Odra Opole zbliża się do baraży?

07 maja 2021, 19:17 • 1 min czytania 1 komentarz

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.

Jak to wygląda w tabeli? Cóż, Odra prawdopodobnie może liczyć na wyprzedzenie kogoś z dwójki Arka Gdynia – ŁKS Łódź. Do Arki traci 4 punkty, natomiast ma dwa rozegrane mecze więcej. Do ŁKS-u – 5 punktów, przy czym łodzianie grają w niedzielę z GKS-em Jastrzębie. W zasięgu wydaje się jeszcze Górnik Łęczna, zwłaszcza, że w tej chwili przegrywa z GKS-em Tychy. Czy ten awans do strefy barażowej „last minute” jest możliwy?

Dzisiaj Odra wygrała skromnie, 1:0, ale to trzecie zwycięstwo na przestrzeni ostatnich 5 spotkań. To zaś oznacza, że od połowy kwietnia Odra odrobiła już 5 punktów do ŁKS-u. Na podstawie obecnej formy… Nic nie jest wykluczone. Kto jeszcze należy do grupy pościgowej? Za plecami Odry czai się Widzew (dwa punkty straty, mecz mniej) i Miedź (dwa punkty straty, dwa mecze mniej). Finisz ligi może dość niespodziewanie nabrać rumieńców, szczególnie, jeśli ŁKS w niedzielę wtopi z GKS-em Jastrzębie.

Odra Opole – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)