Asysta Janusza Gola. Dinamo bliżej utrzymania (video)

05 maja 2021, 18:23 • 1 min czytania 1 komentarz

Dinamo Bukareszt zwycięskie w lidze rumuńskiej. Zespół, w którym obecnie występuje Janusz Gol, wygrał z ACSM Politehnica Iasi i jest coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie. Polak miał swój udział w wygranej 2-1.

Konkretnie – zaliczył asystę przy trafieniu Deiana Sorescu. Nie było to podanie, o którym będzie opowiadał swoim dzieciom przy kominku, gdyż tylko rozrzucił piłkę na prawą stronę w środkowej strefie, a resztę roboty odwalił strzelec, ale przy nazwisku Polaka przynajmniej pojawił się konkret. To jego druga asysta w 23. meczu w tym sezonie.

W 42. minucie stan rywalizacji wyrównał Dzenan Zajmović. Wygraną zespołowi gości zapewnił z kolei w 54. minucie Jonathan Morsay. Tym samym zespół z Bukaresztu wygrał trzeci mecz z rzędu i zajmuje w tej chwili 11. miejsce w lidze. Klub Polaka ma punkt przewagi nad Viitorulem Constanta i FC Voluntari – zespołami, które zajmują miejsca oznaczające baraże o pozostanie w lidze. Od strefy spadkowej dzielą go cztery oczka. Do zakończenia sezonu pozostały mu jeszcze trzy spotkania ligowe.