Pekhart: – Wszyscy w zespole wiedzą, że bardzo chętnie zostałbym w Legii na dłużej

redakcja

Autor:redakcja

18 sierpnia 2021, 21:32 • 2 min czytania

Reklama
Pekhart: – Wszyscy w zespole wiedzą, że bardzo chętnie zostałbym w Legii na dłużej

Na konferencji prasowej przed meczem ze Slavią Praga, Tomas Pekhart podkreślił, że będzie to dla niego wyjątkowa rywalizacja ze względu na to, że w przeszłości, jako junior, zbierał szlify w tym klubie, a potem z zespołem seniorów sięgnął po mistrzostwo kraju. Ponadto odniósł się również do doniesień o jego ewentualnym odejściu z Legii Warszawa.

Reklama

Napastnik stołecznej drużyny powiedział na wstępie: – Dorastałem na Slavii. Zdobyłem z tym klubem mistrzostwo Czech. Potem nasze drogi się rozeszły. Mam jednak bardzo dobre wspomnienia związane z tym miejscem – mówił przed pierwszym meczem ze Slavią Praga, w IV rundzie eliminacji Ligi Europy, napastnik Legii Warszawa, Tomas Pekhart. O tym, że zagram ze Slavią, dowiedziałem się chwilę po rewanżu z Dinamem Zagrzeb. To dziwne uczucie wracać tutaj jako piłkarz zagranicznego klubu. Ponadto, mieszkam trzy minuty od tego stadionu. To naprawdę specyficzna sytuacja. Liczę na to i mam nadzieję, że zagramy dobry mecz.

W tej ekipie w sezonie 2008/09 wystąpił w 13 spotkaniach ligowych i strzelił dwie bramki.

Reprezentant Czech zaznaczył, że problem drużyny są rotacje kadrowe: – Wszyscy wiedzą, że Legia zawsze chce grać o mistrzostwo Polski i awansować do europejskich pucharów. Niestety, przez ostatnie cztery lata nie udawało się rywalizować w Europie. Dużym problemem dla nas jest rotacja. To powód, dla którego musimy wkładać dużo wysiłku, aby na początku sezonu się zgrać i móc funkcjonować jako zgrany zespół. Widzimy to w zasadzie co roku. To duży problem dla Legii. Nasze ambicje nie kończą się na Lidze Konferencji, chcemy występować w Lidze Europy.

Na pytanie dotyczące jego przyszłości odpowiedział lakonicznie: – Wszyscy w zespole wiedzą, że bardzo chętnie zostałbym w Legii na dłużej. Mam umowę z klubem do końca sezonu. Co będzie potem? Tego nie wiem.

źródło: legia.net

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank