Selekcjoner Szwecji: Kiedy gramy w piłkę, to powinniśmy być piłkarzami

redakcja

Autor:redakcja

02 lipca 2021, 11:38 • 1 min czytania

Reklama
Selekcjoner Szwecji: Kiedy gramy w piłkę, to powinniśmy być piłkarzami

Selekcjoner reprezentacji Szwecji, Jane Andersson, zabrał głos w sprawie tęczowych opasek, które założyli Harry Kane oraz Georginio Wijnaldum. Zdaniem trenera, piłkarze powinni skupić się na swoim zawodzie, a dopiero poza boiskiem rozmawiać na tematy społeczne. 

Reklama

 – Opowiadam się za prawami człowieka i prawem każdego do kochania tego, kogo chce kochać. To ważne, ale myślę, że kiedy gramy w piłkę, to powinniśmy być piłkarzami. Później możemy rozmawiać na inne tematy – stwierdził Andersson.

Jednocześnie Szwed skrytykował politykę Węgrów, którzy wprowadzili ustawę zakazującą „propagowania” społeczności LGBTQA: –  Uważam, że ustawodawstwo na Węgrzech w tej kwestii jest po prostu okropne.

Fot.Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank