post
Avatar

Opublikowane 04.05.2021 19:11 przez

Piotr Stolarczyk

To było zwykłe spotkanie dolnośląskiej A-klasy. Ostatni w tabeli Błękitni Pustków Wilczkowski podejmowali Ślężę Sobótka. Akurat na zakończenie weekendu majowego piłkarze-amatorzy stanęli do rywalizacji. Celem podstawowym była wygrana, ale przede wszystkim chodziło o to, by miło spędzić czas. I rzeczywiście na boisku było spokojnie. Do 88. minuty. Wówczas jeden z zawodników opluł sędziego głównego, a arbiter pokazał mu czerwoną kartkę. Jednak to nie był koniec. Nagle z trybun na boisko wbiegł “kibic” i wraz z ukaranym piłkarzem zaatakowali sędziów liniowych. Wymierzyli im ciosy w twarz, a w dodatku zaczęli kopać ich po plecach. Na całe szczęście skończyło się “tylko” na kilku siniakach i stłuczeniach, choć niewiele brakowało, by stała arbitrom się większa krzywda. 

Mimo że od dłuższego czasu jest prowadzona akcja “#szacunekdlarbitra” i coraz mocniej piętnuje się wszelkie przejawy agresji wobec sędziów, wciąż dochodzi do karygodnych incydentów. Wydarzenia z Pustkowa nie są pierwszym taką sytuacja na polskich boiskach. Choć za wcześniejsze tego typu ekscesy lokalne związki wymierzały drakońskie kary, dalej nie odstrasza to niektórych “śmiałków”. Czy musi dojść do jakiejś tragedii, by pewne osoby się opamiętały?

Tym bardziej jest to szokujące, bo dotyczy rozgrywek amatorskich, gdzie z reguły nikt nie zarabia kokosów, a sędziowie są w dużej mierze pasjonatami, którzy poświęcają swój wolny czas. Jak widać, można tłumaczyć piłkarzom, trenerom oraz działaczom, że należy mieć więcej wyrozumiałości w stosunku do arbitrów, a i tak znajdą się frustraci, którzy swoją złość wyładowują na nich lub ich samochodach.

W przypadku incydentów z Pustkowa należy wspomnieć, że jednym z atakujących, był… sołtys wsi. Jest to niezwykle przykre, że osoby pełniące funkcje publiczne są w stanie dopuścić się takich czynów. Poszkodowani nie mają zamiaru udawać, że nic się nie stało i pobłażać im. Zamierzają złożyć zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury. Z kolei Dolnośląski Związek Piłki Nożnej będzie wnioskować o wyrzucenie zespołu z rozgrywek. Wszyscy są zbulwersowani tym, co wydarzyło się wczoraj.

Dantejskie sceny w końcówce meczu

Sędzia główny w rozmowie z nami powiedział, że to było niezwykle spokojne spotkanie. Wiadomo, że emocje zawsze towarzyszą piłkarzom, ale na murawie nie było chamstwa i agresji. Arbiter już zastanawiał się, ile czasu doliczyć. Goście prowadzili 2:0 i nie zanosiło się na to, by gospodarze mieli szansę wyszarpać remis. Po meczu piłkarze klasycznie mieli przybić sobie piątki, ktoś tam pewnie podszedłby z jakąś uwagą do sędziów. Mecz jak mecz. A po nim piłkarze trzasnęliby sobie browarka, zjedli kiełbaskę i spokojnie rozeszli do swoich domów. Tak się jednak nie stało. Cały pozytywny nastrój zmącił zawodnik Błękitnych, który opluł prowadzącego zawody. A potem ruszyła cała lawina brutalnych zdarzeń.

  Sprawa wyglądała w taki sam sposób, jak zostało to opisane w protokole meczowym: w 88. minucie sędzia przerwał grę, bo były kierowane do niego pretensje ze strony zawodnika, a ten z kolei nie wytrzymał ciśnienia, zaczął mu ubliżać. Ponadto chciał mu głową uderzyć, opluł go i dostał za to czerwoną kartkę. Potem do akcji wkroczył “kibic”, a był prezes nim klubu. Wprawdzie nie był wpisany do żadnego protokołu, ale wszyscy wiedzieli, jaką pełni funkcję. 10 kilometrów dzieli nas Pustkowa, tak więc każdy każdego zna i kojarzy. Muszę też podkreślić, że ten prezes najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Nawet, gdy otwierał nam szatnię, pierwsze co zrobił, powiedział: sorki chłopaki, ale całą noc piłem. Ponoć w przerwie meczu ktoś jeszcze wódkę dowoził. No, straszna patologia. Podobno to nie jest pierwszy incydent z jego udziałem, już kiedyś był karany dyscyplinarnie za różne zachowania, oczywiście mniejszego kalibru – relacjonuje zawodnik Ślęży Sobótka

Dodaje: – Zdarzenie miało miejsce na boisku. Zawodnicy gospodarzy próbowali odciągnąć swojego prezesa i kolegę z drużyny, my także próbowaliśmy opanować sytuację, ale ta dwójka była bardzo krewka i nie odpuścili tematu. Doszło do tego, że połamali sędziemu liniowemu chorągiewkę, jeden z arbitrów dostał cios w twarz. Mało tego, jak leżał na ziemi, został kopnięty. W załączniku do protokołu zostało to szerzej opisane i mogę potwierdzić, że jest to rzetelne sprawozdanie tego, co działo się w samej końcówce spotkania. 

Poniżej fragmenty treści sprawozdania będącego załącznikiem do protokołu meczowego (pisownia oryginalna): –  Zawodnik Pustkowa Wilczkowskiego nr 16 Arkadiusz Wrona zaczął podważać decyzje sędziego, po stracie piłki, użył słów w strone sędziego głównego “widzisz coś kurwa” po czym został odgwizdany pośredni i zawodnik dostał żółtą kartkę (napomnienie), wtedy zawodnik opluł sędziego głównego i powiedział “zajebie Cie kurwo”, w konsekwencji dostał bezpośrednio czerwoną kartkę (wykluczenie), wtedy zawodnik podbiegł do sędziego głównego próbując go uderzyć głową w głowę, zamachnął się ręką próbując uderzyć sedziego głównego i użył slow “zajebać Ci teraz pedale” “nie wyjedziesz stąd kurwa żywy” “juz po Tobie kurwo”, po tym sędzia główny przerwał (zakończył) mecz w 88-89 minucie ,po czym na boisko wbiegł kibic(prezes-DW) próbował uderzyć sędziego głównego, ale w obronie stanął inny zawodnik z Pustkowa Wilczkowskiego i asystent nr 1,w tym momencie  DW  przewrócił sędziego asystenta nr 1 i sędzia w całym zamieszniu został jeszcze kopnięty w udo, do wszystkiego dołączył asystent nr 2, który dostał w twarz z pięści od DW, a zawodnik Pustkowa Wilczkowskiego Arkadiusz Wrona z wyskoku z dużą siłą skoczył z butami w plecy sędziego, po czym sędzia upadł.

Do samej szatni sędziowie byli wyzywani przez Panów Wrona, grożono im, wyzywano “wypierdalać” “zajebiemy was” “kurwy jebane”, zawodnicy Pustkowa Wilczkowskiego i działacze probowali uspokoić Panów, ale pod szatnią sędziów, znowu doszło do bójki ze strony Panów Wrona, DW próbował uderzyć sędziego głównego, uderzył sędziego asystenta nr 2,sędziemu głównemu zniszczono notes, a sędziemu asystentowi zniszczono chorągiewki

“Nigdy nie widziałem czegoś takiego”

Arbiter główny miał najwięcej “szczęścia”. Mówi, że poza zadrapaniem nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Z tym że nie ukrywa, że wciąż jest w ogromnych emocjach. W swojej przygodzie z gwizdaniem prowadził wiele meczów. Wspomniał, że różne sytuacje go spotkały, ale wczorajszy incydent przekroczył już nawet sferę fantazji. Powyższy opis wydarzeń bardziej przypomina awanturę o czwartej nad ranem po dyskotece niż spotkanie piłkarskie.

– Od najmłodszych lat jestem związany ze sportem. Bardzo długi czas grałem w piłkę, później przyszła praca, a więc stwierdziłem, że zostanę sędzią w ramach dodatkowego zajęcia. I tak już ponad 6 lat jestem arbitrem, ale nigdy nie byłem świadkiem takiej sytuacji. Po meczu zawodnicy z Pustkowa dzwonili do mnie i przepraszali za zachowanie tej dwójki i mówili, że to był naprawdę dobry mecz i szkoda, że taki był jego finał. Na dobrą sprawę, to nikt nie spodziewał się, że może nastąpić taka sytuacja. Na boisku nie było żadnego chamstwa i złośliwości. Naprawdę nic nie wskazywało na to, co potem się wydarzyło. Zresztą, wcześniej pokazałem tylko jedną żółtą kartkę – opowiada sędzia główny tamtego spotkania.

Dodaje, że tylko dwójka awanturników brała udział w pobiciu. Podkreśla, że reszta zawodników Błękitnych próbowała reagować oraz przepraszała w imieniu całej drużyny. Jednak nie mają takiej mocy, by cofnąć czas.  – Szkoda mi trochę innych chłopaków z Pustkowa. Część z nich odeszła, a druga część próbowała załagodzić sytuację, odciągali prezesa i kolegę, próbowali rozdzielić nas. Dzwonił do mnie jeden z graczy i powiedział, że po meczu mieli ogromne pretensje do tej dwójki. Zakomunikowali im, że co oni odwalają, skoro mecz był spokojny, według nich dobrze prowadziliśmy zawody. No, strasznie im było wstyd za zachowanie prezesa. Jasne, w tej drużynie jest jeszcze dwóch/trzech nerwowych zawodników, ale oni tylko coś powiedzą pod nosem, przeklną i tyle. Uspokoją się i gra toczy się normalnie. A tu impuls poszedł z trybun. Gdy ochłonęliśmy po całym zdarzeniu, dostałem informację, że ten brat-prezes, ze strefy technicznej pokrzykiwał do brata: “weź mu zjeb, weź mu zajeb”. To on nakręcał całą sytuację.

– Wprawdzie nie pierwszy raz sędziowałem mecz w Pustkowie, i wiedziałem, że zawsze ten prezes ma do powiedzenia więcej niż inni, ale takiego zachowania w życiu się nie spodziewałem. Co najlepsze, to w przerwie meczu, sam prezes do nas powiedział, że życzyłby sobie cały czas tak dobrych sędziów. A tu nagle taka sytuacja. Być może coś sobie wypił w trakcie meczu. Generalnie na meczu nie mogło być kibiców, ale tam był obok taki plac zabaw, który nie jest traktowany jako obiekt stricte obiekt sportowy i podczas całego zdarzenia podbiegli kibice i zaczęli rozdzielać. Dosadnie zasugerowali prezesowi, by przestał robić dymy, a prezes kazał jednemu z nich, zacytuję: “wypierdalać mi stąd, jestem sołtysem, mogę tutaj wszystko” – kontynuuje relację arbiter.

*

No właśnie, zarówno sędziowie, jak i piłkarze Ślęży, nie mają wątpliwości, że tym brutalnym “kibicem” był prezes klubu. Tak, jak wspomnieliśmy na początku, pełni on także funkcję sołtysa wsi. Ponoć szumnie zapowiada, że chce startować na radnego gminy. Najwidoczniej za mocno poczuł się wyłączony spod prawa. Teraz jego “kariera” może przestać się rozwijać. Czy godzi się, by osoba, która wjeżdża z buta w 58-letniego sędziego liniowego i wymierza cios w twarz nastoletniemu asystentowi numer 2, pełniła funkcję publiczną? Nie trzeba nic więcej dodawać. Komuś pomyliły się dyscypliny sportu.

Postawiłem przed sobą pewien cel – bardzo dla mnie ważny. Pustków Wilczkowski jest wsią, w której mamy pewne podziały. Można powiedzieć, że społeczność trochę nam się rozsypała. Jako sołtys będę próbował to poskładać, to moje najważniejsze zadanie. Jestem sołtysem od niedawna – od końca kwietnia, więc pewnie trochę to jeszcze zajmie. Kiedyś było tu inaczej. Ludzie odwiedzali się – jeden chodził do drugiego. Teraz „każdy sobie rzepkę skrobie”. Jestem człowiekiem z natury upartym i cierpliwym – zwykle udaje mi się osiągnąć cel. Myślę, że tak będzie i tym razem i z czasem uda się scalić naszą społeczność fragment rozmowy sołtysa wsi z Gazetą Sąsiedzką z czerwca 2019 r.

Cóż, teraz mieszkańcom pozostaje tylko wstydzić się za zachowanie swojego gospodarza.

Limo pod okiem, obtarcie i pobijane plecy – to wszystko za niespełna 140 zł

Zdecydowanie nie każdy ma smykałkę do tego, by prowadzić zawody piłkarskie. Wielu arbitrów kompletnie minęło się z powołaniem i zazwyczaj są szkodnikami danego widowiska. Zresztą, tak samo ja wielu piłkarzy-amatorów, którzy kaleczą futbol. Sędziowie dość często podejmują błędne decyzje, a zawodnicy nie potrafią wymienić trzech podać. Po prostu rozgrywki B-klasy i A-klasy to typowe miejsce, gdzie co tydzień spotyka się ze sobą pewna grupa ludzi, która ma zamiar aktywnie spędzić wolny czas, po meczu usiąść przy piwku, pogadać na różne tematy. Typowa odskocznia od rutyny. Dlatego trzeba być wyrozumiałym wobec graczy i sędziów. To głównie pasjonaci.

Ktoś powie – a przecież sędziowie zarabiają na tym. Serio? Za nieco ponad stówkę nasłuchać się się “chujów” i być notorycznie obrażanym to żadna przyjemność. Ktoś skontruje – przecież nikt ich do tego nie zmuszał. Jasne, ale idąc tym tokiem myślenia, niedługo nie będzie komu prowadzić zawodów. Już teraz w lokalnych kolegiach sędziowskich są duże braki. Dlaczego? Po prostu brakuje chętnych, a doświadczeni arbitrzy rezygnują z gwizdania. Mają dość braku szacunku wobec nich, mają dość poświęcania weekendów kosztem życia rodzinnego. Mówią: stop.

Mam brata, który kiedyś ze mną sędziował, ale zrezygnował po kilku mniejszych wybrykach. Gdy schodząc z boiska, grożono mu plus nasłuchał się różnych epitetów i wulgaryzmów w jego stronę, wreszcie powiedział dość. Stwierdził, że nie będzie wysłuchiwać tych obelg od zawodników czy działaczy. Jak rozmawiałem z nim po wczorajszym meczu, od razu tylko zapytał: ile dostałeś za ten mecz? Odpowiedziałem, że 140 złotych. A on na to: 140 zł za pobijanie twarzy, zadrapania? To ja dziękuję bardzo za taką rozrywkę – mówi sędzia główny wczorajszego feralnego meczu.

Poprzez takie incydenty próżno spodziewać się, by na kursy sędziowskie zgłaszali się młodzi adepci. Wczoraj o “atrakcjach” związanych z sędziowaniem niższych lig przekonał się nastoletni sędzia. Chłopak dopiero co zaczyna przygodę z tą profesją, a już dosłownie na własnej skórze doświadczył jej trudów. Drugi z asystentów w futbolu widział już wszystko. Tak mu się przynajmniej wydawało. Do momentu, gdy zaczął być okładany na boisku przez dwóch chuliganów.

Jeden z moich asystentów ma już 58 lat. Proszę mi powiedzieć, co trzeba mieć w głowie, by go wywrócić i takiemu panu sprzedać kopniaka – już nie pamiętam, od kogo dostał. Dla niego sędziowanie to wieloletnia pasja, kawał życia, a teraz wrócił do domu z limem na twarzy i stłuczonym udem, jakiś krwiak mu wyskoczył w tym miejscu. Mówi, że przez tyle lat nigdy mu się coś takiego nie przytrafiło. W dodatku to bardzo życzliwy i komunikatywny człowiek. Gdy  po całym zdarzeniu przyszedł o własnych siłach i oparł się o szatnię, to widać było, że jest zmęczony tym wszystkim, tym sędziowaniem. Drugi liniowy to młody sędzia, raptem 19-letni. On z kolei dostał od prezesa z pięści w twarz, szczęka spuchła mu. Zawodnicy zaczęli go odciągać, zabierać. Ja też mówiłem mu, by uciekał, a tu nagle ten piłkarz nadepnął mu na plecy – opowiada arbiter.

Ślad na plecach arbitra bocznego

Sam poszkodowany wspomniał, że odczuwa dziś skutki pobicia: – Byłem od razu na badaniach u lekarza, ale na całe szczęście nie doszło do większych obrażeń. Nie ukrywam, że jednak boli mnie mocno szczęka, a i też średnio u mnie z poruszaniem się, ze względu na ból pleców. Trudno, zdarzyło się, ale nie zostawię tak tego. Zamierzam wkroczyć na ścieżkę sądową, po to, by wymiar sprawiedliwości, wymierzył im karę. Rozmawiałem już z sędzią głównym i także jest zdecydowany na to. Nie popuszczę tego. A co do dalszego sędziowania – nie chcę kończyć, wciąż chcę się rozwijać, tylko wymagam szacunku do swojej pracy.

Zero litości awanturników

Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, jest zbulwersowany wczorajszymi incydentami. Bardzo jasno zakomunikował, że nie będzie żadnej wyrozumiałości w stosunku do klubu, którego zawodnik i prezes dopuścili się takich czynów. Uważa, że surowa kara to najlepsze rozwiązanie. Zadziała prewencyjnie na inne zespoły. Akurat można być wręcz pewnym, że to nie są tylko słowa. W przypadku Dębu Pruszowice związek nie cackał się i wykluczył klub z rozgrywek dolnośląskiej B-klasy oraz ukarał grzywną 2000 złotych. Jeśli Komisja Odwoławcza podtrzyma to orzeczenie, klub zacznie od najniższej ligi, czyli C-klasy. Powód? Groźby karalne w stosunku do arbitra, jego rodziny i zapowiedź “wjazdu na chatę”. Nie musiało dojść do przemocy fizycznej, by DZPN zareagował tak zdecydowanie. A tym razem doszło do jeszcze większego przewinienia.

– W tym przypadku również myślimy o podobnej karze, jak w przypadku Dębu Pruszowice. Nie może być litości dla tego typu incydentów. Gdy zbierzemy cały materiał dowody, wówczas na posiedzeniu komisji dyscyplinarnej wymierzymy odpowiednia karę. Już wczoraj rozmawiałem z sędzią. Jego asystent leżąc na ziemi, został kopnięty w głowie. Tu nawet nie ma o czym dyskutować – będziemy wnioskować o wyrzucenie klubu z rozgrywek. Trzeba zrobić porządek, a wówczas może wróci na stadiony odpowiednia dyscyplina, zwłaszcza że zaraz kibice będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. To jest strasznie przykre, bo my, osoby ze związku, które jeżdżą po klubach, oglądają mecze na żywo, staramy się pomóc tym klubom, ale co zrobić, jak trafi się taki osoba, co wbiega z trybun na boisko. Związek ma ograniczoną możliwość stosowania drakońskich kar, czy zdecydowanych prewencji wobec takiej jednostki – mówi Andrzej Padewski.

Ponadto kilkukrotnie podkreślił, że sędziowie otrzymają pełne wsparcie od związku. Nie zostaną z tym sami, jeśli zdecydują się pójść ze sprawą do sądu. – Natomiast droga sądowa z powództwa cywilnego i postępowanie karne, to jedyny sposób, by ktoś poniósł realne konsekwencje swoich czynów. Nie to, że poszkodowany zapomni o sprawie, tylko będzie próbował go wsadzić do więzienia. W ten czas może ta prewencja będzie bardziej skuteczna. Tu 10 czy 15 meczów zawieszenia nic nie da. Musi zapaść w tej sprawie prawomocny wyrok sądu, a wcześniej wniosek do prokuratury o ściganie takiego przestępstwa. Nasz związek zaś zapewni poszkodowanym sędziom obsługę prawną. 

Z kolei już w środę podczas posiedzenia komisji dyscyplinarnej zostaną podjęte pierwsze kroki, w celu ukarania klubu, piłkarza wraz z prezesem. Dotyczy to szeroko pojętych spraw sportowych: wykluczenie z rozgrywek, grzywna itp. – Rozmawiałem z arbitrami i są wręcz pewni, że był to brat zawodnika i najprawdopodobniej prezes klubu. My, jako związek, sprawdzimy, czy rzeczywiście był to włodarz Błękitnych. Materiał dowodowy opiera się na: sprawozdaniu sędziego, plus załącznik do niego. Jeżeli materiał będzie wymagać uzupełnienia, wówczas strony zostaną wezwane na posiedzenie komisji dyscyplinarnej. Z kolei, gdy materiał będzie na tyle dobry i dostatecznie rozstrzygający istotne kwestie, to wówczas od razu komisja może wymierzyć karę. Właśnie ze względu na takie sytuację proszę kluby, by ustawiały kamery i nagrywały spotkanie, nawet w B-klasie. To często słyszę, że jest problem, bo nie ma komu. A potem jest żal, że nie ma dobrego materiału dowodowego.

Dodaje: – Z tym że w tym przypadku najlepszym dowodem jest protokół badań przeprowadzonych przez lekarzy, którzy dokonywali obserwacji pobitych sędziów. Kara ze związku to jedno, ale podkreślam: nie zamyka to chłopakom możliwości złożenia powództwa na drodze cywilnej. Musi być mocne tąpnięcie, bo inaczej winowajca będzie chodził dumny i chwalił się wszystkim, jaki to z niego jest maczo i w dodatku nikt nie może nic mu zrobić. Będę namawiał, by sędziowie wybrali też drogę karną. Może gdy taki delikwent nie będzie mógł wziąć kredytu, czy zostanie pozbawiony innych możliwości, to wtedy rzeczywiście odczuje skutki swojego karygodnego zachowania.

***

Trudno nie przyznać racji prezesowi Padewskiemu. W tym przypadku tylko zdecydowane działania mogą powstrzymać takie incydenty w przyszłości. Wszelkiego rodzaju akcje, hasła wsparcia są istotnym elementem edukacji piłkarzy i działaczy, jednak bez zdecydowanych działań w stosunku do boiskowych bandytów, co jakiś czas będą się powtarzać tego typu sytuacje. Zupełnie szczerze – tu zapowiada się na to, że kiedyś naprawdę ktoś dozna dużego uszczerbku na zdrowiu. Zero pobłażania w takich przypadkach!

Piotr Stolarczyk

Piotr Stolarczyk

Opublikowane 04.05.2021 19:11 przez

Piotr Stolarczyk

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło
11.06.2021

Żelazna defensywa, czyli największy atut reprezentacji Turcji

O reprezentacji Turcji cały czas mówi się w kontekście potencjalnej niespodzianki, czarnego konia Euro 2020, choć nie prezentuje widowiskowej i ofensywnej gry. To pragmatyczny zespół, bazujący na taktyce skrojonej pod konkretnego rywala. Trudno doszukać się tu wielkiej filozofii. Przede wszystkim główną siłą “Gwiazd Półksiężyca” jest formacja defensywna. Turcja w eliminacjach na mistrzostwa Starego Kontynentu straciła […]
11.06.2021
Weszło
03.06.2021

Harówka w cieniu innych osób, czyli kulisy pracy kitmana

Tak naprawdę trudno precyzyjnie określić, czym zajmują się kitmani – ich zakres obowiązków jest duży. Kluby używają też różnego nazewnictwa w stosunku do funkcji polegającej na odpowiednim przygotowaniu sprzętu. Jest to ważne i odpowiedzialne zajęcie. Wymaga cierpliwości i dokładności. Przede wszystkim pochłania ogromną ilość czasu. Trochę czarna robota. Natomiast osoby wykonujące ten zawód zazwyczaj nie […]
03.06.2021
Weszło
02.06.2021

Najstarszy piłkarz w Polsce: Mogę 90 minut biegać wzdłuż i wszerz boiska

– Nierzadko czuję, że zawodnik jest szybszy ode mnie, ale za to mam – powiem nieskromnie – znakomitą wytrzymałość. Mogę 90 minut biegać wzdłuż i wszerz boiska. Gdyby trener widział, że odstaje, to od razu posadziłby mnie na ławkę. Nie chcę, żeby szkoleniowiec wystawiał mnie za zasługi – mówi 75-letni Andrzej Piwowarczyk, który jest obecnie […]
02.06.2021
Piłka nożna
01.06.2021

Jurij Żyrkow – rutynowany żołnierz Stanisława Czerczesowa

Choć Jurij Żyrkow niedługo będzie obchodził trzydzieste ósme urodziny, to mimo upływu lat wciąż jest podstawowym graczem reprezentacji Rosji. Swego czasu wraz z Andriejem Arszawinem był największą gwiazdą tamtejszego futbolu. Wróżono mu dużą karierę za granicą, ale przygoda z Chelsea finalnie okazała się gorzkim doświadczeniem. Anglia nie była jego ziemią obiecaną. Nie zmienia to faktu, […]
01.06.2021
Weszło
30.05.2021

Wybory w Małopolskim ZPN – zabetonowany system i zaszachowana opozycja

Wybory do władz lokalnych struktur piłkarskich wzbudzają dużo negatywnych emocji. W ostatnim czasie informowaliśmy o absurdalnych “dryblingach” ze strony działaczy Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, którzy w obawie przed utratą stanowisk, w niezwykle perfidny sposób próbowali pozbawić szans na wygraną opozycyjnego kandydata. Ich zabiegi na nic się zdały – Maciej Mateńko pokonał dotychczasowego sternika. Z kolei […]
30.05.2021
Weszło
26.05.2021

Maciej Mateńko: Ludzie nie będą mieli wątpliwości, że zmiana była konieczna

– Wiedziałem, że ludzie z lokalnego środowiska szanują mnie i będę miał z ich strony duże poparcie. W momencie, gdy dochodziły nas sygnały o kolejnych nieprawidłowościach, wiara w sukces nieco osłabła – mówi Maciej Mateńko, nowy prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mimo absurdalnych “dryblingów” wyborczych dotychczasowej władzy, udało mu się skruszyć mur, który wydawał się […]
26.05.2021
Liczba komentarzy: 38
Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Matołusz
Matołusz
1 miesiąc temu

Tylko Polska katolicka. Sądzić Nas i sendziować Nam może morze tylko Bóg!

Marek
Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Matołusz

Trzy ostatnie litery twojego nicka są absolutnie zbędne.

satan
satan
1 miesiąc temu
Reply to  Matołusz

nie ma czegoś takiego jak bóg

Legionista87
Legionista87
1 miesiąc temu

Sendzia kalosz.

He is confident.

Foo
Foo
1 miesiąc temu

Jaki jest sens zasłaniania nazwiska piłkarza w dwóch przypadkach, a zostawiania go w trzecim?

Violetka
Violetka
1 miesiąc temu

Prezes,sołtys,radny, potem poseł

jeremy
jeremy
1 miesiąc temu
Reply to  Violetka

i może znów prezes Spółki Skarbu Państwa, która może nawet sponsorem Weszło zostanie 🙂

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

No i wypad z troglodytami! Pojebani są Ci ludzie…oby każdy z tych sędziów pozwał tych jebanych tępaków co się klipów o chuliganerce naoglądali w tej zakutej dechami wsi.

Morfeusz
Morfeusz
1 miesiąc temu

Znam sporo ludzi z okolic Wroclawia. Patola pełną gębą, tani alkohol i prochy marnej ilości, które ryja im łby na początku dziennym. Jeden z wielu przypadków “malinowego nosa” uczeszczajacego na mecze Śląska

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu
Reply to  Morfeusz

Ale dlaczego tak brutalnie o sędziach z dolnośląskiego piszesz?

Antoni
Antoni
1 miesiąc temu

Sędzią grożono tam jest napisane w protokole?

Ricardo SP
Ricardo SP
1 miesiąc temu
Reply to  Antoni

Jeśli tak, to zamiast kopniaków trzeba było ich tłuc po łbach słownikiem.

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu
Reply to  Antoni

Stoi jak byk.

Kalafior
Kalafior
1 miesiąc temu

Padewski to może niech już się nie wypowiada… Sam zniszczył wrocławskie środowisko sędziowskie i otwarcie jechał po sędziach. To w wyniku jego działań połowa B klas jest bez sędziego ostatnio. To przez niego wielu doświadczonych sędziów zrezygnowało w ostatnich latach. Nikt nawet nie próbował ich zatrzymać! To przez niego nie ma obserwatorów i młodzi nie mają się od kogo uczyć. Jeszcze kilka lat i Padewski razem ze swoimi kolesiami sami będą musieli wziąć gwizdek i sędziować.

DObi
DObi
1 miesiąc temu

Klub wyłączył fanpage na fb. Wstydzo sie.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Filmiki, fotki 😉

Anziolek
Anziolek (@anziolek)
1 miesiąc temu

Ciężko będzie coś zrobić na drodze cywilnej. Nastąpi brak świadków, piłkarze gospodarzy też nie będą do końca pewni czy to był pan sołtys czy nie, a może ktoś podobny ? a może poszli do lasu ? I tak klub dostanie karę ale indywidualnie sprawa się rozmyje. Nie wiem czy wymóg posiadania jakiejś kamery nawet na tak niskich klasach nie byłby rozsądny. Przecież teraz nawet komórką można nakręcić całkiem dobrej jakości filmy więc nie mówimy o jakimś niewiarygodnym rozwiązaniu technologicznym

loko
loko
1 miesiąc temu
Reply to  Anziolek

a kamery będą w magiczny sposób miały “awarię”, gdy coś się wydarzy nie po myśli gospodarzy

Wuja-Dyniowicz
Wuja-Dyniowicz
1 miesiąc temu
Reply to  loko

Kamerę powinien ustawiać sędzia.

baran
baran
1 miesiąc temu

Jak sie nazywał ten kickbokser, kolega weszlaków, ktory jak gral w A klasie i znokałtowal sędziego na boisku? Jackiewicz?

hehehe
hehehe
1 miesiąc temu

I pomyśleć, że wystarczyło sędziować uczciwie i nie było by tej samonapędzającej się akcji….

Hugo
Hugo
1 miesiąc temu
Reply to  hehehe

Ty chyba z chuja spadłeś. Byłem obecny na tym meczu i sędziowanie było na naprawdę dobrym poziomie. A nawet, gdyby sedziowie sędziowali jak ostatni paralitycy, to żaden ulany wieśniak nie ma prawa do rękoczynów. Rękoczyny to niech sobie uskuteczniają na chacie, w kiblu.

Taki tam
Taki tam
1 miesiąc temu

Ja pierdole ale ślad jak po bitwie pod grunwaldem haha

lol
lol
1 miesiąc temu
Reply to  Taki tam

taki slad na plecach to mi sie robi gdy sie podrapie

Olala
Olala (@olala)
1 miesiąc temu

Orliki. Tam się czasem dzieją cuda na meczach 10-latków. Za sprawą ugilowanych testosteronem tatków i ich zapindziałych żon. Serdecznie polecam.

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  Olala

I właśnie dlatego zakupiłem sprzęt i zacząłem nagrywać. Bo potem trener mi mówi, żeby nie zgłaszać do MZPN tego incydentu, w którym 9 latek dostaje kopa w brzuch będąc 4 metry od piłki (sam ją zagrał do przodu). No przecież to się zdarza. Jasne. Tylko w karate a nie w piłce nożnej.
Inna kwestia to sędziowie – dlaczego uważa się, że kilkulatka nie można wyrzucić z czerwoną kartką za faul od tyłu? Ba – nawet kary w minutach nie ma. Ale za odkopnięcie piłki – a to 2 minuty sobie posiedź ….

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Profil tego piłkarzyny https://www.facebook.com/arek.wrona.92

Moshe Ohayon
Moshe Ohayon
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Jakie dwa knury polskie hahaha. Pewnie sędziowie poza boiskiem by ich roznieśli, przecież te dwa salcesony są do zabiegania w kilkadziesiąt sekund.

Jaro
Jaro
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Wygląda na normalnego pod warunkiem, że nic nie zażywa. Musi tylko wybrać prochy/wódka, albo normalne życie

Mar
Mar
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Ale grubas, zastanawiam się jak tacy kondycyjnie wytrzymuja mecze

Lucjan
Lucjan
1 miesiąc temu

A ja myślałem, że.Polska B jest na wschodzie….

davi
davi
1 miesiąc temu

◄ PRACA W DOMU ►
Moja wypłata za ostatni miesiąc wynosiła 11000 dolarów… Wszystko, co robiłem, to zwykła praca online w wygodnym domu przez 3-4 godziny dziennie, którą dostałem od tej agencji, którą odkryłem w Internecie i płacili mi za to 95 dolców co godzinę…. aby uzyskać więcej informacji odwiedź dowolną zakładkę na tej stronie Wielkie dzięki.
Skopiuj tutaj… ……. https://www.Usa.work45.Com

Seba
Seba
1 miesiąc temu
Reply to  davi

Ale my nie jesteśmy gejami, którzy w domach przyjmują klientów agencji. Jeśli sprawia ci ta praca radość to spoko.

Wpr
Wpr
1 miesiąc temu

To na czym polegała ta dyskwalifikacja Dębu, że nadal grają?

dex_pl
dex_pl (@dex_pl)
1 miesiąc temu
Reply to  Wpr

Zapewne jeszcze istnieje droga odwoławcza – i póki ona nie zostanie zakończona – to mogą grać dalej.

Bambino
Bambino
1 miesiąc temu

Dziki zachód, polska A.

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Taki jest w Polsce szacunek do sędziów. Wszystkich. Podziękujmy naszej “władzy” oraz najwyższym gremiom Partii z pierwszym sekretarzem na czele.

Suche Info
16.06.2021

Najbardziej kuriozalny gol w historii futbolu? Haiti ma swojego kandydata

Minionej nocy reprezentacja Haiti zmierzyła się z Kanadą w drugiej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata. Zadania prostego nie miała – to nie oni byli faworytem, to nie oni wygrali pierwszy mecz.  Mimo tego do przerwy Kanada prowadziła tylko 1:0. Haiti miało więc niewielką szansę na odwrócenie wyników rywalizacji i awans do ostatniej fazy. Wszystko jednak […]
16.06.2021
Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021