post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 12.05.2021 11:55 przez

Jakub Olkiewicz

Dariusz Dudek, trener Sandecji Nowy Sącz, trafił w tym sezonie do klubu absolutnie rozbitego. Po dziesięciu spotkaniach “Sączersi” mieli 1 punkt w ligowej tabeli, przegrali 9 meczów, strzelili 6 goli przy 26 straconych bramkach. Wydawało się, że są skazani na grę o utrzymanie aż do końca sezonu – a trener Dudek ma duże szanse na dopisanie sobie do życiorysu kolejnego spadku z ligi. 

Trener Dariusz Dudek do tej pory kojarzył się bowiem z jednym z najbardziej kuriozalnych sezonów w wykonaniu pojedynczego trenera. Otóż w jednym sezonie spadł właściwie dwukrotnie – przykładając rękę do spadku Zagłębia Sosnowiec z Ekstraklasy, bo prowadził klub jesienią, ale i spadając z I ligi z GKS-em Katowice, do którego trafił już po 13. kolejce. Warto się nad tym zatrzymać chwilę dłużej, bo wówczas wydawało się, że Dudek jest najgorszym trenerem w Polsce i wcale sobie tutaj nie żartuję. O ile utrzymanie Zagłębia od początku pachniało misją niemożliwą do zrealizowania, o tyle GieKSa była spokojnie do odratowania.

Przede wszystkim – to była paczka zupełnie nieprzystająca do poziomu innych drużyn walczących o utrzymanie. Pawełek w bramce, w obronie m.in. Wawrzyniak czy Puchacz, na skrzydłach Adrian Błąd i Arkadiusz Woźniak, z przodu Śpiączka, za nim Piesio. Zimą udało się jeszcze wzmocnić obronę Dejmkiem czy Jędrychem, a więc piłkarzami, którzy trafiali do I ligi z wyższego poziomu. Ale poza tym – Dudek wcale nie trafiał do Katowic w jakimś wyjątkowo tragicznym momencie. Po trzynastu meczach GKS miał 12 punktów, tyle samo co Bruk-Bet, który kończył tamten sezon w górnej połowie tabeli. Znamienna była zima – GKS Katowice z Dudkiem poleciał na zagraniczne zgrupowanie. Bytovia z kolei rozkręcała zbiórkę wśród kibiców na nowy aparat.

Serio, to nie jest hiperbola, Bytovia zbierała kasę na aparat fotograficzny, by dokumentować mecze klubu po wycofaniu firmy Drutex. GKS Katowice trenował w Turcji, wzmocniony stoperami z poziomu ekstraklasowego, bo Dejmka mimo wszystko do takich trzeba było wówczas zaliczyć.

To oczywiście nic nie dało, nie dało to nic, bo GKS Dudka zaliczył fatalny finisz sezonu. W pierwszych 10 ligowych meczach za kadencji Dudka GieKSa przegrała 6 razy, ale to było nic przy tym, co wydarzyło się przy Bukowej w meczu z Bytovią. GKS przerżnął utrzymanie po golu bramkarza w 90. minucie, który w dodatku niczego Bytovii nie dał – bo wyniki ułożyły się tak, że i bytowianie, i katowiczanie polecieli do II ligi. Co najlepsze – Dudek potem coś trąbił w mediach o tym, że “utrzymanie byłoby cudem”. No nie, wówczas w kategorii cudu należało traktować spadek GKS-u, a już zwłaszcza w takich okolicznościach.

Kibice GKS-u na konferencję prasową po kompromitacji z Bytovią wnieśli mały pucharek – w teorii miał to być szyderczy puchar “za utrzymanie”, ale okazało się, że rzeczywistość przerosła ich dowcipy. Dudek oczywiście poleciał z klubu chwilę później z opinią gościa, który dołożył ogromną cegiełkę do jednej z największych piłkarskich kompromitacji ostatnich lat.

To był sezon 2018/19. Potem Dudek pojawił się jeszcze na chwilę w Sosnowcu, ale został zwolniony w trakcie przerwy pandemicznej. Kolejna fucha to już Sandecja.

Sandecja, w której Dudek na razie przegrał jeden mecz, debiutancki. Potem – siedemnaście meczów bez porażki, w tym 11 zwycięstw. Sandecja z dna tabeli stała się zespołem, który dość otwarcie celuje nawet w baraże o Ekstraklasę. Jak wskazuje wiosna – nie są tam wcale skazani na pożarcie, bo Dudek z ekipą ograli ostatnio choćby ŁKS czy GKS Tychy, a z Bruk-Betem i Górnikiem Łęczna wyciągnęli remisy.

Dudek – symbol absolutnej szkoleniowej porażki to maj 2019 roku. Dudek – symbol absolutnego szkoleniowego zwycięstwa to maj 2021 roku. Czy faktycznie przez te dwa lata, naznaczone w dodatku pandemią, Dudek przeszedł aż taką metamorfozę? Był na stażu u Diego Simeone? Pep Guardiola podrzucił mu swój notes? Dotarł do nowych metod szkoleniowych w darknecie?

A może zadziałał kontrast po Mandryszu, który z Sandecji odchodził w kiepskiej atmosferze? Może Dudek przeczytał dwie książki i jedną z nich był “Ojciec chrzestny”? Może po prostu tak jakoś wyszło, że ta konkretna ekipa, ci konkretni zawodnicy w tym konkretnym momencie potrzebowali takiego trenera? Często się wszyscy śmialiśmy z typowego cyklu zatrudniania trenerów w polskich klubach. Przychodzi zagraniczny, to potem dajemy krajowego. Jest zamordysta tyran, to potem bierzemy kumpla. Kumpel się nie sprawdzi, piłkarze zaczną się rozłazić po mieście – to znowu stawiamy na jakiegoś kata. Wyglądało to zabawnie przy tych wszystkich gadkach o wizji prowadzenia klubu, długofalowych celach, tożsamości, DNA i tak dalej. Ale może tak po prostu w polskiej piłce trzeba?

Od początku z wyjątkową uwagą śledziłem losy Petera Hyballi w Polsce. Wydawało się, że to gość, który pod względem doświadczenia, fachowości i tzw. warsztatu może być wysoko ponad ligę – pamiętajmy, że człowieka z uwagą słucha niemieckie środowisko trenerskie, które wypuściło w świat parę interesujących nazwisk, z Jurgenem Kloppem na czele. Prowadził szkolenia, pisał książki, był zapraszany na sympozja jako wykładowca. Do tego uchodził za wymagającego wariata, który nie zawsze jest w stanie poukładać sobie relacje, zwłaszcza z doświadczonymi piłkarzami.

Napisałem wtedy nawet tekst, przyjmując postawę, która zdecydowanie jest mi w ostatnich latach najbliższa. Otóż z całą mocą i przekonaniem stwierdziłem: nie wiadomo, jak mu pójdzie w Wiśle. Jestem zadowolony, że moje prognozy w stu procentach się sprawdziły. Zupełnie serio zaś, odwołam się do fragmentu z tamtej publikacji, już po aferce na linii Hall-Hyballa.

Moja intuicja podpowiada mi, że Hyballa to porządny trener, który dobrze przygotuje Wisłę do rundy wiosennej. Ale to intuicja. Nie mam na ten temat wiedzy i myślę, że nikt z nas tej wiedzy nie może posiadać, dopóki piłkarze nie wybiegną na pierwsze wiosenne mecze. Tymczasem dyskusja przebiega w takim tonie, jakby pewne rzeczy były absolutnie oczywiste, jakby Hyballa był nowym Petrescu, a Hall jednym z tych leniuszków, którym się nigdy nie chciało biegać. W piłce rzadko rzeczy są takie proste, tak czarno-białe. A my, kibice, z założenia przyjmujemy chętniej wersję, że to piłkarzyki strzelają fochy, leniuchują, generalnie odpowiadają za całe zło futbolu.

Dość wnikliwie śledziłem początek przygody Gino Lettieriego z Koroną Kielce. Był podobny, dopóki nie wyjaśniono mu, że dla dobra swojego i drużyny, pewne śruby musi poluzować. Faktycznie tak się stało i przyniosło to efekty na murawie. Nie wiem, czy z Hyballą jest podobnie, wiem jedno – w tej chwili nie jesteśmy w stanie określić, czy bliżej mu do Czerczesowa albo Petrescu, czy jednak do Sa Pinto.

Jesteśmy już o pół roku bogatsi w doświadczenia i widzę, a tak naprawdę stoimy trochę w punkcie wyjścia. Hyballa, widać to nawet z Łodzi, niekoniecznie kupił sympatię Błaszczykowskiego. Sądząc po wywiadach, nie do końca poukładał sobie relacje też z Boguskim czy Jean Carlosem, zamachnął się na klubowe legendy. Na początku, gdy spór dotyczył jakiegoś anonimowego Tima Halla, łatwo było brać stronę Hyballi. Wziął w obroty piłkarzyków, słabsza kość pękła. Ale gdy Hyballa wchodzi na wojenną ścieżkę z Błaszczykowskim, odbiór ulega drastycznej zmianie.

Toksyczny, bezczelny, niepotrafiący tworzyć relacji. A przy tym jeszcze bez wyników, bo o tym też trzeba pamiętać, zazwyczaj te relacje są z wynikami dość mocno skorelowane.

Czy taki faktycznie jest Hyballa? Absolutnie do niczego, niech wraca do Niemiec, Holandii, czy Dunajskiej Stredy i w życiu już się w Polsce nie pokazuje? Czy po prostu ta obecna Wisła, z Boguskim, Sadlokiem i Błaszczykowskim, nie do końca jest odpowiednia dla takiego trenera jak Hyballa? Dariusz Dudek zapytany o sekret Sandecji, odpowiedział w Interii – ci piłkarze kochają pracę, jak boisko jest zaśnieżone, to sami biegną po łopaty. Nie wiem, czy wiślacy by pobiegli po łopaty.

Zastanawiam się, czy w ogóle kluby mogą jakoś z tym walczyć. Przecież na papierze wszystko się zgadza, filozofia, umiejętności, doświadczenie. A potem trener wchodzi do szatni i coś się nie zgrywa. W NBA często widzę nagłówki “it’s clicking” czy “clicks”. I od czego to właściwie zależy? Czy da się to jakoś logicznie i wymiernie sprawdzić przed zatrudnieniem szkoleniowca? Czy nie jesteśmy tak naprawdę zdani na łut szczęścia, że akurat szatnia i trener przypadną sobie do gustu? Że trafimy Dariusza Dudka z Sandecji, a nie Dariusza Dudka z GKS-u Katowice?

Czasem mam wrażenie, że futbol to jest jednak gra losowa. I nawet nie możesz wymienić kart jak w pokerze, musisz czekać do następnego rozdania. Trochę urocze, bardziej smutne.

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 12.05.2021 11:55 przez

Jakub Olkiewicz

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Brama dnia
21.06.2021

Kto piękniej skarcił bramkarza – Rebić czy Ronaldinho?

Kiedy bramkarz popełnia błąd, którego następstwem jest gol, na ogół nie mamy do czynienia z trafieniem przedniej urody. Ot, jakieś dobicie z bliska do pustaka albo coś w tym rodzaju. Bywa jednak i tak, że pomyłka golkipera prowadzi do naprawdę efektownej bramki. I właśnie takie propozycje przygotowaliśmy dla was w dzisiejszej “Bramie dnia” wraz z […]
21.06.2021
Felietony i blogi
20.06.2021

Obrazy, które mówią wszystko (10)

Im jestem starszy, tym bardziej wnerwiają mnie gesty pod publiczkę. Zresztą, po tylu latach śledzenia biznesu, dość szybko można rozszyfrować, kto o całowaniu herbu przypomina sobie dopiero pod koniec kontraktu, a kto fotki z siłowni o bezustannej pracy nad sobą robi od razu na cały tydzień, podczas jednej wizyty między sztangami. Dlatego przez lata uodporniłem […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
Weszło
19.06.2021

Najbardziej optymistyczny scenariusz: nie skompromitować się (9)

Jeśli składową kibicowania jest wiara w sukces swojej ukochanej drużyny, jestem najgorszym kibicem świata. Znajomi, przyjaciele i rodzina wielokrotnie mają dość mojego smęcenia. Niezobowiązujące rozmowy zamieniają się w katorgę, gdy ktoś niefrasobliwie postanowi zapytać mnie o nadchodzący mecz.  – Kuba, jak stawiasz w Polska – reprezentacja południowej części podwórka przy Gdańskiej? – Reprezentacja południowej części […]
19.06.2021
Weszło
21.06.2021

Wtorek z Weszło FM: ostatnia kolejka w grupie D na EURO, popołudniowa audycja z Wojtkiem i Moniką

Kończymy powoli zmagania grupowe na mistrzostwach Europy. We wtorek finałowe rozstrzygnięcia w grupie D, ale to nie jedyne radiowe atrakcje, które przygotowaliśmy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Wojtka Pieli i Daniela Żórawskiego, którzy zadbają o przegląd prasy (ze szczególnym uwzględnieniem horoskopów). Będą też rozmowy o […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Weszło
20.06.2021

Spodziewaliśmy się niczego, a dostaliśmy wszystko | Dwaj opromienieni młodzieńcy #23

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, omawiają na gorąco mecz Polski z Hiszpanią. I zmieniają nazwę programu na dwaj opromienieni młodzieńcy, tak fantastyczny był to wieczór. Suto zastawiony stół, sąsiedzi, którzy mieli transmisję przyspieszoną o 30 sekund, dzięki czemu trafnie można było przewidzieć pomyłkę Moreno przy karnym. Paulo Sousa, który wyglądał jak […]
20.06.2021
Felietony i blogi
20.06.2021

Obrazy, które mówią wszystko (10)

Im jestem starszy, tym bardziej wnerwiają mnie gesty pod publiczkę. Zresztą, po tylu latach śledzenia biznesu, dość szybko można rozszyfrować, kto o całowaniu herbu przypomina sobie dopiero pod koniec kontraktu, a kto fotki z siłowni o bezustannej pracy nad sobą robi od razu na cały tydzień, podczas jednej wizyty między sztangami. Dlatego przez lata uodporniłem […]
20.06.2021
Weszło
19.06.2021

Najbardziej optymistyczny scenariusz: nie skompromitować się (9)

Jeśli składową kibicowania jest wiara w sukces swojej ukochanej drużyny, jestem najgorszym kibicem świata. Znajomi, przyjaciele i rodzina wielokrotnie mają dość mojego smęcenia. Niezobowiązujące rozmowy zamieniają się w katorgę, gdy ktoś niefrasobliwie postanowi zapytać mnie o nadchodzący mecz.  – Kuba, jak stawiasz w Polska – reprezentacja południowej części podwórka przy Gdańskiej? – Reprezentacja południowej części […]
19.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Felietony i blogi
17.06.2021

Zasiać i zebrać, czyli czego moglibyśmy się poduczyć od Włochów (7)

Mnie też to nęciło. Zobaczcie, Włosi w środku kryzysu swojej reprezentacji, gdy niemiłosiernie męczyli się z Polakami u siebie, stawiają twardo na Roberto Manciniego, na jego pomysł na grę, na jego wybory personalne. Rozwijają się, udoskonalają schematy, wypracowują zgranie, szlifują niedoskonałości. Tymczasem Polskę przejmuje Jerzy Brzęczek, debiutujący zresztą właśnie meczem z Włochami. Marnujemy czas, zwlekamy […]
17.06.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew B.
Zbigniew B.
1 miesiąc temu

Panowie, ja wam powiem tako jedno rzecz… My w Polsce lubimy polemikie, my lubimy eee dyskutować, ale panowie powiedzcie mi jak to jest… Ja ciągle słyszę, że PZPN jest be, że Boniek sie nie na…? Nie nadaje, zgadza sie panie Romanie. Panowie, piłka to jest prosta sprawa. Masz boisko, masz bramki i piłki. Czego tu więcej trzeba? Co takiego? Nie szkolimy? Nie mamy trenerów? Ale zaraz, chwileczke No nie, panowie… tak to my eee nie będziemy rozmawiać.

kto czeka na wuja
kto czeka na wuja
1 miesiąc temu
  1. Hyballa to wyjątkowo trudny typ, tylko coś mi się wydaje, że oni o tym doskonale wiedzieli zatrudniając go.
  2. Błaszczykowski to był świetny piłkarz, ale mentalnie jest dzbanem, co raz na jakiś czas wychodzi.
  3. Układ w postaci zawodnika będącego jednocześnie przełożonym prowadzącego go trenera jest z natury rzeczy patologią, więc czego jeszcze oczekiwać w sytuacji, gdy wspomniany trener to pojebus, a piłkarz dzban z poczuciem wielkich zasług dla klubu i oczekiwaniem wiekopomnej chwały.
  4. W sprawie Kmiecika jestem akurat po stronie Hyballi. Wisła chce, by pan Kazimierz był w klubie? Niech mu dadzą jakieś stanowisko! Na chuj wpychają go na siłę do sztabu trenerowi, który go nie chce? No i jeszcze patrz punkt pierwszy, to się nie mogło dobrze skończyć.
  5. Boniek dobrze podsumował zachowanie Błaszczykowskiego. Nie podoba się Hyballa, to niech go Kuba wypieprzy, a nie odpierdala jakieś szopki, gdy i tak wiadomo, że to on tu ma więcej do powiedzenia.
  6. Zresztą to zachowanie to w sumie działanie na szkodę klubu, bo jest niczym innym jak eskalowaniem i tak już dużego napięcia i wywlekaniem problemów drużyny przed kamery. Po co? Dla mnie to nic innego, jak chęć zrobienia pokazówki dla mediów, czyli dokarmianie ego. Patrzcie kurwa wszyscy kto ma rację, po czyjej jestem stronie!
  7. Gdy ratowano Wisłę, to było sporo kontrowersji, że jest traktowana na specjalnych warunkach, że gdyby szło o większość innych klubów, to związek w międzyczasie dojebałby kilka kar i skończyłoby się zgaszeniem światła. Nie było to do końca fair, szczególnie, że parę innych klubów za finansowe tematy w międzyczasie ukarano, ale chuj. Był lekki niesmak, ale większość jednak to jakoś przełknęła. No szczerze Wisły byłoby mi jednak szkoda. Ale wiecie co? Jak patrzę, co teraz tam odpierdalają ci wszyscy Królewscy, Harry Potterzy, Bałszczykowscy i reszta pokemonów, to dochodzę do wniosku, że jednak wtedy powinni byli wylądować w 4 lidze albo zgasić światło. Warto było ratować Wisłę? Życie pokazało, że nie. Dziadostwo pozostało. Jest inne, może nie aż tak patologiczne, może nie aż tak skażone gansterką, ale to wciąż dziadostwo. I jak widać, bardzo głęboko zakorzenione.
Gniotek
Gniotek
1 miesiąc temu

Coś mi się też wydaje, że w Sączu nikt nie wie, a już specjalnie sam Dariusz Dudek, jak to właściwie jest, że oni wygrywają.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu

“Otóż z całą mocą i przekonaniem stwierdziłem: nie wiadomo, jak mu pójdzie w Wiśle. Jestem zadowolony, że moje prognozy w stu procentach się sprawdziły.” – bo faktycznie prognoza typu “chuj wie jak bedzie” mogła sie nei sprawdizć 😉

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu

Pierdolenie Jakub.
W Polsce po prostu jest chuj nie zarzadzanie, takze wyniki to wypadkowa przypadkow (np kontuzje, kartki, forma w danej czesci sezonu)

Aaa
Aaa
1 miesiąc temu

Znowu nic o ŁKS – tendencyjny tekst i nudny

Weszło
21.06.2021

Wtorek z Weszło FM: ostatnia kolejka w grupie D na EURO, popołudniowa audycja z Wojtkiem i Moniką

Kończymy powoli zmagania grupowe na mistrzostwach Europy. We wtorek finałowe rozstrzygnięcia w grupie D, ale to nie jedyne radiowe atrakcje, które przygotowaliśmy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Wojtka Pieli i Daniela Żórawskiego, którzy zadbają o przegląd prasy (ze szczególnym uwzględnieniem horoskopów). Będą też rozmowy o […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Bereszyński: – Byłem wkurzony za pretensje o bramkę Skriniara

Na pewno kojarzycie słynną, niestety, scenkę z meczu przeciwko Słowacji. Bereszyński tłumaczy coś Lewandowskiemu, ten się obraca z miną – “weź mi już nie pierdziel, zawaliłeś”. Teraz obrońca odniósł się do całej sytuacji w rozmowie z FootTruckiem. Bereszyński stwierdził: – Bramka Skriniara… Ja go miałem kryć indywidualnie cały mecz. Nie kryłem go na jeden stały […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wzruszające pożegnanie Pandewa

Goran Pandew skończył reprezentacyjną karierę i został godnie pożegnany. Tak przed meczem, kiedy dostał pamiątkową koszulkę od Holendrów, jak i po meczu, kiedy bili mu brawo wszyscy. Zobaczcie: Goran Pandew kończy ostatni w karierze mecz w barwach Macedonii #MKD, żegnany nie tylko przed kolegów z drużyny, ale i rywali, a nawet legendy holenderskiej piłki #NED […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa

W Widzewie jak zwykle dużo się dzieje. Tym razem klub ma nowego prezesa – został nim Mateusz Dróżdż. To postać znana w świecie futbolu. Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej w Górniku Polkowice, a wcześniej też był prezesem, tyle że w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin. Oficjalnie stanowisko prezesa Dróżdż obejmie jutro. Strona Widzewa charakteryzuje: Współpracował z wieloma […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Szczepański na testach w Lechii

Lechia nie ma za dużo pieniędzy, więc musi kombinować, jak się wzmocnić i jednocześnie dużo nie wydać. Dlatego bierze na testy Miłosza Szczepańskiego. Nie tylko te medyczne, ale i sportowe. Najwyraźniej Piotr Stokowiec chce sprawdzić, czy Szczepański może mu się przydać, bo gdańszczan po prostu nie stać na pudło. Szczepański niewątpliwie ma talent, natomiast jego […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Tottenham odrzuca ofertę City za Kane’a. Na stole było 100 milionów!

Harry Kane to jeden z bardziej łakomych kąsków transferowych tego okienka. Napastnik chce zdobywać tytuły, a w Tottenhamie jak wiadomo będzie o to trudno. Fabrizio Romano podaje, że Manchester City chce snajpera u siebie i złożył oficjalną ofertę. Ta jednak została odrzucona. A Obywatele naprawdę zagrali grubo, bo wrzucili – według informacji dziennikarza – 100 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Chrobry Głogów pozyskał napastnika z Holandii

Działacze Chrobrego Głogów zaczynają letnie okienko transferowe. Jak udało nam się ustalić, na Dolny Śląsk trafi 24-letni napastnik rodem z Holandii. To Dennis van der Heijden, który w młodości grał w akademii Feyenoordu Rotterdam czy ADO Den Haag. Ostatnio natomiast występował w 2. lidze holenderskiej. 24-latek ma dziś podpisać dwuletni kontrakt z Chrobrym. Przechodzi do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zrelak na dłużej w Warcie Poznań

Adam Zrelak nie zaimponował wiosną w barwach Warty Poznań, ale “Zieloni” nadal wiążą z nim poważne plany. Zawodnik podpisał nowy kontrakt, ważny do czerwca 2023 roku.  Zrelak zimą przyszedł do Warty z FC Nuernberg, gdzie męczyły go poważne kontuzje. Motywacji mu nie brakowało, bo walczył o miejsce w reprezentacji Słowacji na Euro 2020. Zdążył wystąpić […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wstęp na mecze mundialu w Katarze tylko dla zaszczepionych kibiców

Premier Kataru, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani poinformował, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata mecze z wysokości trybun będą mogli oglądać wyłącznie kibice zaszczepieni na koronawirusa.  Tłumaczy to rzecz jasna względami bezpieczeństwa. Al Thani dodał, że jego państwo zakupi na czas mundialu milion szczepionek, aby w razie czego na miejscu mogły się zaszczepić […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Sensacyjny transfer Calhanoglu: przejdzie z Milanu do Interu

Hakan Calhanoglu liże rany po nieudanym EURO z reprezentacją Turcji, ale osłodzi to sobie zmianą barw klubowych. Miasta nie zmieni, ponieważ wydaje się przesądzone, że przejdzie z Milanu do Interu! Informacje o praktycznie dopiętym transferze podają już wszyscy czołowi włoscy dziennikarze specjalizujący się w newsach – na czele z Fabrizio Romano i Gianluką Di Marzio. […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Maciej Kędziorek asystentem Skorży w Lechu Poznań

Maciej Kędziorek dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Będzie pełnił funkcję asystenta Macieja Skorży. – Teraz możemy powiedzieć, że nasz sztab szkoleniowy został ostatecznie skompletowany. Trener Kędziorek, którego serdecznie witam i życzę powodzenia podczas pracy w Lechu, będzie asystentem pierwszego szkoleniowca. Do jego zadań będzie należeć m.in. odpowiadanie za stałe fragmenty gry, bo w tym […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Rafał Boguski piłkarzem Puszczy Niepołomice

Rafał Boguski po wielu, wielu latach pożegnał się z Wisłą Kraków, ale kariery kończyć nie zamierza. Doświadczony pomocnik będzie teraz walczył ku chwale Puszczy Niepołomice. 37-letni piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku. Przejście do Puszczy zapewne byłoby podyktowane względami rodzinnymi. Boguski nadal będzie mógł mieszkać w Krakowie i nie musi wywracać swojego życia do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Trzech zawodników odchodzi z GKS-u Tychy

Szymon Lewicki, Łukasz Moneta i Łukasz Norkowski nie będą już piłkarzami GKS-u Tychy. Dwaj pierwsi odchodzą po wygaśnięciu kontraktów, a Norkowski wraca do Lecha Poznań, z którego był wypożyczony. Lewicki w ostatnim sezonie I ligi rozegrał 27 meczów i strzelił siedem goli. Moneta w 32 spotkaniach zdobył jedną bramkę. Norkowski pojawił się na boisku 21 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zmiany w ŁKS-ie: Kibu Vicuna nowym trenerem, Arkadiusz Malarz odchodzi

Kibu Vicuna został nowym trenerem ŁKS-u. Hiszpan podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. – Szukaliśmy trenera, który będzie kontynuował naszą filozofię, obecną już w Akademii ŁKS i pierwszym zespole. Ważne było również to, że po tych wszystkich ostatnich doświadczeniach nie zamierzamy zrezygnować z obecnego sztabu i dlatego potrzebowaliśmy szkoleniowca z doświadczeniem […]
21.06.2021