Koj przechodzi z Górnika do Korony

redakcja

Autor:redakcja

17 maja 2021, 20:06 • 2 min czytania

Reklama
Koj przechodzi z Górnika do Korony

Po czterech latach gry w Górniku Michał Koj opuszcza Zabrze – poinformował dzisiaj sam klub. Łącznie w Górniku obrońca rozegrał 78 oficjalnych meczów. Zdobył w nich 6 bramek. W tym sezonie na listę strzelców wpisał się w Bielsku – Białej. Jego nowym pracodawcą została Korona Kielce.

Reklama

– Do Zabrza trafił latem 2017 roku w wieku 23. lat. Do zespołu wszedł przebojem. W pierwszym sezonie gry zaliczył łącznie 32. mecze zdobywając 3 gole. W kolejnych sezonach rywalizował o wejście w wyjściowej jedenastce z pozostałymi obrońcami, zawsze będąc gwarantem solidności. Kibice pokochali go za serce do walki, oraz za zaangażowanie i oddanie Klubowi. Michał ma Górnika w sercu, ale nie musiał tego podkreślać w rozmowach i wywiadach. To było doskonale widać na boisku. Kiedy było trzeba nie odstawiał nogi, czy głowy, co nieraz kończyło się bolesnymi urazami. Koj jednak na każdym kroku udowadniał, że ma prawdziwy śląski charakter, dzięki któremu stawał się coraz silniejszy – czytamy w oficjalnym pożegnaniu zawodnika.

– Koju! Dziękujemy Ci za wkład w budowę zespołu, za zaangażowanie, litry wylanego potu, ale również krwi, za poświęcenie i walkę. Pamiętaj, że Górnik to zawsze będzie Twój Klub! – takimi podziękowaniami kończy się news. Górnik nagrał też okolicznościowe, pożegnalne wideo.

Korona podpisała z Kojem kontrakt do 30 czerwca 2023 roku, a klub zastrzegł sobie możliwość przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Reklama

Fot.FotoPyK

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
2
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank