Gol Kamila Wilczka i debiut Kamila Grabary

redakcja

Autor:redakcja

18 lipca 2021, 18:43 • 1 min czytania

Reklama
Gol Kamila Wilczka i debiut Kamila Grabary

Polski napastnik udanie zainaugurował sezon duńskiej SuperLigi. Strzelił gola w zremisowanym 2:2 spotkaniu między FC Kopenhaga i Aalborg BK. Pierwszy ligowy występ w stołecznym klubie zaliczył z kolei Kamil Grabara.  

Reklama

Polak wpisał się na listę strzelców w 38. minucie spotkania. Jego zespół chwilę wcześniej stracił bramkę, a za sprawą trafienia Wilczka błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Nie zabrakło kontrowersji – piłkarze Aalborgu domagali się odgwizdania faulu na obrońcy, którego Wilczek staranował robiąc sobie miejsce. Zaraz po przerwie FC Kopenhaga objęła prowadzenie, lecz nie zdołała go utrzymać – straciła gola w 69. minucie. Odzyskanie przewagi w końcówce meczu utrudniła czerwona kartka dla Nicolaia Boilesena.

Polski snajper w 78. minucie został zmieniony na Jonasa Winda, a Kamil Grabara rozegrał cały mecz. Aalborg w tym spotkaniu oddał cztery celne strzały, z czego dwa razy futbolówka wylądowała w sieci. Przy pierwszym trafieniu dla gości polski golkiper mógł się lepiej zachować.

Reklama

W poprzednim sezonie Kamil Wilczek strzelił 10 bramek.

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank