post
Avatar

Opublikowane 17.05.2021 11:39 przez

redakcja

Żaden polski piłkarz nie miał tak dobrego PR-u jak Jakub Błaszczykowski. Miał wszystko, żeby rozkochać Polaków. I rozkochał. Trudne dzieciństwo i dramat rodzinny, który – jakkolwiek to brzmi, pewnie brutalnie – od razu stawiał go w pozycji gościa, któremu się kibicuje. Oddanie dla reprezentacji Polski. Wielkie uznanie w Borussii Dortmund, gdzie postrzega się go za legendę. Wyniki sportowe, dzięki którym był przez lata w ścisłej czołówce najlepszych polskich zawodników. Wreszcie – akcję ratunkową Wisły Kraków, którą znów „kupił sobie” tony szacunku polskiego kibica. Tylko czy ten sam Błaszczykowski – ulubieniec, lider, wzór – nie rozmienia właśnie swojej legendy na drobne?

Nie wiemy, czy Jakub Błaszczykowski powinien już zakończyć karierę. To nie my jesteśmy od tego, by o tym decydować. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Kuba – niezależnie od tego, kiedy skończy grać w piłkę – nie odejdzie jako wielki piłkarz. Jego przyjaciel, Łukasz Piszczek, żegna się w idealny sposób. Wytrzymał na najwyższym poziomie do samego końca, sięgnął po Puchar Niemiec, był piłkarzem wyjściowego składu Borussii, a po sezonie wróci do rodzinnych Goczałkowic. Odchodzi na własnych zasadach. Wtedy, kiedy chce, a nie wtedy, gdy zmusza go do tego sytuacja. W przypadku Piszczka aż chce się zapytać: “Łukasz, a może byś pograł jeszcze sezon?”. Do Błaszczykowskiego pasuje inne: “Kuba, a może dałbyś już sobie spokój?”.

Kariera ligowa Błaszczykowskiego to rozmienianie się na drobne od sezonu 12/13, kiedy był lokomotywą BVB i dotarł ze swoją drużyną do finału Ligi Mistrzów. Oczywiście – mówimy o przypadku specyficznym, bo Błaszczykowskiemu przez te wszystkie lata nie pomagało zdrowie. Po wspomnianym sezonie, jego kariera w Borussii wyglądała następująco:

  • 13/14 – 2 gole, 2 asysty, 784 minuty w lidze
  • 14/15 – 0 goli, 0 asyst, 599 minut w lidze

Czyli słabo. Bardzo słabo. Błaszczykowski ratował się wypożyczeniem do Fiorentiny, gdzie furory też nie zrobił. Poźniej zdecydował się na Vfl Wolfsburg, gdzie w pierwszym sezonie pograł dużo, a później – także z powodów zdrowotnych – znalazł się w drugim szeregu. Jego drużynie nie szło tak dobrze jak dzisiaj, musiała ratować ligę barażami. W międzyczasie Błaszczykowski ciągle dostawał powołania. Podczas każdego zgrupowania powstawała dyskusja – czy powinniśmy zapraszać kogoś na kadrę głównie za zasługi? Sam Błaszczykowski nigdy nie chciał uciąć tematu reprezentacji jak – znów odwołanie do jego kumpla – Łukasz Piszczek. Nie powiedział stop, nie przyjął kwiatów i okolicznościowej koszulki. Wręcz przeciwnie – zawsze deklarował, że będzie grał dla biało-czerwonych do momentu, gdy będzie dostawał powołania. I być może wciąż w to wierzy, skoro jeszcze nie zorganizowano mu zasłużonego pożegnania.

W tym sezonie Błaszczykowski nie dobił nawet do pięciuset minut. Ma ich dokładnie 472. Przez cały mecz – od pierwszej do 90 minuty – wytrwał na placu gry tylko raz. W wyjściowym składzie Wisły znalazł się trzykrotnie. Dziś to już cień piłkarza sprzed lat. Cień, który wciąż może się wyróżniać na polskich boiskach, jeśli tylko jest zdrowy. Pytanie, czy gościa o takim życiorysie powinno satysfakcjonować to, że wygra rywalizację o skład z Żanem Medvedem albo okaże się lepszym środkowym pomocnikiem niż Pelle van Amersfoort.

Z jednej strony to rozumiemy. Jesteś właścicielem klubu (Błaszczykowskim) i masz piłkarza, który – jeśli zdrowie pozwoli – może być gwiazdą klubu (Błaszczykowskiego), a przy okazji nie generuje kosztów. Zakochałeś się w Wiśle i chcesz jej pomóc każdym możliwym sposobem. Wolisz dobro klubu niż dbanie o własną legendę. Ale jednocześnie musisz mieć świadomość, że przedłużasz układ, który i tak jest z góry skazany na porażkę. Błaszczykowski to wciąż lider Wisły, piłkarz, w którego niektórzy koledzy z szatni są wpatrzeni jak w obrazek. Lecz na dłuższą metę to nie może tak funkcjonować. Jak nowi piłkarze mogą czuć się swobodnie, wiedząc, że dzielą szatnię ze swoim przełożonym? Jak trener ma funkcjonować, gdy może znaleźć się na dywaniku nie musząc przenosić się do gabinetu prezesa? No i najważniejsze – co szkoleniowiec ma zrobić w sytuacji, gdy nie chce stawiać na Błaszczykowskiego-piłkarza, co nie do końca podoba się Błaszczykowskiemu-właścicielowi?

Pretekstem do tego tekstu jest oczywiście wczorajszy wywiad Błaszczykowskiego dla Canal+. Wywiad, w którym po raz kolejny zobaczyliśmy cechę, o którą przed laty trudno było Błaszczykowskiego posądzać – małostkowość. Właściciel Wisły odnosił się do słów Zbigniewa Bońka, który na portalu meczyki.pl głosił następujące tezy:

Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba ma wszystkie narzędzia, żeby takie sprawy rozwiązywać inaczej. Jeśli nie podoba mu się Peter Hyballa, niech go po prostu zwolni, a nie krzyżuje w transmisji telewizyjnej.

– Kuba powinien po sezonie założyć marynarkę i krawat. Być właścicielem w stu procentach odpowiedzialnym za pion piłkarski. Dziś na boisku to trzydzieści procent piłkarza z najlepszych lat. Jeśli go to satysfakcjonuje, to nic mi do tego, ale kiedyś każdy musiał powiedzieć pas. Kuba miał dużo poważnych kontuzji. Ciężko mu trenować z pełnym obciążeniem czy grać więcej niż 20-30 minut. (…) Słyszę, że Kuba chce jeszcze pograć rok lub dwa. Pewnie da radę jeszcze i ze cztery, tylko czy on naprawdę tego potrzebuje przy karierze, jaką zrobił? Nie wiem. Tak jak mówiłem. Jeśli kręci go to, że zdobędzie bramkę z wolnego po strzale w środek bramki, to nic mi do tego.

Całość do obejrzenia TUTAJ. Błaszczykowski mówił następujące rzeczy:

O cieszynce po golu z Lechem i zwolnieniu Hyballi: – U nas są ludzie zarządzający, którzy to robią. Równie dobrze można byłoby wrócić do tych pamiętnych ośmiu sekund. Nie jestem od tego, żeby odbijać piłeczkę. Robie swoje i zdaję sobie sprawę, że to wszystko będzie komentowane.

W dalszej części wypowiedzi Błaszczykowski wyjaśniał, że chciał się cieszyć z Boguskim, bo ten kończy karierę, a z Kmiecikiem dlatego, że przed meczem powiedział mu, iż strzeli gola.

O wypowiedzi Bońka: – Jako prezes PZPN pan Boniek powinien zrobić wszystko, żeby 30% zawodnika nie wystarczało na Ekstraklasę. Warto byłoby, żebyśmy wspólnie się pochylili, bo wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za polską piłkę. Jak sobie przeanalizuję wywiady pana Bońka, to od kilku lat chce kończyć moją karierę. Czuję się bardzo dobrze. Ja ją zaczynałem, ja ją skończę. Ta decyzja będzie należała do mnie, a nie do pana Bońka.

Za dużo jest rzeczy, które są obok piłki nożnej. Wróciłem tutaj 2,5 roku temu. Pewne rzeczy widziałem, wyrobiłem swoje zdanie. Bardziej musimy skupić się na tym, by polska piłka szła do góry. (…) Możemy mówić jako właściciel osiedla, że nie wiemy, co się dzieje na naszym podwórku, ale możemy też raz na jakiś czas na nie zejść. Przez 2,5 roku pan Boniek mógłby przyjechać, zapytać co u nas. Niestety nie mieliśmy przyjemności porozmawiać. Pan Boniek ma do mnie numer telefonu, może zadzwonić i powiedzieć „Kuba, kończ tę karierę, bo nie mogę już na ciebie patrzeć”.

Sens tych wypowiedzi jest następujący – niech się Boniek ode mnie odwali i skupi na swojej robocie, która nie jest wykonywana zbyt dobrze, bo poziom polskiej piłki idzie w dół. Jest tu ewidentne pójście w zwarcie z prezesem PZPN-u. Błaszczykowski wpada w bardzo populistyczne tony. Natomiast od razu można odbić piłeczkę – czy sam prowadzi zdrowo zarządzany klub? Czy to nie w jego klubie doszło do zatrudnienia trenera-furiata, które zakończyło się szopką? Czy Wisła ma jakikolwiek pion sportowy? Czy Wisła robi dobre transfery? Czy Wisła straciła przed momentem talent, na którym mogła zarobić miliony? Czy Wisła zbudowała coś przez ostatni sezon? A może zaliczyła kolejny rok, w którym po prostu przetrwała i nic więcej?

Polska piłka nie jest zdrowa. Ale Wisła Kraków wcale nie zawyża poziomu. Wręcz przeciwnie.

Ale to, co mówi Błaszczykowski, to jedno. Nas bardziej uderza to, w jaki sposób się wypowiada. A jest on… taki mało sympatyczny. Błaszczykowski kreuje się na gościa uciemiężonego ciągłymi opiniami na jego temat, wokół którego ciągle pojawiają się rozdmuchane kontrowersje. Nie zadaje sobie natomiast pytania – a może to naturalny stan rzeczy? Udawanie, że radość po meczu z Lechem nie jest ciosem w stronę Hyballi, jest po prostu słabe. Błaszczykowski musiał wiedzieć, co robi. I jak zostanie to odebrane. A jeśli tak zależy mu na braku „rozdmuchanych opinii” czy ciszy wokół swojej osoby, to niech wybiera na przyszłość inne sposoby celebrowania radości. Niech Błaszczykowski bierze odpowiedzialność za swoje czyny. On woli jednak się z nich wycofywać i sugerować, że wszyscy widzieli coś, co nie miało miejsca. Przecież zyskał wśród wiślackiej społeczności po tym geście bardzo dużo poparcia. A teraz sam robi ze swoich kibiców… durni.

Nie bez powodu wspomnieliśmy o małostkowości Błaszczykowskiego. To nie pierwszy raz, kiedy ona z niego wychodzi. Pamiętacie rozmowę w „Foot Trucku”, w której objechał Piotra Obidzińskiego? Z kilometra widać, że rozmowa była nastawiona na konkretny cel. Być może Błaszczykowski chciał w ten sposób działać dla dobra klubu (czytaj – ratować przegraną historię z Buksą). Podczas tej rozmowy mówił, że…

  • Obidziński nie był solidarny, bo nie zgodził się na obniżkę pensji podczas pandemii,
  • zepsuł relacje z Aleksandrem Buksą i jego ojcem,
  • nie potrafił dogadać się ze Skowronkiem, co Błaszczykowski zrobił jednym telefonem.

Obraz tej rozmowy był jasny – wszystko, co w Wiśle złe, to „zasługa” Obidzińskiego. Wszystko, co dobre, to trójka heroicznych ratowników. Błaszczykowski nastawił podczas tego wywiadu kibiców przeciwko Obidzińskiemu, a przecież musi mieć świadomość, jaką wagę mają jego słowa, jak zostają odebrane. Wystawił na stos swojego byłego współpracownika i czekał, aż wiślacka społeczność podłoży ogień. W swoich wypowiedział wybrał wówczas tylko wygodne dla siebie fakty – na przykład zapomniał, że Obidziński działał w określonych ramach finansowych i jako prezes nie mógł podpisać ze Skowronkiem kontraktu wykraczającego poza widełki (co zrobił Błaszczykowski). Nie nakreślił też całego tła historii z Buksą, który nie przedłużył umowy w dużej mierze dlatego, że Wisła stała nad przepaścią. Wszystko wyjaśnialiśmy krok po kroku w rozmowie z Piotrem Obidzińskim.

Historie sprzed lat? Pamiętacie doskonale aferę z biletami po Euro 2012. Błaszczykowskiemu trzeba było przyznać wtedy rację, natomiast wyciąganie tak błahych spraw jak bilety dla rodziny świeżo po tak spektakularnej porażce na turnieju, który miał być najpiękniejszym świętem w historii polskiej piłki… Jak nazwać to inaczej niż małostkowość? Z dzisiejszej perspektywy należy odczytać to za pierwszy sygnał tego, iż Błaszczykowski nie jest wcale tak nieskazitelną postacią, jak wszystkim się wydawało.

Wokół Błaszczykowskiego pojawia się ostatnio dużo niezdrowych emocji. I to nie tak, że ludzie się na niego uwzięli. Że kibiców boli wielki Błaszczykowski, który chce sobie jeszcze poodcinać kupony. Sam właściciel Wisły dokłada swoimi ruchami do pieca. Zbyt często przedstawia nam się jako człowiek, do którego ciężko zapałać sympatią. Jak już się wypowiada w mediach, to głównie po to, by spróbować się wybielić i wskazać palcem winnych.

Powrót Błaszczykowskiego do Wisły Kraków – przy całym kontekście tej historii, ratowaniu klubu, wielkiej mobilizacji wiślackiej społeczności – mógł być najfajniejszą historią Ekstraklasy ostatnich lat. Zrobiła się z tego… szopka. Szopka trochę śmieszna, trochę straszna, szopka, której największym przegranym jest ten, który miał być bohaterem – Jakub Błaszczykowski.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 17.05.2021 11:39 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
Weszło
20.06.2021

Spodziewaliśmy się niczego, a dostaliśmy wszystko | Dwaj opromienieni młodzieńcy #23

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, omawiają na gorąco mecz Polski z Hiszpanią. I zmieniają nazwę programu na dwaj opromienieni młodzieńcy, tak fantastyczny był to wieczór. Suto zastawiony stół, sąsiedzi, którzy mieli transmisję przyspieszoną o 30 sekund, dzięki czemu trafnie można było przewidzieć pomyłkę Moreno przy karnym. Paulo Sousa, który wyglądał jak […]
20.06.2021
Felietony i blogi
20.06.2021

Obrazy, które mówią wszystko (10)

Im jestem starszy, tym bardziej wnerwiają mnie gesty pod publiczkę. Zresztą, po tylu latach śledzenia biznesu, dość szybko można rozszyfrować, kto o całowaniu herbu przypomina sobie dopiero pod koniec kontraktu, a kto fotki z siłowni o bezustannej pracy nad sobą robi od razu na cały tydzień, podczas jednej wizyty między sztangami. Dlatego przez lata uodporniłem […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

STAN EURO: GRAMY DALEJ!

A jednak! Wciąż nie odpadliśmy z Euro, wszystko dzięki remisowi 1:1 z Hiszpanią. Pora więc na Stan Euro. W składzie: Kowal, Roki, Smyk, Paczul. Jedziemy! 
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Bohater dnia? Niemiecka maszyna “Goalsens”

Jeśli szukać kompletnego występu zawodnika na pozycji wahadłowego, musimy zwrócić się w kierunku reprezentacji Niemiec. Wiecie, to, jak zagrał z Portugalią Robin Gosens, zasługuje na ocenę 10/10. Taką też zresztą notę mu wystawiliśmy, bo było za co. Piłkarz Atalanty niekiedy unosił się ponad boiskiem, dawał swojej drużynie wyjątkową jakość i to na tle obecnych mistrzów […]
20.06.2021
Weszło
19.06.2021

Najbardziej optymistyczny scenariusz: nie skompromitować się (9)

Jeśli składową kibicowania jest wiara w sukces swojej ukochanej drużyny, jestem najgorszym kibicem świata. Znajomi, przyjaciele i rodzina wielokrotnie mają dość mojego smęcenia. Niezobowiązujące rozmowy zamieniają się w katorgę, gdy ktoś niefrasobliwie postanowi zapytać mnie o nadchodzący mecz.  – Kuba, jak stawiasz w Polska – reprezentacja południowej części podwórka przy Gdańskiej? – Reprezentacja południowej części […]
19.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
WeszłoTV
19.06.2021

Egzamin Dojrzałości: czy Mateusz Kochalski jest zakochany w futbolu?

W kolejnym odcinku nowej serii, zatytułowanej Egzamin Dojrzałości i powstałej przy współpracy z PKO Bankiem Polskim, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpił Mateusz Kochalski z Radomiaka Radom. Zapraszamy. 
19.06.2021
Brama dnia
19.06.2021

Kto się bardziej wygłupił – Polacy czy Belgowie? Wybieramy “Bramę dnia”!

Na ogół w “Bramie dnia” wspominamy spektakularne gole. Tak było wczoraj, gdy waszymi głosami zwyciężył Zlatan Ibrahimović i jego akrobatyczne trafienie przeciwko Włochom na Euro 2004. Dzisiaj natomiast – dla odmiany – przygotowaliśmy dwie propozycje spektakularnych… wpadek. Kto się bardziej wygłupił – defensywa reprezentacji Belgii na mistrzostwach Europy w 2000 roku, czy może jednak obrona […]
19.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Liczba komentarzy: 123
Subscribe
Powiadom o
guest
123 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kryminator
Kryminator
1 miesiąc temu

Nie, bo on nie jest legenda. Legenda jest Lewandowski.

KKS
KKS
1 miesiąc temu
Reply to  Kryminator

Lewy napewno nie jest legendą reprezentacji 😀

Szeregowy Ninja
Szeregowy Ninja
1 miesiąc temu
Reply to  KKS

Pewnie, ze nie, to jest jedynie jej najlepszy strzelec w historii XD. Jakby na dupie jezdzil i orzelka calowal to by byl, ew komus z glowki wypierdolil. Tak to moze jedynie pomarzyc.

Malin
Malin
1 miesiąc temu
Reply to  KKS

Najlepszy strzelec w historii reprezentacji nie jest jej legendą.. fakt, gdzie mu do takich tuzów jak np. Wichniarek, Trzeciak czy “aj Jezus Maria” Furtok..

Tom
Tom
1 miesiąc temu
Reply to  KKS

pewnie – najlepszy strzelec reprezentacji WSZECHCZASÓW a za nim długo, długo nikt !

Pablo
Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  Tom

A ilu poważnym rywalom Lewy bramkę strzelił?
2 gole Niemcom, 1 bramkę Portugalii i 3 Duńczykom.
I to wszystko.
A np. z Włochami zagrał PIĘĆ razy(443min.) i jedyny dorobek to 1 asysta.

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Pan piłkarz Błaszczykowski z Włochami ma bilans iście gwiazdorski – karny zrobiony w 2018r, karny niestrzelony w 2011…. no kurwa legenda reprezentacji… jak jurek brzeczek (pamietny mecz ze szwecja 1999)…

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

minusuja Ciebie oszolomy

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Pablo

Ile bramek Niemcom strzelil Blaszczykowski? Ile Wlochom? Ile Portugalii?

Megaman
Megaman
1 miesiąc temu
Reply to  Kryminator

No nie wiem czy za drobne by ktoś jeździł takim samochodem… https://youtu.be/I3mOgMeTU-4

fdhsadgssafs
fdhsadgssafs
1 miesiąc temu
Reply to  Kryminator

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili wczoraj kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na dzis kurs 715 dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

Gggghh
Gggghh
1 miesiąc temu

Jest bucem i cwaniakiem. Zapowiadał się na kogoś innego, ale przesiąkł bagnem i efekty są. Dla mnie, porażka kompletna, to co on wyprawia. Nikogo nie bronię, ale patologia

farciarz2
farciarz2
1 miesiąc temu
Reply to  Gggghh

Patologia to twój dom rodzinny pajacu

Rafal
Rafal
1 miesiąc temu
Reply to  farciarz2

Za to ty z bidula dzbanie, ale jakbym takie kiepa ty zobaczył to bym go raczej zrzucił ze skały jak kiedyś w Sparcie, bo i tak twój żywot nie ma sensu.

Woytazz
Woytazz
1 miesiąc temu
Reply to  Rafal

Naucz się gminny kretynie pisać poprawną polszczyzną bo znowu będzie wstyd jak się ludzie dowiedzą że tatuś internet włączył, ale synek idiota zdania sklecić nie potrafi….

Gggghh
Gggghh
1 miesiąc temu
Reply to  farciarz2

Oho patus z sharks

Martin Neimann
Martin Neimann
1 miesiąc temu
Reply to  Gggghh

Polskie błoto

KRIS
KRIS
1 miesiąc temu

WARSZAWKIE BUCE JUŻ IDĄ Z ODSIECZĄ RUDEMU KTÓRY ZA NAJLEPSZYCH CZASÓW CUPIAŁA WSZEM I WOBEC GLOSIŁ ŻE LM POWINNA BYĆ W SŁOIKOWIE. ŻAŁOSNE, ZAKOMPLEKSIONE GENETYCZNIE SŁOIKOWO Z KLUBEM KTÓRY OBUDOWAŁ SIĘ CAŁA PATOKOGIĄ POLSKIEGO BAGNA CZYLI, MEDIA, CZARNA MAFIA, MAFIA SOVIECKA I ITD.

Artur Fortuna
Artur Fortuna
1 miesiąc temu
Reply to  KRIS

Stanoski obciąga rudemu po same jaja

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  KRIS

No i była ta LM w słoikowie . Nawet 2 razy.
Ile razy była w Grodzie Kraka?

Qba
Qba
1 miesiąc temu

No ale autor / autorzy tego artykułu są fanami Pana Bońka ? Bo nie bardzo rozumiem przekaz… Kuba i inni współwłaściciele Wisły Kraków w misji ratowania klubu popełnili kilka błędów i pewnie jeszcze popełnią… bo wzięli się za sprawę prawie beznadziejną i nie mieli w tym żadnego wcześniej doświadczenia, która wg. wielu miała nie przetrwać choćby pół roku… a dalej trwa i dobrze… i trzeba trzymać kciuki aby się to do końca wszystko udało… oczywiście, że szkoda jest Piotra Obidzińskiego bo wykonał kawał dobrej roboty w Krakowie i ja mu nigdy tego nie zapomnę…….. A co takiego wspaniałego zrobił Prezes Boniek podczas swojej prezesury ? Bo ja oprócz poprawy rangi Pucharu Polski i finału na Narodowym (poza pandemią) niczego znaczącego nie zauważyłem przy jego możliwościach w Polsce i na świecie……..

Majster Jooda
Majster Jooda
1 miesiąc temu
Reply to  Qba

Nie zapominajmy, jak Boniek “oddłużył” Widzew.

hds
hds
1 miesiąc temu
Reply to  Qba

Boniek spartolil sprawe z kontraktem Buksy, przez niego mlody odszedl za darmo. Boniek wystawil rezerwy Lecha przeciwko Benfice, zeby wygrac arcywazny mecz z Podbeskidziem. Boniek zatrudnial Klafuricow i Jozakow w Legii. Boniek zatrudnil Bartoszka na 6 tygodni w Wisle Plock. Boniek sprowadza Obradovicow, Lagatorow i to Boniek kaze Probiezowi wystawiac 10 starych Slowakow w skladzie Cracovii.
Jednym slowem ten caly bajzel w lidze to wina Bonka.

Woytazz
Woytazz
1 miesiąc temu
Reply to  hds

Pooglądaj popisy reprezentacji pod światłym przywództwem Sousy to zobaczysz na czym polega błazenada Bońka bo to on go zatrudnia…..

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  hds

A czy Boniek zrobił coś żeby Polska Szkoła Trenerów wypuszczała lepszych absolwentów niż Ci, których działania opisujesz powyżej? A czy Boniek wprowadził jakieś narzędzie, które pozwoliłoby żeby Dyrektorem Sportowym klubu mógł zostać ktoś, kto naprawdę ma o tym pojęcie? A czy Boniek zrobił coś, żeby ograniczyć napływ “starych Słowaków” do Polskiej Ligi – w Holandii został wprowadzony przepis, że zawodnik z zagranicy musi mieć określoną, dość wysoką pensję minimalną, dzięki czemu kluby starają się zatrudnić dobrych lub perspektywicznych zawodników. Boniek wprowadził do swoich wypowiedzi narrację, że klubom to on nic kazać nie może, i niemal wszyscy to łyknęli. A czy naprawdę tak jest? Przykład z przepisem dotyczącym minimum jednego młodzieżowca w składzie pokazuje, że jednak może mieć wpływ. Dzięki temu wypłynęli tacy zawodnicy jak Płacheta, Kozłowski a Cracovia wystawia w każdym meczu przynajmniej jednego Polaka…

Konrad Ciborowski
Konrad Ciborowski
1 miesiąc temu
Reply to  Qba

Chcesz powiedzieć, że ponieważ kadencję Bońka uważasz za niezbyt udaną, to postępowanie Błaszczykowskiego we wszystkich sprawach jest OK? Dobrze zrozumiałem?

Jakbyś nie zauważył, to artykuł nie był o tym czy Błaszczykowski ma prawo popełnić błędy czy nie, ale o tym, że jak już je popełni to kompletnie bez sensu idzie w zaparte, reaguje agresją i atakuje wszystkich dookoła.

Oczywiście redakcja mogła się tego spodziewać. Na portalach politycznych pod dowolnym artykułem prawie nie ma dyskusji na temat tez artykułu, tylko większość komentarzy zajmuje się ustalaniem czy autor jest za PIS-em czy PO. Na portalach sportowych tak samo – tam do treści też mało kto próbuje się odnieść, a większość interesuje tylko komu dany autor kibicuje i z czyjego poduszczenia dany tekst napisał. Bo większość nie potrafi myśleć w innych kategoriach.

tortoise
tortoise
1 miesiąc temu
Reply to  Qba

Wiadomo, że rodzina Weszlopolskich, poza Rokim, to dupowlazy Prezesa

Miszelinho
Miszelinho
1 miesiąc temu
Reply to  Qba

Mistrzostwa Europy za Nawalki,awanse na MŚ i ME , turniej u-21 za kadencji Michniewicza,obowiązek młodzieżowca

Gregorio
Gregorio
1 miesiąc temu
Reply to  Qba

po chuj o tym Bońku ? co ma Boniek do Wisły ? Wypowiedział się i tyle. Wisła ma właścicieli i jest zarządzana przez nich. Co ty pierdolisz ? Błaszczykowski nie zna się na prowadzeniu klubu i dobitnie to udowadnia. On próbuje reanimować pacjenta klęcząc mu na płucach. Zostawia za sobą zgliszcza. To jest metoda ? widać że robi to dla swojego ego. Wszyscy źli a ja cały na biało – jak kurwa nastolatka. Relacje z ludźmi na poziomie szopa na metaamfetaminie.

Woytazz
Woytazz
1 miesiąc temu
Reply to  Qba

Niech koledzy Bońka wrócą pamięcią do wybitnych osiągnięć jego odkryć trenerskich, czyli Brzęczka i Sousy. Kuba wyciągnął Wisłę z bagna i nawet jeśli popełnia błędy to za swoje pieniądze zaś Boniek robi z reprezentacji pośmiewisko bo takich nieudaczników zatrudnia

Karakan
Karakan
1 miesiąc temu

Szopkę to wy macie w tej weszlo

Pawel
Pawel
1 miesiąc temu

Szczerze zastanawia ilość artykułów o Błaszczykowskim i o samej Wiśle. Wszystkie jak jeden – negatywne. Większość, nawet nie podpisana nazwiskiem autora. Który to już raz maglujecie sprawę Obidzińskiego? Nie sięgajcie daleko wstecz, wystarczą ostatnie dni. Tak, to w 100% jest rzetelne dziennikarstwo. Kompletnie żadnych znamion celowości.

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu
Reply to  Pawel

A to twoim zdaniem stosunek artykułów negatywnych do pozytywnych powinien być 50/50 żeby było obiektywnie? A co takiego pozytywnego zrobił ostatnio Błaszczykowski? I co jest złego w przypomnieniu wydarzeń z przeszłości, jeśli wpisują się w zarysowany portret charakterologiczny Błaszczykowskiego? To się nazywa linia rozumowania.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Damiano_L

Strzelil gola, to chyba pozytywne…

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  Pawel

Nie maglują, tylko przypominają. Robią tak zapewne ze względu na czytelników, którzy w przeciwieństwie do Ciebie nie czytają wszystkich artykułów o Wiśle i Błaszczykowskim.

Pablo
Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  Pawel

Fajnie o kimś pisać i oceniać podpisując się redakcja. Nie chcę wybielać Kuby, być może małostkowość dobrze charakteryzuje niektóre jego zachowania, ale… Ale jak nazwać to, że autor/autorzy(?) kryją się za plecami redakcji…?

Gonzo
Gonzo
1 miesiąc temu

Błaszczykowski ma dobry PR, ale niestety jest odpowiedzialny za wszystko co najgorsze w naszej piłce:

  • EURO 2012 – zamiast grać to się zajmował biletami
  • EURO 2016 – brak karnego z Portugalią
  • Powolny upadek Wisły Kraków…
kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Gonzo

Hahaha… Najlepszy ten brak karnego z Portugalią 😀 … w sumie Fabiański też mógł wtedy coś wyłapać. Nawałka też nie pomógł zmianami… Afera z biletami to faktycznie było bardzo słabe, ale powolny upadek Wisły zaczął sie od wyjścia Cupiała z klubu w 2016 roku. … Nie ma to jak podorabiać tezy do z góry ustalonych założeń. i chociaż uważam, że Błaszczykowski w obecnym układzie raczej mocno szkodzi Wiśle, to przypisywanie mu wszystkiego złego jest żałosne :D.

Gonzo
Gonzo
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

To takie myślenie “PO kradło, więc PiS też może” i szukanie winnych naokoło, bo on zawalił “no ale inni…!”

Mógł strzelić karnego? Mógł. Strzelił? Nie. Odpadliśmy przez niego? Tak. Proste.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Gonzo

haha.. jprdl no proste jak cep. nie strzelił karnego to odpadlismy przez niego 😀 .. ale jakieś minimum obiektywizmu jednak gościu wykaż, bo taki Fabiański w tych karnych miał 5 prób i nie wykorzystał żadnej, żeby wprowadzić nas dalej w ME2016, a Błaszczykowski tylko jedną… takie to twoje “myślenie” jest mocno płytkie, bo mógł Błaszczykowski nie błyszczeć w 2 poprzednich meczach i ten karny z Portugalią byś rozpatrywał w kategoriach “a mogło być tak pięknie” .. nie wiem skąd pochodzisz ani z jak dawna, ale wydaje sie, że pierwszy mecz obejrzałeś niedługo wczesniej. dlatego jesteś nieobiektywny… śmieszne jest to co piszesz. pozdr

Pablo
Pablo
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

Jestem ciekawy za co minusujecie kol. Zenona?

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

Wiesz jak to sie o karnym mówi w swiecie futbolu? Bramkarz moze, strzelajacy musi, tyle w temacie… z niego taki specjalista od karnych jak z bezpłodnego dawca spermy

Michał
Michał
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

Fabiański nigdy w kadrze nie wyłapał karnego.

igor91
igor91
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

wyłapał w 2. minucie wyjazdowego meczu z San Marino w el. MŚ 2010

Bezi
Bezi
1 miesiąc temu
Reply to  Gonzo

Akurat na Euro 2016 to nas ciągnął za uszy, czego nie robił np Lewandowski…

Maćko
Maćko
1 miesiąc temu
Reply to  Gonzo

Popieram – Euro 2012 i jego durne tłumaczenie o biletach. że byli rozkojarzeni bo ktoś tam coś tam – jakie to było słabe…… Lewy wtedy też się nie popisał i grupa trzymająca szatnie pojechała po Franzu

farciarz2
farciarz2
1 miesiąc temu

Al brednie

ZORRO
ZORRO
1 miesiąc temu

NIECH KTOŚ POWIE STANOWSKIEMU ŻE BONIEK ZARAZ PRZESTANIE BYĆ PREZESEM WIĘC NIE MUSI JUŻ MU FIUTA LIZAĆ

Olivier Żabojad
Olivier Żabojad
1 miesiąc temu
Reply to  ZORRO

A co jeśli po prostu to lubi?

Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu

Kuba to zdecydowanie nie jest osoba do dzielenia funkcji prezesa i piłkarza ale każdemu kto punktuje rudego populistę i mitomana należy się szacunek.

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
1 miesiąc temu
Reply to  Wojciech

Ale czy on go jakkolwiek wypunktował? Moim zdaniem jego odpowiedź jest tak samo merytoryczna jakby powiedział “od bierdolta się ode mnie, od mojego klubu i ode mnie”.

Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu
Reply to  Stan Levy

Po prostu w nieco zagmatwany sposób kazał mu spierdalać i zająć się swoim podwórkiem. I bardzo dobrze. Ja wiem że Rudy ma mega mniemanie o sobie ale naprawdę jego opinia na temat Wisły nikogo nie obchodzi.

Szewa
Szewa
1 miesiąc temu

Jedna uwaga: “Łukasz Piszczek, żegna się w idealny sposób. Wytrzymał na najwyższym poziomie do samego końca, sięgnął po Puchar Niemiec, był piłkarzem wyjściowego składu Borussii, a po sezonie wróci do rodzinnych Goczałkowic.”
No tutaj to nie rozumiem. Piszczek robi dokładnie to, co Błaszczykowski dwa lata temu. Różnica jest taka, że ukochanym klubem Piszczka jest nieznany klub z niższej ligi, a Błaszczykowskiego – będąca na świeczniku Wisła. Tylko dlatego o Piszczku mówimy, że kończy karierę, a o Kubie, że jeszcze ją kontynuuje, ale fakt jest taki, że obaj jeszcze mogą pomóc tym klubom i to robią.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  Szewa

Dokladnie tak. Obaj zakończyli kariery i przeszli do “swoich” klubów, zeby im pomoc. Wg Weszlo Piszczek zrobił super, a Błaszczykowski odwalił maniane… szkoda gadac

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Karierę to zakończył Piszczek. Błaszczykowski za to pewnie uważa, że niepowołanie go na Euro to wielka niesprawidliwość i jeszcze nie raz zagra w kadrze. Taka różnica. I nie rozśmieszajcie mnie, że Wisła to jest “swój” klub Błaszczykowiskiego, czyli człowieka który piłkarsko wywodzi się z Rakowa, a w Wiśle grał całe szalone dwa sezony. Dwa.

Szewa
Szewa
1 miesiąc temu

Co do kadry to się zgadzam, powinien ogłosić zakończenie kariery z rok-dwa temu, zorganizowałoby mu się pożegnanie na jakie zasługuje w jakimś meczu towarzyskim w momencie gdy jeszcze coś tam jest w stanie od siebie dać. Ale klubowo – Wiśle wciąż coś może dać, tak jak choćby było z Lechem.
Co do tego, który klub jest jego – nie tobie to oceniać. Kuba jeszcze będąc w Borussi w czasach, gdy grał w finale LM mówił, że chce karierę skończyć w Wiśle, nie Rakowie. Czemu – jego sprawa, co ci do czyichś preferencji kibicowskich?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  Szewa

Pewnie dlatego, że kiedy Kubunia to mówił, Raków grał bodajże na trzecim poziomie rozgrywkowym, a zejście tak nisko byłoby przecież poniżej godności naszego wybitnego sportowca.

S/m
S/m
1 miesiąc temu
Reply to  Szewa

Błaszczykowski nigdy nie był piłkarzem Rakowa.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  S/m

Bredzisz smyku. Chyba że według ciebie piłkarze pojawiają się z nieba w wieku 17 lat. Albo z kapusty.

S/m
S/m
1 miesiąc temu

Ale wiesz, że Błaszczykowski nie był nigdy piłkarzem Rakowa? Czy wypowiadasz się jak kominiarz nt. fizyki kwantowej?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  S/m

Kuba Błaszczykowski został oficjalnie ogłoszony Ambasadorem Nowego Rakowa Częstochowa. Jeden z najlepszych polskich piłkarzy nigdy nie krył, że jego piłkarskie korzenie są właśnie pod Jasną Górą.

– Tu się wychowałem, tu grałem osiem lat. Bez Rakowa na pewno nie zaszedłbym w piłce tam, gdzie teraz jestem – podkreślał Błaszczykowski podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

No, nigdy ale to nigdy. Ten Błaszczykowski w juniorach Rakowa to całkiem inny Kubunia.

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Nie, to nie jest to samo. W Goczałkowicach Piszczek będzie sobie kopał amatorsko dla zabawy, natomiast Wisła Kraków gra w Ekstraklasie, która przy całej swej słabości i parodiowaniu (w porównaniu do czołowych lig) gry w piłkę nożną, amatorska nie jest. Amatorska nie jest już trzecia liga, nazywana nie wiadomo dlaczego drugą. Mam kolegę, który jeszcze grał na stoperze mając 46 lat, ale był to jakiś LZS w B-klasie. Może to też zechcesz porównać z pierwszym poziomem rozgrywkowym naszego kraju?

Romano
Romano
1 miesiąc temu
Reply to  zenek_ze_wsi

Powinieneś dodać ze zapewne będzie autorytetem dla młodzieży i zapewne więcej uwagi poświęci na ich szkolenie a gra będzie dodatkiem by zaprezentować do jakiego poziomu można dojść .

Majster Jooda
Majster Jooda
1 miesiąc temu
Reply to  Szewa

Tylko Kubson mimo, że nie dawał rady już w 2013 to nie chciał zejść z pensji i pójść szczebel niżej. Zjeżdżał brzydko i szybko przez 3 lata, aż w końcu nikt go nie chciał za granicą. To poszedł do Wisły.
Piszczek mógłby jeszcze pociągnąć kilka melonów w Borussi, ale stwierdził, że już nie daje rady czy już mu wystarczy. I sam idzie a ni go wykopują.

Romano
Romano
1 miesiąc temu
Reply to  Szewa

Tyle że Piszczek dawno odciął się od gry w reprezentacji a Błaszczykowski gdyby dziś powołano go na ME to by pojechał i jeszcze miał by pretensje ze nie gra .

Konrad
Konrad
23 dni temu
Reply to  Romano

A na pytanie dziennikarza dotyczace RL9.Czy podziela On opinie wiekszosci ekspertow pilki noznej na swiecie,ze aktualnie NAJLEPSZYM PILKARZEM SWIATA jest KAPITAN reprezentacji Polski pan ROBERT LEWANDOWSKI????
Kuba BLASZCZYKOWSKI karze dziennikarzowi WYPIE.RDA.LAC i chu….j!!!

Kuba Blaszczykowski to taki sam CHAM i BUC jak Patryk Malecki.A pilkarsko w tym momencie pewnie na podobnym CIENIUTKIM POZIOMIE!!!!

KUBA co SYMPATJE od ludzi spuscil w KIBLU bo mial ja za NIC.

Bart
Bart
1 miesiąc temu

Dobry tekst. Od lat postrzegam Błaszczykowskiego, jako gościa właśnie małostkowego, z – niestety – dużą dozą prostactwa, uzupełnionego zakochaniem w sobie i własnej legendzie, zbudowanej w dużym – znowu niestety – stopniu na rodzinnej tragedii sprzed lat. Jawi mi się on, jako człowiek robiący wiele gestów pod publiczkę (to całowanie herbu z zaciętą miną jakiegoś średniowiecznego woja, idącego w bój), nieznoszący i niepotrafiący klasowo odnieść się do jakiejkolwiek krytyki , uwikłanego w średnio udaną, ze sportowego punktu widzenia, relację z wujkiem Brzęczkiem (nikt mi nie wmówi, że kolejne powołania do kadry za kadencji Brzęczka miały uzasadnione sportowe podstawy). Szkoda, bo karierę miał udaną, ludzie wiele mu wybaczali, media go rozpieszczały (czy słusznie – osobny temat), teraz stroi groźne miny, bezczelnością pokazuje brak klasy, piłkarskie wspomnienia zaciera beznadziejnością, unosi się gówniarsko definiowanym honorem. Do poziomu swojego przyjaciela Łukasza Piszczka ma dość spory dystans, wątpię, czy do nadrobienia.

Rafal
Rafal
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

W sedno.

Roomcajs
Roomcajs
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

O Błaszczykowskim mam podobne zdanie jak ty, od 2012 roku (słynne bilety i zrobienie Lewego kapitanem po Euro’12).
Na dłuższą metę jego gesty sportowe są męczące i małostkowe. To ciągłe budowanie wokół siebie syndromu oblężonej twierdzy zniechęca do niego. A w biznesie trzeba pracować z różnymi ludźmi. Kuba ma ten komfort, że jako właściciel może sobie swobodnie dobierać współpracowników. A mimo to ciągle jakiś smród. Ciągle coś mu nie pasuje. Wyobrażam sobie, jak by to wyglądało gdyby pracował z kimś z kim musi a nie chce. A nie, czekaj…

Romano
Romano
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

Wszystko w sedno tylko z tym przyjacielem to raczej pudło .Przypomnij czasy gdy całe trio jechało na reprezentację z czasów Dortmundu .

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu

Błaszczykowski – nie odmawiając mu zasług – zawsze sprawiał wrażenie małostkowego, zakompleksionego gościa, który tracił zimną głowę jak tylko czuł zagrożenie. Prócz wspomnianych biletów jeszcze przypominają się tarcia z Lewandowskim i dym o opaskę kapitańską.

Biletowy konik
Biletowy konik
1 miesiąc temu

Rozmienia? Rozmienił już dawno stówkę na trzy jednogroszówki. Sam chciał. A, tfu.

16wszechmistrz16!!!
16wszechmistrz16!!!
1 miesiąc temu

Cały Kuba, wszystko rozmienił na drobne.
Czlowiek któremu kibicowałeś z całego serca, a teraz kopnął byś go w dupę.
Boniek też dobry lisek, wszystkich chce pouczać, na wszystkim się zna… a zmarnował tyle czasu bo mu się Brzęczek zamarzył jako selekcjoner 😉

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Musial dojebać Lewandowskiemu o te 8 sekund. Weź se wuja i won z polskiej piłki mendo.

Vrne
Vrne
1 miesiąc temu
Reply to  CM711

To ostatnie słowo to pewnie twoja rodzinna ksywka…

Oskar
Oskar
1 miesiąc temu

Banda debili redakcja weszło ,Boniek rudy lis bez honoru .

Ralf
Ralf
1 miesiąc temu

niestety takie truskolasy są prawie w każdym z nas – syczący język , ludzie węże -Polska

Roomcajs
Roomcajs
1 miesiąc temu
Reply to  Ralf

Polskie błoto..

jajajakberety
jajajakberety
1 miesiąc temu

Pismaki mogą męczyć bule nawet przez 20 artykułów, ale prawda jest prosta. Była taka piosenka, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Kuba nie wie.

S/m
S/m
1 miesiąc temu
Reply to  jajajakberety

A najzabawniejsze, że twórcy piosenki sami nie wiedzieli, kiedy zejść.

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  S/m

Ba twórcy tej kabaretowo- rewiowej pieśni nawet nie kojarzą gdzie jest wejście na swą scenę to jak niby mają z niej zejść ?!

tomas
tomas
1 miesiąc temu

awantura o bilety na euro2012, po spierdolonej imprezie we własnym kraju była szczytem żenady

lelumpolelum
lelumpolelum
1 miesiąc temu

Po pierwsze, grzecznie kazał Bońkowi spierdalać i ma rację, niech Boniek zajmie się sobą i związkiem, a nie mówieniem komuś kiedy ma kończyć z kopaniem. Najlepiej niech już związek też zostawi w spokoju. Po drugie, nie widzę nic złego w tym, że Błaszczykowski na siłę ciągnie karierę piłkarską. Jego sprawa, piłka to całe jego życie, trudno mu z tego zrezygnować, cały czas daje mu to satysfakcję – nic tylko podziwiać taki zapał i upór. Po trzecie, jednak trochę się kompromituje łącząc funkcje piłkarza i współwłaściciela klubu, to jest niepoważne, stwarza dziwną atmosferę. Poza tym nie brzydzi się nepotyzmem i chyba po prostu uważa, że może sobie zrobić z klubu prywatny folwark, no bo skoro zapłacił, to jest jaśnie panem na włościach. Może dojść do tego, że za 10 lat będzie głównie pamiętany jako taki cwaniak, janusz prezesowania klubowi i Biletelli z przejebanego Euro 2012.

nick dick
nick dick
1 miesiąc temu
Reply to  lelumpolelum

No właśnie o to przede wszystkim chodzi, co podałeś w punkcie trzecim. Gdyby taką szopkę jak z Hyballą odstawił jako piłkarz, pewnie po weekendzie wszyscy by o tym zapomnieli.

mechanikabg
mechanikabg
1 miesiąc temu

polskie błoto..

Roomcajs
Roomcajs
1 miesiąc temu
Reply to  mechanikabg

Tego mi brakowało.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu

za bycie legendą kasy nie ma. za bycie prezesem owszem.

Ssa Pento
Ssa Pento
1 miesiąc temu

Każdy jest kowalem swojego losu i nic wam do tego, jak Błaszczykowski będzie chciał kontynuować karierę to będzie kontynuował karierę, a jak będzie chciał iść do muzeum lotnictwa to sobie pójdzie do muzeum lotnictwa kurwa jego mać.
Co kogo to boli?

Handsome
Handsome
1 miesiąc temu

Pyskówka z Bońkiem pewnie w odwecie za wywalenie Wuja.

jacapraca
jacapraca
1 miesiąc temu

Zawsze był nadętym bucem, nic się tutaj nie zmieniło. Przez lata nie rozumiałem tej fali sympatii wobec niego, wszędzie gdzie się pojawiał mieszał i generował konflikty.

Kryminator
Kryminator
1 miesiąc temu

harry callahan ma kilka slow do kubusia placzykowskiego
https://www.youtube.com/watch?v=CZstgDZoLkA&ab_channel=vanceman2009vanceman2009

Povilas Paczulis
Povilas Paczulis
1 miesiąc temu
Reply to  Kryminator

ja mam do ciebie jedno – wypierdalaj

Mayox
Mayox
1 miesiąc temu

Tekst dobry i trafny, ale czemu komuś zabrakło jajec żeby podpisać się pod z nim z nazwiska? 🙂

salata1992
salata1992
1 miesiąc temu

Jest taka piosenka zespołu PERFECT a w niej słowa “trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym”niestety Pan Kuba tego nie potrafił

Iwo
Iwo
1 miesiąc temu

Podstawowy problem – Błaszczykowski NIGDY nie był tak dobrym piłkarzem jakim go w Polsce przedstawiano. Był liderem reprezentacji, na upartego w latach 08-13, na pewno 10-13, ale bardzo słabej drużyny i kojarzę opinie, ze Błaszczykowski niejako zawłaszczał wtedy grę.Nie, nie był najlepszym polskim piłkarzem na Euro 16.

Ale czepianie się go, że chce teraz grać w Wiśle – no bez przesady. Jako ligowiec nadal może być, ale pod jednym warunkiem – gdyby miał dystans do siebie. A Błaszczykowski go nie ma. Może dlatego, ze paradoksalnie, z wiadomych rodzinnych przyczyn, był pod pewną ochroną. Ale to są trudne kwestie.

Z perspektywy Wisły nie Kuba-piłkarz jest problemem, ale potencjalnie Kuba-włąściciel. Powoli czas przyjrzeć się na nowo strukturze własnościowej.

żelek
żelek
1 miesiąc temu

Na pierwszym zdjęciu, Kuba z profilu całkiem podobny do Miśka, oby skończył inaczej.

Rokidzjani
Rokidzjani
1 miesiąc temu

Odpowiadam na pytanie z tytułu. Tak. Dziękuję

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu

Myślę, że są to pytania zasadne i nie ma przypadku że Pan Jakub Błaszczykowski miał jakiś konflikt w każdym klubie jakim grał czy to w reprezentacji. W piłkę nie gra na poziomie europejskim już od kilku lat. Stanie się właścicielem jednego z największych klubów w Polsce też chyba nie jest największą życiową tragedia (Mona powiedziec, że skorzystał z dużej promocji). Oczywiście gratuluje mu wspaniałej kariery ale jego historia pokazuje, że lubi konfliktowac ludzi i fakt ,że uratował Wisle tego nie zmienia. Jak napisałem wyżej sam na tym kupnie dużo skorzystał. Z każdej jego wypowiedzi biją pretensje i żal do wszystkich ale chyba nigdy się nie zastanowił czemu to akurat on nie jest lubiany przez tak wielu. I myślę że nie chodzi o to że każdy mu zazdrości i jest z polskiego błota, a moze to przez jego duże ego i robienie z siebie nie wiadomo kogo ma na to wpływ ?

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
1 miesiąc temu

Zainwestowal troche kasy ktorej ty nie zarobisz do konca zycia Dorowadzil trenera ktory byl gorszy od Pinto a tego nikt sie nie spodxiewal Trwaly rozmowy Niemiec katowal graczy i nic do niego nie docieralo a wiec wykrecili mu numer Tylko skonczony nieudacznik moze za nieudane roszady zwalac wine na Kube

tymyr
tymyr
1 miesiąc temu

a ja mu kibicuje .Boniek nie jest Błaszczykowskim i nie będzie za niego żył .To jest JEGO ŻYCIE JEGO WYBÓR .facet kocha to co robi a tu mu wchodza z butami nie moze grac nie moze mówic. Ludzie macie swoje zycie ?

Bilet forever
Bilet forever
1 miesiąc temu

Bilet zawsze będzie biletem i nic tego nie zmieni. Zwykły burak.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Czy Wy krytykujac sytuacje w Wisle nie jestescie troche hipokrytami?
Czy w waszej redakcji nie ma podobnej sytuacji.
Krzysztof Stanowski (wlasciciel)- Mateusz Rokuszewski( szef Weszlo.com). Kto ocenia artykuly Stano ktore maja byc opublikowane a kto ocenia Mateusza jako szefa redakcji??
Pozdrawiam.

Criticball
Criticball (@criticball)
1 miesiąc temu

Na proste pytanie zawarte w tytule: “Czy Jakub Błaszczykowski rozmienia swoją legendę na drobne?” – odpowiadam: tak.

tortoise
tortoise
1 miesiąc temu

Buksa talent? Śmiechu warte. Gdzie on niby grał i co pokazał? To media wykreowały go na gwiazdę. A to wydmuszka jak braciszek, który robi karierę w lidze dla emerytów.
A Boniek jak zwykle dyrygować u innych by chciał, a burdelu w PZPN jakoś nie sprząta. Biedny uciemiezony bo on nic nie może.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu

Kuba jest dzbanem ktory troche umiał pokopac ale wywindowal sie na Lewym.odkad nie ma Roberta w BVB to Blaszczykowskiego nie ma w powaznej pilce.
A obecnymi dzialaniami tylko potwierdzil jakim jest czlowiekiem

Kryminator
Kryminator
1 miesiąc temu

fakt

burdel.jpg
S/m
S/m
1 miesiąc temu

I już stado piesków ujadających na życzenie p. prezesa zaczęło szczekać.

Wieczysta
Wieczysta
1 miesiąc temu

autor nawet nie ma jaj by sie podpisać xD

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Nie rozumiem czemu wszyscy tak przeżywają każdy gest Kuby. Rozdmuchują wszystko na potęgę, a potem ludzie się dziwią, że jest szum medialny, a każda wypowiedź jest analizowana na 15 różnych stron. Efektem tego jest irytacja na niego i całą sytuację – nie można zapominać, że swoje osiągnął, jest pewny siebie, a i ego ma duże. Gdy widzi tyle głosów dookoła, które “wszystko” wiedzą lepiej to też pojawiają się u niego emocje i chęć odbicia piłeczki. Nie winię go za to.

Zgadzam się, że sytuacja nie jest najlepsza, gdy się jest piłkarzem i współwłaścicielem, ale czy to naprawdę jest największy problem obecnej Wisły?

Gdzie byli Ci mądrzy doradcy gdy Sarapata przejęła władzę? Zapraszali ją do Ligi+Extra i stawiali za wzór. Dopiero, gdy już wszyscy wiedzieli jak tragicznie sytuacja wygląda nastąpiło zaangażowanie w ratowanie Wisły (za co wielki szacunek dla Wisłockiego, Królewskiego, Jażdżyńskiego, Stanowskiego, Leśnodorskiego, Obidzińskiego i innych).

Jednak nawet taki człowiek sukcesu jak Obidziński sobie nie poradził w środowisku. Mam wrażenie, że w polskiego piłce nikt nie wie jak zrobić mocny polski klub. Szansę dostał Ptak, Cupiał, Wojciechowski, Mioduski to dajmy szansę Błaszczykowskiemu i innym, nawet jeśli niektóre pomysły są kontrowersyjne. Wielka Wisła już skończyła się parę lat temu, a obecnej Wisły nie stać na rezygnację z takiego “darmowego” piłkarza (nawet jako uzupełnienie kadry) oraz na wartość marketingową grającego Kuby.

Tak odpowiem
Tak odpowiem
1 miesiąc temu

Błaszczykowski 2 razy pokazał że nie jest żadną legendą, tylko zwykłym piłarzem jakich wiele. Pierwszy raz gdy beton zlikwidował godło Polski z koszulek reprezentacji Polski. Wtedy był kapitanem i w ogóle olał temat. Bał się że go ukarzą karą grzywny, odbiorą opaskę kapitańską, albo wyrzucą z reprezentacji? Tak się tym przejął jak np. Obraniak. Drugi raz, to oczywiście pretensje do Laty, że załatwił za mało biletów dla rodziny piłkarzy.

MaLk
MaLk
1 miesiąc temu

“Nie nakreślił też całego tła historii z Buksą, który nie przedłużył umowy w dużej mierze dlatego, że Wisła stała nad przepaścią.”

Serio? Wisła w styczniu tego roku stała nad przepaścią…?

Marek
Marek
1 miesiąc temu

Przez wiele trzymałem tę opinię w zamrażarce,bo szanowałem Kubę dużo bardziej niż Brzęczyka ale dziś po latach jak na dłoni widać iż niedaleko upadł siostrzeniec od wujasa! Można sobie być pyszałkiem jak się nazywasz Mourinho i masz gablotę trofeów ,a tak niestety Truskolasy cuchną krowim łajnem i rizlewa się to ,aż do grodu Kraka

Gadol
Gadol
1 miesiąc temu

Dodajmy do tego wycofanie się z roli ambasadora Rakowa, bo pożegnano tam bez żalu wujka Jurka jako trenera. Trenera, który spuścił klub do 3 ligi, utrzymanie było dzięki wycofaniu Polonii.

seal
seal
1 miesiąc temu

Lubie Lewego ale też trzeba mowic to co jest czyli mimo 50 goli dla repry niczego z nią nie osiągnął.

Mat
Mat
1 miesiąc temu

Kuba w tym sezonie strzelał bramkę co 130minut od powrotu do ekstraklasy rozegrał tyle minut że uzbiera się z tego 31 męczy w których strzelił 16 bramek i 11 asyst grając w jednej z najgorszych drużyn ligi są to statystyki zdecydowanie na najlepszego pomocnika w ekstraklasie co do reprezentacji Kuba nie zagrał ani jednego słabego meczu w karierze będąc najlepszym graczem Polski w euro 2012 jak i 2016 w tym czasie najlepszy piłkarz swiata i w historii polskiej piłki na każdym turnieju nie wyróżnił się niczym. Weszło 2 tygodnie temu nabijalo się z hyballi A dziś wszystko zrzucają na Kubę za to że Wisła ma czelność grać w ekstraklasie, a nie w A klasie

Suche Info
20.06.2021

Dziennikarz LGdS: Linetty na celowniku Mainz

Karol Linetty wreszcie łapie minuty na wielkiej imprezie, a przede wszystkim – może też liczyć na odbicie w piłce klubowej. Jak informuje dziennikarz Nicolo Schira z “La Gazzetta dello Sport” – polski pomocnik znalazł się na celowniku Mainz.  Ten sezon był dla Linettego wybitnie nieudany – zamienił Sampdorię na Torino, gdzie pracował już jego dobry […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Spodziewaliśmy się niczego, a dostaliśmy wszystko | Dwaj opromienieni młodzieńcy #23

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, omawiają na gorąco mecz Polski z Hiszpanią. I zmieniają nazwę programu na dwaj opromienieni młodzieńcy, tak fantastyczny był to wieczór. Suto zastawiony stół, sąsiedzi, którzy mieli transmisję przyspieszoną o 30 sekund, dzięki czemu trafnie można było przewidzieć pomyłkę Moreno przy karnym. Paulo Sousa, który wyglądał jak […]
20.06.2021
Felietony i blogi
20.06.2021

Obrazy, które mówią wszystko (10)

Im jestem starszy, tym bardziej wnerwiają mnie gesty pod publiczkę. Zresztą, po tylu latach śledzenia biznesu, dość szybko można rozszyfrować, kto o całowaniu herbu przypomina sobie dopiero pod koniec kontraktu, a kto fotki z siłowni o bezustannej pracy nad sobą robi od razu na cały tydzień, podczas jednej wizyty między sztangami. Dlatego przez lata uodporniłem […]
20.06.2021
Suche Info
20.06.2021

WP: Mattias Johansson dołączy do Legii Warszawa

– W przyszłym tygodniu Mattias Johansson pojawi się na testach medycznych i podpisze kontrakt z Legią. Umowa ma obowiązywać dwa lata – poinformowała dzisiaj Wirtualna Polska, potwierdzając temat, który jako pierwszy opisał portal Legia.net. To trzecie letnie wzmocnienie Legii po Joelu Abu Hanna z Zorii Ługańsk oraz Mahiru Emrelim z Karabachu Agdam. W poprzednim sezonie, […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

STAN EURO: GRAMY DALEJ!

A jednak! Wciąż nie odpadliśmy z Euro, wszystko dzięki remisowi 1:1 z Hiszpanią. Pora więc na Stan Euro. W składzie: Kowal, Roki, Smyk, Paczul. Jedziemy! 
20.06.2021
Weszło FM
20.06.2021

Niedziela w Weszło FM: Kiedyś to było i Kierunek Tokio z Wojciechem Bartnikiem

Niedzielę zaczniemy od audycji W ciemno, a zakończymy Hyde Parkiem z Wojciechem Hadajem! Na naszej antenie także mecze Euro 2020 i finał barażów o Ekstraklasę! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Bohater dnia? Niemiecka maszyna “Goalsens”

Jeśli szukać kompletnego występu zawodnika na pozycji wahadłowego, musimy zwrócić się w kierunku reprezentacji Niemiec. Wiecie, to, jak zagrał z Portugalią Robin Gosens, zasługuje na ocenę 10/10. Taką też zresztą notę mu wystawiliśmy, bo było za co. Piłkarz Atalanty niekiedy unosił się ponad boiskiem, dawał swojej drużynie wyjątkową jakość i to na tle obecnych mistrzów […]
20.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Oficjalnie: Memphis Depay w Barcelonie

Oczywiście nie jest to wielkie zaskoczenie. Już od dłuższego czasu wszystko wskazywało na to, że Memphis Depay zostanie zawodnikiem Blaugrany. Brakowało tylko dopełnienia ostatnich formalności, ale już wszystko jest jasne w tej kwestii. Transfer nie wysypał się na ostatniej prostej i klubowe media potwierdziły, że reprezentant Holandii od przyszłego sezonu będzie piłkarzem “Dumy Katalonii”. 27-letni […]
19.06.2021
Uncategorized
19.06.2021

Real Sociedad blisko zatrzymania Alexandra Isaka

Reprezentant Szwecji wprawdzie nie strzelił jeszcze bramki na Euro 2020, ale zdecydowanie wyróżnia się swoją dyspozycją. Bez kompleksów wchodzi w dryblingi, a obrońcy rywali mają problem, żeby go zatrzymać. W meczu ze Słowacją został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Tymczasem sport1.de donosi, że Real Sociedad negocjuje z BVB na temat wykupu jego klauzuli, na mocy której […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Eugen Polanski: – Sousa powinien wystawić czterech obrońców

Były reprezentant Polski w rozmowie z interia.pl  powiedział, że jest zdziwiony tym, że Paulo Sousa w spotkaniu ze Słowacją nie zdecydował się na ustawienie dwójką napastników. Ponadto twierdzi, że problem “Biało-Czerwonych” był brak przyspieszenia gry przez środkowych napastników. Jest zwolennikiem tego, by od pierwszych minut wystąpił Tymoteusz Puchacz. Eugen Polanski jest obecnie ekspertem Mangneta TV, […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Griezmanna ciągnie do MLS

Antoine’a Griezmanna wciąż obowiązuje kontrakt z Barceloną do 2024 roku, ale Francuz wie już, gdzie zamierza przenieść się po jego wygaśnięciu.  – Myślę, że po wygaśnięciu kontraktu chciałbym przenieść się do USA. Uwielbiam ten kraj, jego kulturę, NBA i nie ukrywam, że pociąga mnie to wyzwanie. Oczywiście, jeśli moja rodzina przeniesie się tam ze mną. […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

„De Jong ma coś z Cruyffa”

Reprezentacja Holandii świetnie weszła w Euro 2020, zaczynając czempionat Starego Kontynentu od przekonujących zwycięstw z Ukrainą i Austrią. Liderem zespołu Franka de Boera jest Frenkie De Jong.  Holenderski pomocnik Barcelony gra na tyle spektakularnie, że Ernie Brandts, były reprezentant Holandii, w artykule dla De Telegraaf przyrównał go do samego Johana Cruyffa. – Cruyff był lepszy, […]
19.06.2021
Weszło
19.06.2021

Najbardziej optymistyczny scenariusz: nie skompromitować się (9)

Jeśli składową kibicowania jest wiara w sukces swojej ukochanej drużyny, jestem najgorszym kibicem świata. Znajomi, przyjaciele i rodzina wielokrotnie mają dość mojego smęcenia. Niezobowiązujące rozmowy zamieniają się w katorgę, gdy ktoś niefrasobliwie postanowi zapytać mnie o nadchodzący mecz.  – Kuba, jak stawiasz w Polska – reprezentacja południowej części podwórka przy Gdańskiej? – Reprezentacja południowej części […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Śląsk ściąga portugalskiego stopera

Nowym stoperem Śląska Wrocław został Diogo Verdasca. To 26-letni były piłkarz FC Porto i młodzieżowy reprezentant Portugalii, który ostatnie lata spędził w Beitarze Jerozolima.  –  Nie unika pojedynków, a w ustawieniu z trójką obrońców z powodzeniem może zagrać na każdej pozycji w defensywie – charakteryzuje go dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Dariusz Sztylka. CV? Bez szału, bez […]
19.06.2021
WeszłoTV
19.06.2021

Egzamin Dojrzałości: czy Mateusz Kochalski jest zakochany w futbolu?

W kolejnym odcinku nowej serii, zatytułowanej Egzamin Dojrzałości i powstałej przy współpracy z PKO Bankiem Polskim, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpił Mateusz Kochalski z Radomiaka Radom. Zapraszamy. 
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Skra Częstochowa w I lidze

Skra Częstochowa zapewniła sobie awans do I ligi.  Ekipa spod Jasnej Góry przekonująco pokonała KKS Kalisz i zapewniła sobie awans na zaplecze Ekstraklasy po przejściu baraży w II lidze. W finale zmagań play-off o I ligę bramki dla ekipy Skry zdobywali Filip Kendzia (samobój), Maciej Kazimierowicz i Dawid Niedbała. Tym samym Częstochowa ma dwie drużyny […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Grzeszczyk zostaje w Tychach

Łukasz Grzeszczyk, największy gwiazdor GKS-u Tychy, czyli trzeciej siły sezonu zasadniczego I ligi, przedłużył kontrakt z klubem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. ✍️ Łukasz #Grzeszczyk i Łukasz #Sołowiej w kolejnym sezonie nadal będą zawodnikami #GKSTychy. ⚽️ Dla kapitana GKS będzie to już 8⃣., z kolei dla “Soło” 4⃣. sezon w 🟢⚫️🔴 barwach. […]
19.06.2021