Piękny strzał Forlana czy perfekcyjna kontra Belgów? Wybierzcie „Bramę dnia”!

02 lipca 2021, 01:47 • 2 min czytania 3 komentarze

Gatigo!

DIEGO FORLAN VS GHANA (2010)

Starcie Ghany z Urugwajem na mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki na zawsze pozostanie zapamiętane przez pryzmat Luisa Suareza, który w ostatniej minucie dogrywki powstrzymał ręką strzał pędzący prosto do bramki Fernando Muslery. Asamoah Gyan nie udźwignął ciśnienia i nie wykorzystał rzutu karnego, a w konkursie jedenastek reprezentacja Urugwaju również okazała się skuteczniejsza. I wdarła się tym samym do strefy medalowej, odbierając Ghanie szansę na uzyskanie statusu pierwszej afrykańskiej drużyny w dziejach, która wystąpiła w półfinale mistrzostw świata.

Trzeba wszakże pamiętać, że wcześniej w tym spotkaniu padły dwa gole, oba przedniej urody. My do „Bramy dnia” nominujemy trafienie Diego Forlana z rzutu wolnego. Fakt, że bramkarz powinien był chyba zachować się lepiej, ale piłka po strzale kapitana Urugwajczyków dostała zwariowanej rotacji.

NACER CHADLI VS JAPONIA (2018)

O takich zwycięstwach mówi się: „powrócili z dalekiej podróży”. Reprezentacja Belgii w 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji przegrywała już 0:2 z Japonią i wyglądało na to, że sensacyjnie pożegna się z turniejem. Ale ekipa „Czerwonych Diabłów” pokazała tamtego dnia charakter. Dwa strzały głową pozwoliły jej wyrównać stan meczu, a w 90. minucie gry Nacer Chadli wyprowadził decydujący cios. Oczywiście w samym jego strzale nie ma nic specjalnego, natomiast tutaj chcielibyśmy wyróżnić całą akcję. Kontra doskonała. Trzynastu sekund potrzebowali Belgowie, by przemieścić się z własnej szesnastki pod bramkę rywala i wpakować futbolówkę do siatki. Organizacja gry na najwyższym poziomie. Od bramkarza po strzelca.

Romelu Lukaku zapracował na asystę, choć nie dotknął w tej akcji piłki ani razu. Fenomen.

To co – stały fragment w wykonaniu Forlana, czy perfekcyjna kontra wykończona przez Chadliego? Głosujcie!