Klub Jóźwiaka i Bielika gra o ligowy byt. Spadną do League One?

redakcja

Autor:redakcja

08 maja 2021, 10:53 • 1 min czytania

Reklama
Klub Jóźwiaka i Bielika gra o ligowy byt. Spadną do League One?

Nie tak miało to wyglądać, nie tak. Derby miało w tym sezonie bić się o Premier League, tymczasem do ostatniej kolejki walczy o pozostanie w Championship. Spadek klubu Polaków do League One byłby prawdziwą katastrofą.

Reklama

Spójrzmy na to jak wygląda tabela dołu tabeli:

Derby dzisiaj gra z Sheffield Wednesday u siebie, Wycombe gra z Middlesbrough na własnym stadionie (10 miejsce, nie grają o nic), a Rotherham gra z z Cardiff na wyjeździe (ósme miejsce, nie graja o nic). Sytuacja Derby nie jest rzecz jasna dramatyczna. Mają swój los w swoich rękach, mają własny obiekt i rywala, do którego podchodzą z łatką faworyta – przynajmniej jeśli chodzi o pozycję w tabeli, bo jeśli chodzi o formę, już niekoniecznie.

Derby przegrało bowiem sześć kolejnych spotkań. W ostatnich trzynastu meczach wygrali tylko raz, zremisowali dwukrotnie. Od początku marca to najgorsza drużyna całej ligi. W końcu muszą się przebudzić.

Reklama

W Championship o ostatecznej pozycji w tabeli w przypadku remisu punktowego decyduje bilans bramkowy. Aktualnie więc:

  • Derby -22
  • Rotherham -16
  • Sheffield Wednesday -21
  • Wycombe -33

Jest więc jasne, że wygrana Sheffield dzisiaj degraduje derby. Remis wciąż może oznaczać spadek klubu Jóźwiaka i Bielika, Rotherhamowi wystarczy wtedy zwycięstwo – z tym, że oni też są w słabej formie.

Decydujące mecze ostatniej kolejki dziś o 13:30.

Fot. NewsPix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank