post

Opublikowane 10.07.2021 09:25 przez

Damian Smyk

Nie ma Zabrza bez Górnika. Nie ma też Górnika bez Zabrza. Teraz, podpisując kontrakt z tej klasy zawodnikiem co Łukasz Podolski, piszemy nową historię. Co do czwartej trybuny, to konsekwentnie przygotowujemy się do dalszych kroków. Pracujemy nad dostosowaniem projektu do nowej rzeczywistości, bo parę lat już minęło, a w budownictwie wiele się zmienia. Architekci pracują, budowlańcy też się przyglądają. Jestem przekonana, że niedługo będziemy się mogli spotkać na konferencji poświęconej budowie czwartej trybuny – mówi na łamach „Sportu” prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. Co poza tym dziś w prasie?

„SPORT”

Anglicy i Włosi lubi triumfować na wielkich imprezach u siebie. Historia pokazuje, że to Lwy Albionu można postrzegać jako faworyta przed finałem.

Anglicy w finale wielkiego turnieju zagrają dopiero po raz drugi i znów na Wembley. W 1966 roku w finale mistrzostw świata pokonali po dogrywce NRF 4:2. Nie obeszło się wtedy bez kontrowersji i sędziowskiej pomocy. Teraz Włosi też bardziej od rywali obawiają się gospodarskiego sędziowania, jakie w półfinale z Danią pokazał Holender Danny Makkelie, dyktując w dogrywce rzut karny „z kapelusza”. Finał poprowadzi jego rodak Bjoern Kuipers i Włochom to nazwisko niezbyt dobrze się kojarzy. Sędziował 4 mecze „azzurrich”, wygrali jedno z… Anglią w 2014 roku na mundialu. Grali wtedy Verratti, Sirigu, Chiellini i De Rossi (obecnie asystent Roberto Manciniego), a na ławce byli Insigne, Immobile i Bonucci. Poza tym zremisowali i dwukrotnie przegrali. Dla Anglii to jedyna porażka w meczach prowadzonych przez Kuipersa. Poza tym wygrała ze Szwecją i w tym roku z Polską. Anglia może zostać 11. reprezentacją na liście mistrzów Europy. Trzecią w kolejności były Włochy w 1968 roku. Potem jeszcze dwukrotnie grały w finale, ale w 2000 roku lepsza okazała się Francja, a w 2012 Hiszpania. Dla Italii atut swojego boiska też był w przeszłości ważny, bo pierwsze mistrzostwo świata w 1934 i pierwsze mistrzostwo Europy w 1968 zdobyła w Rzymie. Przed 53 laty grały w turnieju tylko 4 reprezentacje – obaj tegoroczni finaliści oraz ZSRR i Jugosławia. Do pojedynku Anglików z Włochami wtedy nie doszło. Włosi zmierzyli się w Neapolu z ZSRR i po bezbramkowym wyniku o ich awansie zdecydował… rzut monetą.

Jak nie teraz, to nigdy. Messi zapoluje na triumf w Copa America, ale rywal w finale jest z najwyższej półki – to Brazylia ze starym kumplem Messiego z Barcelony.

Choć droga Lionela Messiego z reprezentacją Argentyny jest kręta i wyboista, sam zawodnik dwukrotnie rezygnował z gry w narodowych barwach, a następnie do zespołu wracał, to teraz wszystko wskazuje na to, że kończący się turniej Copa America jest dla niego ostatnim w karierze. Kolejny odbędzie się w 2024 roku w Ekwadorze. Messi będzie miał już 37 lat i kto wie, czy w ogóle będzie jeszcze w barwach „Albicelestes” występował. W nocy z soboty na niedzielę największa gwiazda współczesnego futbolu rozegra 34. mecz w tych zmaganiach i wyrówna rekord należąc do chilijskiego bramkarza Sergio Livingstone’a. To jego szósty turniej Copa America w karierze. Nigdy go nie wygrał. Trzy razy – w 2007, 2015 i 2016 roku – Argentyna poległa w finale. Dwa lata temu zajęła 3. miejsce, a w 2011 roku odpadła w ćwierćfinale. Dlatego wciąż jedynym triumfem Messiego w turnieju piłkarskim z drużyną narodową jest… złoty medal olimpijski wywalczony w 2008 roku w Pekinie, choć warto wspomnieć jeszcze o złotym medalu MŚ do lat 20 z 2005 roku. A największym sukcesem – wicemistrzostwo świata z 2014 roku.

Najpierw Podolski, następnie czwarta trybuna? Prezydent Zabrza zapowiada prace nad dopełnieniem stadionu Górnika.

Pytany podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami Lukas Podolski, który od czwartku oficjalnie jest już piłkarzem górniczego klubu, czy zaprosi na stadion któregoś z kolegów z reprezentacji Niemiec odpowiedział, że pewnie tak, ale będzie to w momencie, kiedy obiekt będzie już ukończony. O wszystko – korzystając z okazji – zapytaliśmy prezydent miasta Małgorzatę Mańkę-Szulik. Miasto jest przecież głównym udziałowcem Górnika. – Nie ma Zabrza bez Górnika. Nie ma też Górnika bez Zabrza. Teraz, podpisując kontrakt z tej klasy zawodnikiem co Łukasz Podolski, piszemy nową historię. Co do czwartej trybuny, to konsekwentnie przygotowujemy się do dalszych kroków. Pracujemy nad dostosowaniem projektu do nowej rzeczywistości, bo parę lat już minęło, a w budownictwie wiele się zmienia. Architekci pracują, budowlańcy też się przyglądają. Jestem przekonana, że niedługo będziemy się mogli spotkać na konferencji poświęconej budowie czwartej trybuny – odpowiedziała nam prezydent Zabrza.

„PRZEGLĄD SPORTOWY”

Sylwetka cichego bohatera Anglików, czyli Kalvina Phillipsa. Chłopak ma trudny życiorys, a ojca widywał rzadko – bo ciągle trafiał do więzienia.

Phillips urodził się w Leeds. Tu się też wychował, kibicował Pawiom, a teraz dla nich gra. Tutaj również przeżywał trudne dzieciństwo z trójką rodzeństwa w małym mieszkaniu, w którym mama nie miała gdzie spać, więc nocowała na kanapie. Ojca nie było. A właściwie był, potem znowu trafi ał za kratki, następnie wychodził i tak w kółko. Bijatyki, narkotyki, kradzieże – wiele rzeczy zajmowało jego czas, ale rodzina niespecjalnie. Jedną córkę ma z wcześniejszego związku, urodziła się, kiedy Phillips senior miał… 13 lat. Obecnie jest etap, kiedy siedzi w więzieniu. Pomocnik Leeds mija ten budynek codziennie w drodze do ośrodka treningowego. – Byłem u niego kilka razy, ale raczej unikam wizyt. Rozmawiamy telefonicznie raz na kilka tygodni. Zainteresowałem się ostatnio jego dzieciństwem. Nie miał dobrych wzorców, ojca praktycznie nie znał. Z moją mamą do pewnego momentu dogadywali się całkiem nieźle, ale potem trafi ał co chwila do więzienia, wychodził i robił to samo – zwierzał się piłkarz w rozmowie z „The Times”.

Rozmowa z Łukaszem Milikiem, dyrektorem akademii Górnika Zabrze. W całości właściwie o Podolskimkulisy rozmów, tło negocjacyjne, aspekty pozasportowego tego transfery.

Wiadomo było, że to będzie głośny transfer, ale zaskoczyła pana skala reakcji nie tylko w Polsce? Ten ruch został zauważony też na innych kontynentach.

Żaden klub w Polsce nie przeprowadził wcześniej takiego transferu. Przylot Lukasa transmitowały trzy największe telewizje w kraju, o jego przyjściu pisały media na całym świecie. Swoje pograł, swoje zrobił, a teraz pomoże nie tylko nam, bo w Polsce wszyscy musimy gonić Europę. Wystarczy spojrzeć w rankingi, gdzie znalazła się nasza ligowa piłka. Jako środowisko mamy przed sobą dużo, dużo pracy. Lukas przyciągnie kibiców nie tylko na stadion Górnika, ale i inne, gdzie zagramy. Ludzie chętnie przyjdą zobaczyć, jak sobie radzi. Presję będzie miał dużą, każdy oczekuje wyników.

Trudno, żeby było inaczej.

Zawsze jest niewiadoma, jak to będzie wyglądać. Wierzę, że dobrze, a na koniec sezonu uśmiechniemy się i zrobimy następny krok jako klub. Wiadomo, że mamy swoje problemy, ale teraz one są najmniej ważne. Najważniejsze to wykorzystać potencjał Lukasa.

Kiedy pan uwierzył, że zaraz zaskoczycie Polskę?

Od zimy wyczuwałem w rozmowach z Lukasem, że jest coraz bliżej. Pół roku później kończył się jego kontrakt z Antalyasporem. Styczeń, luty i marzec to czas wstępnych rozmów.

Kiedy przyspieszyło?

Poważne rozmowy zaczęły się od kwietnia. Negocjacje nie trwały kilka dni, tylko dłużej. Po sezonie Lukas wyjechał na wakacje, dał sobie czas. Miał oferty z innych kierunków i chciał zdecydować w spokoju, a nie jak w gorącej wodzie kąpany: przyklepmy transfer w trzy minuty. Dwa–trzy tygodnie temu już wiedziałem, że się uda. Były jeszcze jakieś wątpliwości w negocjacjach, ale jak klubowi i zawodnikowi zależy, to dogadają się zawsze. To przemyślany ruch każdej ze stron. Ale też każda musiała coś od siebie dać, żeby się porozumieć.

Rozmowa z Piotrem Stokowcem. Jak to się stało, że Lechia straciła Filę, Udovicicia i Saiefa? O co grać będzie jego zespół w następnym sezonie? Jak wygląda Szczepański po transferze do Lechii?

Skoro wywołał pan nazwisko Žarko Udovičicia, to spytam, czy Lechia przedstawiła mu nową ofertę?

Sam fakt, że wiosną grał u nas dość regularnie, świadczy, że myśleliśmy o tym, żeby go zostawić. Zdaję sobie jednak sprawę, że w klubie nie decydują jedynie kwestie sportowe. Ważne, żeby zachować odpowiedzialność finansową. Žarko jest już w takim wieku, a nie w innym, dodatkowo należał do zawodników wysokokontraktowych i najprościej mówiąc, nie spinało się to wszystko. Nie dziwię się Rakowowi, że po niego sięgnął, bo jest gotowym zawodnikiem. Tak było też w momencie, gdy trafił do nas, także przygotowywaliśmy się do gry w pucharach. Biorąc jednak pod uwagę bilans dwóch lat oraz jego metrykę, zdecydowaliśmy się, że umowa nie zostanie przedłużona. Po cichu liczyłem na to, że ostatecznie u nas zostanie, ale nie uciekam od odpowiedzialności, bo to była nasza wspólna decyzja i także w niej uczestniczyłem. Myślę, że zachowaliśmy się wobec Žarko fair, bo dzięki temu, że na niego stawialiśmy, trafił do czołowej drużyny ekstraklasy, a nie na przykład do I ligi.

Poprzedni sezon nie był taki, jakiego oczekiwano. Pan także powiedział, że nie godzi się na siódme miejsce, że jest w panu dużo sportowej złości i chęci pokazania, że Lechię stać na więcej. Po zawodnikach widzi pan podobne nastawienie?

Zdecydowanie tak. Prowadzimy zajęcia mentalne, na jednych z nich rozmawialiśmy o celach sportowych. Chcemy grać o coś, cele się nie zmieniają, choć nie chciałbym jeszcze o nich głośno mówić. Widzę po zawodnikach sportową złość, wszyscy czujemy, że w końcówce poprzedniego sezonu coś nam uciekło. To jest jednak już za nami, chciałbym przekuć to w coś dobrego na przyszłość. Widzę po pracy zawodników, że bardzo chcą osiągnąć więcej. Zresztą sparingi również pokazują, że nie są to puste słowa.

Kolejna rozmowa z władzami Widzewa o tym, że teraz już naprawdę Widzewie będzie inaczej. Tym razem na pytania odpowiadają Mateusz Dróżdż i Łukasz Stupka, prezes oraz wiceprezes klubu. Czy tym razem faktycznie będzie inaczej?

Jeśli już jesteśmy przy budowie – ile jeszcze transferów zrobi Widzew?

STUPKA: Minimum cztery, pięć. Tyle jest zaplanowane, na tyle pozwala nam budżet. Z budżetem aż tak źle?

STUPKA: Odpowiem tak: zdaję sobie sprawę, że wszyscy, łącznie ze mną, chcieliby już mieć dograne dziesięć transferów i gotową kadrę. Ale to niemożliwe. Musimy trzymać się finansów. Nie chcemy zbudować zespołu, który sprawi, że nagle klubowa kasa będzie pusta. Przecież nie tak dawno doszło do przejęcia klubu i dokapitalizowania Widzewa i pewnie gdyby nie to, żadnych transferów by nie było. Dlatego apeluję o cierpliwość, bo naprawdę musimy być głęboko przekonani, że wydajemy pieniądze w dobry sposób. Jeśli nie będziemy działać z głową, może dojść do katastrofy, a na nią nie możemy sobie pozwolić.

Od Widzewa piłkarze chcą więcej pieniędzy niż od innych? 

STUPKA: Nie lubię się tłumaczyć i szukać łatwych usprawiedliwień, ale zdarzają się takie negocjacje, gdy ktoś mówi: „Skoro z kontraktów zeszli Robak, Możdżeń i Kosakiewicz, stać was, żeby płacić 30–40 tysięcy”. Nie, nie stać nas. I bardzo się cieszę, że zawodnicy, którzy do nas przyszli, chcą przede wszystkim tu grać,
a nie patrzą na pieniądze. Dla nich Widzew to klub, w którym mogą się rozwijać. Jeden z piłkarzy powiedział mi, że to taka Barcelona I ligi i dlatego jest gotów zarabiać mniej, byle tylko tu występować. I takich ludzi potrzebujemy.

DRÓŻDŻ: Żaden z zawodników, których sprowadziliśmy, nie ma najwyższego kontraktu w drużynie. Dbamy też o przyszłość, bo jeśli chodzi o kwestię wypożyczenia Juliusza Letniowskiego i jego wykup, zagwarantowaliśmy sobie taką kwotę, którą będziemy mogli zapłacić. I zrobimy to z czystym sumieniem. Naprawdę staramy się dbać o finanse już od pierwszego dnia.

„SUPER EXPRESS”

Podolski dołączył już do Górnika i już czaruje – kolegów, kibiców, sztab. Musi jednak nadrobić zaległości fizyczne.

– Łukasz to nietuzinkowa postać, były mistrz świata, więc trudno się dziwić, że jego osoba przyciąga uwagę i robi wrażenie na młodych chłopakach – mówi nam Jan Urban, trener Górnika.

– Widziałem, że zagadywał kolegów, że łapał z nimi kontakt. Rozmawialiśmy, bo chciałem wiedzieć, jak się czuje, co robił, kiedy ostatnio trenował i grał mecz, jak widzi swoją przyszłość. Łukasz jest bardzo otwarty. Jego zachowanie jest bardzo w porządku. Tak jak na zawodowca przystało. Nie pojechał z nami od razu na obóz do Opalenicy, bo musi załatwić różne sprawy na miejscu. Dojedzie do nas już w trakcie obozu i będzie normalnie trenował. Wczoraj nie uczestniczył w grze taktycznej podczas treningu. W tym czasie nadrabiał zaległości fizyczne.

Rozmówka z Marco Tardellim, włoską legendą piłki nożnej. Wiadomo o czym – o finale Euro.

– Czy Roberto Mancini może być już zaliczany do panteonu włoskich trenerów?

– Roberto już potwierdził swoją ogromną jakość. Udało mu się zbudować świetną grupę zawodników, którzy tworzą prawdziwą drużynę nie tylko na boisku, ale też poza nim. Poza tym jest konsekwentny. Zbudował swój autorytet, dobrał charakterologicznie zawodników. To jest ważne, szczególnie w kryzysowych momentach.

– Włosi ostatni tytuł mistrza Europy świętowali w 1968 r., natomiast Anglicy jedyne trofeum, mistrzostwo świata, zdobyli dwa lata wcześniej.

– Wostatnich dwóch dekadach przegraliśmy dwa finały mistrzostw Europy i chcielibyśmy w końcu zdobyć to trofeum. Anglicy nigdy jeszcze nie dotarli do finału Euro, a przecież grają u siebie. Wierzę, że zwycięsko z tej batalii wyjdzie Squadra Azzurra

fot. FotoPyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Prasówka
21.09.2021

„Lech jest głównym faworytem do tytułu. Jeśli przegra, to sam ze sobą”

W tym tygodniu piłkarski świat się nie zatrzymuje. Liga się skończyła, więc zaczynamy Puchar Polski. Z tej okazji w prasie podsumowania i zapowiedzi. W „Przeglądzie Sportowym” Kamil Kosowski zachwyca się Lechem Poznań. – Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Lech to w tej chwili główny kandydat do zdobycia tytułu. Przy napiętym terminarzu Legii, która gra w Lidze […]
21.09.2021
Prasówka
20.09.2021

„Nie spieszyłbym się z nową umową dla Michniewicza”

W poniedziałkowej prasie cudów nie ma. Jest dłuższy materiał o ampfutbolowcach, a tak to raczej ligowa młócka.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski jeszcze wstrzymuje się z pochwałami dla Czesława Michniewicza i uważa, że Legia nie powinna się spieszyć z nowym kontraktem dla trenera. Nie dziwię się, że podbijanie bębenka w tej sprawie jest w tej chwili […]
20.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Prasówka
17.09.2021

PRASA. Jankowski: Będę jeszcze prezesem niejednego klubu w Ekstraklasie

Weekendowa prasa to już tradycyjnie zapowiedź tego, co będzie się działo w piątek, sobotę i niedzielę na boiskach Ekstraklasy oraz 1. ligi. Mamy sporo rozmów i sylwetek – m.in. z Ewą Pajor, Jackiem Trzeciakiem, Michalem Frydrychem czy Arturem Jankowskim. Ten ostatni próbuje wybronić okres swojej pracy w Zagłębiu Lubin i zarzeka się, że wróci do […]
17.09.2021
Prasówka
16.09.2021

„W Moskwie Michniewicz pokazał się na wschodzie, ale priorytet to Legia”

Czwartkowa praca to przede wszystkich echa europejskich pucharów. Mamy też powolny wstęp do Ekstraklasy i 1. ligi, które wracają do gry już jutro. Przeczytamy rozmowy z Marcinem Broszem, Jackiem Góralskim i Mariuszem Piekarskim. Ten ostatni mówi o negocjacjach w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. – Kilka dni temu umówiłem się na spotkanie z […]
16.09.2021
Prasówka
15.09.2021

Mioduski: Jestem spokojny o siłę naszej kadry

Środowa prasa to miks Ligi Mistrzów, Ligi Europy w kontekście Legii i tematów ligowych. Chwilami jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Ośmiu dziennikarzy porozmawiało z Dariuszem Mioduskim, więc teraz powinien być wysyp wywiadów z prezesem Legii z jednego spotkania. Czy nie obawia się pan tego, jak Legia będzie radziła sobie w lidze i pucharach, łącząc mecze […]
15.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maine froide
Maine froide
2 miesięcy temu

Analfabeta

Thiago
Thiago
2 miesięcy temu

Oby przyjscie Podolskiego faktycznie przyspieszyło budowe tej ostatniej trybuny bo to ewenement na skale swiatową by po tylu latach stadion nadal był niekonczony. Wstyd.

Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Los Koemana przesądzony. Kto będzie nowym trenerem Barcelony?

Hiszpańskie media są zgodne – misja pt. „Ronald Koeman w Barcelonie” jest już skończona. Ostatnią kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje to, kiedy holenderski trener zostanie zwolniony z pracy. Według informacji portalu „Goal” i kilku innych źródeł, decyzja już zapadła, ale Barca wstrzyma się z jej ogłoszeniem do czasu dopięcia tematu następcy Koemana. Ronald Koeman pracuje w […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Prestiż i pieniądze. Ile można zarobić na Pucharze Polski?

Startują rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Co to oznacza? Po pierwsze, że znów dojdzie do starć underdogów z faworytami, które często niosą niespodzianki. Po drugie – że za te niespodzianki można solidnie zarobić. W sezonie 2021/2022 pula nagród w Pucharze Polski wyniesie aż 10 milionów złotych. Jak zostaną podzielone te pieniądze? W rozgrywkach pucharowych […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Szpaler dla Łukasza Fabiańskiego na pożegnanie z kadrą

Łukasz Fabiański w najbliższych tygodniach rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. Bramkarz West Hamu United zakończył karierę w narodowych barwach, a Paulo Sousa powołał go po raz ostatni, żeby ten mógł pożegnać się z kadrą na boisku. Portal „TVP Sport” informuje o tym, jak ma wyglądać pożegnanie „Fabiana”. 56 występów w reprezentacji Polski. Udział w […]
21.09.2021