post

Opublikowane 14.07.2021 08:43 przez

Damian Smyk

– Pierwsze 30 minut meczu z Piastem Gliwice i trzybramkowe prowadzenie Wisły dały nadzieję, że to rzeczywiście może być udana runda. Piłkarze trenera Hyballi wypuścili jednak prowadzenie z rąk. Już wtedy nastąpił pierwszy duży zgrzyt. – Na następny dzień po tym spotkaniu Hyballa podszedł do Michała Maka oraz Davida Niepsuja i powiedział, że mają 10 minut, aby zabrać swoje rzeczy i opuścić szatnię na stałe. Jednocześnie ciągle zaznaczał, że „może jest dla nich za dobrym trenerem”. Wtedy zrozumieliśmy, że jest z nim coś nie tak – opowiada Vullent Basha na łamach „Przeglądu Sportowego”. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Ekipa Bodo/Glimt szykuje się na Legię. Rywal mistrzów Polski trenował przy… dźwięku kibiców puszczanym z głośników.

Norwescy zawodnicy nie są przyzwyczajeni do gry w warunkach, jakie będą panowały w Warszawie. Nie chodzi bynajmniej o pogodę, atmosferę czy murawę (chociaż u siebie grają na sztucznej trawie), ale o gorący doping publiczności, która przecież wielokrotnie pomagała „wojskowym” podczas meczów. Z tego też powodu piłkarze Bodo przed wylotem do Polski… odbywali treningi z włączonym z głośników dopingiem kibiców! – Powiem szczerze, to podobne uczucie, jak zespół Bodo/Glimt, który trenował przy dopingu naszych kibiców (śmiech) – mówił o pierwszym spotkaniu przy wsparciu trybun Emreli. – Nie tylko ja, ale myślę, że przez dłuższy czas cała nasza drużyna grała bez fanów na trybunach. Dużo o tym rozmawialiśmy, wszyscy na kibiców czekamy – zadeklarował Azer.

Tomas Petrasek wrócił na boisko. Stoper Rakowa rozegrał pierwsze minuty od listopada zeszłego roku.

Mimo świetnej postawy na boisku, która nieraz ratowała Raków, trudno nie odnieść wrażenia, że Petraszek należy do wielkich pechowców. Dwa razy w niezwykle ważnych momentach kontuzje hamowały jego karierę. Prawdopodobnie poprzedni uraz zabrał mu możliwość transferu do lepszego, z tamtej perspektywy, zespołu. Dla pierwszoligowca mogło być to bolesne. Perspektywy były jednak o wiele gorsze. Petraszkowi groziła… amputacja. Udało mu się jednak wrócić do pełni formy i pomóc zespołowi w pierwszym sezonie w ekstraklasie. Drugi w dużej mierze stracił przez kolejną kontuzję kolana. Pierwotnie miał wrócić w styczniu, a dopiero w lipcu rozegrał pierwsze minuty. Stracił możliwość bezpośredniej walki o Puchar Polski czy o medal w lidze, a co gorsza, nie pojechał na mistrzostwa Europy, choć selekcjoner prawdopodobnie widział dla niego miejsce w składzie.

Prezes GKS-u Katowice zdał raport radnym z finansów klubu. Miasto czeka też na decyzje władz krajowych w sprawie budowy stadionu.

– Bieżąca płynność spółki nie jest zagrożona. Koszty zostały obniżone o kilkadziesiąt procent; można powiedzieć, że dość drastycznie i że na dłuższą metę tak się nie da. Ewentualne odmrażanie zależy od tego, co przyniesie rynek pandemiczny, bo wiemy, że czwarta fala może wpłynąć na organizację imprez masowych – stwierdził sternik „GieKSy”, piastujący swe stanowisko od blisko dwóch lat, którego kadencja niedawno została przedłużona. GKS, funkcjonujący jako miejska spółka, na 2021 rok uzyskał od samorządu 16,5 miliona złotych dotacji, z której 6,3 mln trafiły do sekcji piłki nożnej mężczyzn, 1,2 mln – piłki nożnej kobiet, 4,9 mln – hokeistów, a 4 mln – siatkarzy. – Dzięki zaangażowaniu Miasta Katowice oraz partnerów Klubu, aktualną sytuację GKS GieKSa Katowice S.A. należy ocenić pozytywnie” – oświadczył klub z Bukowej w specjalnym raporcie. „Z jednej strony wyznacznikiem takiej oceny jest kontynuacja budowy silnego wielosekcyjnego klubu sportowego, z drugiej zaś – dalsza stabilizacja klubu i wyraźne zaznaczenie swojej obecności na sportowej mapie kraju. Potwierdzają to ostatnie wyniki sportowe – awans męskiej drużyny piłki nożnej do Fortuna 1 Ligi, awans drużyny GieKSy do półfinału rozgrywek play off Polskiej Ligi Hokejowej, czy szóste miejsce żeńskiego zespołu piłki nożnej GKS Katowice w sezonie 2020/2021. Sporym zaskoczeniem był także nadspodziewanie dobry sezon siatkarzy GKS Katowice, którzy – mimo prognoz niektórych ekspertów – nie tylko nie spadli z PlusLigi, ale zakończyli rozgrywki na dziesiątym miejscu. W najbliższej przyszłości planowana jest systematyczna poprawa jakości sportowej we wszystkich sekcjach przy zrównoważonej i racjonalnej polityce finansowej”.

Nie ma tematu zwolnienia Southgate’a – choć w mediach angielskich nie brakuje krytyki. Jesienią poprowadzi Anglików w starciu z Polską.

Mimo iż Gareth Southgate przegrał finał mistrzostw Europy, to w statystykach ciągle pnie się w górę. Spośród selekcjonerów, którzy pracowali z Anglią dłużej, ma drugi najlepszy procent wygranych spotkań – 63,9. Skuteczniejszy był jedynie Fabio Capello – 66,7. Southgate ma 5. miejsce w historii reprezentacji Anglii pod względem liczby wygranych meczów. Drużyna pod jego wodzą wygrała 39 spotkań i już tylko jedno zwycięstwo dzieli go od Svena-Gorana Erikssona. Więcej meczów wygrali jedynie trzej selekcjonerzy obdarowani tytułem szlacheckim. Piąte miejsce Southgate zajmuje również pod względem liczby rozegranych spotkań. Prowadził zespół w 61 meczach i w tej statystyce również goni Erikssona, który miejsce na trenerskiej ławce zajmował 67 razy.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Jordan Courtney-Perkins jest bliski przyjścia do Rakowa Częstochowa. To 18-letni stoper z Australii.

Osoby, które z bliska widziały jak radził sobie młody defensor mówią, że zaskakiwał dojrzałością i odwagą w grze. W spotkaniach z WSG Tirol (3:3) i RB Salzburg (2:2) Australijczyk dostał 67 minut. Nie popełniał też prostych błędów. Courtney-Perkins ma też kilka atutów, które każdy obrońca Rakowa powinien mieć – mierząc 189 centymetry wzrostu jest przydatny przy stałych fragmentach gry i potrafi powalczyć w powietrzu o górną piłkę. Jest też naturalnie lewonożny, a trener Marek Papszun wielokrotnie mówił, że panuje deficyt stoperów wyprowadzających akcje lewą nogą. Wiele wskazuje na to, że zawodnik, który jest powoływany do juniorskich reprezentacji Australii, będzie rywalem do miejsca w składzie dla Milana Rundicia. Serb także jest nowym nabytkiem RKS i również jest lewonożny. W końcu pod Jasną Górą będą mieć więc solidną rywalizację na pozycji środkowego lewego stopera. Courtney- -Perkins w poprzednim sezonie zagrał w 16 meczach australijskiej ekstraklasy. Jego przyjście do Rakowa będzie oznaczać zapewne konieczność odejścia Macieja Wilusza. 32-letni obrońca wiosną był wypożyczony do Śląska Wrocław, ale z powodu kontuzji nie grał w żadnym spotkaniu. Ostatnio Wilusz jest łączony m.in. z Górnikiem Łęczna.

Rozmowa z Veljko Nikitoviciem, dyrektorem sportowym Górnika Łęczna. O finansach beniaminka Ekstraklasy, ale też o kulisach sprowadzenia Janusza Gola.

Najbardziej ograniczają was finanse?

Bez dwóch zdań. Ale ważniejsze, że od kilku lat są stabilne. Jeżeli pojawi się nawet bardzo dobry piłkarz i zażąda 10 tysięcy euro miesięcznie, zrezygnuję. Nie chcemy wracać do czasów z lat 2015-16, kiedy sytuacja była dramatyczna, klub zadłużony i nikt nie był pewien, czy przetrwa.

Nie macie żadnych zaległości?

Nie, jesteśmy wypłacalni, premie za poprzedni sezon są rozliczone. Pozostaje jeszcze kwestia premii za awans do ekstraklasy, ale to też wkrótce będzie zamknięte.

Jaki budżet będziecie mieć na ekstraklasę? 

Są środki od naszego najważniejszego sponsora, czyli Bogdanki SA, który nas wspiera, stąd podziękowania dla prezesa i zarządu kopalni. Do tego dochodzą wpływy z PZPN, mniejszych sponsorów, teraz pojawią się pieniądze z praw mediowych. To nasze źródła finansowania. Jeśli budżet domkniemy w granicach 15 mln zł, uznam to za sukces klubu.

Mimo organiczonych środków zakontraktowaliście Janusza Gola, którego bardzo chciał u siebie Widzew Łódź.

Nie wiem, co Widzew mu proponował, ale wątpię, że przebiliśmy go finansowo.

Skąd pomysł na jego sprowadzenie?

Zaraz po wygranym barażowym meczu z ŁKS spacerowaliśmy po murawie z trenerem Kieresiem i szkoleniowiec powiedział, że fajnie byłoby mieć w drużynie Gola. Następnego dnia zaczęła się operacja, żeby go zakontraktować. Bardzo pomógł nam Dawid Nowak, który zna się z nim jeszcze z Bełchatowa, swoje o d e g r a ł a znajomość z trenerem. Fin a n s o w o szybko dos z l i ś m y do porozumienia, ale sprawa trochę trwała, bo Janusz miał inne opcje. Chciał je przemyśleć, przedyskutować, aż zgodził się grać dla Górnika. To był nasz transferowy cel numer jeden. 

Kulisy tego, jak Hyballa poróżnił się w szatni Wisły Kraków z piłkarzami. Zresztą teraz Niemiec znów ma problemy, bo miał wyzywać piłkarzy w nowym klubie.

Pierwsze 30 minut meczu z Piastem Gliwice i trzybramkowe prowadzenie Wisły dały nadzieję, że to rzeczywiście może być udana runda. Piłkarze trenera Hyballi wypuścili jednak prowadzenie z rąk. Już wtedy nastąpił pierwszy duży zgrzyt. – Na następny dzień po tym spotkaniu Hyballa podszedł do Michała Maka oraz Davida Niepsuja i powiedział, że mają 10 minut, aby zabrać swoje rzeczy i opuścić szatnię na stałe. Jednocześnie ciągle zaznaczał, że „może jest dla nich za dobrym trenerem”. Wtedy zrozumieliśmy, że jest z nim coś nie tak – opowiada Basha. Pomocnik początkowo grał u Hyballi, został nawet przez niego wystawiony w podstawowym składzie na debiutancki mecz trenera, czyli derby Krakowa. – Na samym początku wszystko było w porządku. Mieliśmy dobre relacje, zanim moja przerwa spowodowana kontuzją zaczęła trwać coraz dłużej. Uraz zmienił wszystko w moich stosunkach z nim. Już wtedy szkoleniowiec miał zły kontakt z niektórymi piłkarzami w drużynie – podkreśla były reprezentant Albanii. – Hyballa dostał konkretne zadania: stawiaj na młodych i promuj ich, jednocześnie wprowadzając swój styl gry oraz gegenpressing – opowiada „PS” osoba znająca realia klubu. Niemiec zaczął grać większą liczbą młodzieży, za to w składzie brakowało miejsca dla m.in. Jakuba Błaszczykowskiego. Otoczenie Hyballi mówiło wtedy, że trener ma wrażenie, iż wszyscy zaczynają grać na jego zwolnienie z powodu różnicy zdań z byłym reprezentantem Polski.

„SUPER EXPRESS”

Rozmówka z Janem Urbanem na temat przyjścia Podolskiego. O tym, co może da zespołowi i czego wymaga od niego trener.

– Co może dać Górnikowi?

– Marketingowo to bardzo dobry ruch dla Górnika i dla polskiej ligi, bo jeśli taki gość zmienia klub, to pisze się o tym nie tylko w Europie, lecz także na całym świecie. Łukasz umiejętności ma bardzo duże. Nie obawiam się o jego formę. W Turcji rozegrał ponad 30 meczów, a to przecież wymagająca liga. To też świadczy o tym, że jak jest przygotowany, to może grać na wysokim poziomie bez żadnego problemu.

– Czy może być dla Górnika taką postacią jak Danijel Ljuboja dla Legii czy Jakub Błaszczykowski dla Wisły?

– Oczywiście, wręcz liczę na to, że nasi zawodnicy zobaczą, jak zachowuje się piłkarz tej klasy w różnych sytuacjach na boisku. Mówiłem Łukaszowi, że wierzę, że ze swojej strony da Górnikowi to, co na ten moment ma najlepszego. Mam nadzieję, że sprawi, że przy nim inni gracze będą grali lepiej.

fot. NewsPix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Prasówka
21.09.2021

„Lech jest głównym faworytem do tytułu. Jeśli przegra, to sam ze sobą”

W tym tygodniu piłkarski świat się nie zatrzymuje. Liga się skończyła, więc zaczynamy Puchar Polski. Z tej okazji w prasie podsumowania i zapowiedzi. W „Przeglądzie Sportowym” Kamil Kosowski zachwyca się Lechem Poznań. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lech to w tej chwili główny kandydat do zdobycia tytułu. Przy napiętym terminarzu Legii, która gra w Lidze […]
21.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Prasówka
17.09.2021

PRASA. Jankowski: Będę jeszcze prezesem niejednego klubu w Ekstraklasie

Weekendowa prasa to już tradycyjnie zapowiedź tego, co będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę na boiskach Ekstraklasy oraz 1. ligi. Mamy sporo rozmów i sylwetek – m.in. z Ewą Pajor, Jackiem Trzeciakiem, Michalem Frydrychem czy Arturem Jankowskim. Ten ostatni próbuje wybronić okres swojej pracy w Zagłębiu Lubin i zarzeka się, że wróci do […]
17.09.2021
Prasówka
16.09.2021

„W Moskwie Michniewicz pokazał się na wschodzie, ale priorytet to Legia”

Czwartkowa praca to przede wszystkich echa europejskich pucharów. Mamy też powolny wstęp do Ekstraklasy i 1. ligi, które wracają do gry już jutro. Przeczytamy rozmowy z Marcinem Broszem, Jackiem Góralskim i Mariuszem Piekarskim. Ten ostatni mówi o negocjacjach w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. – Kilka dni temu umówiłem się na spotkanie z […]
16.09.2021
Prasówka
15.09.2021

Mioduski: Jestem spokojny o siłę naszej kadry

Środowa prasa to miks Ligi Mistrzów, Ligi Europy w kontekście Legii i tematów ligowych. Chwilami jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Ośmiu dziennikarzy porozmawiało z Dariuszem Mioduskim, więc teraz powinien być wysyp wywiadów z prezesem Legii z jednego spotkania. Czy nie obawia się pan tego, jak Legia będzie radziła sobie w lidze i pucharach, łącząc mecze […]
15.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Bayern wybatożył Bochum. Lewandowski z kolejnym rekordem

To było aż przykre. Bayern w spacerowym tempie rozwalcował Bochum 7:0. A gdyby chciał, to pewnie i podwoiłby swój dorobek w tym spotkaniu. Goście dzisiaj byli jak uczeń, którego mama wraca z wywiadówki, z której dowiaduje się, że młody ma kilka jedynek i sporo nadprogramowych nieobecności. Czekali na lanie. No i Bayern z roli kata […]
18.09.2021
Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adolf
adolf
2 miesięcy temu

Przecież Wisła grała na zwolnienie Hyballi. Ogólnie super pomysł pytać o zdanie Basha który jest juz poza klubem, jego umowa nie zostałą przedłużona. Bym sie bardzo zdziwił, gdyby o nim mówił dobrze…

Dario
Dario
2 miesięcy temu
Reply to  adolf

Generalnie dziwna przypadłość, że w gazecie jadą z nim wszyscy odpaleni piłkarze, za którymi nikt nawet nie tęskni.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
2 miesięcy temu
Reply to  Dario

Normalne. Obecni nie powiedzą ani słowa, bo jeszcze Kubuś się obrazi i będzie po nich.

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo (@prej)
2 miesięcy temu

Błaszczykowski, krakowska porcelanowa święta krówka.

Mieczysław Blachodachówka
Mieczysław Blachodachówka
2 miesięcy temu

Błaszczykowski, człowiek który ocalił Wisłę

Pałlo Kutińjo
Pałlo Kutińjo (@prej)
2 miesięcy temu

Tak, on jedyny, własnymi ręcyma.

Ochye Peniz
Ochye Peniz
2 miesięcy temu

Konkretny trener z jajami. Zawsze props dla takich osób. Widać, że mu zależy, a ekipy wolą się opierdalać.

Ludzie kochani
Ludzie kochani
2 miesięcy temu

Wilusz w tamtej rundzie nie rozegrał ani meczu. Ogólnie to chłop ma szklane zdrowie. A mimo to znajdują się kluby dające mu pensje kilkanaście tysięcy na miesiąc i liczące że coś się zmieni. A potem szok i niedowierzanie że mamy słabe kluby

olimpik ljone
olimpik ljone
2 miesięcy temu

Urban o podolskim
„Mam nadzieję, że sprawi, że przy nim inni gracze będą grali lepiej.” – a od tego przypadkiem nie jest trener żeby sprawiał że piłkarze grają lepiej…? To pokazuje jedną smutną rzecz – pan janek nie ma pomysłu na gre tylko ma „nadzieje”.

lol
lol
2 miesięcy temu
Reply to  olimpik ljone

Sie czepiasz jak kurwa chuja. A co mial powiedziec? Ze koledzy z druzyny przez Podolskiego zalapia dola i przestana grac?

Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Los Koemana przesądzony. Kto będzie nowym trenerem Barcelony?

Hiszpańskie media są zgodne – misja pt. „Ronald Koeman w Barcelonie” jest już skończona. Ostatnią kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje to, kiedy holenderski trener zostanie zwolniony z pracy. Według informacji portalu „Goal” i kilku innych źródeł, decyzja już zapadła, ale Barca wstrzyma się z jej ogłoszeniem do czasu dopięcia tematu następcy Koemana. Ronald Koeman pracuje w […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Prestiż i pieniądze. Ile można zarobić na Pucharze Polski?

Startują rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Co to oznacza? Po pierwsze, że znów dojdzie do starć underdogów z faworytami, które często niosą niespodzianki. Po drugie – że za te niespodzianki można solidnie zarobić. W sezonie 2021/2022 pula nagród w Pucharze Polski wyniesie aż 10 milionów złotych. Jak zostaną podzielone te pieniądze? W rozgrywkach pucharowych […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Szpaler dla Łukasza Fabiańskiego na pożegnanie z kadrą

Łukasz Fabiański w najbliższych tygodniach rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. Bramkarz West Hamu United zakończył karierę w narodowych barwach, a Paulo Sousa powołał go po raz ostatni, żeby ten mógł pożegnać się z kadrą na boisku. Portal „TVP Sport” informuje o tym, jak ma wyglądać pożegnanie „Fabiana”. 56 występów w reprezentacji Polski. Udział w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kahn: Lewandowski jest wyjątkowy, tak jak Cristiano Ronaldo i Messi

Robert Lewandowski odbierze dziś Złotego Buta za sezon 2020/2021. Polak został najlepszym strzelcem w pięciu topowych ligach w Europie, bijąc także wieloletni rekord Gerda Mullera w Bundeslidze. „WP Sportowe Fakty” z tej okazji porozmawiały z legendą Bayernu, Oliverem Kahnem. Prezes klubu z Bawarii – co za niespodzianka – nie może się nachwalić polskiego snajpera. – […]
21.09.2021