Nianzou: zagraj 5 minut, zostań zawieszony na dwa mecze

10 maja 2021, 21:04 • 1 min czytania 6 komentarzy

O piłkarską nagrodę Darwina może się spokojnie ubiegać Tanguy Nianzou, 18-letni obrońca Bayernu Monachium. Przez cały sezon utalentowanego Francuza dręczyły kontuzje, przez które opuścił praktycznie całą jesień i dużą część wiosny. Gdy wreszcie uporał się z urazami, zaczął zdobywać minuty w rotacji Hansiego Flicka. W przegranym meczu z Mainz dostał 45 minut i był to jego najdłuższy występ w sezonie. Z Borussią Moenchengladbach pojawił się na boisku na dwadzieścia minut przed końcem, przy wyniku 5:0.

Co zrobił Nianzou? Ostrym faulem po pięciu minutach grania zmusił sędziego do pokazania mu czerwonej kartki. Pomijając, że stracił cenny kwadrans w mistrzowskim Bayernie, że naraził zdrowie rywala i osłabił swój zespół, to jeszcze wyłapał zawieszenie na dwa spotkania. Dzisiaj niemiecki związek zadecydował, że piłkarz otrzyma „standardowe” dwa mecze zawieszenia, a Bayern – cóż miał zrobić – zapowiedział, że nie ma zamiaru odwoływać się od tej oczywistej kary.

Nianzou więc stracił szansę na łapanie doświadczenia w dwóch meczach, których jedyną stawką jest gonienie rekordu Mullera przez Roberta Lewandowskiego. Wypada jedynie pogratulować. Z drugiej strony – jako 18-latkowie robiliśmy nieco gorsze rzeczy, niż łapanie czerwonych kartek w meczach Bayernu Monachium. Nianzou jednak okazję do rehabilitacji otrzyma najwcześniej w kolejnym sezonie Bundesligi.