Skorża: – Mecz w Niecieczy to dla mnie duża lekcja

Autor:Paweł Paczul

14 sierpnia 2021, 09:16 • 1 min czytania 5 komentarzy

Wydawałoby się, że po 3:1 z Bruk-Betem Maciej Skorża będzie tylko chwalił swój zespół, ale nic bardziej mylnego. Trener miał sporo zastrzeżeń.

Jak stwierdził: – Po objęciu prowadzenia w miarę kontrolowaliśmy sytuację, ale potem mieliśmy problemy, zwłaszcza w drugiej części pierwszej połowy, straciliśmy bramkę i zrobiło się niebezpiecznie. Również drugą część nie zaczęliśmy dobrze. Już w przerwie dokonałem korekty w składzie wprowadzając za ofensywnego obrońcę bardziej defensywnego. Dobrą zmianę dał Nika Kwekweskiri, uspokoił grę w środku pola. Ten mecz był wyjątkowo trudny w aspekcie taktycznym, ale jeśli chodzi o kwestie fizyczne, o dynamikę, to też nie wyglądaliśmy do końca dobrze. Musimy to przeanalizować i lepiej przygotować się na mecz z Lechią Gdańsk. Moja drużyna miała momenty, za które można ją pochwalić, ale skuteczność nie była naszą mocną stroną, już przed przerwą były okazję, aby zdobyć trzecią bramkę. To była dla mnie duża lekcja. Cieszę się, że mimo wszystko potrafiliśmy utrzymać dyscyplinę taktyczną. Gratuluję zawodnikom kolejnych trzech punktów.

I wiecie co, bardzo dobrze, że Skorża się nie podpala. Skoro jego zespół prowadził po 200 sekundach 2:0, powinien szybko dobić rywala, strzelić na 3:0 czy 4:0. A sam zrobił sobie kłopot. Punkty się zgadzają, ale w grze jest jeszcze trochę do poprawy.

Na Weszło pisze głównie o polskiej piłce, na WeszłoTV opowiada też głównie o polskiej piłce, co może być odebrane jako skrajny masochizm, ale cóż poradzić, że bardziej interesują go występy Dadoka niż Haalanda. Zresztą wydaje się to uczciwsze niż recenzowanie jednocześnie – na przykład - pięciu lig świata, bo jeśli ktoś przekonuje, że jest w stanie kontrolować i rzetelnie się wypowiedzieć na tyle tematów, to okłamuje i odbiorców, i siebie. Ponadto unika nadmiaru statystyk, bo niespecjalnie ciekawi go xG, półprzestrzenie czy rajdy progresywne. Nad tymi ostatnimi będzie się w stanie pochylić, gdy ktoś opowie mu o rajdach degresywnych.