Powrót po dziewięciu latach. Górnik Polkowice z awansem na zaplecze!

redakcja

Autor:redakcja

26 maja 2021, 17:49 • 1 min czytania

Reklama
Powrót po dziewięciu latach. Górnik Polkowice z awansem na zaplecze!

W zaległym meczu 28. kolejki II ligi Górnik Polkowice pokonał Znicza Pruszków. Wynik ten oznacza, że zespół z Dolnego Śląska zapewnił sobie awans na zaplecze Ekstraklasy! 

Reklama

Goście z Polkowic byli zdecydowanymi faworytami dzisiejszego starcia, bowiem Znicz, w którym ostatnio pracę zaczął Piotr Świerczewski, broni się przed degradacją, w tej chwili mając na koncie tyle samo punktów, co na przykład będące w strefie spadkowej rezerwy Lecha Poznań. Spotkanie rozstrzygnęła jedna bramka – na początku drugiej połowy strzelił ją Maciej Bancewicz, dla którego to trzecie trafienie w sezonie.

Do zakończeniu sezonu II ligi pozostały jeszcze trzy kolejki. Górnik ma w tej chwili siedem punktów przewagi nad GKS-em Katowice i osiem nad Chojniczanką Chojnice. Należy jednak pamiętać o tym, że wspomniane drużyny mają do rozegrania bezpośrednie starcie (w najbliższej serii gier).

Po raz ostatni Górnik Polkowice na poziomie pierwszej ligi występował w sezonie 2011/12.

Fot. newspix.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank