Borek: – Chcę więcej Polaków w sztabie Paulo Sousy

redakcja

Autor:redakcja

25 czerwca 2021, 14:05 • 1 min czytania

Reklama
Borek: – Chcę więcej Polaków w sztabie Paulo Sousy

Mateusz Borek w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” ocenił postawę polskich piłkarzy na Euro 2020. Uważa, że po porażce powinno dać się szansę Paulo Sousie. Zwraca też uwagę na fakt, że w sztabie jest za mało Polaków. No i podnosi temat hymnu narodowego.

Reklama

– Błędy indywidualne wynikają z trzech rzeczy. Po pierwsze braku jakości piłkarza. Po drugie – z inteligencji boiskowej czy szybkiej reakcji. Na takich turniejach dochodzi stres czy adrenalina. A dodatkowo nasi piłkarze grają w nowym systemie, w którym grają krótko. Mimo że ta drużyna przegrała ten turniej, to w tej chwili nie ma czasu, aby zmieniać Paulo Sousę. Dałbym mu dograć te eliminacje mistrzostw świata i wtedy po ewentualnej klęsce pożegnał w takim poczuciu, że nie spełnił nic, na co się umawialiśmy.

– Jeszcze jedna rzecz. Chcę naprawdę więcej Polaków w sztabie Paulo Sousy… Patrzę na ławkę rezerwowych Szwedów i widzę siedem osób, którym wyrywa aż serducho, kiedy śpiewają hymn. I jest nasz hymn… Wiem, że to jest poboczny temat i może to nie ma znaczenia, ale widzę całą ławkę i tam poza rzecznikiem – Jakubem Kwiatkowskim – nie śpiewa nikt, bo nie znają polskiego i nie znają naszego hymnu – mówi Mateusz Borek

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank