Drużyna Adriana Mierzejewskiego zgubiła punkty

05 maja 2021, 16:59 • 1 min czytania 1 komentarz

Shanghai Shenhua, nowy klub Adriana Mierzejewskiego, udanie rozpoczął sezon w lidze chińskiej. Zespół Polaka na dzień dobry pokonał prowadzone przez Slavena Bilicia Beijing Guoan (2-1), a także okazał się lepszy od Wuhan FC (3-1). Pierwsza strata punktów pojawiła się dopiero w trzecim spotkaniu.

Dziś rywalem Shanghai Shenhua był lokalny przeciwnik. Shanghai Port to czwarta ekipa poprzedniego sezonu i zespół naszpikowany gwiazdami (Oscar, Marko Arnautović), który również sezon zaczął od dwóch zwycięstw. Dość długo wydawało się, że klub Polaka to spotkanie przegra, gdyż goście od 63. minuty aż do doliczonego czasu prowadzili po golu Aarona Mooya. Wyrównać udało się dopiero w samej końcówce, a bramkę na wagę remisu strzelił z rzutu karnego Christian Bassogog. Gospodarzom nieco pomógł fakt, że w końcówce grali w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Murahmetjana Muzeppera.

Mierzejewski spędził na boisku 64 minuty i był to dla niego pierwszy występ w wyjściowym składzie w nowej drużynie. W poprzednich kolejkach wchodził z ławki na kilkanaście minut (zaliczył w tym czasie jedną asystę). Do Shanghai Shenhua jest wypożyczony z Chongqing Liangjiang Athletic.