Gol Kownackiego, Fortuna wygrywa w końcówce [WIDEO]

03 maja 2021, 22:28 • 1 min czytania 6 komentarzy

Fortuna Dusseldorf wygrała na własnym stadionie z Karlsruher. Gola dla gospodarzy zdobył Dawid Kownacki.

Kownacki trafił do siatki w 1. połowie i była do bramka z rzutu karnego na 1:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zaś wynikiem 3:2, a o wszystkim zadecydowała bramka zdobyta przez gospodarzy w piątej minucie doliczonego czasu gry. Dramaturgia była zatem niebagatelna. Piłkarze Fortuny mają się z czego cieszyć, bowiem zwycięstwo przybliżyło ich do miejsc premiowanych awansem. Po dzisiejszym spotkaniu ekipa Kownackiego plasuje się na czwartym miejscu w 2. Bundeslidze (52 pkt) i ma taki sam dorobek punktowy co trzeci Hamburger SV.

Kownacki ma na swoim koncie 6 goli w sezonie ligowym 2020/21, w tym dwa z rzutów karnych. 5 trafień udało mu się wypracować. Ciekawostka statystyczna jest taka, że identycznym bilansem w klasyfikacji kanadyjskiej legitymuje się obecnie odrzut z Korony Kielce – Rodrigo Zalazar.

Przed Fortuną jeszcze trzy mecze ligowe. Odpowiednio z:

• Eintrachtem Brunszwik (u siebie)
  • Erzgebirge Aue (u siebie)
  • Greuther Furth (na wyjeździe)

Minimum baraże jak najbardziej w zasięgu, ale łatwo rzecz jasna nie będzie. Fortuna może jednak liczyć na kiepską formę konkurentów, między innymi wspomnianego HSV, które seryjnie traci punkty i lada moment może zlecieć z podium.