post

Opublikowane 30.07.2021 09:43 przez

Damian Smyk

Natomiast nastąpił taki moment po zdobyciu wicemistrzostwa, że już zaplanowano sprzedaż młodych piłkarzy. Odeszli Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, potem też Jakub Moder. Nie wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli do nas, w pełni się sprawdzili. W klubie pokutował też chyba brak wiary, że uda nam się awansować do fazy grupowej. W efekcie ten zespół nie był przygotowany, żeby sobie poradzić na dwóch frontach, potem doszły jeszcze urazy paru kluczowych piłkarzy. Pamiętam, że gdy wracaliśmy z Belgii po wygranym meczu z Royal Charleroi (2:1), w samolocie powiedziałem do dyrektora sportowego Tomasza Rząsy: „Tomek, no to teraz zrobiliśmy sobie problem” – opowiada Dariusz Żuraw na łamach „Przeglądu Sportowego”. Co tam dziś w prasie?

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Rozmowa z Dariuszem Banasikiem, trenerem Radomiaka. Dobrze się to czyta. Tutaj anegdotka z obserwacji Ciro Immobile, tak anegdotka z początków trenerski. Przyjemna lektura.

Z Lechem udało się bezbramkowo zremisować, a w sobotę przed wami mecz w Radomiu z Legią. Dla pana szczególny, bo 12 lat pracował pan w klubie z Łazienkowskiej, prowadząc coraz starsze roczniki. Co dała panu Legia?

Wiedzę i doświadczenie. Trafiłem do niej bezpośrednio po studiach i na początku prowadziłem sześciolatków. Przechodziłem wszystkie szczeble: zajmowałem się zespołem grającym w Młodej Ekstraklasie, Centralnej Lidze Juniorów, prowadziłem rezerwy. Nie było mi dane co prawda pracować z pierwszą drużyną, ale miałem spory wpływ na to, że trafiał tam jakiś mój piłkarz. Był taki moment, kiedy dziewięciu zawodników z Młodej Ekstraklasy znalazło się w kadrze pierwszego zespołu. Myślę, że w Legii nauczyłem się właściwie oceniać piłkarzy. Być może zabrzmi to nieskromnie, ale ja do dziś bardzo rzadko mylę się co do umiejętności zawodników. Pamiętam, jak pojechaliśmy z Legią na turniej do włoskiego Viareggio. Graliśmy z Juventusem i to był wyrównany mecz, ale przegraliśmy 0:3, bo mieli jednego gościa, który zrobił różnicę. Powiedziałem sobie: „Będę tego chłopaka obserwował”.

Kto to był?

Ciro Immobile. Kiedyś byłem na wakacjach w Kołobrzegu i Marek Jóźwiak spytał, czy nie pojechałbym na mecz do Szczecina. To było spotkanie CLJ, wydaje mi się, że Salos grał z Zagłębiem Lubin. Później Marek zapytał o zawodników i od razu powiedziałem, że najlepszy na boisku był chłopak o dwa lata młodszy od wszystkich. Piotrek Zieliński. Poleciłem go, ale nie trafił do Legii, bo w bardzo młodym wieku wyjechał do Włoch. Próbowałem też namówić na przenosiny do Legii Arkadiusza Milika. On nawet pojechał z nami na obóz do Włoch. Graliśmy z Interem, Milanem, Arek błyszczał w tych meczach, zaczął nawet wykonywać stałe fragmenty. Wystawiłem mu dobrą recenzję. Był wtedy zawodnikiem Rozwoju Katowice i poszło o to, że oni chcieli, by u nas od razu trafił do pierwszego zespołu, a Legia chciała, by najpierw ogrywał się w drugim. Drugą kwestią były sprawy finansowe i Arek zamiast do nas poszedł do Górnika Zabrze.

Piłkarzem, który być może zagra przeciwko wam w sobotę, a którego zna pan świetnie, jest Artur Jędrzejczyk.

Trafił do Warszawy w wieku 19 lat dzięki współpracy Legii z Igloopolem Dębica. Uznano, że nie nadaje się jeszcze do pierwszego zespołu i półtora roku był w Młodej Ekstraklasie. Śmiałem się z trenerem Marcinem Muszyńskim, jak ten „Jędza” może nie grać wyżej, skoro wszystko robił na 100 procent, zawsze był zaangażowany i pozytywnie nastawiony. Poza tym od początku należał do naszych najlepszych środkowych obrońców. Mam takie ćwiczenie, jedno ze swoich ulubionych. Uderza się na bramkę, używając trzech piłek. To ćwiczenie typowo strzeleckie, dla napastników, ale gdy mój zespół je wykonuje, zawsze mówię: „Panowie, wiecie, kto w tym był najlepszy? Artur Jędrzejczyk. Zawsze ładował trzy gole”.

Piotr Reiss i Kamil Kosowski krytykują politykę transferową Lecha. Oczywiście padają hasła o tym, że w Poznaniu zatarła się granica miedzy biznesem a sportem.

Problem w tym, że za pięknymi deklaracjami, przynajmniej na razie, nie idą czyny. Bo żeby Kolejorz rzeczywiście bił się o tytuł, szkoleniowiec musi mieć znacznie mocniejszą kadrę niż obecnie. Tymczasem szefowie poznańskiego klubu wciąż nie przeprowadzili zapowiadanych od miesięcy transferów. A bez nich Lech po prostu nie ma wystarczająco silnego składu, by zdobyć mistrzostwo. – Wciąż nie jest za późno na wzmocnienia – uważa Kamil Kosowski, były piłkarz m.in. Wisły Kraków, obecnie ekspert Canal+. – Rozumiem zniecierpliwienie kibiców, ale prawda jest taka, że ekstraklasa nie jest pierwszą opcją dla większości piłkarzy. I być m o ż e wcale nie jest tak, że Lech skąpi na nowych zawodników. Może zwyczajnie ci czekają na transfer do lepszych lig i dopiero, gdy odpadną inne opcje, zdecydują się podpisać umowę z Kolejorzem – tłumaczy trzykrotny mistrz Polski. – Z jednej strony rozumiem politykę klubu, bo każdy transfer musi być przemyślany i nie sztuką jest po prostu kupić gracza. Trzeba sprowadzić takiego, który da jakość. I mam nadzieję, że skoro w Poznaniu tak długo zwlekają, to tym razem do klubu trafi ą piłkarze podnoszący wartość drużyny – mówi Piotr Reiss.

Podolski z Lechem być może zadebiutuje. Póki co jest kapitałem dla młodych zawodników podczas treningów.

Podolskiego w Szczecinie nie było, został w Zabrzu i ćwiczył indywidualnie z trenerem, żeby nadrabiać braki w przygotowaniu fizycznym. Raczej nie ma szans, żeby w piątek zagrał cały mecz, co nie wyklucza, że wyjdzie na boisko przeciwko Lechowi. Piłkarze Górnika powtarzają, że zdumiewa ich, jak Podolski zachowuje się w czasie treningów: jego nie ciągnie do strzelania goli  mają wrażenie, że więcej ra dości sprawiają mu podania. Nie powinno nikogo dziwić, jeżeli tego zawodnika zobaczymy jako środkowego pomocnika. Chociaż też – żeby nie zrobić z niego bezzębnego 36-latka – gdy widzi wyrwę w obronie rywali, bezwzględnie korzysta z mocy strzału.
Skutnik zauważył na treningu Mateusza Cholewiaka ustawionego za bramką. – Co tak tam stoisz? Obserwujesz bramkarzy? – zdziwił się kierownik. – Stoję i patrzę, jak on to robi – zerkał Cholewiak w kierunku uderzającego Podolskiego. Były gracz Bayernu i Arsenalu wiele mówił o akademii, a po jego pierwszych tygodniach spędzonych w Górniku widać, że rzeczywiście interesuje go rozwój młodych piłkarzy. Na treningach najwięcej uwagi poświęca właśnie im, ochoczo dzieli się doświadczeniem. Z młodzieżą i z afrykańskim duetem Alasaną Mannehem i Ishmaelem Baidoo, którzy też dostają od niego sporo wskazówek.

Rozmowa z Waldemarem Fornalikiem. Sporo rzecz jasna o Piaście, ale warto przeczytać choćby dla najlepszej anegdoty opowiedzianej przez pana trenera Waldemara kiedykolwiek. O telewizorze.

Wy pomagacie zawodnikom, a oni wam ugruntować pozycję w ligowej czołówce. Czy gdy przychodził pan do Gliwic, myślał, że po blisko czterech latach klub będzie regularnie rozpatrywany jako kandydat do podium?

Nie. Oczywiście liczyłem na to, że uda się zrobić coś dobrego, ale chyba nie aż tyle. Tym bardziej że ten pierwszy sezon był traumatyczny, przecież utrzymaliśmy się w ostatniej kolejce. Szczerze mówiąc, nie życzę nikomu takiego meczu.

Dlaczego?

To było bardzo stresujące przeżycie. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że za rok będziemy mistrzem – cóż, nie uwierzyłbym.

A to akurat dziwne, bo jeśli ktoś miałby w taką historię uwierzyć, to pan. W 1989 roku w barwach Ruchu zdobył pan mistrzostwo Polski jako beniaminek. Dwa sezony wcześniej zlecieliście z ligi. Te doświadczenia pomogły panu w Gliwicach?

Oczywiście. Choć wiadomo, że to były zupełnie inne czasy i inny świat. Kiedy spadaliśmy z Ruchem, mieliśm naprawdę dobry zespół i czuliśmy wstyd. Byliśmy pierwszą w historii drużyną Niebieskich, która spadła z ligi. Okropne uczucie. Robiliśmy wszystko, by zmazać plamę. A ta była tym większa, że większość z nas pochodziła ze Śląska.

Mieliście problem, żeby wyjść na ulicę?

Aż tak nie. Ale na pewno ciśnienie przez to było większe.

Jak już wróciliście na najwyższy poziom, spodziewaliście się, że możecie wziąć ligę szturmem i zdobyć mistrza?

Nie, absolutnie. Pamiętam, jak rozmawialiśmy o premiach. No i oczywiście głównie przewijał się temat utrzymania. I nagle w środku dyskusji Albin Wira zapytał: „Prezesie, a co dostaniemy za awans do pucharów”. W sali zapadła cisza, popatrzyliśmy na siebie, no ale skoro pytanie padło, to szef odpowiedział: „Dam wam telewizor”. Albin nie dawał za wygraną i mówi: „A za mistrzostwo?”. Prezes zdębiał, powiedział, że nie wie. Wira miał już gotową odpowiedź i rzucił: „To niech pan dołoży wideo”. I tak złożył pan zestaw audio- -wideo. W innych klubach dostawali samochody, my telewizor i wideo.

Ma pan jeszcze ten sprzęt?

Długo nie mogłem się z nim rozstać, był naprawiany kilkakrotnie, ale w końcu się poddałem. Wartość sentymentalna przegrała.

Rozmowa z Dariuszem Żurawiem. O lukach w Zagłębiu, przemodelowaniu sztabu szkoleniowego, ale też o Lechu, do którego nie ma żalu, choć wie, że mogło to się potoczyć inaczej.

Mówimy o różnych mankamentach Zagłębia, lecz nie wspominamy o być może najważniejszym: brakuje skutecznego napastnika. Przy całym szacunku dla Karola Podlińskiego, trudno uznać go za łowcę goli, a Patryk Szysz najlepiej wygląda na skrzydle.

Nie stanowi tajemnicy to, że Karol jest w zasadzie jedynym napastnikiem w drużynie i to niekorzystna sytuacja również dlatego, że brakuje naturalnej rywalizacji, która każdego gracza dodatkowo mobilizuje. Nie możemy jednak nerwowo reagować po jednej czy drugiej porażce.

Zmienia się sztab szkoleniowy. Już odszedł trener bramkarzy Grzegorz Szamotulski. To była pana decyzja?

Tak, układam sztab na nowo, co oczywiście nie znaczy, że wymienię wszystkich ludzi. Na pewno moim bliskim współpracownikiem będzie od lat działający w Zagłębiu Paweł Karmelita.

Niesamowite, że jeszcze dziewięć miesięcy temu był pan trenerem sukcesu, który wprowadził Lecha Poznań do fazy grupowej Ligi Europy. Wymyślono nawet określenie dla ofensywnego i efektownego stylu gry Kolejorza. Żurawball… Potem wszystko się posypało. W kwietniu został pan zwolniony.

Nie mam pretensji do szefów Lecha, rozstaliśmy się w zgodzie. Z Lechem przeżyłem piękne chwile, których nigdy nie zapomnę. Myślę, że gdyby przed rokiem klub znajdował się w takiej sytuacji finansowej jak teraz, moja przygoda trwałaby dłużej. Natomiast nastąpił taki moment po zdobyciu wicemistrzostwa, że już zaplanowano sprzedaż młodych piłkarzy. Odeszli Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, potem też Jakub Moder. Nie wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli do nas, w pełni się sprawdzili. W klubie pokutował też chyba brak wiary, że uda nam się awansować do fazy grupowej. W efekcie ten zespół nie był przygotowany, żeby sobie poradzić na dwóch frontach, potem doszły jeszcze urazy paru kluczowych piłkarzy. Pamiętam, że gdy wracaliśmy z Belgii po wygranym meczu z Royal Charleroi (2:1), w samolocie powiedziałem do dyrektora sportowego Tomasza Rząsy: „Tomek, no to teraz zrobiliśmy sobie problem”. Ale żeby było jasne, niczego nie żałuję. Jestem dumny, że zagrałem z Lechem w fazie grupowej Ligi Europy. Zwracam tylko uwagę, że mogło być jeszcze lepiej.

„SPORT”

Kovacević znów został bohaterem Rakowa. Zespół Marka Papszuna gra dalej w Lidze Konferencji.

Wynik nie zmienił się do końca regulaminowego czasu spotkania. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka, druga dla Rakowa w ostatnich tygodniach. Podobnie jak całe spotkanie lepiej rozpoczęli częstochowianie. Dobrą piłkę w polu karnym otrzymał Musiolik, jednak jego uderzenie skutecznie zatrzymał bramkarz Suduvy. Marek Papszun zdecydował się również postawić na drugiego napastnika – na boisku zameldował się Jakub Arak. Raków jednak nie potrafił zdobyć gola. Suduva z kolei nawet nie oddała uderzenia na bramkę Kovaczevicia. W drugiej części dogrywki było podobnie. Raków miał inicjatywę, ale brakowało wykończenia, jak choćby przy rzucie wolnym Lopeza. Na domiar złego boisko z powodu kontuzji musiał opuścić kapitan, Andrzej Niewulis. Do rozstrzygnięcia dwumeczu potrzebne były rzuty karne. W nich skuteczniejsi byli częstochowianie dzięki świetnej postawie Kovaczevicia, który obronił dwie „jedenastki”.

Jan Urban nie chce zdradzać, czy Podolski zagra już z Lechem. Ale potwierdza, że nowy napastnik Górnika jest zdrowy. Pytanie – czy jest już gotowy fizycznie?

– Jeśli chodzi o chłopaków, to wszyscy są do dyspozycji, poza Kubą Szymańskim. Zdrowy jest też ten o kogo pan pyta, czyli Lukas Podolski – odpowiedział krótko szkoleniowiec zabrzańskiej jedenastki. Co oczywiste trener Urban nie chce zdradzać, jakich rozwiązań będzie szukał, także tych personalnych, przed starciem z „Kolejorzem”. – Nie odpowiem na to pytanie, żeby nie ułatwiać rywalowi. Do meczu z Pogonią podeszliśmy ze zbyt dużym respektem dla przeciwnika. Teraz musi być inaczej. Ja zawsze powtarzam swoim graczom, że na boisku muszą być sobą. Mnie po tym pierwszym meczu wkurzyło to, że zagraliśmy poniżej swoich umiejętności. Jasne, można przegrać z kimś takim jak Pogoń, bo to mocna drużyna, ale musi to być po dobrej grze w naszym wykonaniu. Boli to, że zawaliliśmy. Co do Lecha, to na pewno jest to inna drużyna niż szczecinianie, którzy lubią grać w ataku pozycyjnym, jest tam duża wymienność, operują bardzo dobrze piłką.

Rusza I liga. I może być naprawdę ciekawa. Kto faworytem do awansu? Pewnie ŁKS i Arka, być może Korona, pewnie GKS Tychy.

Niemcy obwieszczają, iż ich 2. Bundesliga będzie w nadchodzącym sezonie najsilniejsza w historii, a w stawce zebrało się tyle markowych klubów, że frekwencja na trybunach może przewyższać nawet tę z „pierwszej” Bundesligi. U nas zaplecze ekstraklasy aż tak mocne nie będzie, no ale… Polacy nie gęsi i swoją 2. Bundesligę mają! Już teraz ustawiła się długa kolejka chętnych po awans do elity. Nadal są w niej ci uważani za faworytów od… roku, czyli ŁKS i Arka, które plany szybkiego powrotu na salony musiały przedefiniować na plany 2-letnie. Dużo groźniejsze niż w poprzednim sezonie wydają się Korona, układana znów przez miasto, oraz mający nowego prywatnego właściciela Widzew. GKS Tychy? Wystarczy, że będzie równie groźny, co w minionych rozgrywkach, a przecież się nie osłabił, dlatego z miejsca jest jednym z faworytów. Kibice w Tychach mogą cieszyć się nie tylko perspektywą walki o awans, ale też derbów z imiennikiem z Katowic. Wrócił po 2-letniej banicji na zaplecze elity, którego jest jednym z XXI -wiecznych symboli. Nazywanie GieKSy beniaminkiem aż trudno przechodzi przez gardło. Swoje ambicje jak zwykle ma też Miedź, a Podbeskidzie – choć przebudowane po spadku – to zawsze Podbeskidzie. Nasza Fortuna 1. Liga już dziś może pochwalić się pięknymi stadionami w Bielsku-Białej, Gdyni, Tychach, Kielcach czy dwóch w Łodzi, budują się obiekty w Sosnowcu czy Nowym Sączu, być może jeszcze w tym roku pierwsza łopata zostanie wbita w Katowicach.

„SUPER EXPRESS”

Wyjątkowo nic o piłce. Wszystko zabrały igrzyska.

fot. FotoPyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Prasówka
17.09.2021

PRASA. Jankowski: Będę jeszcze prezesem niejednego klubu w Ekstraklasie

Weekendowa prasa to już tradycyjnie zapowiedź tego, co będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę na boiskach Ekstraklasy oraz 1. ligi. Mamy sporo rozmów i sylwetek – m.in. z Ewą Pajor, Jackiem Trzeciakiem, Michalem Frydrychem czy Arturem Jankowskim. Ten ostatni próbuje wybronić okres swojej pracy w Zagłębiu Lubin i zarzeka się, że wróci do […]
17.09.2021
Prasówka
16.09.2021

„W Moskwie Michniewicz pokazał się na wschodzie, ale priorytet to Legia”

Czwartkowa praca to przede wszystkich echa europejskich pucharów. Mamy też powolny wstęp do Ekstraklasy i 1. ligi, które wracają do gry już jutro. Przeczytamy rozmowy z Marcinem Broszem, Jackiem Góralskim i Mariuszem Piekarskim. Ten ostatni mówi o negocjacjach w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. – Kilka dni temu umówiłem się na spotkanie z […]
16.09.2021
Prasówka
15.09.2021

Mioduski: Jestem spokojny o siłę naszej kadry

Środowa prasa to miks Ligi Mistrzów, Ligi Europy w kontekście Legii i tematów ligowych. Chwilami jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Ośmiu dziennikarzy porozmawiało z Dariuszem Mioduskim, więc teraz powinien być wysyp wywiadów z prezesem Legii z jednego spotkania. Czy nie obawia się pan tego, jak Legia będzie radziła sobie w lidze i pucharach, łącząc mecze […]
15.09.2021
Weszło
14.09.2021

PRASA. Ostatnia szansa Wojciecha Szczęsnego

– Według „La Repubblica”, mistrz świata z 2006 roku nie chciał być zmiennikiem zawodnika gorszego od siebie i kiedy po porażce z Porto ciągle siedział w rezerwie, zdecydował się na przeprowadzkę do Emilii-Romanii – czytamy w „Przeglądzie Sportowym” o tym, że Szczęsny w Juventusie jest na cenzurowanym. Co tam dziś w prasie? „SPORT” Niewielu Polaków […]
14.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Bayern wybatożył Bochum. Lewandowski z kolejnym rekordem

To było aż przykre. Bayern w spacerowym tempie rozwalcował Bochum 7:0. A gdyby chciał, to pewnie i podwoiłby swój dorobek w tym spotkaniu. Goście dzisiaj byli jak uczeń, którego mama wraca z wywiadówki, z której dowiaduje się, że młody ma kilka jedynek i sporo nadprogramowych nieobecności. Czekali na lanie. No i Bayern z roli kata […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

LIGA EXPRESS – ILE MORALNYCH PUNKTÓW MA JUŻ LECH POZNAŃ?

17.09.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wojtuś
wojtuś
1 miesiąc temu

Poznań (Wronki? tego nie wie nikt ) ery bery kuchenki, farelki i inne lodówki..eee to nic, ważna byle Exel działał w trybie kasa się zgadza! ps tylko prawda cię wyzwoli , mimo że są tacy których to boli.

Ochye Peniz
Ochye Peniz
1 miesiąc temu

Mistrzowie intelektu 🙂 Sprzedaj wszystkich perspektywicznych zawodników, w ich miejsce sprowadź byle kogo i dopiero potem niech do ciebie dojdzie, że z nowymi nic się nie uda 🙂 Buahahaha. Niby celem zawsze jest awans do fazy grupowej, ale e-klapowe kluby jak zwykle sprzedają najlepszych zamiast przytrzymać ich do końcowej fazy eliminacji.

Albo prezes ma zarobić na sprzedaży zawodników, albo chodzi o awans do fazy grupowej. Zdecydujcie się, bo z wyprzedażą kadry jedno i drugie się nie uda 🙂

amika = 150 tysięcy ojro. Buhahahahahahahah.

Piothek
Piothek
1 miesiąc temu
Reply to  Ochye Peniz

No ale nikt nie zakładał awansu do fazy grupowej LE, skąd mogli wiedzieć że tak będzie 😀

Pozbywanie się najlepszych zawodników to naturalna kolej rzeczy dla klubów Ekstraklasy, tak jest ten świat skonstruowany. Problem Lecha polegał na tym że w jednym czasie odeszło zbyt wielu ważnych zawodników (Jóźwiak robiący grę na skrzydłach, Gumny, chwilę później świetny Moder) i nikt ich nie zastąpił. Jedynie za Gytkjaera przyszedł godny następca. Gumnego wręcz wypychali na siłę żeby na nim zarobić.

Z trzema dziurami w składzie jak leje po bombach nie dało się tego ciągnąć na tym samym poziomie, nawet Klopp łączący siły z Guardiolą i Mourinho nie zrobiliby z tej drużyny mistrzów.

Ochye Peniz
Ochye Peniz
1 miesiąc temu
Reply to  Piothek

Cel to awans do pucharów, ale nikt nie zakładał awansu xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

qdlaty81
qdlaty81
1 miesiąc temu
Reply to  Ochye Peniz

pogadaj z Dinamo Zagrzeb albo RB Lipsk

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

Kochane polskie kluby nie róbcie sobie problemów w Europie, odpadajcie, zycie nie jest po to żeby sie przemęczać. Żyć dobrze, żyć własnymi wartościami, kochac ludzi, mieć przyjaciół, nie zmuszać sie do niczego, patrzeć codziennie w lustro z uśmiechem, nie skurwić sie. To sa najważniejsze rzeczy. A nie jakaś liga europejska.

rajo
rajo
1 miesiąc temu

uwielbiam te rozliczenia po czasie… tym razem Żuraw mówi, że ponoć sygnalizował Rząsie, że po awansie do LE „mają problem” ze składem, za słabym na 3 fronty. To mniej więcej w tym samym czasie gdy Rzasa mówi, że właśnie Lech jest gotowy na walkę na 3. frontach. I ja akurat Żurawiowi wierzę, choć swoje za uszami ma, gdy nie wprost – ale czytelnie dla wszystkich – poddał LE wystawiając rezerwy na Benfikę. To był sygnał też do piłkarzy – jesteście ciency, możecie co najwyzej sprężyć się na Podbeskidzie. I mental – i tak nie za wysoki – padł ostatecznie. I te słowa, że nikt w klubie nich nie wierzył, że awansuja do LE, bo nie wzmocnili się na to w odpowiednim momencie, a potem była łapanka „kto tam panie bez kontraktu do wypożyczenia na pół roku”

Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Katar 2022 tylko dla zaszczepionych?

David Ornstein z The Athletic informuje, że Katarczycy będą chcieli wymagać szczepienia przeciw koronawirusowi od wszystkich uczestników mundialu w 2022 roku. Pamiętamy, jak było na Euro. Kto z piłkarzy chciał, ten się zaszczepił, kto nie, ten nie – nie było żadnego przymusu. Katarczycy chcą to zmienić i wywrzeć presję na FIFA, by ta wprowadziła odpowiednie […]
20.09.2021