post Avatar

Opublikowane 04.12.2020 08:28 przez

Kamil Warzocha

Największa różnica jest w tabelkach Excela, na boisku prawie żadna. Pod kątem indywidualnym oba zespoły mają podobny potencjał, co nie świadczy dobrze o ekipie Michała Probierza. Tam dużo grosza się marnuje, trzeba to otwarcie powiedzieć. Oczywiście Wisła wcale nie jest lepsza ze swoimi decyzjami, czasami mam wrażenie, jakbym widział rządy naszego ukochanego PiS-u. Decyzja jedna drugą goni i się wyklucza – punktuje Andrzej Iwan, legenda Wisły Kraków, z którym porozmawialiśmy przed derbami. „Ajwen” jak zwykle nie gryzie się w język.

Derby Krakowa jeszcze pana grzeją?

Właśnie nie! Wiadomo, że o mocy tego pojedynku zawsze decydowali kibice, no, powiedzmy, że kibole, ale nie chodzi nawet o pandemię i puste trybuny. Kurczę, naprawdę nigdy nie czułem takiej obojętności. Przyznaję, że zdarza mi się to po raz pierwszy. Jasne, że czekam na mecz i końcowy wynik, ale w swoim zainteresowaniu zauważam spore deficyty. Brak kibiców jeszcze przeboleję, bo ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Chodzi tu o poziom prezentowany przez obie drużyny, na ich grę trudno się patrzy, walory estetyczne są właściwie żadne.

Upatrywałby pan tutaj winę w liczbie obcokrajowców?

Ma to swój wpływ. Oj, w moich czasach to były prawdziwe derby Krakowa. Chłopcy z regionu, miasta i pomniejszych miejscowości. Niestety od dawna derby są tylko derbami herbów, nie piłkarzy. Kiedyś mieliśmy coś takiego jak mecz o Tarczę Krakowa, mecz rozgrywany w styczniu przy pełnej publiczności, na trybunach setki rodzin i znajomi piłkarzy. To była zupełnie inna otoczka. W takim Manchesterze ludzie są już przyzwyczajeni, że dochodzi do derbów tylko z nazwy, czynnik ludzki schodzi na dalszy plan, kluczowe znaczenie mają ogromne pieniądze. Tam panuje inny wymiar, tam muszą grać najlepsi zawodnicy ze wszystkich stron świata, natomiast u nas nie jest to do końca zrozumiałe. Swego czasu krakowska piłka była wzorem dla całej Polski, wychowywali się tutaj świetni piłkarze. Dzięki temu Wisła potrafiła rywalizować z drużynami o dwie klasy lepszymi, mecze były bardzo wyrównane. To trochę zamarło, a moim zdaniem wcale nie musi tak być.

Naprzeciwko wzorcom dawnej, krakowskiej piłki stoi filozofia, jaką przyjęła Cracovia z Michałem Probierzem na czele.

W jakiś sposób trzeba drużynę budować, choć swego czasu sam Michał mówił, że przy tak wątpliwych opcjach zagranicznych i większym ryzyku lepiej będzie sięgać do własnego podwórka. Tutaj szukać dobrych chłopaków, penetrować rynek, a nie liczyć na piłkarzy z zagranicy, z których dzisiaj trudno wyróżnić kogoś, kto mógłby nadawać ton całej drużynie. Mam wrażenie, że dopiero się przekonamy, gdzie taka polityka zaprowadzi Cracovię. Teraz zaczęli sezon z karą -5 punktów, swoją drogą śmiesznie niską, ale okej, wydźwignęli się z tego. Są przed Wisłą, to można im oddać, natomiast sama Wisła nie wykorzystuje pełni swojego potencjału. Dziwi mnie to i uważam, że układ tabeli wcale nie musi wyglądać tak, jak widzimy go obecnie.

W takim razie bliżej panu opinii, że decyzja o zwolnieniu Artura Skowronka była właściwa?

Osobiście byłem zwolennikiem zatrudnienia trenera Skowronka. Uważałem go za zdolnego szkoleniowca, obserwowałem jego pracę przez dłuższy okres. Wydawało mi się, że do Wisły będzie pasował jak ulał. W ostatnim czasie miałem jednak wątpliwości, dziwiły mnie pewne decyzje personalne. Tak samo nie rozumiałem ugięcia się pod presją Kuby, który chciał zmienić trenera od przygotowania fizycznego. Teraz widzimy tego efekty, Wisła słabo prezentuje się fizycznie. Nie ma takiego zaangażowania, możliwości kondycyjne wyglądają na gorsze. Mówiąc wprost, piłkarze źle wyglądają.

Wspomniał pan o Kubie. Czy jego pozycja w klubie nie jest rzeczą niebezpieczną?

Duża część ludzi zarządzających klubem była przeciwko zatrudnieniu Artura Skowronka. To była autonomiczna decyzja Kuby, co już wtedy mogło być pewnym sygnałem ostrzegawczym. Teraz Kuba musi zadbać o lepsze rezultaty, nie da się ukryć, że jest bardzo obciążony. Mam wątpliwości, czy on do końca rozumie swoją rolę. Kiedy wracał do Wisły, wszyscy się ekscytowali, ale ludzie kochani! Kuba mógł i nadal może czasami pomóc, lecz na pewno nie jest osobą, która popchnie Wisłę do przodu. Nie ma takiej możliwości, to zgrana płyta.

Czyli Kuba powinien usunąć się z szatni i przejść do biura.

Gdyby Kuba miał papiery trenerskie, wyobrażałbym sobie, że on przejmuje stery. Nie wiem tylko, czy taka droga go interesuje, choć osobiście widzę go w takiej roli w przyszłości. Zresztą, te wszystkie papiery i licencje to fikcja, to napędzanie kasy PZPN-owi. Skoro kluby mają swoich właścicieli, każdy powinien zatrudniać kogo chce. Szkoleniowiec z papierami nie zawsze oznacza poprawę kwestii sportowych, trochę się o tym zapomina. Przez lata widzimy ślizgających się trenerów, którzy zostają na karuzeli, dopóki nie odepniesz im łańcucha. Wracając do Wisły, ona jest w takiej sytuacji, że każdego ruchu wyczekuje się z dużą nadzieją. Niestety w ostatnim czasie pojawia się więcej niewypałów, nie jest za ciekawie.

Kibice nie oczekują zbyt wiele?

Niestety kibicowi trudno pewne rzeczy wytłumaczyć. Oni żyją tradycją, wielu z nich pamięta erę prezesa Cupiała, partycypuje w pomocy dla klubu, chce mieć wpływ na rozwój wydarzeń. Nikt nie patrzy na budżet i możliwości, u nas tego nie ma. Brakuje trzeźwego spojrzenia, co swoją drogą w niezdrowy sposób napędzają działacze klubów. Niech pan zrobi ankietę wśród prezesów na początku sezonu, okaże się, ilu z nich zadeklaruje walkę o utrzymanie. Zapewniam, że żaden. Poza tym dobrzy piłkarze kosztują teraz krocie, dlatego wolimy ściągać tanich zawodników albo takich za darmo. Gustujemy w szrocie, zamiast poczekać i poszukać lepszych rozwiązań. Często idziemy w ilość, nie jakość. Ani to nie podnosi poziomu ligi, ani nie daje żadnej nadziei na przyszłość.

Niektórzy mają dobrych piłkarzy pod nosem, ale wolą z nich zrezygnować. Cracovia, Mateusz Wdowiak – jaka jest pana opinia na ten temat?

Powiem wprost: dziwię się, że taki chłopak zatrudnił sobie agenta. Jest wychowankiem Cracovii, zna język, ma wyrobione nazwisko. Ludzie kochani, po co ci agent?! Żeby psuł wszystko? Jestem przekonany na 100%, że gdyby nie agent Mateusza, oni by się bardzo szybko dogadali. Czasami nie dziwię się klubom, ba, ja je wręcz szanuję, że gonią firmy menadżerskie, które żądają sobie niebotycznych prowizji. Szkoda, że tak mało jest piłkarzy samodzielnie myślących. Rozumiem, że idzie się wtedy w nieznane, nikt nie robi czegoś za ciebie, ale moim zdaniem łatwiej jest samemu dojść do porozumienia z klubem, niż zrzucić pełną odpowiedzialność za swoją przyszłość na barki agenta. Agenta, który czasami chce zarobić więcej niż piłkarz.

Gdzie widzi pan największe różnice między Wisłą a Cracovią?

Na pewno widzę różnicę przynajmniej kilku miejsc w tabeli na koniec sezonu. Choćby ze względu na fakt, że Cracovia ma wszystko, czego potrzebuje dobry polski klub. Wisła nie ma takich możliwości, nie może liczyć na luz finansowy. Gdyby miała bogatego inwestora, sytuacja zapewne byłaby inna, jestem pewien, że wtedy Wisła mogłaby dotrzymać kroku Cracovii. Największa różnica jest w tabelkach Excela, na boisku prawie żadna. Pod kątem indywidualnym oba zespoły mają podobny potencjał, co nie świadczy dobrze o ekipie Michała Probierza. Tam dużo grosza się marnuje, trzeba to otwarcie powiedzieć.

Oczywiście Wisła wcale nie jest lepsza ze swoimi decyzjami, czasami mam wrażenie, jakbym widział rządy naszego ukochanego PiS-u, decyzja jedna drugą goni i się wyklucza. Normalnie czeski film. Żaden z szanujących się polskich trenerów z bogatszym CV nie skusi się na pracę w takim miejscu. Zbyt dobrze zna sytuację, tu jest problem. Wczoraj rozmawiałem z Janem Urbanem, który mi powiedział, że wcale nie wykluczałby zajęcia się Wisłą, ale nawet nie dostał telefonu. Przyznam, że to mnie trochę zdziwiło, nikt go najwidoczniej nie rozważał. Wiem, że łatwiej jest zbajerować jakiegoś Niemca z zachodniej szkoły trenerskiej, żeby zaspokoić kibiców, wiadomo, tu świeża krew, tam świeże spojrzenie i tak dalej, jednak na dłuższą metę mam co do tego wątpliwości.

Rozmawiał KAMIL WARZOCHA

Opublikowane 04.12.2020 08:28 przez

Kamil Warzocha

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 29
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Lubię Iwana, ale poleciał w totalne boomerstwo. Co ma wniesć wizja piłki sprzed siedemdziesięciu lat? Gdzie są kluby w których grają koledzy z osiedla i jakie to może mieć przełożenie na poziom gry. Kiedyś to było, kurła. No i te pieniądze, te wyprane ponoć z emocji derby Manchesteru. Rozumiem że Wieczysta i jej budżety w niskich ligach to za przysłowiowe pińć złoty się robi? Piłka to jest był i będzie interes.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Masz rację, aczkolwiek jeżeli ten interes i biznes przesłania wszystko inne to dla normalnego kibica odbiór nawet meczu derbowego już będzie inny.
Mnie dużo bardziej grzały derby Krakowa z Cabajem, Żurawskim, Frankowskim, Banią, Nowakiem itp. niż z van der Bizonem, Boukharim, Ntibazonbizą, Rivaldo juniorem czy Mehremiciem. Ale w obecnej piłce już ‚to se ne vrati’ i trzeba do tego przywyknąć.

ewald
ewald

No więc w Niemczech czy Holandii prawie wszyscy zasilają klub wychowankami albo chłopakami z okolicy. W sytuacji kiedy kluby z Anglii są w stanie tak okrótnie przepłacać, jest to jedyny sposób żeby mieć grajka powyżej poziomu ligowego dżemiku

smyq
smyq

KIEDYŚ TO BYŁO, ECH.

A Skowronek nie przyznał się czasem w Weszłopolskich, że to on chciał wywalić Dyję?

WhiteStarPower
WhiteStarPower

No tak, chciał i dopiął swego. Teraz Dyja ma kontrakt z PZPN, my mamy pozoranta od Skowronka, dlatego Hyballa ściąga swoją Helgę z Dunajskiej Stredy. Oby na wiosnę to wyglądało jakoś.

Cerber
Cerber

Serio, Urban? Co on osiągnął? Co on prezentuje?
I tak, zatrudniać polskich trenerów? Jak Brzęczka? Całą Kuleszówkę należy zaorać, bo do niczego się nie nadaje. Nasi trenerzy nic nie umieją. Widać to w europejskich pucharach, jak myśl szkoleniowa Probierzy i Fornalików jest gnębiona regularnie.

No i bardzo zaskakujące, że współwłaściciele i sponsorzy klubu – kibice – chcieliby mieć wgląd do tego, co się w klubie dzieje. Zwłaszcza, że kibice wydali nie mniej grosza niż Kuba i Królik.

ewald
ewald

Panie, Fornalik to akurat biorąc pod uwagę finanse robi super wyniki. To jest jego wina że inni nie ogarniają i ze swoją bida drużyną gra w pucharach?

Cerber
Cerber

no ale on jak Probierz na polskie podwórko jest ok szkoleniowcem. Tylko że jego drużyny prezentują typowo polskie XD w pucharach.

Pietrucha
Pietrucha

Nie zgodzę się co do Waldemara, ponieważ Piasta dało się w pucharach oglądać ostatnie 2 sezony, mimo rozsprzedawania najlepszych zawodników. No i wielbłądy indywidualne Płacha i obrońców – to nie wina trenera, bo i tak osiąga wyniki ponad stan z takim składem.

Konrad
Konrad

Największe sukcesy Wisła miała z trenerem Orestem Leńczykiem

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Lubię Ajwena, nawet mój tata opowiadał jak grał za młodu z nim w piłkę pod szkołą na Wzgórzach w Hucie i robił gość już co chciał z piłką, ale połowa tego wywiadu to już trochę bełkot oderwany od rzeczywistości. Jak słyszę po raz X „grajmy samymi Polakami z regionu”, „czemu nie polski trener, taki super Janek Urban czekał na telefon ale nikt nie zadzwonił”, „po co młodemu piłkarzowi manager, zna język to sobie sam klub znajdzie” to się zastanawiam czy to jest portal piłkarski czy Studio Mundial z Marylą. To są super frazesy, ale to już nie lata 80 ani 90 – na podwórkach nie biegają dziesiątki tysięcy chłopaków kopiących piłkę, dających się pokroić za swojego Górnika/Legię/Hutnika itd. Prawdziwe diamenciki są od 15-16 rż już kuszone przez skautów z najlepszych lig do ich akademii. Każdy kto kopnie kilka razy prosto piłkę (np Klimala itp) idzie za dobry hajs za Zachód, żaden klub tym nie wzgardzi. Jest UE, nie ma możliwości wprowadzić limitu zatrudnienia/liczby obcokrajowców z UE na boisku. To jest wszystko populistyczny bełkot który co tydzień produkuje jakiś Dziekanowski/Listkiewicz/Tomaszewski a teraz Ajwen. Czy Lech mając tak super akademię i roczniki nie mógłby mieć w składzie 11 Moderów/Kamińskich/Puchaczów/Joźwiaków? Nie chciałby? Nie była by to genialna promocja klubu i poteżny zarobek? No pewnie by chciał, ale wie, że tak jeszcze nie może, póki co się tak nie da. A gdzie Wisła, której skapnął Buksa bo był tu od zawsze (okazuje sie ze tez nie na długo), Szot a reszta młodych to szrot. Gdzie te tysiące lokalnych chłopaków co będą sie zabijac by grać w derbach? Uryga w Płocku, a poza tym? Mak jest, wieczna kontuzja, już nawet zapomnieliśmy ze go mamy w składzie. Gdzie SĄ KUR%A AJWEN TE KRAKOSKIE GWIAZDY????? Kitrają się po mieszkaniach grając w esport? No może.

I na ten moment 99% kibiców Wisły woli niemiecki wynalazek Hyballę, niż następnego wfistę od siatkonogi i klepania po plecach. Tak Andrzeju, takie są realia, takie są fakty i nikt nie będzie miał pretensji jak to nie wypali na końcu, że wzięli Hyballę a nie Janka U. Dopiero by było piekło jakby teraz przyszedł po Skowronku Urban, Magiera czy inny magik od rozdawania książek.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

O akademii to trzeba było myśleć za wczesnego Cupiała, a teraz to już jest musztarda po obiedzie w tym względzie.
Co do trenerki – pełna zgoda. Zresztą co roku zagraniczniaki które mają jakiekolwiek pojęcie o trenowaniu, wyjaśniają polską szkołę trenerską.

wolfy
wolfy

Z młodych jest jeszcze Plewka.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Wiem ze jest, celowo go wrzuciłem do szrotu. Dla mnie Plewka to dowód, że nie mamy żadnej sensownej młodzieży. Tu mogę tylko dać gwiazdkę, że obecny zarząd patrzy w przyszłość i mocno zadbał o ekipę U-18, która generalnie wygrywa wszystko, CLJ wygląda dobrze (1 pkt straty do lidera) i tam się coś rusza, ale pierwsza drużyna to zacznie odczuwać najwczesniej za 2 sezony. Trzeba dobrych trenerów, mądrej polityki, boiska (Socios juz ma prawie zabezpieczone 0,5mln na boisko dla Akademii) i czasu.

JA77
JA77

Wiesz, że Hyballa chciał ściągnąć Plewkę do Dunajskiej Stredy? Nie zdziwię się jak będzie teraz grał w każdym meczu. coś musiał w nim dostrzec 😉

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Ajwen dobrze gada (no może poza tym Jankiem Urbanem i wywaleniem trenera przyg. fizycznego. Polać mu!

Lol
Lol

Wdowiak, po co ci agent? Weź się za negocjacje sam, jesteś w końcu wychowankiem „na pewno się dogadacie”. Dobre rady wujka Andrzeja. Możesz w sumie grać za jedzenie i kobiety, jak kiedyś Maradona, po co ci pieniądze?

Radek
Radek

Przetań bajdurzyć. Żenada postawa Wdowiaka i agenta. Wszystko chłopak zawdzięcza Crakovii a kasy wcale małej nie zarabia. Jakby grał jeszcze lepiej to i się klub odezwie z zewnątrz. A tak chłopak kilka miesięcy nie gra i już widzę jak dużo więcej zarobi. Agent tak – bo zawodnik będzie za darmo.

Artur Fortuna
Artur Fortuna

żenada to Filipiak ta ta śmierdząca syfem srakowia

Biały Kaktus
Biały Kaktus

W swojej książce Stanowski fajnie napisał czemu właściciele, prezesi nie lubią menadżerów. Osoby wykształcone i z doświadczeniem jakimi często są prezesi mają nad piłkarzami wielką przewagę. Oni się po prostu na tym nie znają. Prawo, podatki czy te wszystkie oficjalne zwroty są dla zawodników często niezrozumiałe. Menadżer te szanse wyrównuje, o ile nie przechyla szalę w stronę piłkarza.

Artur Fortuna
Artur Fortuna

czeski film to wieczysta a iwan się sprzedał wszlakom

farciarz2
farciarz2

Ciekawe, że akurat zaraz po zatrudnieniu ciekawego trenera zaczęły się ataki na Wisłę, ze strony weszło.

Mr. Right
Mr. Right

Ataki XD Ale wy macie chore głowy. Iwan to chyba jedyny kibic Wisły, który mówi, jak jest i nieżyje w Matrixie.

Tylko Biała Gwiazda
Tylko Biała Gwiazda

Weszło ma bul dupy że Wielka Wisełka zatrudniał świetnego trenera z zagranicy do ległej by taki trener nie poszed Mistrz powróci tam gdzie jego miejsce
Hyballa <3
Jb Weszło

The M
The M

Ty zaślepiony młocie, wielka Wisła robi z trenerami to samo co wasi idole z wsh, klub bankrut z ogromnymi długami zatrudnia dwudziestego drugiego trenera na dłuższy kontrakt, za rok pewnie się nie spodobają trzy przegrane z rzędu i cyk zmiana xD nic się głąby nie uczycie.

roben
roben

Iwan powiedział co wiedział haha , zaśmierdziało komunistycznym bełkotem , dziadek , idż się lepiej pobujaj w fotelu

Jacek NH
Jacek NH

Jak kupić polski klub piłkarski, z ponad wiekową tradycją (Wisła Kraków), płacąc cztery miliony złotych (we trzech – Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński, Jarosław Królewski)? To zadziwia!

baran
baran

Doradzal niejaki Koralik z Warsiawy. Wygłosił referat jak kupić klub pilkarski za pieniądze tego klubu. Oczywiście nie za darmo.

kopacz
kopacz

ma sporo racji

Weszło
15.01.2021

Skoki narciarskie bez podatku przez cały weekend eWinner!

Gotowi na weekend ze skokami narciarskimi z Pucharem Świata w Zakopanem w roli głównej? Jeśli tak myślicie, to na pewno znacie już promocję eWinner, który oferuje nam grę bez podatku przez cały weekend! A jeśli nie znacie to najwyższy czas nadrobić zaległości. Bo przed nami kilka dni narciarskiego szaleństwa w zimowej stolicy Polski. Na czym […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

STANOWISKO #41 – TRANSFERY LECHA, ROZBIÓR LEGII I PARADOKS KOLEWA

Gotowi na najnowsze Stanowisko? Jeśli tak, to dobrze, bo jest o czym rozmawiać (i czego słuchać). Transfery Lecha, rozbiór Legii i paradoks naszego przyjaciela, doskonałego tancerza, znawcy win – Aleksandara Kolewa. Zapraszamy. 
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Na papierze ten transfer wygląda źle. Tim Hall w Wiśle Kraków

Wisła Kraków dokonała pierwszego zimowego transferu, ale umówmy się: nie da się nim zachwycić. Wielu z miejsca go krytykuje, inni w najlepszym razie mówią, żeby dać piłkarzowi czas i jeszcze nie przesądzać. Trudno jednak ukryć, że Tim Hall raczej nie wzbudza pozytywnych odczuć, gdy spojrzy się na jego dotychczasowe losy.  23-letni obrońca, z którym „Biała […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Deleu: – W polskiej piłce brakuje luzu i radości. Denerwuje mnie ten pesymizm

– Chciałbym wszczepić dzieciom miłość do piłki, uśmiech na twarzy. Wiem po sobie, że jeśli robisz coś, co kochasz, przychodzi ci to zdecydowanie łatwiej. Oczywiście trzeba też koncentracji, ale ona nie wyklucza okazywania radości w czasie uprawiania sportu. Dzisiaj bardzo często trenerzy mówią „Zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, skoncentruj się”. Moim zdaniem trzeba […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Freebet na Puchar Świata w Zakopanem od TOTALbet!

Legalny polski bukmacher TOTALbet przygotował coś dla wszystkich fanów skoków narciarskich w Polsce! Już w ten weekend zawody Pucharu Świata zawitają do Zakopanego. To jedna z ulubionych skoczni Kamila Stocha, który zwyciężał na niej już pięciokrotnie. Najchętniej dorzuciłby zapewne kolejne triumfy do tego dorobku, bo wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej. A my […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Derby dla Lazio? A może Mchitarjan uratuje Romę? Piątek pod znakiem włoskiego hitu

Derby della Capitale. Mecz dwóch największych zespołów Wiecznego Miasta – Lazio i Romy, od lat elektryzuje kibiców w stolicy Włoch. Ostatnimi czasy obydwa zespoły często remisowały, nie rozstrzygając kwestii dominacji w stołecznym mieście. Jak będzie tym razem? Podpowiadamy, na co warto dziś postawić, sprawdzając oferty naszych partnerów.  Lazio Rzym – AS Roma Ostatnie mecze bezpośrednie: […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Legia bez Karbownika już zimą. Co to oznacza dla niej, a co dla niego?

Zgodnie z ustaleniami Michał Karbownik miał zostać w Polsce do końca sezonu. Nawet Mariusz Piekarski niedawno zapewniał na Twitterze, że „Karbo” nigdzie się zimą nie rusza. Ale potem zaczęły się plotki o tym, że Brighton skróci wypożyczenie i wyśle Polaka do lepszej ligi. Tak też jednak nie będzie. Bo – jak poinformował „Przegląd Sportowy” – […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Jak Legia poradziłaby sobie w Premier League? | FOOTBAL MANAGER FICTION #4

Football Managerowych testów ciąg dalszy. Sprawdziliśmy już, jak Leo Messi poradziłby sobie w Koronie Kielce. I jak wypadałaby w Ekstraklasie drużyna złożona wyłącznie ze starych Słowaków lub z polskich młodzieżowców. Teraz czas na ekspansję zagraniczną i zweryfikowanie eksperymentu o nazwie roboczej „Legia Warszawa w Anglii”. Przerzuciliśmy legionistów do Premier League, puściliśmy dziesięcioletnią symulację i sprawdziliśmy, […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

PRASA. Zwoliński zastąpi Kante w Legii?

W piątkowej prasie m.in. kilka doniesień transferowych, na czele z zainteresowaniem Łukaszem Zwolińskim ze strony Legii, rozmowa z Wojciechem Stawowym, sylwetka Albina Granlunda ze Stali Mielec i echa odrzuconego wniosku władz Chorzowa o dofinansowanie budowy nowego stadionu. PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Salamon już strzela dla Lecha Poznań, co dało zwycięstwo nad tureckim drugoligowcem Bandirmasporem. Przede wszystkim […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

„W innych ligach skrzydłowy jedzie na obrońcę. U nas szuka się dośrodkowania”

– W Lubinie pokazano mi cały ośrodek, który robił wrażenie, był zrobiony jeszcze na świeżo. We Wronkach mieliśmy dwa boiska, dojeżdżaliśmy do Popowa na treningi, a na sztuczną murawę dojeżdżaliśmy po godzinie do Tarnowa, więc czasem trzeba było nocą wracać. A w Lubinie bursa stoi obok boiska, dlatego to wywarło na mnie wrażenie. W Lechu […]
15.01.2021
Hiszpania
14.01.2021

El Clasico w finale Superpucharu Hiszpanii? Otóż nie, z Barceloną zagra Athletic

Wczoraj z rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii odpadł Real Sociedad. Dzisiaj z mini-turniejem pożegnał się natomiast Real Madryt. „Królewscy” nie zmierzą się zatem w finale z FC Barceloną, choć de facto byli jedynym zespołem w stawce, który coś w 2020 roku wygrał. Dzisiaj lepszy od madryckiej ekipy okazał się jednak Athletic Bilbao. Baskowie z trudem dowieźli […]
14.01.2021
Blogi i felietony
14.01.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

To zabawne, jak wybiórcza jest pamięć. Pod mnóstwem względów. Dla mnie na przykład pod względem Rakowa Częstochowa. Bo choć Raków Częstochowa przez sto lat swojego istnienia w Ekstraklasie był ledwie chwilę, tak przez to, że gdy akurat wpadałem w sidła piłki w niej się znajdował, zawsze uważałem, że naturalnym ligowym porządkiem jest Raków w Ekstraklasie. […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Kozak-alert. Atletico dorobiło się najlepszego prawego obrońcy w Europie?

Legendy głoszą, że angielska federacja zawiesiła Trippiera tylko dlatego, żeby ten za bardzo nie odfrunął. Wiecie, takie typowe wrzucenie kłody pod nogę Anglikowi, któremu wyjątkowo powodzi się gdzie indziej niż w Premier League. A mówiąc już całkiem poważnie, mamy do czynienia z pierwszorzędnym kozakiem. Ba, nie bez kozery możemy rozważać, czy w tej chwili aby […]
14.01.2021
Weszło FM
14.01.2021

Piątek w Weszło FM: Poranek z Mają, Hyde Park ze Stanem

Po krótkim urlopie Maja Strzelczyk wraca do „Dwójki bez Sternika”. Będziemy też relacjonować derby Rzymu oraz pierwsze spotkanie Polaków na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – wraz z Mają, która zadba o to, aby nie zabrakło Wam najlepszej muzyki, w poranku pojawi się Adam Kotleszka. […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Następca Szumskiego w drodze – Raków sięga po Dominika Holca

Wszystko wskazuje na to, że Raków Częstochowa znalazł tymczasowego następcę Jakuba Szumskiego. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk (meczyki.pl), do ekipy wicelidera Ekstraklasy ma zostać wypożyczony Dominik Holec – golkiper Sparty Praga. Do dopięcia pozostały ostatnie formalności. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Holec spędzi w Rakowie pozostałą część sezonu 2020/21. Stracona runda No dobra, kim właściwie […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Ceesay w Gdańsku, czyli Lechia zimą raczej się nie zbroi

Mykoła Musolitin, Jan Biegański, Joseph Ceesay. Tak wygląda w tej chwili zimowe okienko transferowe w wykonaniu Lechii Gdańsk i cóż, na miejscu kibiców tego klubu dalecy bylibyśmy od wielkiego optymizmu. Jeśli ktoś liczył na szarżę, która pozwoli włączyć się do walki o podium, musi być rozczarowany. Nic takiego nie nastąpi, bo nie ma na to […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Cienka jest granica między perfekcją i brakiem perfekcji w Bayernie

– Raczej nie widzi mi się scenariusz, w którym jakikolwiek niemiecki zespół detronizuje Bayern w tym sezonie Bundesligi. Mimo tego, co dzieje się w tej kampanii, Bawarczycy dalej mają w swoim zespole najwięcej jakości. BVB, Bayer czy Gladbach jeszcze zbyt często wpadają w pułapki nierówności. Jednym równym zespołem wydaje się Lipsk. Rozwijają się, są zorganizowani, […]
14.01.2021
Weszło
14.01.2021

Stawiaj na Polskę, zgarnij freebety! Promocja na MŚ w ręcznej w eWinner!

Legalny polski bukmacher eWinner przygotował promocję dla wszystkich kibiców reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Tylko u tego bukmachera stawiają na biało-czerwonych możemy zgarnąć atrakcyjne bonusy. Za każdą wygraną naszej kadry dostaniemy freebet. W sumie nagrody mogą sięgnąć nawet 30 PLN w darmowych zakładach! ZAREJESTRUJ SIĘ W EWINNER Z NASZEGO LINKU I ZGARNIJ BONUS DLA CZYTELNIKÓW […]
14.01.2021