post
Avatar

Opublikowane 14.05.2021 19:08 przez

redakcja

Wisła Kraków. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Jeden z najstarszych, najpopularniejszych, posiadających najszerszą bazę kibiców. A jednak, od lat Wisłę regularnie spotykają rozczarowania, zawody i klęski, jakby karma odpłacała im za lata, gdy niepodzielnie dominowali w lidze. Nie ukrywamy, gdy klub został uratowany przed absurdalną sprzedażą kambodżańsko-szwedzkiej ekipie z Hulkiem Hoganem na czele, spodziewaliśmy się nowego otwarcia. Nowe twarze, które stały za Wisłą Kraków, miały potencjał na odmianę losów tego klubu. Trochę ekscentryczny komputerowiec, piłkarska legenda klubu, powracająca do Ekstraklasy z innej, lepszej piłkarskiej rzeczywistości, rzutki biznesmen. Oczekiwania były spore. Rzeczywistość? Czasem przerasta fikcję.

Absurd goni absurd. Gdyby istniał taki współczynnik, który pozwala obliczyć liczbę tekstów napisanych w negatywnym kontekście o danym klubie Ekstraklasy, Wisła Kraków najprawdopodobniej przodowałaby w takim zestawieniu. Ale nie może być inaczej, skoro tyle wokół niej się dzieje. W ostatnim czasie szczególnie, zaczynając od dramatu pełnego komediowych aktów z Peterem Hyballą, a kończąc na sprawach Aleksandra Buksy czy Tima Halla.

OBSTAWIAJ EKSTRAKLASĘ W FUKSIARZ.PL!

Wisła Kraków wygra z Piastem Gliwice - kurs 7,00

Absurd nr 1: Hall vs Hyballa

Kariera Tima Halla w Wiśle Kraków zakończyła się po jedenastu dniach. Luksemburski obrońca dołączył do drużyny w okienku zimowym, ale szybciutko z niej wyfrunął, w dodatku w atmosferze wielkiej kłótni. Sprawa jego odejścia nie wydawała się jednak tak zero-jedynkowa, na jaką wyglądała. Wisła, a właściwie jej trener, miała swoje za uszami. Być może Hall “Białej Gwiazdy” by nie zbawił. Bardzo prawdopodobne, że tak by było. Natomiast był to kolejny przypadek, kiedy w Wiśle coś nie zagrało z testami medycznymi. Nałożono na zawodnika te same wytyczne, co wobec innych, mimo że aż prosiło się o dodatkowe badania i inne podejście.

Hall przechodził koronawirusa. Wielu profesjonalnych piłkarzy zdradzało, że długo musiało do siebie dochodzić po takim przeżyciu. Nie można wobec kogoś takiego stosować tych samych obciążeń, co do reszty zawodników, a to się właśnie wydarzyło. Powstał kwas, agent piłkarza nazwał Petera Hyballę szaleńcem. Jak się okazało, miał rację. Hall był ofiarą, nie gościem, który trafił do klubu z jakiegoś podwórka bez grama kondycji. Wymiotować na treningu też nie wymiotował, jak pisały niektóre media. Cóż, to była dla Wisły nauczka na przyszłość, że warto trochę lepiej kontrolować to, komu oferuje się dłuższy kontrakt i od kogo trzeba wymagać standardowego zaangażowania w trening. Nie byłoby całej tej absurdalnej awantury, gdyby ktoś choć przez chwilę pomyślał bardziej wymiarowo.

Poza tym – nawet przyjęcie wersji klubu niekoniecznie działało na korzyść Wisły. Bo przecież jeśli Hall faktycznie miał się nie nadawać do profesjonalnego futbolu z uwagi na swoje mentalne ograniczenia – to jakim cudem kilkanaście dni wcześniej podpisał długi kontrakt? Kwestia szeroko rozumianego “skautingu osobowościowego” będzie jeszcze zresztą wracała. W tym tekście, ale i poza nim, tak przynajmniej obstawiamy po dzisiejszych decyzjach Wisły.

Absurd nr 2: BuksaGate

W lutym pisaliśmy o sprawie Buksy w następujący sposób: Możecie potraktować awanturę o Buksę jako tysięczną gównoburzę polskiej piłki, ale naszym zdaniem zalecane jest przyglądać się temu ze szczególną uwagą, a nawet: roztrząsanie jej na szczegóły. Polskie kluby na sprzedaży młodych piłkarzy zarabiają miliony w twardej walucie. Mogą opierać na tym swój budżet. Dzięki takim biznesom wchodzić na wyższą półkę ekonomiczną. To wielka szansa. Ale i spora – nazwijmy rzecz po imieniu – władza przekazana nastoletniemu piłkarzowi i jego otoczeniu, nawet jeśli sportowo nie ma większego znaczenia dla drużyny.

Cóż, nie będziemy mówić, że obserwowaliśmy konflikt interesów ojca Aleksandra Buksy z Wisłą z zapartym tchem. Na pewno była to sprawa godna opisywania, ale też kolejny przykład na niewłaściwe relacje w klubowych kuluarach. Syn nie decyduje o swojej przeszłości, negocjacje przejmuje jego ojciec. Dzieją się rzeczy, które dziać się w profesjonalnym klubie nie powinny. Ucierpiała każda strona, ten casus nie będzie dobrym przykładem do wykładania na uczelniach. Albo będzie, ale jako przestroga.

Czego my tam nie mieliśmy? Okłamanie kibiców i opinii publicznej, bo tak trzeba określić ogłoszenie wszem i wobec, że kontrakt został przedłużony. Katastrofalną komunikację, która zaowocowała wzajemnym “wyjaśnianiem” na łamach prasy. Zarzucanie sobie nawzajem manipulowania zawodnikiem, czy wręcz próby podstępnego przedłużenia umowy. Całość oczywiście mocno zaszkodziła wszystkim zaangażowanym w targi stronom.

Było o tym głośno, choć sprawa rozeszła się po kościach, kiedy wiedzieliśmy już, że Buksa dłużej niż do czerwca w Krakowie nie zabawi. Co wymowne, w tym sezonie zagrał całe 152 minuty. Wtedy myśleliśmy sobie – mogło zdarzyć się każdemu. Dzisiaj kiełkuje myśl – ale jednak, zdarzyło się Wiśle. Jak wszystkie inne dziwaczne sytuacje.

Absurd nr 3: Obidziński vs Wisła (Kuba)

Ta kwestia to oczywiście rok poprzedni, Piotr Obidziński opuścił Wisłę Kraków w kwietniu 2020 roku. Ale ta historia ciągnęła się jeszcze dalej, jej odpryski widzieliśmy również w następnych miesiącach, kiedy m.in. Kuba Błaszczykowski skrytykował Obidzińskiego na łamach Foot Trucka. Panowie wydali sobie małą bitwę w mediach, nie zostawili spraw gabinetowych za sobą. Możemy mówić o konflikcie, o braku zrozumienia i w końcu o rozstaniu. Albo i rozstaniach, których trochę w klubie było wraz z nadejściem “ekipy ratowniczej” na czele z Jarosławem Królewskim.

– Biznesowo myślałem dobrze. Dla moich przyszłych projektów to pewna nauczka – mogę myśleć racjonalnie, mogę podejmować dobre decyzje, ale muszę znajdować też inne sposoby przekonywania moich szefów do swoich racji, sposobu myślenia i postępowania. Według mnie Tomek Jażdżyński jest zaangażowanym, aktywnym nadzorcą i jak czytam teraz jego wywiad, to rozumowaliśmy podobnie, ale z Kubą już nie. Skończyło się, jak się skończyło. Nie potrafiliśmy się dogadać – powiedział w wywiadzie z nami Obidziński.

Kapitan i właściciel “Białej Gwiazdy” przyznał potem, że przyczynami rozstania było m.in. wątpienie Obidzińskiego w sens zatrudniania Artura Skowronka w roli trenera, kiepsko prowadzone negocjacje z Aleksandrem Buksą oraz wreszcie brak sprawnego porozumienia w sprawie obniżki pensji w czasie pandemii koronawirusa. Różne słowa padały z dwóch stron, powstawały różne obozy. Patrząc na inne kluby i to, jak tam rozwiązuje się tego typu sprawy, znów mieliśmy do czynienia z czymś niecodziennym. Spinka prezesa z właścicielami, roztrząsanie tego w mediach – znów, niby mogło trafić się każdemu klubowi w Ekstraklasie. Ale trafiło się Wiśle.

Absurd nr 4: Wisłocki vs Wisła

– Szybko mija czas. 16 lat w Krakowie. 11 lat i 11 miesięcy w Wiśle. Czas powiedzieć “żegnaj”. Dziękuję za wszystko, za wsparcie w pracy i w najtrudniejszych momentach, za ciosy na klatę i w plecy, które były wspaniałą lekcją. Wisła nigdy nie zginie – napisał na Twitterze Rafał Wisłocki, który rozstał się z klubem na dobre 1 marca 2021 roku. To człowiek niewątpliwie dla “Białej Gwiazdy” zasłużony, bo w najtrudniejszym momencie, kiedy klub chylił się ku upadkowi, wyszedł przed szereg z chęcią pomocy. To Rafał Wisłocki trafił do zarządu Wisły Kraków SA w czasie, gdy prezesem piłkarskiej spółki była Marzena Sarapata. To on w czasie, gdy prowadzono negocjacje sprzedaży klubu Vannie Ly i Matsowi Hartlingowi, dostał z ramienia zarządu zadanie ocenienia wiarygodności tychże jegomości.

Jak ta historia potoczyła się dalej – doskonale wiemy. Wałek na wałku. W tej historii Wisłocki był postacią raczej pozytywną, podjął się zadania ratowania spółki przed upadkiem. Swoje zrobił, Wisła przetrwała. Problem powstał wtedy, kiedy ekipa ratunkowa złożona z kilku osób zaczęła różnić się zdaniami na temat dalszej przyszłości. Właściwie standard – kiedy już uda się wszystkich wyprowadzić z płonącego domu, zaczyna się śledztwo – kto wpuścił podpalaczy i w jaki sposób odbudować lokum.

Zaczęła się więc swego rodzaju wojna domowa, Rafał Wisłocki stanął po stronie TS Wisła, której postawę zaczął krytykować na łamach mediów przedstawiciel SA Wisła, Tomasz Jażdżyński. To było zagmatwanie z poplątaniem, nagle koledzy idący ramię w ramię stali się wrogami, całość podgrzewały najświeższe historie z udziałem Towarzystwa Sportowego, które przecież wciąż nie było rozliczone z wyjątkowo mroczną przeszłością. Niezależnie od naszych ocen: z Wisłockiego zrobiono człowieka, który wbija klubowi nóż w plecy. Przepychankom słownym nie było końca, to była kolejna absurdalna wojenka w kuluarach, której próżno szukać w innych klubach Ekstraklasy. Sam fakt, że spierała się Wisła TS z Wisłą SA już sporo mówi.

Absurd nr 5: Błaszczykowski vs Hyballa

– Duża część ludzi zarządzających klubem była przeciwko zatrudnieniu Artura Skowronka. To była autonomiczna decyzja Kuby, co już wtedy mogło być pewnym sygnałem ostrzegawczym. Teraz Kuba musi zadbać o lepsze rezultaty, nie da się ukryć, że jest bardzo obciążony. Mam wątpliwości, czy on do końca rozumie swoją rolę. Kiedy wracał do Wisły, wszyscy się ekscytowali, ale ludzie kochani! Kuba mógł i nadal może czasami pomóc, lecz na pewno nie jest osobą, która popchnie Wisłę do przodu. Nie ma takiej możliwości, to zgrana płyta – powiedział w grudniu Andrzej Iwan na naszych łamach.

Postać Jakuba Błaszczykowskiego ma to do siebie, że często ląduje na szali konfliktu. Jedni uważają, że 35-latka trzeba cenić za pomoc Wiśle, dawać mu nieograniczony kredyt zaufania. Inni natomiast uważają, że relacja powstała w klubie nie jest zdrowa dla jego rozwoju. To znaczy: trochę słabo, że niejako twój pracodawca schodzi do szatni, żeby za chwilę zagrać mecz. Wiadomo – przy profesjonalnym podejściu da się uniknąć toksycznych sytuacji. Ale nie w nieskończoność. No i raz jeszcze: przy profesjonalnym podejściu. Bo tak, to jest sytuacja niecodzienna i raczej niepożądana na poziomie profesjonalnym. W A-klasie – fajnie, zawodnik pracujący w jakiejś fajnej firmie sponsoruje stroje, rzuci kilka groszy na zgrzewkę wody. Ale, zachowując odpowiednie proporcje, coś takiego nie ma prawa bytu w takim klubie jak Wisła Kraków. Cokolwiek Błaszczykowski zrobi, jego pozycja w Krakowie prędzej czy później będzie niosła niechciane skutki.

Dziś mamy pierwszy tak widowiskowy zgrzyt. Najpierw szpila w Hyballę przy świętowaniu gola, chwilę później zwolnienie trenera. Wisła Kraków znów wychodzi na klub, w którym wszystko stoi na głowie, podział obowiązków i przywilejów jest fikcją, a małą tradycją stają się wojny domowe. Nie wiadomo właściwie, czy Błaszczykowski jest jeszcze podopiecznym trenera, czy raczej jego bezpośrednim zwierzchnikiem, w której roli czuje się lepiej, w której roli się znajduje, gdy podczas odczytywania składu jego nazwisko znajduje się na ławce rezerwowych.

Od spektakularnej akcji ratunkowej minęło dwa i pół roku. Klub udało się wyprowadzić na prostą, dziś jego dalsze istnienie nie stoi pod znakiem zapytania. Pytanie tylko, gdzie byłaby Wisła, gdyby moc i energię poświęcaną na wojny domowe, przeznaczała na dalszy rozwój…

Fot. FotoPyk

redakcja

Opublikowane 14.05.2021 19:08 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Mioduski uważa, że zna się na piłce, a nie zna się nawet na kalendarzu

Wszyscy o Euro, to ja oczywiście nie o Euro, ale o Dariuszu Mioduskim. Mioduski ma wielką umiejętność rozpieprzania Legii w okresie eliminacyjnym do europejskich pucharów i, z tego co widzę, nie zawaha się skorzystać z tej możliwości ponownie. Jeśli trener mistrza Polski nie może zorganizować gierki wewnętrznej, bo ma w zespole kilka osób plus młodzież […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

QUIZ. Co ty wiesz o mistrzostwach Europy?

Jak być może słyszeliście, dziś startują mistrzostwa Europy. Za chwilę napisze się kawałek historii piłki, ale zanim do tego dojdzie, postanowiliśmy sprawdzić, czy znacie tę, która już została napisana. Łapcie nas quiz. 30 pytań o różne zdarzenia dotyczące Euro, cztery możliwości odpowiedzi. Wskażcie poprawną.  Dajcie znać, jak wam poszło. Uznajmy, że 20 poprawnych odpowiedzi to […]
11.06.2021
Weszło
10.06.2021

Piątek z WeszłoFM – zaczynamy EURO 2020!

EURO 2020 czas zacząć! Rok oczekiwania więcej niż miało być, ale wreszcie dziś wieczorem w Rzymie na boisko wyjdą jedenastki Włoch i Turcji. Dzień otwarcia zamierzamy godnie opakować w radiu Weszło FM. Oto, co zaplanowaliśmy: 7:00 – 10:00 – “Dwójka bez sternika” – W mistrzowskiej atmosferze przywitają Was Wojciech Piela i Adam Kotleszka. Ich gościem […]
10.06.2021
Liczba komentarzy: 49
Subscribe
Powiadom o
guest
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pazuzu
Pazuzu (@pazuzu)
29 dni temu

Największym absurdem jest grający właściciel. To przebija grającego trenera i grającego prezesa.

TTSG
TTSG
29 dni temu
Reply to  Pazuzu

Helo. W innym wątku już to proponowałem (ranking wiślackich patologii) , tyle że w wersji “EVER”:

> Osławione 0:6 z Legią (1993)
> Vanna Lee i kolega ze Szwecji
> Marzena S i pseudorekiny
> Generał Gruba i jego zmotoryzowane oddziały
> Hyballa i jego fryzura
> Jakub Me. i jego palma

Czy ktoś coś jeszcze doda ?

xsybzyx
xsybzyx
29 dni temu
Reply to  TTSG

0:7 z Legią (2019)

TTSG
TTSG
28 dni temu
Reply to  xsybzyx

Eee tam, to było “standardowe” 0:7. ;]
A tamto 0:6 w 1993 było jednak “patologiczne” (bo kupione aby Legia zrobiła sobie mistrza różnicą bramek).

Pablo
Pablo
28 dni temu
Reply to  TTSG

Można dodać kupione mistrzostwo Polski w 1978.
Iwan w swojej autobiografii to opowiedział, jak w przerwie ostatniego ligowego meczu z Arką przy stanie 0:0(do MP Wisła potrzebowała wygranej) działacze Wisły zamiast kasy oddali za darmo Arce Adama Musiała.
Co najśmieszniejsze – w przedostatniej kolejce Wisła sprzedała mecz broniącemu się przed spadkiem Ruchowi Chorzów 🙂

Itd
Itd
28 dni temu
Reply to  Pablo

Wątek “tytułów” jest o tyle ciekawy, że po przepoczwarzeniu GTS w TS, nadal żywa pozostała “tradycja” resortowa. Klub sponsorował były cinkciarz i esbek, który majątek zbił na przejęciu (czytaj dzięki lewej prywatyzacji,) fabryki drutu. Kupował hurtowo piłkarzy za przepłacone stawki, trenerów podobnie. Potem ich zwalniał i płacił kilku równolegle przez lata.

Patologia polega na tym, że wszystkie mistrzostwa po 78 roku były na kredyt, ponad stan. Tytuły kupione za pożyczoną kasę, dla uciechy bossa i gawiedzi.

Co z tego zostało? Kilka blaszanych medali lub pucharków za kilkadziesiąt milionów długu.

Billy Herrington
Billy Herrington
28 dni temu
Reply to  TTSG

Dino Baggio i nóż. To jest chyba absolutny numer jeden

slayer
slayer
28 dni temu

Ten punkt powinien być zatytułowany “misiek”. Nóż i D. Baggio to był początek jego działalności, która pięknie podsumowuje patologię w Wiśle.

Peter
Peter
28 dni temu
Reply to  TTSG

Lee to może być Bruce Lee. Kupcem był Vanna Ly i Mats Hartling. Meresiński to był drobny cwaniaczek/ oszust. Inna sprawa jak niewiele trzeba w Polsce kogoś wydymać na kasę. Aż się nie chce wierzyć.

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
28 dni temu
Reply to  TTSG

Oslawione 0:6 z Legia zostalo Wisle narzucone przez najwyzsze czynniki polityczne i rzadowe Wisla nie chciala przegrac ale musiala Nawet na internecie mozna bylo zapoznac sie z wywiadami kilku pilkarzy ktorzy oswiadczyli ze zespol Wisly byl podstawiony pod sciana i zastraszony Bardzo krotko ta sprawa byla upobliczniona w mediach albowiem komus zalezalo aby wszystko wyciszyc a Legii korupcji ne zarzucic albowiem wiadomo Stolyca

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
28 dni temu

Ty jesteś naprawdę wariat.

Wielki Odkrywca
Wielki Odkrywca
29 dni temu

“Gdyby istniał taki współczynnik, który pozwala obliczyć liczbę tekstów napisanych w negatywnym kontekście o danym klubie Ekstraklasy, Wisła Kraków najprawdopodobniej przodowałaby w takim zestawieniu.”

Wystarczy podzielić liczbę negatywnych tekstów o danym klubie przez liczbę wszystkich tekstów o nim, by odkryć niesamowitą prawdę, że taki współczynnik jednak istnieje.
No ale z tą wiedzą nie powstawałyby takie niesamowite wygibasy stylistycznie i dziesiątki negatywnych artykułów na weszło, a więc wartości tego współczynnika też by były duużo niższe.

Cpc
Cpc
29 dni temu

“Nie można głosować na ten komentarz.” Ja prdle jaka cenzura

Pablo
Pablo
28 dni temu

Pewnie teraz Wisła przoduje w negatywnych tekstach, ale jeszcze kilka miesięcy temu na czele była raczej Legia, dzięki notorycznemu przypieprzaniu się do Mioduskiego.
Jaki wniosek z tego?
Trzeba zatrudnić przyjaciela Weszła, a takowym jest przecież CM711 😀

Heniek
Heniek
28 dni temu

Oczywiście, że by przodowała w takim zestawieniu i nie ma w tym nic dziwnego. W żadnym innym klubie w tej lidze nie ma tyle absurdalnych dram, głupich decyzji i patologicznego podejścia do władzy. Owszem inne kluby w tej lidze są zarządzane źle, ale większość problemów rozwiązują wewnątrz klubu, a nie na Twitterze.

Dodaj do tego kibiców, którym wydaje się, że po 2 wygranych meczach już są najlepsi w lidze i każdy powinien się bać – mimo tego, że ich klub notorycznie łapie serie typu 7 porażek z rzędu, 11 meczów bez zwycięstwa, a w tabeli jest za lokalnym rywalem grającym najchujowsza piłkę w historii futbolu, który zaczynał sezon z -5 punktami.

Przemyślcie to wiślacy, bo macie syndrom oblężonej twierdzy.

z daleka
z daleka
29 dni temu

Po krakowsku. Jeden drugiemu by oko wydlubal, taka to mentalnosc malopolska

AaaZet
AaaZet
28 dni temu
Reply to  z daleka

Oni po prostu mają taką tradycję-patrz rabacja galicyjska (1846 r.) i Jakub Szela, który wyrznął miejscową szlachtę i pozostali tam tylko spadkobiercy samych „Szelków” (czyli ciemnego chłopstwa).

Pyra
Pyra
28 dni temu
Reply to  AaaZet

Idąc tym tokiem myślenia, to w 45 pewien wybitny malarz zadbał o to, by z Warszawy pozostały gruzy oraz dość konkretnie ograniczyl liczbę lokalnej ludności. Po wojnie chłopi z okolicznych wiosek ruszyły szturmem na Warszawę i tak powstała nowa “śmietanka Warszawy”, której głównym sukcesem było to, że pradziadek zamienił gliniankę w Jadwisinie na cegłówkę w okolicach centrum…

Twoja teoria o Krakowie jest o tyle beznadziejna, że gdyby te słowa były faktycznie prawda, to komuniści nie musieliby budować tam Nowej Huty celem wymieszania miejscowej inteligencji z robotnikami…

Hyballa
Hyballa
29 dni temu

Boguski raus!

Boguski
Boguski
29 dni temu
Reply to  Hyballa

Nein, nein, panie Der trainer. Tak nie można. Kulturalniej, bitte. Bo zrobimy trenerowi verdammt noch mal raus!

Moose
Moose
29 dni temu

Absurd numer 6
Większość kibiców Wisły nadal nie rozumie, że Błaszczykowski jest dzbanem i obecnie już tylko szkodzi klubowi.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
29 dni temu
Reply to  Moose

Ano

Majster Jooda
Majster Jooda
28 dni temu
Reply to  Moose

Kubson zawsze był dzbanem. A jego niezbyt sportowe prowadzenie doprowadziło do tak dramatycznego i szybkiego zjazdu.

Gmoch
Gmoch
29 dni temu

Jeszcze absurd nr 6: Wisła Kraków v piłka nożna

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
29 dni temu

Ad3) jak czas pokazal, Obidziński miał przynajmniej 2x racje.
Skowronek chujowy
Buksa zalatwiony źle
A kwestii obnizek nie pamiętam

Stanislav Levy
Stanislav Levy
29 dni temu

Klub Mem, za rok jeden z faworytów do spadku

Bosymi nogami po ogniu stąpam
Bosymi nogami po ogniu stąpam
28 dni temu
Reply to  Stanislav Levy

Klub mem zarezerwowane dla amikolecha !

wolfy
wolfy
29 dni temu

A gdzie teraz gra Tim Hall?

Marek
Marek
28 dni temu
Reply to  wolfy

Bez klubu.

przewalek0122
przewalek0122 (@przewalek0122)
28 dni temu
Reply to  wolfy

No oczywiscie, ze w Wisle Krakow… przeciez ma dlugi kontrakt ;P

baran
baran
29 dni temu

W sumie to sprawa jest prosta. Wisla z biezacej działalności nie ma szans na finansowanie zadłużenia w dłuższej perspektywie. Trzeba dosypywać co jakiś czas siana. Chyba ze znajdzie się hazardzista z duzym haizem do przepierki.

Cerber
Cerber
29 dni temu

Tak, od razu piłkarze Wisły winni, nawet im nikt im nie da prawa obrony. Ilu zresztą piłkarzy polskich jest w tej Wiśle? Plewka i Starzyński nie zapieprzali? Hyballa najpierw gada, że Błaszczykowski z uwagi na wiek i kontuzje będzie miał lżejszy trening, potem zmienia front? To wszystko się kupy nie klei.

Piłkarze mają nie tylko zapieprzać, mają to robić z głową. Hyballa miał jedną taktykę – oddać piłkę przez lagę i pressing. po 4 kolejkach minął efekt zaskoczenia. Niemiecki pyszałek został rozbrojony przez polskich agentów z Kuleszówki. Sam miałem wielkie nadzieje co do Hyballi, ale jego taktyka na mecz była po prostu żenująca.

Przestańmy z tym żenującym skomleniem. Nikt z piłkarzy Wisły nie skarżył się na ciężkie treningi. Raczej że tacy paralitycy jak Savić, Yeboah, Kone czy Medved grali.

Acardo
Acardo
28 dni temu
Reply to  Cerber

Oooo, wreszcie jakiś merytoryczny głos w dyskusji. Mam podobne odczucia. Blitzkrieg był dobry ale na krótko. Najlepiej pokazał to mecz z Rakowem jak przez durny gegennpressing Wisła traciła bramki. Taki Musiolik opowiada, że w Serie B drużyny są lata świetlne przed polskimi klubami pod względem przygotowania taktycznego. Na każdy mecz mają opracowane kilkanaście wariantów taktycznych i zmieniają płynnie ustawienia w trakcie meczu. A u hitlerka? Tylko gegennpressing i jutro trening.

Marcin
Marcin
28 dni temu

Cracovia znaczy Kraków!

farciarz2
farciarz2
28 dni temu
Reply to  Marcin

cracovia znaczy wstyd!

Max
Max
28 dni temu

Z tym wislockim to pojechaliscie rowniotko.Jaskiz On dobry,jaki slodki,jak walczyl….o co?Kurwa o sprzedaz za JEDEN ZLOTY POLSKI Wisle Krakow Vannie i Jego Bandzie.A gdy to sie nie udalo,to Rafalek nagle zmienil “front dzialania” i usilnie zaczal …..ha ha ha ratowanie Wisly.
Byl kiedys taki kawal:
pyta syn tate: tato,co to jest partia PZPR a co to jest SOLIDARNOSC?
Hm,zastanawia sie tato….wiesz SOLIDARNOSC to jest jak ten sasiad z gory,gdy popsules zamek w drzwiach to sam przyszedl i zaoferowal nam swoja bezplatana i…skuteczna pomoc.
Ahaaaa-mruczy syn.a partia?Widzisz synu ,partia to jest jak ten sasiad z dolu-nie dosc ze zajebal nam rower,to jeszcze pierwszy pomagal Go szukac(wypisz,wymaluj Rafalek W.-nie dosc,ze polecial najpierw z Vanna sprzedac Wisle-to,gdy “biznes ” nie wyszedl,pierwszy rzucil sie Ja ratowac)

lrv
lrv
28 dni temu

dobrze ze tim hall sie obronil i podbija ligi europejskie

Kuba
Kuba
28 dni temu

Kogo obchodzi Wisła? To patologia od rządzących mafiosow do grającego właściciela. W przyszłym roku spadną z Ligi

Danny
Danny
28 dni temu

A ja jestem kibicem Cracovii . Wisła robi sama z siebie jaja i aż się prosi przejąć pozycje numer jeden w Krakowie . A ze mój klub tego nie potrafi w tych warunkach , to są jeszcze większe jaja niż te u Wiślaków .
Pozdrawiam wszystkich kibiców z Krakowa

Pretorian
Pretorian
28 dni temu

No i jeszcze Tijanic i jego bolące, kontuzjogenne plecy pozdrawiają niby nic, a jednak…

Bosymi nogami po ogniu stąpam
Bosymi nogami po ogniu stąpam
28 dni temu

Kuba Blaszykowski jest szalony i wykonuje szalone ruchy, oraz podejmuje szalone decyzje.
Dlatego Kuba nigdy nie będzie miał takiego pożegnania jak Piszczek.

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
28 dni temu

Artykul o niczym swiadczacy jedynie o tym ze najwiekszym absurdem jest weszlo

Shu
Shu
28 dni temu

Pan Błaszczykowski jest teraz tak mocno sfrustrowany, bo pomimo, że ma dostęp do wszystkich biletów, że może je wszystkie rozdać to nikt z bliskich nie może przyjść na mecz. To smutna historia.

Kordianek
Kordianek
28 dni temu

Niestety ale patrząc z boku to Błaszczykowski jest największym problemem Wisły. Jest jak tam, niszczy wszystko od środka

majster kiewicz regionalny
majster kiewicz regionalny
28 dni temu

W każdym razie mecz Legia -Wisła…to są derby Polski.

Fidel
Fidel
28 dni temu

– Panie Hyballa, musimy się rozstać. – Ale dlaczego? – Piłkarze pana nie szanują, po golu cieszą się z Kmiecikiem zamiast z panem. – yyyy ale to byłeś przecież ty Kuba. – Panie właścicielu raczej, nie rozmawiamy w szatni. Zrezztą nie ważne kto to był ja nie wnikam w szczegóły, przytaczam konkretną sytuację. Żegnam.

Giovanni
Giovanni
28 dni temu

Przecież ten klub to jeden wielki absurd.

CRACOVIA_FAN
CRACOVIA_FAN
28 dni temu

Oj wielka szkoda… a taki fajny był, niemiecki… 😛 Pamiętam jak niektórzy redaktorzy z tego portalu dostawali orgazmu po pierwszych meczach Wisły Hyballi, już widzieli w niej polską BVB, a tymczasem gdyby liga trwała kilka kolejek dłużej spadliby z hukiem z ekstraklasy (i nawet św. Jakubek patron wszystkich bileterów by tutaj nie pomógł) hehe

Janek
Janek
28 dni temu

Kibice Wisły, którzy wierzycie, że przelew od Vanny Ly jeszcze przyjdzie, wpisujcie się! Pokażmy, ilu nas jest!

Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Piszczek: – W BVB zostawiłem dużo Polski

Łukasz Piszczek pożegnał się z Borussią Dortmund i w przyszłym sezonie będzie zajmował się już tylko sprawami LKS-u Goczałkowice. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego opowiada o swoim rozstaniu z klubem z  Północnej Westfalii.  Piszczek najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w BVB. – Borussia rozwinęła pod kątem taktycznym, zobaczyłem, jakie charaktery dobrać […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Sterling i Henderson idą śladami Rashforda

Rok temu Marcus Rashford otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Od tamtego momentu może tytułować się klasą orderu MBE. Wszystko to dlatego, że w okresie pandemii, kiedy brytyjski rząd chciał znieść na okres wakacji bony żywnościowe dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, z których rok w rok korzysta prawie półtora miliona dzieci, on postanowił interweniować i dopiął swego, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Vesović zostanie w Ekstraklasie?

Zwykle świetnie poinformowany Janekx89 poinformował, że bardzo prawdopodobne jest, że Marko Vesović zostanie w Ekstraklasie. Ponoć najbardziej możliwym kierunkiem jest Kraków.  🔜Na krakowskim Rynku powiadają, że Marko Vešović🇲🇪 prawdopodobnie pozostanie w Ekstraklasie. 😏 pic.twitter.com/1JKtxa3y4W — Janekx89 (@janekx89) June 11, 2021 Marko Vesović rozstaje się z Legią wraz z wygaśnięciem jego kontraktu 1 lipca 2021. Pożegnanie […]
12.06.2021