałoby nas zabraknąć na tym turnieju. Życzę prezesowi i ekipie, którą zmontuje, żeby pojechała na mundial. Turniej jest już za rok, więc fajnie byłoby przeżywać podobne emocje, jakie przeżywaliśmy podczas tegorocznych mistrzostw Europy, z zastrzeżeniem dobrej gry naszej reprezentacji. Poza tym z awansem wiążą się spore gratyfikacje finansowe – powiedział Antoni Piechniczek

Dodał: – Powinna zadbać o to, żeby klimat wokół związku i wokół prezesa PZPN był taki, jak do tej pory. Prawda jest taka, że udało się Bońkowi przerwać hasła, które leciały przez lata z trybun w kierunku związku. Mam na myśli j…ć PZPN. Przepraszam za wyrażenie, ale nie wyobrażam sobie, żeby te czasy miały wrócić. Boniek radził sobie z mediami doskonale. Być może dlatego, że przemawiał za nim duży autorytet, który wypracował jako piłkarz. Odniósł niebagatelne sukcesy jako zawodnik. Poza tym pomagał mu charakter, trochę krnąbrny, pełen odwagi i świadomości własnej wartości. Miał cechy, które pozwalały mu być dobrym prezesem. Kuleszy życzę tego samego, żeby wierzył w siebie i żeby podszedł do tej kadencji z odwagą.

Całość wywiadu TUTAJ.

źródło: onet.pl

Reklama

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank