post
Avatar

Opublikowane 02.05.2021 12:05 przez

Jan Piekutowski

Jakie mają przewidywania odnośnie Bitwy o Anglię? Co myślą o zmianach w technice transmisji? Czy wciąż spotykają się z zarzutami braku obiektywizmu? Którego z nich określono mianem psa? Jak krytykuje się Polaków? Z czego wynika zła dyspozycja Liverpoolu? Te i inne tematy poruszyliśmy w rozmowie z komentatorami Canal+ – Andrzejem Twarowskim i Rafalem Nahornym. 

Pamiętają panowie swoją pierwszą Bitwę o Anglię?

Andrzej Twarowski: Szczerze mówiąc – nie. Nie przypominam sobie, zresztą ja nie mam zacięcia do pisania pamiętników. Oczywiście, są tacy koledzy, notujący wszystko, każdą transmisję i wynik, podobnie trochę do Sergio Aguero, który ma swój notesik, gdzie zapisuje każdy mecz. Na przykład: “Graliśmy dziś z Burnley, strzeliłem trzy gole”. Ja nie mam takiego kronikarskiego zacięcia. Nie pamiętam tej pierwszej Bitwy o Anglię w swoim wykonaniu, być może dlatego, że kiedy zaczynałem, Liverpool nie był klubem walczącym regularnie o mistrzostwo. Wtedy to była bardziej rywalizacja United z Arsenalem. 

Rafał Nahorny: Ja również nie mam pojęcia. Nigdy nie przykładałem uwagi do takich kwestii, mimo że znany jestem z tego, że w trakcie transmisji lubię przywoływać różne statystyki, wyliczenia. Ba! W przeciwieństwie do Andrzeja nie pamiętałem o jego pierwszym meczu z moim udziałem, ani o tym, że kiedyś faktycznie byłem jedynką w tej komentatorskiej nomenklaturze.

AT:  Pamiętam natomiast inną rzecz, też dotyczącą pierwszych razów – swój debiutancki mecz ligi angielskiej. Na sto procent było to starcie na Highbury, gdzie Arsenal podejmował bodaj Everton. Siedzieliśmy razem z Rafałem Nahornym w takim malutkim pokoiku, jeszcze w starej siedzibie Canal+. Powierzchnia tego pomieszczenia to było 12-15 m2, za nami była płachta z napisem: “STUDIO LIGA ANGIELSKA”. Całość prowadził jeszcze Rafał, ja byłem gościem. Pracowałem wówczas w “Expressie Wieczornym” i wyglądałem zupełnie inaczej. Telewizja też wyglądała inaczej.

RN: To mnie się zachowało jakieś ulotne wspomnienie z pierwszych meczów Liverpoolu z Manchesterem United na antenie Canal+. Nie przysięgnę, ale był to finał Pucharu Anglii, który komentowałem jeszcze ze starego Wembley, w połowie lat 90. ubiegłego stulecia, razem z Januszem Basałajem. Eric Cantona strzelił, David James wpuścił i skończyło się na 1:0 dla Czerwonych Diabłów.

Pana początki pracy w Canal+ zbiegły się z początkami całej stacji. Jak wyglądało pana wejście do telewizji?

RN: Przyszedłem w roli współpracownika, gdyż moją etatową pracą był “Przegląd Sportowy”, gdzie zajmowałem się nie tylko piłką nożną, ale i piłką ręczną. Natomiast w momencie, gdy szefem sportu Canal+ został wspomniany Janusz Basałaj, który był wcześniej kierownikiem działu piłki nożnej w „PS”, a znaliśmy się jeszcze ze studiów i akademika. Miałem to szczęście, że zaczynałem w momencie, gdy nie było wielu dekoderów, przez co widownia była mniejsza, łatwiej wybaczają błędy, pomyłki. Przetrwałem początek, a szefostwo uznało, że jakoś do tej pracy się nadaje.  

Zdecydowanie, skoro nadal jest pan jednym z głosów Canal+, nawet jeśli wszystko się zmienia. No właśnie. Telewizja z roku na rok transformuje się coraz mocniej, o czym wspominał pan Andrzej. Ostatnio w Anglii pojawił się “manager mode”, sprawiający, że mecz wygląda trochę jak rodem z FIFY. Jak to odbieracie?

AT: Przypuszczam, że to jest początek walki o młodego widza, dążeniem do tego, o czym pan wspomniał. Mówili też o tym ojcowie założyciele legendarnej Superligi. Agnelii miał przecież pomysł, by transmitować tylko ostatnie 15 minut meczu, bo wtedy da się jakoś utrzymać uwagę młodego widza, który – nie ma co się oszukiwać i dziwić – woli zagrać w przywołaną FIFĘ z chłopakiem z drugiego końca świata. Trzeba jednak wymyślić jakiś złoty środek, by nie wylać dziecka z kąpielą, bo szerokie grono widzów dalej stanowią starsi odbiorcy, nie wyobrażający sobie krótszych, skondensowanych meczów z różnymi udziwnieniami. Trzeba ten proces przeprowadzić z głową. 

RN: Nie mam nic przeciwko takim wynalazkom, choć wierzę, że klasyczny komentarz meczu piłki nożnej obroni się przed takimi eksperymentami. Niech jednak wybiera widz, on tu rządzi. Kiedyś nie przypuszczałem, że Puchar Zdobywców Pucharów może zniknąć z powierzchni ziemi, że w Lidze Mistrzów będą grać zespoły z czwartych miejsc w krajowych rozgrywkach, że wymyślą VAR, więc już wiem, że w futbolu nie ma nic raz na zawsze…

Może to wpłynąć na pracę komentatora?

AT: Uważam, że komentarz jest ważnym elementem widowiska. Potrafi wpływać na emocje widza, kreuje nastrój. Nie spodziewam się, by komputer szybko w tej kwestii zastąpi człowieka. Oczywiście nie wykluczam opcji, że na pewnym etapie pojawi się możliwość wyboru komentatora za pomocą pilota. Będzie baza głosów i każdy sobie wybierze taki, jaki mu pasuje. Nie trzeba się będzie męczyć z chrypą Andrzeja Twarowskiego. Będzie można włączyć sobie Borka, Szpakowskiego, Rosłonia, Pełkę czy kogoś innego. 

Nabrał pan już dystansu do swojego głosu?

AT: Nie ma możliwości, żebym się tej chrypy pozbył. Taka jest moja barwa głosu i innego mieć nie będę. Natomiast dystans do tego miałem chyba od zawsze. Szczerze mówiąc lekko mnie zaskakuje to, że niektórym to rzężenie się podoba. Wiadomo, że z gustami się nie dyskutuje. Jedni wolą lody waniliowe, drudzy truskawkowe, a inni karmelowe. Ktoś nie wyobraża sobie Premier League bez mojego głosu, kogoś innego on będzie irytował. Na końcu – tak mi się przynajmniej wydaje – liczy się jednak to, co mówimy. Ile wiemy, ile widzimy, jak reagujemy na poszczególne wydarzenia, czy mamy refleks, błysk, własne przemyślenia.

SPRAWDŹ KURSY NA BITWĘ O ANGLIĘ

Tych, w ciągu kilkudziesięciu odsłon Bitwy o Anglię, było całkiem sporo. Jakie mecze najbardziej utkwiły panom w pamięci?

AT: W ostatnich latach z tymi starciami Liverpoolu z Manchesterem United bywało bardzo różnie. Stawka, prestiż tej rywalizacji, lekko paraliżował piłkarzy. Najpierw myśleli o tym by tego meczu nie przegrać, a dopiero potem jak go wygrać. Często trafiały się bezbramkowe remisy. Tutaj chcę jednak wszystkich uspokoić – nie ma takiej możliwości, by sytuacja powtórzyła się dzisiaj. Liverpool musi zaryzykować, Manchester United też nie będzie chował się w okopach. Co do samej Bitwy o Anglię – doskonale pamiętam mecz, w którym oba gole strzelił Diego Forlan, a Jerzy Dudek popełnił kardynalny błąd. To była dla nas o tyle trudna sytuacja, że ogólnie zbyt wielu Polaków w Premier League nie mieliśmy, a tutaj nasz bramkarz gra w meczu, który ogląda cały świat i zdarza mu się taki klops.

RN: Dudek miał dwóch takich katów. Najpierw Forlan, później zaś Ryan Giggs. Walijczyk też strzelił takiego gola, którego Polak powinien był obronić. Natomiast dla równowagi warto dodać, że Dudek potrafił też znakomicie bronić w meczach z Manchesterem United. Wygrał też Puchar Ligi, o czym się zapomina, mając w pamięci tylko Ligę Mistrzów. W finale w Cardiff, za kadencji Gerarda Houlliera, Liverpool pokonał  MU 2:0, a Polaka wybrano najlepszym zawodnikiem meczu. Z tarczą wracał także z Old Trafford, dwa razy zachował czyste konto. Innym bohaterem – dość nieoczywistym – tamtych spotkań był Danny Murphy. Mrówka, ale niezwykle ważna w układance Houlliera.

AT: To mnie z ze zwycięstw The Reds przypomina się 4:1 na Old Trafford za kadencji Rafy Beniteza. Wówczas wszystko buzowało dwa razy mocniej niż zwykle, gdyż relacje między Hiszpanem a sir Alexem Fergusonem były bardzo napięte. Wydaje mi się, że gdyby miał Szkot wybrać człowieka, którego najmniej darzył sympatią podczas swojej kariery, to postawiłby na Wengera, a później na Beniteza właśnie. I w tym właśnie meczu Benitez go ograł, a cudownego gola strzelił Andrea Dossena, przerzucając piłkę nad van der Sarem. 

Natomiast ze świeższych spotkań mam w pamięci to z 2015 roku. Wymarzony debiut jakiegokolwiek piłkarza Manchesteru United przypadł wówczas Anthony’emu Martialowi, który trafił na 3:1 w stylu Thierry’ego Henry’ego. Tamto spotkanie jest też dowodem na to, że piękne bramki muszą padać w ważnych momentach. W końcu wówczas przewrotką uderzył Benteke, ale to było trafienie, które nic nie znaczyło w kontekście meczu, przez co trudno je jakkolwiek zestawić na przykład z golem Rooneya w derbach Manchesteru. Wielkie gole potrzebują wielkich zwycięstw. 

Nie mieli panowie oporów przed krytykowaniem Dudka za te słabe występy?

AT: Ja generalnie nie wchodzę w jakieś bardzo bliskie relacje z piłkarzami. W niektórych momentach może to prowadzić do tego, że człowiek nie jest do końca obiektywny, może za bardzo życzliwy, można stracić właściwą ocenę sytuacji. Oczywiście rzeczą naturalną wydaje mi się to, że w delikatną obronę bierzemy reprezentanta Polski, ale nie można ma białe mówić czarne i na odwrót. Nie na tym polega dziennikarstwo. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Wyszedłbym na idiotę, gdybym po błędzie Dudka udawał, że nic się nie stało albo wmawiał, że to pomyłka i brak pomocy ze strony obrońców, którzy wrzucili bramkarza na minę. 

RN: Pamiętam czasy, gdy analizowaliśmy grę Jerzego Dudka pod każdym kątem. Dlaczego kopnął piłkę w lewo, a nie w prawo, dlaczego tutaj niecelnie. Być może przesadzaliśmy, ale chcieliśmy położyć akcent na reprezentanta Biało-Czerwonych. Teraz na szczęście tego problemu nie ma, bo Polaków gra znacznie więcej.

AT: Mnie to cieszy podwójnie. Uważam, że komentator w dniu meczowym odczuwa adrenalinę porównywalną do tej, która buzuje w żyłach zawodnika. Lubię ten stan, gdy wstaję rano i wszystko sobie rozkładam na czynniki pierwsze, myślę o tym, co wydarzy się za kilka, kilkanaście godzin. Z komentatorem jest jak z piłkarzem. Każdy chce „grać” w wielkich meczach. 

Większa widownia to większa frajda, ale i większa odpowiedzialność, ogień krytyki, zarzuty o brak wspomnianego obiektywizmu. W Anglii Martin Tyler – jedna z absolutnych legend komentarza na Wyspach – zareagował zupełnie neutralnie na przewrotkę Christiana Benteke, natomiast nożyce Juana Maty przeżywał na równi z fanami Manchesteru United. A jednak jakoś nikt na nim złości nie próbował wyładować. W Polsce wydaje mi się to niemożliwe.

AT: Zarzuty wobec braku obiektywizmu komentatorów pojawiają się nagminnie, ale łatwo to wytłumaczyć. Uczucia kibica bardzo łatwo jest zranić, gdyż jest on zaangażowany w każde spotkanie swojej drużyny. Fan danej drużyny często uważa, że komentator nie ma prawa krytykować jego zawodnika, dlatego bywamy nazywani kibicami obu Manchesterów, Liverpoolu czy Chelsea. 

RN: Tak delikatnie? Mnie na forach internetowych określano psem z Old Trafford lub Anfield i to po tym samym meczu! Co może oznaczać, że jednak nikogo nie faworyzowałem w komentarzu, bo przecież – albo kibicujesz Manchesterowi United, albo Liverpoolowi.

AT: No właśnie… ale jak możemy zajmować się rzeczami, na które nie mamy tak naprawdę wpływu? Co mam zrobić, gdy jakiś kibic mówi mi po meczu, że nie byłem obiektywny? Mam zadzwonić do tego człowieka i go przekonywać, że było inaczej? Przecież często bywa tak, że ktoś słyszy to, co chce usłyszeć. Kibic wyładowuje swoją frustrację na piłkarzu, trenerze, sędzim, a jak się nawinie komentator, to i na nim. Bierze się to również z tego, że jako komentator po prostu oceniasz mecz. Są starcia jednostronne, gdzie ktoś przeważa nad rywalem w każdym aspekcie, więc narracja nie będzie zbyt miła dla kibiców tej gorszej strony, co rodzi takie, a nie inne komentarze. Na przykładzie meczu PSG z Manchesterem City. Anglicy nie strzelili żadnej spektakularnej bramki – błąd bramkarza i średni strzał z wolnego Riyada Mahreza, który sam przyznał, że chciał ominąć mur i cudem piłka przeleciała. Obiektywnie – nie były to piękne trafienia, moim zdaniem nie było się czym nadmiernie zachwycać. Ktoś wtedy może powiedzieć „zobacz jak reagował na gola dla PSG, a jak na trafienia City”. Praca komentatora to zajęcie w którym masz do czynienia z bardzo wrażliwym, emocjonalnym odbiorcą. I to jest w tym zawodzie wspaniałe. Sport to emocje, wspólne przeżycia, wspomnienia, które czasem łączą nas na zawsze. Szczerze to mnie czasem też się zdarza krzyknąć do telewizora “co ty gadasz, człowieku?”. 

Odbierz pakiet bonusów bukmacherskich w Fuksiarz.pl!

RN: Praca komentatora jest pracą na błędach. Zdarza się popełnić lapsus językowy, źle ocenić sytuację. Ale o obiektywizm – wbrew tamtym opiniom – jestem spokojny. Oczywiście, są mecze, w których trzymam kciuki za kogoś innego, ale to nie rzutuje na komentarz. Nie mam w tym żadnego interesu, bo zależy mi na przedstawieniu sytuacji na boisku. Zgadzam się też z Andrzejem w kwestii uczuć kibica, bo i ja nim jestem. Pamiętam przecież gdy jako młody chłopak chodziłem na mecze i wołałem: “sędzia kanarki doić!”.

AT: Tak, na pewno tak krzyczałeś, już to widzę.

RN: Wybrałem po prostu bezpieczny cytat z “Do przerwy 0:1”, ale nie odbiega on od rzeczywistości. Kiedyś naprawdę można było usłyszeć takie okrzyki na naszych stadionach, tak samo jak legendarne “sędzia-kalosz”. 

AT: Teraz też jest kalosz, ale pisany przez “ch”.

Czy to nie jest niebezpieczne? Bagatelizowanie zarzutów o brak obiektywizmu może o czymś świadczyć.

AT: Wszystko zależy od skali. Jeśli mówi ci o tym jakieś 5% widzów, to mieści się to w granicach normy. Warto jednak czasem zapytać kolegów z redakcji, własnych kumpli o ich odczucia, czy może rzeczywiście coś było nie tak z komentarzem. Inna sprawa, że takie zarzuty mogą pojawić się zawsze. Każde zdanie wypowiedziane przez człowieka jest subiektywne. Nie ma narzędzia do mierzenia obiektywizmu. 

Nawet w wypadku takiego programu jak “Jej Wysokość Premier League”. Są osoby, które twierdzą, że wywiady udzielane przez gwiazdy angielskiej ekstraklasy są wywiadami dla wielu nadawców telewizyjnych.

AT: Już tłumaczę z czego to wynika. Premier League – gdy tylko zaczęła się pandemia – wiedziała, że musi dać coś ekstra nadawcom, by zrekompensować im obniżenie atrakcyjności produktu. Dlatego każdy klub otrzymał odgórny przykaz, by wystawiać do wywiadów piłkarzy i menedżerów. Pod tym względem nie jesteśmy zatem ekskluzywni, ale to nie jest też tak, że odpowiedzi Harry’ego Kane’a trafiają do Polski, Niemiec i Francji. Każdy z nadawców otrzymuje swój czas antenowy i wywiady z gwiazdami przeprowadzają nasi dziennikarze. Staramy się przy tym nie zadawać pytań w stylu: “morale pewnie w szatni skoczyły po ostatnim zwycięstwie?”, tylko faktycznie do czegoś dotrzeć. Dobrym przykładem jest wywiad, którego udzielił nam Allan Saint-Maximin. Francuz właśnie nam przyznał się do tego, że niezbyt podoba mu się taktyka stosowana przez Steve’a Bruce’a, mimo że tego samego dnia rozmawiał z – załóżmy – Canal+Francja i Hongkong Sport.

RN: Dokładnie. Ja jestem już po rozmowie z Mo Salahem, którą najpierw zobaczą widzowie Bitwy o Anglię, a później w Jej Wysokość Premier League. 

Jakie predykcje przed nadciągającym spotkaniem?

AT: Manchester United jest w o tyle komfortowej sytuacji, że ma praktycznie zapewniony udział w Lidze Mistrzów. Natomiast Liverpool jest od tego celu daleko i musi zagrać va banque. W poprzednim sezonie The Reds miażdżyli niemal wszystko co napotkali na swojej drodze. To był walec. Teraz natomiast trudno zgadnąć, jaką drużynę Kloppa zobaczymy. Z różnych powodów wyniki są dalekie od oczekiwań. Ostatnio zremisowali z Newcastle United, ale gdyby tam do przerwy było 5:1 dla mistrzów Anglii, to Steve Bruce nie mógłby mówić o jakiejkolwiek krzywdzie. The Reds ostatnimi czasy cierpią na chroniczny brak skuteczności.

Ich słaba dyspozycja w ofensywie jest też uzależniona od tego, co dzieje się z tyłu.

AT: I tak, i nie. W tym sezonie Premier League z konieczności testowali 20 różnych ustawień defensywny. To jest totalne wariactwo, ale do takich roszad zmusiły Kloppa kłopoty kadrowe. Moim zdaniem jest też problem w tym, że Liverpool nie potrafił przestawić wajchy. Błędy obrony nie są przykrywane przez genialny atak, straty jednego gola nie rekompensują poczynania ofensywne. Okazało się, że na poziomie podobnym do poprzedniego sezonu gra tylko Mo Salah. Sadio Mane i Roberto Firmino po prostu rozczarowują, ale prawdą jest też to, że wpływ na to ma wspomniana linia obrony. Wyprowadzenie piłki van Dijka stoi na zupełnie innym poziomie niż Kabaka, podobnie jest, gdy porównamy Matipa i Phillipsa. Gości z finału Ligi Mistrzów zastąpiono spadkowiczem z Bundesligi i facetem, którego chciano opchnąć do Championship. Można się chyba było też spodziewać, że Andy Robertson i Trent Alexander-Arnold nie będą w stanie zagrać kolejnego takiego sezonu, z kolejnymi takimi liczbami. Liverpool jest jak giełda – akcje rosły, rosły, rosły, ale to nigdy nie trwa w nieskończoność. W końcu nadeszła korekta. I to głęboka. 

RN: Za Liverpoolem dwa fantastyczne sezony, które kosztowały ich bardzo dużo. Teraz przychodzi za to zapłacić słoną cenę, chociaż nie są nią tylko kontuzje. Oczywiście, Diogo Jota miał świetne wejście do zespołu i jego plany pokrzyżował uraz, ale w wypadku Thiago trudno mówić o pechu. Totalnie zawodzi, jego występy zupełnie nie są przekonujące, tak jak gra The Reds w wielu spotkaniach. Tutaj jednak warto podkreślić, że to stan na ten moment. Wszystko bowiem może się zmienić – aklimatyzacja różnych piłkarzy przebiega w różny sposób. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, że podopieczni Jurgena Kloppa nie mogą kalkulować. Być może nie rzucą się na Manchester United od pierwszej minuty, ale są w takiej sytuacji, że strata punktów będzie dla nich niezwykle bolesna, bo mogą nie załapać się do Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły remis urządza, oni skupią się przede wszystkim na półfinałach Ligi Europy.

No właśnie. Jaki układ tabeli Premier League – a konkretnie pierwszej czwórki – przewidują panowie na koniec sezonu?

RN: Liverpool jest w niekomfortowej sytuacji. Muszą nie tylko wyprzedzić West Ham United, ale i Chelsea, a także oglądać się za plecy, gdzie jest Everton. Patrzyłem na notowania brytyjskich bukmacherów i szanse na to, że miną The Hammers są duże, natomiast w wypadku The Blues nadzieje są znacznie mniejsze, nawet jeśli The Reds premiuje dość łatwy kalendarz. Ja ich szanse na dostanie się do TOP4 oceniam na mniej niż 50%. Trzeba też pamiętać, że sytuacja może się ułożyć tak, iż czwarty zespół nie zagra w Lidze Mistrzów. 

AT: Ja uważam, że już się nic nie zmieni do końca sezonu. Manchester City pierwszy, to wiadomo. Drugi Manchester United, bo nie wydaje mi się, żeby Leicester City jeszcze powalczył z United o wicemistrzostwo. Czwarte miejsce zajmie Chelsea, chociaż mają do rozegrania więcej meczów na różnych frontach niż West Ham United i Liverpool. Tuchel jednak tak dobrze rotuje zespołem, tak mądrze dysponuje ich siłami, że jestem o The Blues relatywnie spokojny. Rafał wspomniał też o tym łatwiejszym kalendarzu, ale w wypadku podopiecznych Kloppa jest on zgubny. Przecież ostatnio zremisowali z Newcastle United, a to też łatwy rywal. Ba! Sześć razy z rzędu przegrali na Anfield. Przecież na to nie wpadłby nawet najmniej im życzliwy fan Manchesteru United. Scenariusz, w którym Liverpoolu nie będzie w Lidze Mistrzów jest wielce prawdopodobny. Football bloody, hell.

ROZMAWIAŁ JAN PIEKUTOWSKI

***

Bitwa o Anglię rozpocznie się o godzinie 17:30 na antenie CANAL+ PREMIUM, a widzowie będą mieli do wyboru aż trzy ścieżki komentatorskie. Jedną neutralną (Andrzej Twarowski i Rafał Nahorny), drugą pro-Liverpool (Tomasz Smokowski i Adrian Kijewski) oraz trzecią pro-Manchester United (Edward Durda i Bartłomiej Bolczyk). Komentarze klubowe będą dostępne jedynie w serwisie CANAL+ online na kanałach Event Channel 2 i Event Channel 4.

Studio przedmeczowe Bitwy o Anglię rozpocznie się o godzinie 16, poprowadzi je Krzysztof Marciniak. Widzowie zobaczą rozmowy ze wszystkimi Polakami grającymi w Premier League, a także z Mohamedem Salahem. Pojawi się studio analiz, za które odpowie Filip Surma i Kamil Kosowski. Zdaniem Andrzeja Twarowskiego będzie to najlepiej opakowany mecz Premier League w historii polskiego CANAL+.

Bitwa o Anglię w Fuksiarz.pl

Liverpool ogra Manchester United? Kurs: 2.55

Fot.Newspix

Jan Piekutowski

Opublikowane 02.05.2021 12:05 przez

Jan Piekutowski

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Anglia
02.06.2021

Sergio Aguero w Barcelonie? Zmiennik dobry, na pierwszy skład za późno

Czy Manchester City będzie tęsknił za Sergio Aguero? Oczywiście, w końcu to ich najlepszy napastnik w historii. Tęsknota wyrażana jednak będzie wobec zawodnika sprzed kilku sezonów, nie tego, który zaliczył gorzkie rozstanie w przegranym finale Ligi Mistrzów. Do Barcelony odchodzi wciąż Sergio Aguero, lecz jest to cień dawnej argentyńskiej gwiazdy.  W ciągu niespełna tygodnia widzieliśmy […]
02.06.2021
Anglia
30.05.2021

Chelsea wygrała Ligę Mistrzów, ale to Brentford zarobiło wczoraj więcej

Oczy całego piłkarskiego świata skierowane były wczoraj na Portugalię. Finał Ligi Mistrzów, wielkie wydarzenie. Prestiż całej imprezy ma gigantyczne rozmiary, wielu – o ile nie całość – adeptów sztuki piłkarskiej marzy o tym, by w takim meczu zagrać. Jednocześnie jest to mecz, w którym zwycięzca dostaje dziesięć razy mniej nie triumfator baraży Championship. Brentford awansowało […]
30.05.2021
Anglia
29.05.2021

Kibicowski dwugłos przed finałem Ligi Mistrzów

Finał Ligi Mistrzów zbliża się coraz większymi krokami. To nie tylko święto angielskich kibiców obu tych drużyn, ale też okazja do radości dla polskich fanów Manchesteru City i Chelsea. Jakie mają obawy przed zbliżającym się meczem? Kogo z drużyny rywala boją się najbardziej? Na co liczą? Kto może być kluczową postacią? O tym porozmawialiśmy z […]
29.05.2021
Anglia
28.05.2021

“Spodziewam się ciężkiego meczu, ale uważam, że Manchester City wygra”

Czy Manchester City nie obawia się, że nie ma napastnika w dobrej formie? Kto mógłby zastąpić Sergio Augero? Dlaczego transfer Harry’ego Kane’a byłby sprzeczny z polityką transferową klubu? Dlaczego kibic Manchesteru City nie może być spokojny przed żadnym meczem Ligi Mistrzów? Czy w minionym sezonie były powody do utrapień? Jak ważny jest Ruben Dias? Na […]
28.05.2021
Anglia
27.05.2021

XI sezonu Premier League. Najlepsi z najlepszych

Pora na koniec serii podsumowań minionego sezonu ligi angielskiej, wszak pojutrze finał Ligi Mistrzów, nie ma czasu na pierdoły. Dlatego dzisiaj będzie konkret, który w dodatku zwykle wywołuje najwięcej kontrowersji. Jedenastka sezonu Premier League, najlepsi z najlepszych zawodników w najwyższej klasie rozgrywkowej na Wyspach.  Żeby jednak było nieco bardziej sprawiedliwie, nie wyróżniliśmy tylko jedenastu graczy. […]
27.05.2021
Anglia
26.05.2021

Największe rozczarowania transferowe minionego sezonu Premier League

Wczoraj zajęliśmy się największymi oczarowaniami transferowymi w Premier League. Dziś zatem przyszła kolej na te transfery, które rozczarowały nas najbardziej. Tak jak w poprzednim zestawieniu, tak tutaj konkurencja była naprawdę mocna.  Już teraz wiemy, że przynajmniej w jednym wypadku będzie przynajmniej kontrowersja, bo z okazji kupienia tego piłkarza, nie cieszył się praktycznie nikt. No może […]
26.05.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Piłka nożna
11.06.2021

20 sekund od złota. Reprezentacja Włoch na Euro 2000

“W ciągu dwudziestu sekund los może z tobą zrobić wszystko” – napisał w swojej autobiografii Dino Zoff. 2 lipca 2000 roku los rzeczywiście okrutnie obszedł się z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Włoch, a także z dowodzonym przez niego zespołem. Na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem finału mistrzostw Europy ekipa Italii prowadziła z Francją 1:0 i wydawało […]
11.06.2021
1 liga
08.06.2021

Bartnicki: “Świadomie odmłodziliśmy i spolonizowaliśmy zespół”

– Świadomym naszym działaniem przed sezonem było spolonizowanie zespołu i odmłodzenie go. Nie chodzi tu oczywiście o ksenofobię, ale tak chcieliśmy to zbudować. Były takie momenty za kadencji trenera Tarasiewicza, gdy średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła w naszym zespole grubo ponad 30 lat i to w naszej ocenie była droga donikąd – powiedział Leszek Bartnicki, […]
08.06.2021
1 liga
08.06.2021

Dudek: “Przypisywanie mi dwóch spadków w jednym sezonie jest krzywdzące”

– Wzięliśmy się bardzo mocno do pracy. Zaczynając od podstawowych rzeczy, czyli taktyki i dyscypliny w graniu. Sandecja w dziesięciu meczach straciła 29 bramek. Dlatego pierwsze co zrobiliśmy to poprawa gry w destrukcji. I to się opłaciło – powiedział Dariusz Dudek w ostatnim odcinku Weszłopolskich. Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Sandecji Nowy Sącz. Prowadził […]
08.06.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
Anglia
02.06.2021

Sergio Aguero w Barcelonie? Zmiennik dobry, na pierwszy skład za późno

Czy Manchester City będzie tęsknił za Sergio Aguero? Oczywiście, w końcu to ich najlepszy napastnik w historii. Tęsknota wyrażana jednak będzie wobec zawodnika sprzed kilku sezonów, nie tego, który zaliczył gorzkie rozstanie w przegranym finale Ligi Mistrzów. Do Barcelony odchodzi wciąż Sergio Aguero, lecz jest to cień dawnej argentyńskiej gwiazdy.  W ciągu niespełna tygodnia widzieliśmy […]
02.06.2021
Anglia
30.05.2021

Chelsea wygrała Ligę Mistrzów, ale to Brentford zarobiło wczoraj więcej

Oczy całego piłkarskiego świata skierowane były wczoraj na Portugalię. Finał Ligi Mistrzów, wielkie wydarzenie. Prestiż całej imprezy ma gigantyczne rozmiary, wielu – o ile nie całość – adeptów sztuki piłkarskiej marzy o tym, by w takim meczu zagrać. Jednocześnie jest to mecz, w którym zwycięzca dostaje dziesięć razy mniej nie triumfator baraży Championship. Brentford awansowało […]
30.05.2021
Anglia
28.05.2021

“Spodziewam się ciężkiego meczu, ale uważam, że Manchester City wygra”

Czy Manchester City nie obawia się, że nie ma napastnika w dobrej formie? Kto mógłby zastąpić Sergio Augero? Dlaczego transfer Harry’ego Kane’a byłby sprzeczny z polityką transferową klubu? Dlaczego kibic Manchesteru City nie może być spokojny przed żadnym meczem Ligi Mistrzów? Czy w minionym sezonie były powody do utrapień? Jak ważny jest Ruben Dias? Na […]
28.05.2021
Anglia
27.05.2021

XI sezonu Premier League. Najlepsi z najlepszych

Pora na koniec serii podsumowań minionego sezonu ligi angielskiej, wszak pojutrze finał Ligi Mistrzów, nie ma czasu na pierdoły. Dlatego dzisiaj będzie konkret, który w dodatku zwykle wywołuje najwięcej kontrowersji. Jedenastka sezonu Premier League, najlepsi z najlepszych zawodników w najwyższej klasie rozgrywkowej na Wyspach.  Żeby jednak było nieco bardziej sprawiedliwie, nie wyróżniliśmy tylko jedenastu graczy. […]
27.05.2021
Weszło
26.05.2021

Szansa na ostateczne potwierdzenie klasy Solskjaera

Od paru ładnych lat Premier League w materiałach promujących ligę niemal równie często jak zawodników, wykorzystuje trenerów. To jest potężny kapitał narracyjny, potężne możliwości. Guardiola kontra Klopp to najjaśniejszy i najbardziej oczywisty pojedynek, ale przecież wcześniej był też Jose Mourinho, najpierw w Manchesterze United, potem w Tottenhamie. Antonio Conte ze swoim 3-5-2. Marcelo Bielsa, człowiek […]
26.05.2021
Anglia
26.05.2021

Największe rozczarowania transferowe minionego sezonu Premier League

Wczoraj zajęliśmy się największymi oczarowaniami transferowymi w Premier League. Dziś zatem przyszła kolej na te transfery, które rozczarowały nas najbardziej. Tak jak w poprzednim zestawieniu, tak tutaj konkurencja była naprawdę mocna.  Już teraz wiemy, że przynajmniej w jednym wypadku będzie przynajmniej kontrowersja, bo z okazji kupienia tego piłkarza, nie cieszył się praktycznie nikt. No może […]
26.05.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Weszło
10.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy A-C

Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego, wręcza się gdzieś w środku ceremonii. Jak sama nazwa wskazuje – otrzymuje go osoba stojąca z tyłu, nie przebijająca się usilnie do blasku reflektorów. To jednak tylko teoria, bo historia zna przypadki, gdy to zdobywca rzeczonej nagrody “ukradł film”. W 1974 statuetkę zgarnął Robert De Niro (“Ojciec Chrzestny II”) – […]
10.06.2021
Weszło
06.06.2021

Nocą gra koncerty dla 60 tysięcy osób. Za dnia też gra, ale na chwałę Błękitu Cyców

Jaki jest Marcin Miller? Co trzeba robić, gdy jest się wiceprezesem Błękitu Cyców? Ile pisze się przebój, który ma 86 milionów wyświetleń? Jak ściągnąć do siódmej ligi Sergiusza Prusaka? Czy disco-polo to powód do obciachu? Czego może zazdrościć Veljko Nikitoviciowi? Gdzie odczuwa większy stres – w dzień meczowy, czy podczas koncertu dla 60 tysięcy osób? […]
06.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Anglia
02.06.2021

Sergio Aguero w Barcelonie? Zmiennik dobry, na pierwszy skład za późno

Czy Manchester City będzie tęsknił za Sergio Aguero? Oczywiście, w końcu to ich najlepszy napastnik w historii. Tęsknota wyrażana jednak będzie wobec zawodnika sprzed kilku sezonów, nie tego, który zaliczył gorzkie rozstanie w przegranym finale Ligi Mistrzów. Do Barcelony odchodzi wciąż Sergio Aguero, lecz jest to cień dawnej argentyńskiej gwiazdy.  W ciągu niespełna tygodnia widzieliśmy […]
02.06.2021
Weszło
01.06.2021

Marzec: – Wpuszczenie Młyńskiego na boisko byłoby ryzykowne, a nas na to ryzyko nie stać

Dlaczego Mateusz Młyński nie gra? Czy przeszkadza mu drugie boisko w Głogowie? Jakie problemy ma Arka Gdynia? Czy Jarosław Kołakowski ingeruje w skład? Ile szans mają na bezpośredni awans? Z Dariuszem Marcem, trenerem Arki Gdynia rozmawiali Weszłopolscy.  Panie trenerze, jaka jest pana opinia na temat meczu ostatniej kolejki rozgrywanego na boisku bocznym w Głogowie? Jaka […]
01.06.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

Niech sobie jeszcze po lodziku strzelą i będzie git. Szacun za ich pracę ale wywiadd to wazelina że hoho..

Kononowicz
Kononowicz
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

Wywiad sponsorowany, więc musiało być lizane C+ i komentatorom

Dominik
Dominik
1 miesiąc temu

Dobrze się czyta

3maj
3maj (@3maj)
1 miesiąc temu

Twaro lubi sobie przyszydzić z Rafałka i to jest fajna interakcja komentujących. Szkoda, że ten jest lotny jak zeppelin nie potrafi niczym ciekawym odpowiedzieć.
Poza tym coraz ciężej się słucha komentatorów canalu. Pierdylion zbędnych statystyk. Gadają jakby w ogóle nie siedzieli oobok siebie. Zero interakcji ze sobą w połączeniu z reakcją na to co się dzieje na boisku. Za to prześcigają się w “fascynujących” opowieściach ile razy napastnik dotknął kolanem w 3 tercji boiska albo kto się najczęściej wywraca przy chorągiewce. Pal sześć jak się to jakoś łączy z tym o się dzieje na boisku, a to jest przywoływane niwpizdu niwoko, bo sobie pan komentator wynotował i musi o tym poinformować cały świat.
Czasem wolę arabskich komentatorów posłuchać na streamach, bo takie same pierdololo, a przynajmniej nie rozumiem

Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021