post
Jakub Białek

Opublikowane 05.06.2021 14:22 przez

Jakub Białek

Liga azerska – jako całość – pewnie nie jest lepsza od polskiej. Ale z jakichś powodów azerskie kluby regularnie wyrzucają nasze z europejskich pucharów. By przykładów nie szukać daleko – Legia jesienią 2020 wyglądała przy Karabachu jak drużyna z zupełnie innej półki. Dlatego na transfer Mahira Emreliego, wicekróla strzelców ligi azerskiej, który zagrał wtedy przy Łazienkowskiej, trzeba spojrzeć z uzasadnionym optymizmem.

Na transfer, który jest na ostatniej prostej. Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że Azer zjawi się dziś w Warszawie, by dopiąć formalności przenosin, o których mówiło się już od jakiegoś czasu.

Co to za piłkarz? Czy Legia go potrzebuje? I czy da jej upragniony sukces w pucharach?

Mahir Emreli – charakterystyka

Emreli – podobnie jak Pekhart – jest wysokim zawodnikiem (1,88 metra wzrostu), ale to piłkarz o zupełnie innej charakterystyce. Nie jest typowym lisem pola karnego, a raczej piłkarzem mobilnym, biegającym po całej szerokości połowy przeciwnika, który notuje też po kilka asyst na sezon. Jego wiodącą nogą jest lewa. Legia raczej nie powinna mieć dylematu pod tytułem „czy Pekhart i Emreli mogą grać razem?”.

Azer całą swoją karierę spędził w Karabachu. Urodził się w 1997 roku, co sprawia, że wciąż ma potencjał sprzedażowy. Taki jest cel zarówno Legii, jak i Emreliego – wypromować się w lidze, która jest oglądana przez skautów częściej niż azerska i pójść jeszcze dalej. Bo jeśli chodzi o sam poziom sportowy klubu, to – umówmy się – kroku wprzód nie robi. Większe szanse na europejskie puchary dawał mu Karabach.

Karabach, do którego historii zresztą przeszedł. Grał z nim w Lidze Mistrzów, aż cztery razy w Lidze Europy, więc doskonale wie, w jaki sposób walczyć o awans do pucharów. 59 goli, jakie dla niego strzelił, sprawiają, że odchodzi jako drugi najlepszy strzelec w historii całego klubu i dziesiąty w historii ligi azerskiej. Wyprzedza go w Karabachu jedynie Mushfig Huseynov – gość, który w latach dziewięćdziesiątych – a więc w momencie, gdy liga azerska była w kompletnie innym miejscu – sieknął 109 bramek. Innym historycznym wyczynem Emreliego było zdobycie hat-tricka w… trzy minuty. Nikt w lidze azerskiej nie dokonał tej sztuki tak szybko.

Emreli rozegrał w Karabachu sześć sezonów, sięgnął po pięć mistrzostw. Do idealnego pożegnania zabrakło mu tylko ładnej puenty w postaci kolejnego złotego medalu. Karabach przegrał go w bezpośrednim meczu z Neftci Baku, w którym jego rywale strzelili gola dopiero po 90 minucie gry. Swoją droga, tym meczem Emreli przysłużył się Legii – między innymi dzięki temu, że Karabach nie wystąpi w eliminacjach LM, Legia zostanie rozstawiona w drugiej rundzie.

Pewnym niedosytem będzie też fakt, że nie wyjeżdża jako król strzelców. O jednego gola wyprzedził go Namiq Alasgarov z Neftczi Baku. Ale i tak nie ma się czego wstydzić – 18 goli to znakomity dorobek, a jeden tytuł króla strzelców Emreli już ma (sezon 18/19 – 16 trafień). Pewnie zdobyłby go także w minionym sezonie, gdyby nie drobne urazy, przez które stracił sześć meczów.

Miałem kontuzję, grałem mecze z bólem. Ale gdybym czekał, aż wyzdrowieję w stu procentach, straciłbym dużo czasu. Musiałem nauczyć się gry z urazem – mówi Emreli na ikisahil.az o końcówce 2020 roku.

Długie boje Legii

Gdy czytamy wywiady z Emrelim w azerskich mediach, regularnie przewijał się w nich temat wyjazdu do innej ligi. W jednym z nich mówił nawet, że nie spieszy mu się z założeniem rodziny, by to nie pokrzyżowało jego planów o grze w innym kraju.

Gdy Azer wyjeżdża, traktuje się to jako wydarzenie. W reprezentacji znajdziemy tylko dwóch piłkarzy, którzy grają poza granicami – Nurieva i Ahmadzada, którzy reprezentują ukraińskie FK Minaj. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze – Azerowie, w skali europejskiego rynku, nie prezentują powalającego poziomu. Po drugie – ich liga jest przepłacona. Mają wygodnie, wyróżniający się piłkarze są towarem pożądanym na rynku. Jeśli nie mają większych ambicji, nigdzie się nie muszą ruszać. Nigdzie nie będą mieli lepszych warunków.

Emreli ambicję ma – stąd transfer. Napastnik już od dłuższego czasu sygnalizował w rozmowach z mediami, że rozgląda się za innym klubem. Najwięcej spekulowało się o Besiktasie, jego temat przewijał się już od zimy. Emreli kilka razy ucinał spekulacje, mówiąc, że to głównie fakt medialny, a żadne konkrety nie padają.

Gdyby padły, Emreli miałby ciężką zagwozdkę. I niekoniecznie dlatego, że Legia jest tak atrakcyjnym klubem. Przywołajmy wypowiedź z wywiadu dla report.az, którego piłkarz udzielił jeszcze przed tym, gdy mówiło się o zainteresowaniu Besiktasu:

Kocham Galatasaray ze względu na piłkarzy takich jak Georghe Hagi, Hakan Sukur, Arda Turan czy Harry Kewell. Moi wujkowie mocno interesują się piłką i od dzieciństwa obserwowałem, że są kibicami Galaty. Tak, Galatasaray to zespół, któremu kibicuję.

Zaistniałby tu pewien zgrzyt, nawet mimo faktu, że fani tureckiego klubu zasypali media społecznościowe Emreliego wiadomościami w stylu “come to Besiktas”. Niezależnie od tego, czy mistrz Turcji przyszedł z konkretami, Emreli miał w czym wybierać. Rok temu pojawiła się też opcja jego transferu do Sevilli. Monchi osobiście przedstawiał mu plan – pół roku miałby grać w rezerwach, a po tym okresie hiszpański klub zweryfikowałby, czy nadaje się do pierwszego zespołu. Emreli rozważał podjęcie ryzyka, ale pokrzyżował je… awans do pucharów. Uznał, że Liga Europy będzie lepszym oknem wystawowym.

Jeszcze zimą mówiło się o zainteresowaniu ze strony Rakowa i Zagłębia. Kilka tygodni temu swoje możliwości sondowała też Wisła Kraków. A poza tym KV Mechelen, kluby z Rosji, Turcji i Węgier. I tu należą się brawa dla Legii – przekonała Emreliego wizją sportową, ściągnęła piłkarza, którego transfer wcale nie był łatwy.

Mahir Emreli – jaki jest poza boiskiem?

 – Co jest najważniejszą rzeczą, jaką powinien mieć piłkarz?
– Umysł. Jeśli go ma, wszystko przychodzi mu łatwo. W piłce jest takie powiedzenie: to łatwy sport dla mądrych ludzi.

To fragment rozmowy z Emrelim z portalu sonxeber.az. Jedną z pasji Azera jest czytanie książek. Ulubiona? Biografia Zlatana Ibrahimovicia, którego jest wielkim kibicem. Przez wspólnych znajomych udało mu się nawet nawiązać z nim kiedyś kontakt. Emreli stawia właśnie na biografie, lubi czerpać inspiracje z życia innych.

I jest zaangażowany w życie swojego regionu. Podczas nasilenia się konfliktu o Górski Karabach, po golu z Sileksem Kratovo celebrował na cześć azerskich żołnierzy. Zdarzało mu się także odwiedzać pogrążone konfliktem zbrojnym miasto Agdam.

To było interesujące przeżycie. Dziwne uczucie, kiedy zobaczyłem tych ludzi. Na ich twarzach było pomieszanie radości i smutku. Dało mi to do myślenia, że ci ludzie potrzebują nas, piłkarzy, którzy jeżdżą do nich i wspierają. Każdy z zawodników powinien pomóc im tak, jak tylko może. Najbardziej wzruszającym momentem było wejście na olimpijski kompleks w Guzanli. Byłem tam po raz pierwszy. Wyobrażałem sobie grę na tym stadionie. Chciałbym rozegrać tam kiedyś chociaż jeden mecz – opowiadał na report.az.

Co transfer Emreliego oznacza dla Legii?

Czesław Michniewicz nie wyznaje zasady „gdy idzie, nie ma co zmieniać”. Przeciwnie – cały czas dąży do tego, by rozwijać drużynę, by ta nie była możliwa do rozczytania przez ligowych rywali. Jego sztandarowym projektem jest przejście na trójkę z tyłu z dwoma dziesiątkami. Transfer Emreliego sprawia, że można jeszcze usprawnić ten system – przejść na jedną dychę i dwóch napastników.

Bo – jak wspomnieliśmy – Emreli to piłkarz o innej charakterystyce niż Pekhart. Odnalazłby się zarówno jako jego partner w linii ataku, jak i ktoś w rodzaju podwieszonego napastnika. Michniewicz stawiał już wiosną na dwójkę z przodu, ale ten pomysł – z racji na jakość Rafy Lopesa, która nie jest topowa – nie był powtarzany regularnie. A przecież linia ognia wzmocniona będzie także Maciejem Rosołkiem, który wraca po udanym wypożyczeniu. I także jest dość wszechstronnym napastnikiem.

Inna sprawa, że Legia musi zabezpieczyć się na ewentualne odejście Pekharta. Czech w rodzimych mediach mówi o tym, że nie wyklucza takiego scenariusza. – Agent mówił mi, że po takim sezonie będzie zainteresowanie ze strony innych klubów, ale zobaczymy. Jeśli zaliczę udane Euro, może to poprawić moją pozycję. Mam 32 lata i to chyba ostatnia szansa, by podpisać duży kontrakt. Jeśli Legia będzie chciała, jestem otwarty na pozostanie w niej na dłużej – mówił w „CT Sport”. Pekhart ma swoje lata, więc pewnie nikt nie rozbije banku, ale nie można wykluczyć, że przyjdzie oferta nie do odrzucenia tak dla Legii (zwłaszcza, że Pekhart ma jeszcze rok kontraktu), jak i dla samego napastnika.

Letnie okno – patrząc całościowo – będzie też mocną weryfikacją Radosława Kucharskiego. Jak słyszymy w środowisku – nie można odbierać mu kompetencji. Naprawdę zna futbol. Letnie okno, to zeszłoroczne, całkiem mu wyszło, ale nie pomogło w najważniejszym momencie (na puchary). No i umówimy się – Kucharski sięgał wówczas po rozwiązania dość oczywiste, choć nie zamierzamy czynić z tego żadnego zarzutu, bo Mladenović czy Kapustka to świetne strzały. A także Juranović, którego za oczywisty transfer nie sposób uznać.

Zima to jednak katastrofa po całości, nawet mimo słów Dariusza Mioduskiego, który próbuje tłumaczyć się, że dokładnie taki był plan i ściągnięci piłkarze mają dać jakość dopiero od nadchodzącego sezonu. Jasur Jakszibojew zapowiadał się jako hit, a praktycznie nie grał. Nazarij Rusyn? Efemeryda, która zasłynęła tylko absurdalną aferką. Ernest Muci? Dawał przebłyski, ale wciąż nie stanowi realnej alternatywy do pierwszego składu. Obronił się tylko Artem Szabanow, ale i on ma swoje za uszami (przypomnijcie sobie mecz z Piastem w Pucharze Polski).

Na werdykt za wcześnie, ale Mahir Emreli zapowiada się naprawdę obiecująco. Jeśli nie będzie potrzebował czasu na aklimatyzację (to jego pierwszy wyjazd zagraniczny), może pomóc w walce o puchary. A jeśli nie wejdzie w drużynę z buta, Legia ma przecież Pekharta, który – nawet w kontekście pucharów – jest gwarancją solidnego poziomu. O linię ataku Legia nie musi się martwić. Teraz jeszcze czas na przebudowę defensywy.

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 05.06.2021 14:22 przez

Jakub Białek

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Weszło
14.06.2021

Białek z St. Petersburga: Czy warto było przyjechać do Rosji?

Duże imprezy sportowe to dla kibiców zwykle długa wyprawa, podczas której zaliczają kilka spotkań. Ale to Euro jest specyficzne. Wielu po przyjeździe na dzisiejsze wydarzenie wróci zaraz do domu i resztę Euro obejrzy w telewizji. Należy więc postawić pytanie – czy było warto? Tak, bo Petersburg to naprawdę piękne miasto, które nie bez powodu nazywane […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło
05.06.2021

Mahir Emreli. Po kogo sięga Legia?

Liga azerska – jako całość – pewnie nie jest lepsza od polskiej. Ale z jakichś powodów azerskie kluby regularnie wyrzucają nasze z europejskich pucharów. By przykładów nie szukać daleko – Legia jesienią 2020 wyglądała przy Karabachu jak drużyna z zupełnie innej półki. Dlatego na transfer Mahira Emreliego, wicekróla strzelców ligi azerskiej, który zagrał wtedy przy […]
05.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 43
Subscribe
Powiadom o
guest
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Butinho
Butinho
18 dni temu

*Liga azerska – jako całość – pewnie nie jest lepsza od polskiej. Ale z jakichś powodów azerskie kluby regularnie wyrzucają nasze z europejskich pucharów”
No zastanówmy się jakież to mogą być powody panie dziennikarzy? Hmm może np takie że liga azerska – jako całość jest jednak dużo lepsza od tej pseudoligi jaką jest ekstraklapa?

Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
15 dni temu
Reply to  Butinho

Zgadzam się, nie wiem czemu banda idiotów cię zminusowala

Michniewicz
Michniewicz
18 dni temu

Kozak

Marek 0712
Marek 0712
18 dni temu
Reply to  Michniewicz

Po tej zapowiedzi, na Ekstraklasę kozak na puchary ogór. Czyli kupuje się w polskim standardzie :maszyna losująca wybrała zawodnika x bo jest okazja.

Flałer
Flałer
18 dni temu

“Liga azerska – jako całość – pewnie nie jest lepsza od polskiej.”

? xD

Fred Jones
Fred Jones (@fred-jones)
18 dni temu
Reply to  Flałer

No bo nie jest, to że Karabach robi lepsze wyniki niż cała polska ekstraklasa razem wzięta nie znaczy że sama liga jest lepsza.

Krzys
Krzys
18 dni temu
Reply to  Fred Jones

Jednak co roku mają więcej klubów w pucharach.

Sancho
Sancho
18 dni temu
Reply to  Krzys

Jak pisze przedmówca, mają więcej dzięki Karabachowi… Jakby Legia tak punktowała, wylibyście do księżyca.

Melepetov
Melepetov
17 dni temu
Reply to  Sancho

Dostajemy regularny lomot od klubow azerskich, a wy potluczency piszecie, ze nie mamy gorszej ligi jako calosc. Jaka calosc? Po 200tu maja na boisko wyjsc? Jak jest za kazdym razem w plecy, to znaczy ze trampki mozemy za nimi nosic.

Piotr
Piotr
18 dni temu

Ale szrot. Eurowpierdol w tym roku będzie soczysty.

SylwekWawa
SylwekWawa
18 dni temu
Reply to  Piotr

Czy wiecemistrz Poznania będzie występował w pucharach? Oczywiście nie chodzi mi o Puchar Wielkopolski.

Michał
Michał
17 dni temu
Reply to  SylwekWawa

Pamietaj ze zawsze najbardziej umnieszamy tym o których jestesmy zazdrosni…. jesli mamy coś za nic nie wspominamy o tym 🙂 Mocny konpleksik poznański wychodzi. ^^ Wicemistrz Poznania….nie masz za dużo lat prawda ? 😀 Wydaje mi się że jakaś sytuacja rodzinna ma wpływ w aninimowym uwalnianiu złych emocji…albo jestes zwykłym nieudacznikiem ^^

Michał
Michał
17 dni temu
Reply to  Michał

Wyjebane mam w uwagi o literówkach …. od razu ci napisze 🙂

::::::::::::”””::::::::::::
::::::::::::”””::::::::::::
17 dni temu
Reply to  Michał

Jesteś zwykłym zakompleksionym poznańskim nieudacznikiem, podajesz nam swój przykład ?

Kingpin
Kingpin
17 dni temu
Reply to  SylwekWawa

XD bawi mnie to jak ktoś jedzie po legi to zaraz jej kibice wyjeżdżają z lechem. Czy to, że lech jest słabszy to uchroni legię od wpierdolu? XD Poza tym nie tylko Poznań na Warszawę pluje z tego co wiadomo

GBH
GBH
18 dni temu
Reply to  Piotr
  1. posmaruj swoje łajdackie dupsko i przestań płakać.
BKS
BKS
18 dni temu

Kupują i kupują, albo płacą ogromna kasę, czekam kiedy pieszczocha zbankrutuje.
Puchary powącha, ale przez szybę.
Eurowpierdol murowany w drugiej rundzie.
Czesiu się obesra i postawi autobus. Węgrzy,cazetiwie, Słowacy itd rozniosą w pyl

hds
hds
18 dni temu
Reply to  BKS

Gdzie ta Legia ma sie przygotowac do gry w europejskich pucharach jezeli w lidze gra z zespolami pokroju Lecha, Wisly czy innego Piasta?

Artur Fortuna
Artur Fortuna
17 dni temu
Reply to  hds

Zdradzę ci tajemnicę: legia sportowo na takim samym poziomie jak ta cała nasza śmieszna liga

Michał
Michał
17 dni temu
Reply to  hds

Na orliku z dziećmi bo to podobny poziom ?

Lecę na piwo
Lecę na piwo
17 dni temu
Reply to  hds

W sumie racja.. Ale w takim razie powinni ich roznosić w pizdu albo testować coś.. A my ogladamy zwykłą kopanine.. A już Czesiu i więcej niż 2 gole na mecz z ogórkami to hoho..

Stefan1916
Stefan1916
18 dni temu
Reply to  BKS

Kupują i kupują… rok w rok mistrzostwa zdobywają. Na stulecie grali w Lidze Mistrzów i potrafili zremisować z Realem… przypomnij gdzie twój klub był w 2002, 05, 08?

Hakan Sukur
Hakan Sukur
18 dni temu

Tego nie trzeba komentować ..rzeczywiście sukces Zz

Władek
Władek
18 dni temu

Legia Polşa çempionudur

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
18 dni temu

Przy całej liście zarzutów wobec Kucharskiego trzeba przyznać jedno, wygląda jakby całkiem skutecznie przeformatowal skauting Legii z Europy środkowo-wschodniej na wschód i chyba bardzo dobrze. Kiedyś Legia sportowo i finansowo rywalizowała że Steauą i Spartą no i może kilkoma innymi klubami ale pewnie była za Leśnego w top5 najatrakcyjniejszych klubów na transfer dla obiecujących piłkarzy, teraz po latach i sportowo i finansowo wypadła pewnie z top15 regionu więc w sumie fajnie, że zamiast okładać się z Ludgorcem czy innym Ferencvarosem szuka gdzie indziej w miejscu gdzie zawsze będzie “zachodem”. Może to pozwoli trochę odbudować Legii pozycję, żeby chociaż w LE znów grywać regularnie.

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
18 dni temu

Na bezrybiu i rak ryba Kissing ass persons nie wypada zganic czy wysmiac transfer (od transferowych docinek jest w koncu Lech Poznana nie Legia) Prawda jest czarna Nikt sensowny do Legii przyjsc sie nie kwapi tak ze pozostali wam do zakontraktowania beduini i wedkarze

Emereli
Emereli
18 dni temu

Karabach Hayastan!!!!!

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
18 dni temu

Z uzasadnionym optymizmem pamiętam pisaliście tutaj o jakimś młodziaku… Jak już wyłożyli pół bańki, to nie na byle kogo.
Jakiś 19-letni Alban, o którego wyrwanie z Legii miały się zabijać światowe potęgi?
Teraz 24-letni Azer.
Zapowiada się naprawdę obiecująco.
Czyżby sezon eurowpierdoli zaskoczył jak nigdy?

Kutas wielgus
Kutas wielgus
17 dni temu
Reply to  F91-DudeLange

Twoja dupa nie raz udowodniła, że przyjmie wszystko co się rusza, więc zajmij się tym co robisz najlepiej.

Tomek
Tomek
18 dni temu

“Jedną z pasji Azera jest czytanie książek. Ulubiona? Biografia Zlatana Ibrahimovicia”
Pęknę ze śmiechu XD

Edek
Edek
17 dni temu
Reply to  Tomek

Można się śmiać ale to i tak sukces, że w ogóle czyta i to jeszcze czerpie z tego nie tylko przyjemność ale i motywację. Jak się posłucha niektórych sportowców to oni książki nawet w szkole do rąk nie brali. Posłuchaj sobie piłkarzy z ekstraklapy, większość z nich nawet drugiego języka nie zna mimo, że w przypadku transferu za granicę im się on przyda. Jak posłucham sobie na konferencjach taką Igę Świątek to mimo swoich 20 lat jest bystrzejsza od całego środowiska piłkarskiego w tym kraju.

Wuja-Dyniowicz
Wuja-Dyniowicz
17 dni temu
Reply to  Tomek

To druga pozycja po “Poczytaj mi mamo”.

Piernislav
Piernislav
17 dni temu

ładna laurka ale kozaka by nikt nie puścił do ligi polskiej… czytam że Czesio postawi na dwójke z przodu? Jedyna dwójka jaką postawi Czesio to taka z tyłu, z kleksem. Czekamy na losowanie. Wystarczy mysle Bodo/Glimt. Kiepski mają ranking, ale mistrz Norwegii z dalekiej północy, sztuczne boisko,i pozdrowienia…

Artur Fortuna
Artur Fortuna
17 dni temu

Jakiś ciapaty ogór z kazachstanu a ci się podniecają, w tamtej lidze to inwalidzi strzelają po 10 bramek

Wuja-Dyniowicz
Wuja-Dyniowicz
17 dni temu
Reply to  Artur Fortuna

Takiego nawcy to aż posłuchać miło…

Wuja-Dyniowicz
Wuja-Dyniowicz
17 dni temu
Reply to  Wuja-Dyniowicz

*znawcy

Gonzo
Gonzo
17 dni temu

Typowa narracja dla obiektywnego Weszlo: rok temu okienko transferowe Kucharskiemu wyszło, ale to zimowe to katastrofa sygnowana przez Mioduskiego, który się głupio tłumaczy.

nippon
nippon (@nippon)
17 dni temu

Dostałes wpierdol od drużyny z Luksemburga? Ściągnij gracza z Luksemburga(Chris Philipps). Dostałes od Azerów? Ściągnij Azera…

Donald Tusk
Donald Tusk
17 dni temu

legia to prostytutka

Lukasz
Lukasz
17 dni temu
Reply to  Donald Tusk

To tak samo jak twoja stara

Dos Santos
Dos Santos
17 dni temu

Ogólnie to nie ma się czym tutaj podniecać, chociaż mały plus za darmowy transfer.

Mikro
Mikro
17 dni temu

Muci? Najgorszy, totalny drewniak, gość bez jaj. Za kilka miesięcy wyląduje w rezerwach na stale.

Lubią czytać
Lubią czytać
16 dni temu

Uwielbiam jak ktoś lubi czytać i czyta biografie piłkarzy 😀 Strasznie oczytany człowiek

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021